Osocze bogatopłytkowe – naturalna terapia anti-aging

Osocze bogatopłytkowe to naturalna terapia anti-aging, która często jest określana jako tzw. „wampirzy lifting”. Efektem terapii jest zdrowa, pełna energii i promienna skóra.

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest w pełni bezpieczny i biokompatybilny z organizmem, ponieważ wykorzystuje substancje, które pozyskiwane są bezpośrednio z krwi pacjenta. Terapia z osoczem bogatopłytkowym uaktywnia liczne procesy regeneracyjne w skórze, których efektem jest m.in. spłycenie drobnych zmarszczek, redukcja cieni pod oczami, poprawa kolorytu, lepsza jakość i odmłodzenie skóry.

Efekty po zabiegu osoczem bogatopłytkowym

Zabieg z wykorzystaniem PRP pozwala uzyskać efekt naturalnego odmłodzenia i regeneracji skóry. Obecność czynników wzrostu w osoczu bogatopłytkowym wpływa na aktywację komórek macierzystych oraz pobudzenie fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych. Jednocześnie czynniki wzrostu przyśpieszają powstawanie nowych komórek naskórka, dzięki czemu zabieg powoduje:

 • spłycenie zmarszczek,
 • redukcję cieni pod oczami,
 • odmłodzenie i rewitalizację skóry,
 • poprawę kolorytu skóry,
 • zahamowanie wypadania włosów,
 • wzmocnienie i odżywienie włosów.

O zabiegu

O zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego to jeden z najbezpieczniejszych zabiegów oferowanych przez współczesną medycynę estetyczną. Pobudza naturalne procesy komórkowe, wykorzystując koncentrat pozyskany bezpośrednio z krwi pacjenta, który jest nie tylko biokompatybilny, ale również neutralny immunologicznie, dzięki czemu ryzyko wywołania alergii lub pojawienia się efektów ubocznych jest minimalne.

Zawarte w płytkach krwi pacjenta czynniki wzrostu skutecznie mobilizują skórę do odnowy oraz pobudzają organizm do odbudowy. Z tego względu zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego stosowany jest również w przypadku pacjentów zmagających się ze wzmożonym wypadaniem i osłabieniem włosów.

 

CZYM JEST OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE?

Osocze bogatopłytkowe (PRP) to koncentrat płytek krwi powstający na skutek odwirowania własnej krwi pacjenta. Krew pobierana jest za pomocą specjalnego zestawu, a następnie poddawana odwirowaniu w dedykowanej do tego wirówce. W efekcie uzyskiwany jest żółty i nietransparentny koncentrat o wysokim stężeniu płytek krwi i objętości 3,5 - 4 ml.  Im wyższe stężenie płytek, tym wyższa skuteczność zabiegu. Płytki krwi magazynują czynnik wzrostu, czyli białka, których zadaniem jest stymulacja procesów naprawczych i regeneracyjnych. One z kolei uruchamiają procesy, których efektem jest wygładzenie zmarszczek, wspomaganie terapii blizn czy zahamowanie wypadania i wzmocnienie włosów.

Opinie naszych pacjentów

Przeznaczenie i przeciwwskazania

PRP – dla kogo przeznaczony jest ten zabieg?

Terapia osoczem bogatopłytkowym dedykowana jest w szczególności osobom, którym zależy na naturalnym odmłodzeniu skóry. Zabieg stosowany jest głównie na skórę twarzy, dekoltu, szyi i dłoni oraz na skórę głowy w celu wzmocnienia włosów i zapobiegania ich wypadaniu. Biopreparat z osocza bogatopłytkowego dzięki wysokiej zawartości czynników wzrostu skutecznie rewitalizuje skórę i stymuluje namnażanie oraz dojrzewanie komórek naskórka, dzięki czemu jest doskonałym rozwiązaniem na walkę:

 • ze zmarszczkami (również zmarszczkami mimicznymi),
 • z cieniami pod oczami,
 • z potrzebą rewitalizacji skóry.
 • ze skórą pozbawioną blasku i witalności.
 • z nadmiernym wypadaniem włosów,
 • z łysieniem
 • ze zniszczonymi włosami pozbawionymi blasku.

Osocze to także idealny wstęp do wykonania innych zabiegów estetycznych, ponieważ przygotowuje skórę i uaktywnia komórki skóry do działania. Osocze wykazuje również właściwości przyśpieszające gojenie, dlatego w szczególności jest polecane w terapiach łączonych przy leczeniu blizn i trudno gojących się ran. W połączeniu z terapią laserem frakcyjnym ablacyjnym pobudza komórki skóry i nawet dwukrotnie skraca okres regeneracji.

Jakie są przeciwwskazania?

Osocze bogatopłytkowe to substancja, która wykazuje wysoką skuteczność w terapiach z zakresu medycyny. Ze względu na to, że PRP jest w pełni autologiczne i praktycznie nie wykazuje działań niepożądanych, nie wyróżnia się szczególnych przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Istnieją pewne ogólne ograniczenia w zakresie wykonania zabiegu z zastosowaniem biopreparatu. Należą do nich:

 • choroby krwi,
 • choroby nowotworowa,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • stany zapalne i ropne na skórze,
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
 • karmienie piersią,
 • aktywna opryszczka,
 • cukrzyca,
 • ciąża.

Ze względu na to, że osocze bogatopłytkowe to w 100% naturalny koncentrat pozyskiwany z własnej krwi pacjenta, zabieg jest bezpieczny nawet dla alergików.

Przygotowanie i rekonwalescencja

Jak należy się przygotować do zabiegu?

W przypadku terapii z wykorzystaniem biopreparatów niezwykle ważna jest jakość krwi. Podczas konsultacji z lekarzem w jednej z naszych klinik w Katowicach lub Bielsku-Białej pacjenci otrzymują indywidualne zalecenia w zakresie przygotowania do zabiegu z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego. W szczególności jednak należy:

 • na 2 dni przed zabiegiem należy pić dużo wody,
 • dzień przed zabiegiem nie spożywać alkoholu ani innych substancji odwadniających, 3 dni przed zabiegiem nie zażywać NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych np. Ibupromu, Polopiryny, Pyralginy, Ketonalu, Nurofenu, Aspiryny).
 • 7 dni przed zabiegiem nie farbować włosów (w przypadku zabiegów na skórę głowy).

Okres rekonwalescencji

Pomimo precyzyjnego wykonania aplikacji na obszarze zabiegowym na skutek kontaktu z igłą, mogą wystąpić zaczerwienienie oraz pojedyncze siniaki, które można przykryć makijażem. Możliwe jest również pojawienie się obrzęku oraz miejscowej tkliwości, która powinna ustąpić po 24-48 godzinach.

Po zabiegu można wrócić do swoich codziennych aktywności, jednak należy pamiętać o tym, aby miejsca poddane zabiegowi utrzymywać w czystości.

 

DOMOWA PIELĘGNACJA PO ZABIEGU

Po wykonaniu zabiegu PRP pacjent powinien unikać eksponowania skóry na bezpośrednie działanie promieni UV. Przez 7 dni po wizycie istotna jest również rezygnacja z solarium, basenu oraz sauny. Po aplikacji biopreparatu nie zaleca się także zażywania NLPZ oraz farbowania włosów (w przypadku zabiegów na skórę). Podczas konsultacji kwalifikującej do zabiegu, na podstawie diagnozy skóry, lekarz zarekomenduje szczegółową pielęgnację domową. Dobór odpowiedniej pielęgnacji domowej odbywa się także u naszych kosmetologów oraz specjalistów do spraw obsługi pacjenta.

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest bezpieczny i nie powinien powodować żadnych skutków ubocznych. Istotnym warunkiem jest jednak wybór odpowiedniej kliniki, która korzysta tylko z certyfikowanych  wyrobów medycznych oraz gwarantuje odpowiednią sterylność zestawów do pobierania krwi. Warto również podkreślić, że najlepsze efekty możliwe są do uzyskania tylko w przypadku ścisłego przestrzegania procedur oraz indywidualnie dobranej terapii przez doświadczony personel medyczny, dopasowanej do oczekiwań i indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Zalecenia po zabiegu

Nie opalaj skóry
Zrezygnuj z sauny
Stosuj kremy przyśpieszające gojenie
Używaj kremu z filtrem
Zrezygnuj z siłowni
Zrezygnuj z basenu

Przebieg zabiegu

Przebieg zabiegu z wykorzystaniem PRP

Przed rozpoczęciem terapii, pacjent odbywa konsultację z lekarzem w jednej z naszych klinik w Katowicach lub Bielsku-Białej. W trakcie wizyty lekarz ocenia stan skóry i układa spersonalizowany plan terapii. Następnie wykluczane są wszelkie przeciwwskazania do przeprowadzenia terapii osoczem bogatopłytkowym. Lekarz w trakcie konsultacji informuje również pacjenta o ewentualnych możliwych reakcjach skóry.

Bezpośrednio przed zabiegiem na obszar zabiegowy aplikowany jest krem znieczulający (za wyjątkiem skóry głowy), po upływie 30 min. lekarz lub pielęgniarka pobiera krew, z której przygotowywany jest koncentrat płytek.

Bardzo ważnym czynnikiem, wpływającym na skuteczność zabiegu jest odpowiednie odwirowanie osocza w dedykowanej do tego wirówce, która umożliwia uzyskanie najbardziej wartościowego koncentratu płytek. Prawidłowo odwirowany preparat charakteryzuje się wysokim stężeniem płytek krwi. Zbyt wysoka prędkość wirowania może spowodować uszkodzenie płytek. W klinikach Skin Laser Lubelscy osocze bogatopłytkowe wykonywane jest przy użyciu certyfikowanego systemu Innmedis, który w połączeniu z zastosowaniem dedykowanych probówek pozwala uzyskać wysoką koncentrację płytkową, nawet do 160% poziomu wyjściowego płytek w całości odwirowanego preparatu. Uzyskany koncentrat płytek podaje się w głąb skóry na zasadach mezoterapii ręcznej lub z wykorzystaniem zaawansowanego technologicznie urządzenia Vital Injector. W przypadku zabiegu na skórę głowy, aplikacja wykonywana jest przy pomocy specjalistycznego pistoletu.

 

CZY KONIECZNE JEST POTWÓRZENIE ZABIEGU?

Liczba koniecznych do wykonania zabiegów PRP uzależniona jest od kondycji skóry pacjenta oraz od rodzaju i stopnia nasilenia problemu. W klinikach Skin Laser Lubelscy program terapii każdorazowo jest układany indywidualnie przez lekarza specjalistę. W większości przypadków terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego składa się z trzech zabiegów.

ODCZUCIA BÓLOWE

Komfort pacjenta jest dla nas najwyższym priorytetem, dlatego przed rozpoczęciem aplikacji na obszar zabiegowy (z wyjątkiem skóry głowy) nakładany jest krem znieczulający. Umożliwia to na zminimalizowanie odczuć bólowych w trakcie iniekcji biopreparatu.

CZAS TRWANIA ZABIEGU

Szacunkowy czas całej procedury zabiegowej wynosi około 30 – 45 min.

Osocze bogatopłytkowe i inne zabiegi

Osocze bogatopłytkowe a fibryna bogatopłytkowa

Skóra każdego z nas ma inne potrzeby i starzeje się w indywidualnym tempie, dlatego w Skin Laser Lubelscy z myślą o naszych pacjentach stworzyliśmy specjalną terapię łączącą zabieg z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej [link] oraz osocza bogatopłytkowego.

Osocze bogatopłytkowe w połączeniu z fibryną dedykowane jest w szczególności osobom, które zmagają się ze zmarszczkami, bruzdami nosowo – wargowymi lub wypadaniem włosów. Osocze regeneruje i rewitalizuje skórę oraz działa profilaktycznie. Fibryna bogatopłytkowa zawiera komórki macierzyste oraz czynniki wzrostu, dzięki czemu stymuluje do odbudowy miejsca najbardziej tego wymagające. W przypadku zabiegów wykonywanych na skórę głowy, najlepsze efekty uzyskiwane są właśnie dzięki połączeniu osocza bogatopłytkowego z fibryną bogatopłytkową

Zabiegi wykorzystujące właściwości obu biopreparatów wykorzystywane są również w terapiach łączonych z laserem frakcyjnym lub radiofrekwencją mikroigłową, w celu wzmocnienia efektu leczenia blizn czy rozstępów. Pozwala to na osiągnięcie szybszych efektów oraz znaczne skrócenie okresu rekonwalescencji.

 

CZAS TRWANIA TERAPII Z WYKORZYSTANIEM DWÓCH ZABIEGÓW AUTOLOGICZNYCH

Pełna terapia składa się z trzech zabiegów osocza bogatopłytkowego w połączeniu z fibryną bogatopłytkową. Poszczególne zabiegi wykonywane są w odstępie czterech tygodni.

Cennik

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE
  1 ZABIEG PAKIET 3 ZABIEGÓW
(20% rabatu)
1 okolica (np. twarz) 900 zł 2 160 zł
2 okolice (np. twarz i szyja) 1 350 zł 3 240 zł
3 okolice (np. twarz, szyja i dekolt) 1 800 zł 4 320 zł
Skóra głowy 900 zł 2 160 zł
Wspomagająco przy leczeniu blizn 600 - 900 zł rabat 20% od ustalonej ceny zabiegu
OSOCZE I FIBRYNA BOGATOPŁYTKOWA
  1 ZABIEG PAKIET 3 ZABIEGÓW
(20% rabatu)
1 okolica (np. twarz) 1 200 zł 2 880 zł
2 okolice (np. twarz i szyja) 1 800 zł 4 320 zł
3 okolice (np. twarz, szyja i dekolt) 2 400 zł 5 760 zł
Skóra głowy 1 200 zł 2 880 zł
Wspomagająco przy leczeniu blizn 900 - 1 200 zł rabat 20% od ustalonej ceny zabiegu

Podobne zabiegi

Blog

Osocze bogatopłytkowe – naturalna terapia anti-aging

Osocze bogatopłytkowe to naturalna terapia anti-aging, która często jest określana jako tzw. „wampirzy lifting”. Efektem terapii jest zdrowa, pełna energii i promienna skóra.

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest w pełni bezpieczny i biokompatybilny z organizmem, ponieważ wykorzystuje substancje, które pozyskiwane są bezpośrednio z krwi pacjenta. Terapia z osoczem bogatopłytkowym uaktywnia liczne procesy regeneracyjne w skórze, których efektem jest m.in. spłycenie drobnych zmarszczek, redukcja cieni pod oczami, poprawa kolorytu, lepsza jakość i odmłodzenie skóry.

Efekty po zabiegu osoczem bogatopłytkowym

Zabieg z wykorzystaniem PRP pozwala uzyskać efekt naturalnego odmłodzenia i regeneracji skóry. Obecność czynników wzrostu w osoczu bogatopłytkowym wpływa na aktywację komórek macierzystych oraz pobudzenie fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych. Jednocześnie czynniki wzrostu przyśpieszają powstawanie nowych komórek naskórka, dzięki czemu zabieg powoduje:

 • spłycenie zmarszczek,
 • redukcję cieni pod oczami,
 • odmłodzenie i rewitalizację skóry,
 • poprawę kolorytu skóry,
 • zahamowanie wypadania włosów,
 • wzmocnienie i odżywienie włosów.

Opinie naszych pacjentów

O zabiegu

O zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego to jeden z najbezpieczniejszych zabiegów oferowanych przez współczesną medycynę estetyczną. Pobudza naturalne procesy komórkowe, wykorzystując koncentrat pozyskany bezpośrednio z krwi pacjenta, który jest nie tylko biokompatybilny, ale również neutralny immunologicznie, dzięki czemu ryzyko wywołania alergii lub pojawienia się efektów ubocznych jest minimalne.

Zawarte w płytkach krwi pacjenta czynniki wzrostu skutecznie mobilizują skórę do odnowy oraz pobudzają organizm do odbudowy. Z tego względu zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego stosowany jest również w przypadku pacjentów zmagających się ze wzmożonym wypadaniem i osłabieniem włosów.

 

CZYM JEST OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE?

Osocze bogatopłytkowe (PRP) to koncentrat płytek krwi powstający na skutek odwirowania własnej krwi pacjenta. Krew pobierana jest za pomocą specjalnego zestawu, a następnie poddawana odwirowaniu w dedykowanej do tego wirówce. W efekcie uzyskiwany jest żółty i nietransparentny koncentrat o wysokim stężeniu płytek krwi i objętości 3,5 - 4 ml.  Im wyższe stężenie płytek, tym wyższa skuteczność zabiegu. Płytki krwi magazynują czynnik wzrostu, czyli białka, których zadaniem jest stymulacja procesów naprawczych i regeneracyjnych. One z kolei uruchamiają procesy, których efektem jest wygładzenie zmarszczek, wspomaganie terapii blizn czy zahamowanie wypadania i wzmocnienie włosów.

Przeznaczenie i przeciwwskazania

PRP – dla kogo przeznaczony jest ten zabieg?

Terapia osoczem bogatopłytkowym dedykowana jest w szczególności osobom, którym zależy na naturalnym odmłodzeniu skóry. Zabieg stosowany jest głównie na skórę twarzy, dekoltu, szyi i dłoni oraz na skórę głowy w celu wzmocnienia włosów i zapobiegania ich wypadaniu. Biopreparat z osocza bogatopłytkowego dzięki wysokiej zawartości czynników wzrostu skutecznie rewitalizuje skórę i stymuluje namnażanie oraz dojrzewanie komórek naskórka, dzięki czemu jest doskonałym rozwiązaniem na walkę:

 • ze zmarszczkami (również zmarszczkami mimicznymi),
 • z cieniami pod oczami,
 • z potrzebą rewitalizacji skóry.
 • ze skórą pozbawioną blasku i witalności.
 • z nadmiernym wypadaniem włosów,
 • z łysieniem
 • ze zniszczonymi włosami pozbawionymi blasku.

Osocze to także idealny wstęp do wykonania innych zabiegów estetycznych, ponieważ przygotowuje skórę i uaktywnia komórki skóry do działania. Osocze wykazuje również właściwości przyśpieszające gojenie, dlatego w szczególności jest polecane w terapiach łączonych przy leczeniu blizn i trudno gojących się ran. W połączeniu z terapią laserem frakcyjnym ablacyjnym pobudza komórki skóry i nawet dwukrotnie skraca okres regeneracji.

Jakie są przeciwwskazania?

Osocze bogatopłytkowe to substancja, która wykazuje wysoką skuteczność w terapiach z zakresu medycyny. Ze względu na to, że PRP jest w pełni autologiczne i praktycznie nie wykazuje działań niepożądanych, nie wyróżnia się szczególnych przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Istnieją pewne ogólne ograniczenia w zakresie wykonania zabiegu z zastosowaniem biopreparatu. Należą do nich:

 • choroby krwi,
 • choroby nowotworowa,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • stany zapalne i ropne na skórze,
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
 • karmienie piersią,
 • aktywna opryszczka,
 • cukrzyca,
 • ciąża.

Ze względu na to, że osocze bogatopłytkowe to w 100% naturalny koncentrat pozyskiwany z własnej krwi pacjenta, zabieg jest bezpieczny nawet dla alergików.

Przygotowanie i rekonwalescencja

Jak należy się przygotować do zabiegu?

W przypadku terapii z wykorzystaniem biopreparatów niezwykle ważna jest jakość krwi. Podczas konsultacji z lekarzem w jednej z naszych klinik w Katowicach lub Bielsku-Białej pacjenci otrzymują indywidualne zalecenia w zakresie przygotowania do zabiegu z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego. W szczególności jednak należy:

 • na 2 dni przed zabiegiem należy pić dużo wody,
 • dzień przed zabiegiem nie spożywać alkoholu ani innych substancji odwadniających, 3 dni przed zabiegiem nie zażywać NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych np. Ibupromu, Polopiryny, Pyralginy, Ketonalu, Nurofenu, Aspiryny).
 • 7 dni przed zabiegiem nie farbować włosów (w przypadku zabiegów na skórę głowy).

Okres rekonwalescencji

Pomimo precyzyjnego wykonania aplikacji na obszarze zabiegowym na skutek kontaktu z igłą, mogą wystąpić zaczerwienienie oraz pojedyncze siniaki, które można przykryć makijażem. Możliwe jest również pojawienie się obrzęku oraz miejscowej tkliwości, która powinna ustąpić po 24-48 godzinach.

Po zabiegu można wrócić do swoich codziennych aktywności, jednak należy pamiętać o tym, aby miejsca poddane zabiegowi utrzymywać w czystości.

 

DOMOWA PIELĘGNACJA PO ZABIEGU

Po wykonaniu zabiegu PRP pacjent powinien unikać eksponowania skóry na bezpośrednie działanie promieni UV. Przez 7 dni po wizycie istotna jest również rezygnacja z solarium, basenu oraz sauny. Po aplikacji biopreparatu nie zaleca się także zażywania NLPZ oraz farbowania włosów (w przypadku zabiegów na skórę). Podczas konsultacji kwalifikującej do zabiegu, na podstawie diagnozy skóry, lekarz zarekomenduje szczegółową pielęgnację domową. Dobór odpowiedniej pielęgnacji domowej odbywa się także u naszych kosmetologów oraz specjalistów do spraw obsługi pacjenta.

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest bezpieczny i nie powinien powodować żadnych skutków ubocznych. Istotnym warunkiem jest jednak wybór odpowiedniej kliniki, która korzysta tylko z certyfikowanych  wyrobów medycznych oraz gwarantuje odpowiednią sterylność zestawów do pobierania krwi. Warto również podkreślić, że najlepsze efekty możliwe są do uzyskania tylko w przypadku ścisłego przestrzegania procedur oraz indywidualnie dobranej terapii przez doświadczony personel medyczny, dopasowanej do oczekiwań i indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Zalecenia po zabiegu

Nie opalaj skóry
Zrezygnuj z sauny
Stosuj kremy przyśpieszające gojenie
Używaj kremu z filtrem
Zrezygnuj z siłowni
Zrezygnuj z basenu

Przebieg zabiegu

Przebieg zabiegu z wykorzystaniem PRP

Przed rozpoczęciem terapii, pacjent odbywa konsultację z lekarzem w jednej z naszych klinik w Katowicach lub Bielsku-Białej. W trakcie wizyty lekarz ocenia stan skóry i układa spersonalizowany plan terapii. Następnie wykluczane są wszelkie przeciwwskazania do przeprowadzenia terapii osoczem bogatopłytkowym. Lekarz w trakcie konsultacji informuje również pacjenta o ewentualnych możliwych reakcjach skóry.

Bezpośrednio przed zabiegiem na obszar zabiegowy aplikowany jest krem znieczulający (za wyjątkiem skóry głowy), po upływie 30 min. lekarz lub pielęgniarka pobiera krew, z której przygotowywany jest koncentrat płytek.

Bardzo ważnym czynnikiem, wpływającym na skuteczność zabiegu jest odpowiednie odwirowanie osocza w dedykowanej do tego wirówce, która umożliwia uzyskanie najbardziej wartościowego koncentratu płytek. Prawidłowo odwirowany preparat charakteryzuje się wysokim stężeniem płytek krwi. Zbyt wysoka prędkość wirowania może spowodować uszkodzenie płytek. W klinikach Skin Laser Lubelscy osocze bogatopłytkowe wykonywane jest przy użyciu certyfikowanego systemu Innmedis, który w połączeniu z zastosowaniem dedykowanych probówek pozwala uzyskać wysoką koncentrację płytkową, nawet do 160% poziomu wyjściowego płytek w całości odwirowanego preparatu. Uzyskany koncentrat płytek podaje się w głąb skóry na zasadach mezoterapii ręcznej lub z wykorzystaniem zaawansowanego technologicznie urządzenia Vital Injector. W przypadku zabiegu na skórę głowy, aplikacja wykonywana jest przy pomocy specjalistycznego pistoletu.

 

CZY KONIECZNE JEST POTWÓRZENIE ZABIEGU?

Liczba koniecznych do wykonania zabiegów PRP uzależniona jest od kondycji skóry pacjenta oraz od rodzaju i stopnia nasilenia problemu. W klinikach Skin Laser Lubelscy program terapii każdorazowo jest układany indywidualnie przez lekarza specjalistę. W większości przypadków terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego składa się z trzech zabiegów.

ODCZUCIA BÓLOWE

Komfort pacjenta jest dla nas najwyższym priorytetem, dlatego przed rozpoczęciem aplikacji na obszar zabiegowy (z wyjątkiem skóry głowy) nakładany jest krem znieczulający. Umożliwia to na zminimalizowanie odczuć bólowych w trakcie iniekcji biopreparatu.

CZAS TRWANIA ZABIEGU

Szacunkowy czas całej procedury zabiegowej wynosi około 30 – 45 min.

Osocze bogatopłytkowe i inne zabiegi

Osocze bogatopłytkowe a fibryna bogatopłytkowa

Skóra każdego z nas ma inne potrzeby i starzeje się w indywidualnym tempie, dlatego w Skin Laser Lubelscy z myślą o naszych pacjentach stworzyliśmy specjalną terapię łączącą zabieg z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej [link] oraz osocza bogatopłytkowego.

Osocze bogatopłytkowe w połączeniu z fibryną dedykowane jest w szczególności osobom, które zmagają się ze zmarszczkami, bruzdami nosowo – wargowymi lub wypadaniem włosów. Osocze regeneruje i rewitalizuje skórę oraz działa profilaktycznie. Fibryna bogatopłytkowa zawiera komórki macierzyste oraz czynniki wzrostu, dzięki czemu stymuluje do odbudowy miejsca najbardziej tego wymagające. W przypadku zabiegów wykonywanych na skórę głowy, najlepsze efekty uzyskiwane są właśnie dzięki połączeniu osocza bogatopłytkowego z fibryną bogatopłytkową

Zabiegi wykorzystujące właściwości obu biopreparatów wykorzystywane są również w terapiach łączonych z laserem frakcyjnym lub radiofrekwencją mikroigłową, w celu wzmocnienia efektu leczenia blizn czy rozstępów. Pozwala to na osiągnięcie szybszych efektów oraz znaczne skrócenie okresu rekonwalescencji.

 

CZAS TRWANIA TERAPII Z WYKORZYSTANIEM DWÓCH ZABIEGÓW AUTOLOGICZNYCH

Pełna terapia składa się z trzech zabiegów osocza bogatopłytkowego w połączeniu z fibryną bogatopłytkową. Poszczególne zabiegi wykonywane są w odstępie czterech tygodni.

Cennik

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE
  1 ZABIEG PAKIET 3 ZABIEGÓW
(20% rabatu)
1 okolica (np. twarz) 900 zł 2 160 zł
2 okolice (np. twarz i szyja) 1 350 zł 3 240 zł
3 okolice (np. twarz, szyja i dekolt) 1 800 zł 4 320 zł
Skóra głowy 900 zł 2 160 zł
Wspomagająco przy leczeniu blizn 600 - 900 zł rabat 20% od ustalonej ceny zabiegu
OSOCZE I FIBRYNA BOGATOPŁYTKOWA
  1 ZABIEG PAKIET 3 ZABIEGÓW
(20% rabatu)
1 okolica (np. twarz) 1 200 zł 2 880 zł
2 okolice (np. twarz i szyja) 1 800 zł 4 320 zł
3 okolice (np. twarz, szyja i dekolt) 2 400 zł 5 760 zł
Skóra głowy 1 200 zł 2 880 zł
Wspomagająco przy leczeniu blizn 900 - 1 200 zł rabat 20% od ustalonej ceny zabiegu

Podobne zabiegi

Blog

Styczeń 06, 2021

LASER frakcyjny – odpowiadamy na wasze pytania|Q&A

Laser frakcyjny to jeden z najpopularniejszych laserów stosowanych w dermatologii. Jest to również jeden z...
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Październik 12, 2020

Depilacja laserowa: fakty i mity

W przeciwieństwie do woskowania, czy tradycyjnego golenia, depilacja laserowa to skuteczna metoda na pozbycie się...
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Sierpień 01, 2019

Mezoterapia igłowa: fakty i mity

Działa niewiele lepiej od kremu, nadaje się tylko dla młodych kobiet i trzeba wykonać minimum dziesięć...
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ