Utrata włosów - co robić? Oto skuteczne zabiegi!

Październik 23, 2019
utrata_wlosow_-_co_robic_oto_skuteczne_zabiegi

Łysienie to problem osób w różnym wieku, a zwłaszcza mężczyzn. Przykładowo, łysienie plackowate to często choroba ludzi młodych, którzy często nie ukończyli nawet trzydziestu lat. Utrata włosów to nie tylko choroba, ale również powód do kompleksów i poczucia dyskomfortu. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna. W poniższym artykule opiszemy i porównamy ze sobą kilka metod, stosowanych w Skin Laser Lubelscy. Oto zabiegi na porost włosów, które skutecznie pomogą w walce z łysieniem.

 

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia koktajlem witamin i minerałów to przede wszystkim zabieg pozwalający wzmocnić włosy. Odżywiona zostaje skóra głowy i cebulki, dzięki czemu włosy przestają przedwcześnie wypadać, przyspiesza się również ich wzrost. W specjalnym koktajlu znajdują się substancje aktywne, takie jak witaminy i minerały m.in., cynk, kwasy nukleinowe oraz szczególnie cenne aminokwasy. Skóra głowy jest ostrzykiwana strzykawką lub specjalnym pistoletem.

Aby leczenie przyniosło zamierzony efekt, potrzebne jest od 5 do 10 zabiegów. W fazie intensywnego leczenia, ostrzykiwanie odbywa się raz na tydzień, przez około 1-2 miesięcy. Później, aby podtrzymać efekt, warto powtarzać zabieg raz na miesiąc.

 

Mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym

Osocze bogatopłytkowe Regeneris to naturalny hipoalergicznego zabieg zagęszczania włosów, polegający na ostrzykiwaniu skóry głowy osoczem, pozyskanym z własnej krwi pacjenta. Ostrzykiwane są miejsca osłabione lub zmienione chorobowo. Pobrana krew zostaje najpierw odwirowana w specjalnej, medycznej wirówce laboratoryjnej. Dlaczego to takie ważne? Czerwone krwinki zostają oddzielone od osocza, które zostaje następnie kilkakrotnie zagęszczone. Następnie czynnik aktywujący osocze, pozwala uwolnić jego najcenniejszą zawartość, a więc proteiny i czynniki wzrostu aktywizujące komórki. Co ważne: zabieg nie powoduje żadnych alergii, jest w pełni bezpieczny i skuteczny. Nowe włosy stają się mocniejsze i gęstsze. Aby terapia osoczem bogatopłytkowym Regeneris przyniosła efekty, potrzebna jest seria minimum 5 zabiegów.

 

Regenera Activa, czyli komórki macierzyste na włosy

Bardzo skuteczny i innowacyjny zabieg, polegający na przeszczepie komórek macierzystych. Polecany jest zwłaszcza w przypadku łysienia androgenowego, jego skuteczność zarówno u mężczyzny, jak i kobiet, potwierdzają liczne badania kliniczne. Najlepsze rezultaty daje przy przerzedzonych włosach, gdzie występują jeszcze resztki uszkodzonych mieszków włosowych które nie są w stanie już wyprodukować zdrowego włosa. Regenera Activa polega na ostrzykiwaniu skóry głowy specjalną zawiesiną z komórek macierzystych, czynników wzrostu oraz komórek progenitorowych. Przeszczepione komórki macierzyste zajmują miejsce uszkodzonych mieszków włosowych, następnie wykształca się nowy mieszek który jest w stanie produkować cebulki ze zdrowymi i silnymi włosami.

To również metoda polecana, aby stymulować porost włosów, zahamować ich wypadanie, pobudzić procesy regeneracyjne i zagęścić włosy.

W przeciwieństwie do mezoterapii igłowej koktajlem witamin oraz mezoterapii igłowej osoczem, pacjentowi wykonuje się tylko jeden zabieg, trwający ok. 60 minut. Nie jest on inwazyjny, za to w pełni bezpieczny, bo pacjent jest dawcą i biorcą mieszaniny substancji, co wyklucza ryzyko jakichkolwiek uczuleń.

 

Laserowa regeneracja skóry głowy

Laser frakcyjny Mosaic pozwala na wykonanie zabiegów, których celem jest regeneracja skóry głowy, zagęszczenie włosów oraz stymulacja porostu nowych włosów w obszarach łysienia. To innowacyjna technologia laserowa, której skuteczność została potwierdzona badaniami. Efekt pobudzenia cebulki włosowej jest natychmiastowy, natomiast zagęszczenie włosów widoczne jest dopiero po kilku miesiącach, co związane jest z naturalnym cyklem wzrostu włosa.

Sam zabieg nie jest inwazyjny. W trakcie można odczuwać delikatne ukłucia, ale nie jest to szczególnie bolesne. Warto pamiętać, że użycie lasera jest całkowicie bezpieczne, a sam zabieg jest świetną metodą wspomagającą na przykład przy stosowaniu mezoterapii.

 

Przeszczep włosów Safer

Zdarza się, że utrata włosów jest już na tyle duża, że metody stymulujące porost włosów stają się niewystarczające. Właśnie w takich przypadkach świetnym rozwiązaniem jest mało inwazyjny przeszczep włosów, polegający na pobraniu mieszków włosowych (najczęściej z okolicy potylicy) i przeniesienie ich w obszar łysienia. Zabieg nie pozostawia żadnych blizn i pozwala na szybką rekonwalescencję (miejsce poddane zabiegowi goi się do tygodnia). Co ważne, przeszczep S.A.F.E.R wykorzystuje zaawansowany podciśnieniowy system podczas pobierania, dlatego nie uszkadza pobieranych cebulek włosowych oraz cebulek sąsiadujących.

Zabieg trwa od 4 do 8 godzin. Może po nim wystąpić obrzęk, który ustąpi maksymalnie po 3 dniach. W tym czasie cebulki zakorzenią się w nowym miejscu, ale pełny wzrost włosów może trwać nawet od 3 do 12 miesięcy. Co ważne, przeszczepione mieszki będą produkowały włosy już do końca życia!

Do przeszczepu należy się odpowiednio przygotować, wykonując szereg badań, m.in. morfologię, HBS, HCV oraz badanie na obecność wirusa HIV.

 

Zabiegi na porost włosów - podsumowanie

Każda z wymienionych metod ma swoje zalety i wyróżnia się dużą skutecznością. Mezoterapię oraz zabieg Regenera Activa zaleca się przy stymulacji porostu włosów, wzmacnianiu ich (zapobieganie wypadaniu) i zagęszczaniu. Przeszczep to ratunek w przypadku utraty bardzo dużej części włosów. W przypadku mezoterapii potrzebna jest seria zabiegów, z kolei zabieg Regenera Activa oraz przeszczep to działania jednorazowe.

Warto pamiętać, że na pełne efekty opisanych zabiegów trzeba poczekać kilka miesięcy, co wiąże się z naturalnym porostem włosów.

back