ATR – naturalny wypełniacz

Wypełnianie skóry za pomocą ATR, to innowacyjny zabieg z wykorzystaniem naturalnego i przyjaznego dla organizmu materiału, pochodzącego z osocza krwi samego pacjenta.

Dzięki temu jest nie tylko wysoce skuteczny, ale również w pełni bezpieczny, ponieważ eliminuje ryzyko wywołania alergii czy odrzucenia materiału wypełniającego przez organizm. Dodatkowo zawarte w płytkach krwi czynniki wzrostu mobilizują własne komórki skóry do regeneracji i odbudowy, dzięki czemu przez miesiące można cieszyć się efektem wypełnionych zmarszczek.

Efekty po zabiegu ATR

Zabieg z wykorzystaniem ATR pozwala uzyskać efekt wypełniania zmarszczek i bruzd nosowo-wargowych, modelowania twarzy, poprawy gęstości skóry, redukcji cieni pod oczami a pozyskane w pierwszym etapie osocze mobilizuje komórki do silnej rewitalizacji oraz poprawia odżywienie i ukrwienie tkanek. Tym samym skóra odzyskuje świeży i promienny wygląd. Do najczęściej wskazywanych przez pacjentów efektów widocznych po zastosowaniu preparatu zaliczamy:

 • wypełnienie zmarszczek,
 • wypełnienie bruzd nosowo-wargowych,
 • poprawę gęstości skóry,
 • modelowanie policzków, czyli tzw. wolumetrię,
 • redukcję cieni pod oczami,
 • odmłodzenie i rewitalizację skóry,
 • poprawę kolorytu.

O zabiegu

O zabiegu z wykorzystaniem ATR

ATR, czyli autologiczny wypełniacz to w pełni naturalny preparat otrzymywany z osocza bogatopłytkowego uzyskanego z własnej krwi pacjenta. Od osoby poddawanej zabiegowi pobierana jest krew, która następnie podlega odwirowaniu w celu oddzielenia jej poszczególnych składników. W ten sposób pozyskiwane jest osocze bogatopłytkowe, o koncentracji płytkowej nawet do 250% poziomu wyjściowego. Płytki krwi zawarte w osoczu uwalniają w organizmie naturalne czynniki wzrostu oraz leukocyty wspomagające odnowę i rewitalizację skóry. Następnie pozyskany materiał umieszczany jest w urządzeniu ATR gel maker w którym pod wpływem temperatury dochodzi do zmiany konsystencji, czyli zagęszczenia materiału w celu uzyskania naturalnego wypełniacza. Otrzymany w ten sposób autologiczny wypełniacz umożliwia wykonanie zabiegu poprawiającego objętość skóry oraz redukującego wszelkie zmarszczki i niedoskonałości na wiele miesięcy.

Zastosowanie podczas jednego zabiegu koncentratu osocza bogatopłytkowego oraz naturalnego wypełniacza uruchamia w organizmie pacjenta silną stymulację procesów regeneracyjnych, a także produkcję nowych włókien kolagenu i elastyny. Poprawia się ukrwienie skóry oraz zwiększa się produkcja kwasu hialuronowego, który odpowiedzialny jest między innymi za odpowiednie nawilżenie skóry.

Cechy, które najlepiej opisują zabieg ATR to:

 • naturalność – podczas zabiegu wykorzystywany jest autologiczny preparat pozyskiwany z krwi pacjenta,
 • precyzja – lekarz ma do wykorzystania aż 10 ml preparatu, dzięki czemu może precyzyjnie aplikować wypełniacz na każdym obszarze, 
 • stymulacja – podczas zabiegu uruchamiany jest proces intensywnej stymulacji dzięki obecności osocza bogatopłytkowego o wysokiej koncentracji płytek,
 • bezpieczeństwo – naturalność preparatu zapobiega odrzuceniu go przez organizm Pacjenta.

Rosnąca popularność zabiegów z wykorzystaniem ATR (autologicznego wypełniacza) wynika nie tylko z wysokiej skuteczności, ale przede wszystkim z wysokiego bezpieczeństwa. Wykorzystywany materiał jest w 100% naturalny i zapobiega wystąpieniu powikłań w postaci reakcji alergicznych.

Opinie naszych pacjentów

Przeznaczenie i przeciwwskazania

ATR – dla kogo przeznaczony jest ten zabieg?

Zabieg wypełniania skóry z wykorzystaniem ATR dedykowany jest w szczególności osobom poszukującym naturalnych efektów, które poza widocznym wypełnieniem oczekują również silnej rewitalizacji skóry. Autologiczny wypełniacz ma szerokie zastosowanie. Aplikacja biopreparatu adresowana jest w szczególności do osób, które zmagają się z:

 • zmarszczkami (również zmarszczkami mimicznymi),
 • widocznymi bruzdami nosowo-wargowymi,
 • utratą jędrności skóry na czole, policzkach, na szyi lub na dłoniach,
 • cieniami pod oczami,
 • potrzebą rewitalizacji skóry
 • skórą pozbawioną blasku i witalności.

Jakie są przeciwwskazania?

Istnieją pewne ogólne przeciwwskazania do wykonania zabiegu z zastosowaniem wypełniaczy, należą do nich:

 • choroby krwi,
 • choroby nowotworowe,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • stany zapalne i ropne na skórze,
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
 • karmienie piersią,
 • aktywna opryszczka,
 • cukrzyca,
 • ciąża.

Przygotowanie i rekonwalescencja

Jak należy się przygotować do zabiegu?

Na jakość wykonania zabiegu wypełniania ATR ma wpływ wiele istotnych czynników. Aby uzyskać zadowalający efekt, ważne jest indywidualne przygotowanie pacjenta. W przypadku stosowania biopreparatu kluczowe jest zachowanie odpowiedniej diety, ponieważ ma ona wpływ na jakość zawartych w osoczu płytek krwi, co może zaważyć na końcowym rezultacie zabiegu. Każdorazowo lekarz prowadzący udziela pacjentowi indywidualnych zaleceń, jednak w szczególności istotne jest, aby:

 • na 2 dni przed zabiegiem należy pić dużo wody,
 • dzień przed zabiegiem nie spożywać alkoholu ani innych substancji odwadniających,
 • na 3 dni przed zabiegiem nie zażywać NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych np. Ibupromu, Polopiryny, Pyralginy, Ketonalu, Nurofenu, Aspiryny).

Okres rekonwalescencji

W dniu wykonania zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona. Pomimo precyzyjnego wykonania na obszarze zabiegowym mogą wystąpić pojedyncze siniaki, które można przykryć makijażem. Możliwe jest również pojawienie się obrzęku oraz miejscowej tkliwości, która powinna ustąpić po 24-48 godzinach.

Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby od razu po zabiegu wrócić do codziennych aktywności. Należy jednak pamiętać o tym, aby miejsca poddane zabiegowi utrzymywać w czystości i chronić przed działaniem czynników atmosferycznych, między innymi silnym mrozem czy nasłonecznieniem. Warto również zrezygnować z wizyty na basenie, zażywania gorących kąpieli, czy bardzo intensywnych treningów.

 

DOMOWA PIELĘGNACJA PO ZABIEGU

Podczas konsultacji kwalifikującej do zabiegu, na podstawie diagnozy skóry, lekarz zarekomenduje odpowiednią pielęgnację domową. Dobór odpowiedniej pielęgnacji odbywa się także u naszych kosmetologów oraz specjalistów ds. obsługi pacjenta w klinikach w Bielsku-Białej i Katowicach.

Zabieg wypełniania z wykorzystaniem naturalnego preparatu ATR jest małoinwazyjny i jednocześnie wysoce skuteczny. Warto jednak pamiętać o tym, że aby zapewnić sobie najwyższą jakość i pełne bezpieczeństwo niezwykle istotne jest wybranie doświadczonego lekarza specjalisty oraz kliniki, która dysponuje odpowiednim zapleczem technicznym. Dzięki temu pacjent będzie miał zapewnioną kompleksową opiekę na każdym etapie, począwszy od przygotowania do zabiegu i konsultacje, przez przeprowadzenie aplikacji, aż po opiekę pozabiegową.

Zalecenia po zabiegu

Nie opalaj skóry
Zrezygnuj z sauny
Stosuj kremy przyśpieszające gojenie
Używaj kremu z filtrem
Zrezygnuj z siłowni
Zrezygnuj z basenu

Przebieg zabiegu

Przebieg zabiegu z wykorzystaniem ATR

Przed zabiegiem, niezbędna jest konsultacja, podczas której lekarz oceni stan skóry i zakwalifikuje pacjenta do zabiegu. W klinikach Skin Laser Lubelscy w Katowicach i Bielsku-Białej podczas konsultacji wykluczane są wszelkie możliwe przeciwwskazania. Lekarz medycyny udzieli również zaleceń pozabiegowych i uprzedzi o możliwych reakcjach skórnych. Po konsultacji, na obszar zabiegowy aplikowany jest krem znieczulający. Następnie lekarz lub pielęgniarka pobiera krew do specjalnej probówki i umieszcza preparat w wirówce.

Krew pacjenta poddawana jest w wirówce wstępnemu wirowaniu, z którego pozyskiwane jest niezwykle wartościowe osocze bogatopłytkowe. Następnie odbywa się wirowanie docelowe po którym przygotowane w ten sposób osocze umieszczone zostaje w urządzeniu zwanym ATR gel maker, w którym pod wpływem temperatury dochodzi do zmiany konsystencji, czyli zagęszczenia materiału w celu uzyskania naturalnego wypełniacza. Na kolejnym etapie substancja przenoszona jest do strzykawek i przybiera odpowiednią gęstość: hard, medium oraz soft. Stopień zagęszczenia wypełniacza uzależniona jest od miejsca wykonywania zabiegu oraz od indywidualnych potrzeb pacjenta.

 

CZY KONIECZNE JEST POTWÓRZENIE ZABIEGU?

Liczba koniecznych do wykonania zabiegów ATR uzależniona jest od kondycji i indywidualnych potrzeb skóry pacjenta. Z uwagi na fakt, że preparat wypełniający jest naturalny, będzie się krócej utrzymywał w skórze niż kwas hialuronowy, w większości przypadków zalecamy wykonanie 3 zabiegów w celu uzyskania optymalnego efektu.

ODCZUCIA BÓLOWE

W klinikach Skin Laser Lubelscy komfort pacjenta jest dla bardzo istotny, dlatego przed aplikacją wypełniacza na obszar zabiegowy stosowany jest krem znieczulający.

CZAS TRWANIA ZABIEGU

Szacunkowy czas całej procedury zabiegowej to ok. 60 min.

Cennik

  1 ZABIEG PAKIET 3 ZABIEGÓW
(20% rabatu)
Twarz 3 000 zł 7 200 zł
Okolica wokół oczu 2 000 zł 4 800 zł

Podobne zabiegi

Blog

ATR – naturalny wypełniacz

Wypełnianie skóry za pomocą ATR, to innowacyjny zabieg z wykorzystaniem naturalnego i przyjaznego dla organizmu materiału, pochodzącego z osocza krwi samego pacjenta.

Dzięki temu jest nie tylko wysoce skuteczny, ale również w pełni bezpieczny, ponieważ eliminuje ryzyko wywołania alergii czy odrzucenia materiału wypełniającego przez organizm. Dodatkowo zawarte w płytkach krwi czynniki wzrostu mobilizują własne komórki skóry do regeneracji i odbudowy, dzięki czemu przez miesiące można cieszyć się efektem wypełnionych zmarszczek.

Efekty po zabiegu ATR

Zabieg z wykorzystaniem ATR pozwala uzyskać efekt wypełniania zmarszczek i bruzd nosowo-wargowych, modelowania twarzy, poprawy gęstości skóry, redukcji cieni pod oczami a pozyskane w pierwszym etapie osocze mobilizuje komórki do silnej rewitalizacji oraz poprawia odżywienie i ukrwienie tkanek. Tym samym skóra odzyskuje świeży i promienny wygląd. Do najczęściej wskazywanych przez pacjentów efektów widocznych po zastosowaniu preparatu zaliczamy:

 • wypełnienie zmarszczek,
 • wypełnienie bruzd nosowo-wargowych,
 • poprawę gęstości skóry,
 • modelowanie policzków, czyli tzw. wolumetrię,
 • redukcję cieni pod oczami,
 • odmłodzenie i rewitalizację skóry,
 • poprawę kolorytu.

Opinie naszych pacjentów

O zabiegu

O zabiegu z wykorzystaniem ATR

ATR, czyli autologiczny wypełniacz to w pełni naturalny preparat otrzymywany z osocza bogatopłytkowego uzyskanego z własnej krwi pacjenta. Od osoby poddawanej zabiegowi pobierana jest krew, która następnie podlega odwirowaniu w celu oddzielenia jej poszczególnych składników. W ten sposób pozyskiwane jest osocze bogatopłytkowe, o koncentracji płytkowej nawet do 250% poziomu wyjściowego. Płytki krwi zawarte w osoczu uwalniają w organizmie naturalne czynniki wzrostu oraz leukocyty wspomagające odnowę i rewitalizację skóry. Następnie pozyskany materiał umieszczany jest w urządzeniu ATR gel maker w którym pod wpływem temperatury dochodzi do zmiany konsystencji, czyli zagęszczenia materiału w celu uzyskania naturalnego wypełniacza. Otrzymany w ten sposób autologiczny wypełniacz umożliwia wykonanie zabiegu poprawiającego objętość skóry oraz redukującego wszelkie zmarszczki i niedoskonałości na wiele miesięcy.

Zastosowanie podczas jednego zabiegu koncentratu osocza bogatopłytkowego oraz naturalnego wypełniacza uruchamia w organizmie pacjenta silną stymulację procesów regeneracyjnych, a także produkcję nowych włókien kolagenu i elastyny. Poprawia się ukrwienie skóry oraz zwiększa się produkcja kwasu hialuronowego, który odpowiedzialny jest między innymi za odpowiednie nawilżenie skóry.

Cechy, które najlepiej opisują zabieg ATR to:

 • naturalność – podczas zabiegu wykorzystywany jest autologiczny preparat pozyskiwany z krwi pacjenta,
 • precyzja – lekarz ma do wykorzystania aż 10 ml preparatu, dzięki czemu może precyzyjnie aplikować wypełniacz na każdym obszarze, 
 • stymulacja – podczas zabiegu uruchamiany jest proces intensywnej stymulacji dzięki obecności osocza bogatopłytkowego o wysokiej koncentracji płytek,
 • bezpieczeństwo – naturalność preparatu zapobiega odrzuceniu go przez organizm Pacjenta.

Rosnąca popularność zabiegów z wykorzystaniem ATR (autologicznego wypełniacza) wynika nie tylko z wysokiej skuteczności, ale przede wszystkim z wysokiego bezpieczeństwa. Wykorzystywany materiał jest w 100% naturalny i zapobiega wystąpieniu powikłań w postaci reakcji alergicznych.

Przeznaczenie i przeciwwskazania

ATR – dla kogo przeznaczony jest ten zabieg?

Zabieg wypełniania skóry z wykorzystaniem ATR dedykowany jest w szczególności osobom poszukującym naturalnych efektów, które poza widocznym wypełnieniem oczekują również silnej rewitalizacji skóry. Autologiczny wypełniacz ma szerokie zastosowanie. Aplikacja biopreparatu adresowana jest w szczególności do osób, które zmagają się z:

 • zmarszczkami (również zmarszczkami mimicznymi),
 • widocznymi bruzdami nosowo-wargowymi,
 • utratą jędrności skóry na czole, policzkach, na szyi lub na dłoniach,
 • cieniami pod oczami,
 • potrzebą rewitalizacji skóry
 • skórą pozbawioną blasku i witalności.

Jakie są przeciwwskazania?

Istnieją pewne ogólne przeciwwskazania do wykonania zabiegu z zastosowaniem wypełniaczy, należą do nich:

 • choroby krwi,
 • choroby nowotworowe,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • stany zapalne i ropne na skórze,
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
 • karmienie piersią,
 • aktywna opryszczka,
 • cukrzyca,
 • ciąża.

Przygotowanie i rekonwalescencja

Jak należy się przygotować do zabiegu?

Na jakość wykonania zabiegu wypełniania ATR ma wpływ wiele istotnych czynników. Aby uzyskać zadowalający efekt, ważne jest indywidualne przygotowanie pacjenta. W przypadku stosowania biopreparatu kluczowe jest zachowanie odpowiedniej diety, ponieważ ma ona wpływ na jakość zawartych w osoczu płytek krwi, co może zaważyć na końcowym rezultacie zabiegu. Każdorazowo lekarz prowadzący udziela pacjentowi indywidualnych zaleceń, jednak w szczególności istotne jest, aby:

 • na 2 dni przed zabiegiem należy pić dużo wody,
 • dzień przed zabiegiem nie spożywać alkoholu ani innych substancji odwadniających,
 • na 3 dni przed zabiegiem nie zażywać NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych np. Ibupromu, Polopiryny, Pyralginy, Ketonalu, Nurofenu, Aspiryny).

Okres rekonwalescencji

W dniu wykonania zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona. Pomimo precyzyjnego wykonania na obszarze zabiegowym mogą wystąpić pojedyncze siniaki, które można przykryć makijażem. Możliwe jest również pojawienie się obrzęku oraz miejscowej tkliwości, która powinna ustąpić po 24-48 godzinach.

Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby od razu po zabiegu wrócić do codziennych aktywności. Należy jednak pamiętać o tym, aby miejsca poddane zabiegowi utrzymywać w czystości i chronić przed działaniem czynników atmosferycznych, między innymi silnym mrozem czy nasłonecznieniem. Warto również zrezygnować z wizyty na basenie, zażywania gorących kąpieli, czy bardzo intensywnych treningów.

 

DOMOWA PIELĘGNACJA PO ZABIEGU

Podczas konsultacji kwalifikującej do zabiegu, na podstawie diagnozy skóry, lekarz zarekomenduje odpowiednią pielęgnację domową. Dobór odpowiedniej pielęgnacji odbywa się także u naszych kosmetologów oraz specjalistów ds. obsługi pacjenta w klinikach w Bielsku-Białej i Katowicach.

Zabieg wypełniania z wykorzystaniem naturalnego preparatu ATR jest małoinwazyjny i jednocześnie wysoce skuteczny. Warto jednak pamiętać o tym, że aby zapewnić sobie najwyższą jakość i pełne bezpieczeństwo niezwykle istotne jest wybranie doświadczonego lekarza specjalisty oraz kliniki, która dysponuje odpowiednim zapleczem technicznym. Dzięki temu pacjent będzie miał zapewnioną kompleksową opiekę na każdym etapie, począwszy od przygotowania do zabiegu i konsultacje, przez przeprowadzenie aplikacji, aż po opiekę pozabiegową.

Zalecenia po zabiegu

Nie opalaj skóry
Zrezygnuj z sauny
Stosuj kremy przyśpieszające gojenie
Używaj kremu z filtrem
Zrezygnuj z siłowni
Zrezygnuj z basenu

Przebieg zabiegu

Przebieg zabiegu z wykorzystaniem ATR

Przed zabiegiem, niezbędna jest konsultacja, podczas której lekarz oceni stan skóry i zakwalifikuje pacjenta do zabiegu. W klinikach Skin Laser Lubelscy w Katowicach i Bielsku-Białej podczas konsultacji wykluczane są wszelkie możliwe przeciwwskazania. Lekarz medycyny udzieli również zaleceń pozabiegowych i uprzedzi o możliwych reakcjach skórnych. Po konsultacji, na obszar zabiegowy aplikowany jest krem znieczulający. Następnie lekarz lub pielęgniarka pobiera krew do specjalnej probówki i umieszcza preparat w wirówce.

Krew pacjenta poddawana jest w wirówce wstępnemu wirowaniu, z którego pozyskiwane jest niezwykle wartościowe osocze bogatopłytkowe. Następnie odbywa się wirowanie docelowe po którym przygotowane w ten sposób osocze umieszczone zostaje w urządzeniu zwanym ATR gel maker, w którym pod wpływem temperatury dochodzi do zmiany konsystencji, czyli zagęszczenia materiału w celu uzyskania naturalnego wypełniacza. Na kolejnym etapie substancja przenoszona jest do strzykawek i przybiera odpowiednią gęstość: hard, medium oraz soft. Stopień zagęszczenia wypełniacza uzależniona jest od miejsca wykonywania zabiegu oraz od indywidualnych potrzeb pacjenta.

 

CZY KONIECZNE JEST POTWÓRZENIE ZABIEGU?

Liczba koniecznych do wykonania zabiegów ATR uzależniona jest od kondycji i indywidualnych potrzeb skóry pacjenta. Z uwagi na fakt, że preparat wypełniający jest naturalny, będzie się krócej utrzymywał w skórze niż kwas hialuronowy, w większości przypadków zalecamy wykonanie 3 zabiegów w celu uzyskania optymalnego efektu.

ODCZUCIA BÓLOWE

W klinikach Skin Laser Lubelscy komfort pacjenta jest dla bardzo istotny, dlatego przed aplikacją wypełniacza na obszar zabiegowy stosowany jest krem znieczulający.

CZAS TRWANIA ZABIEGU

Szacunkowy czas całej procedury zabiegowej to ok. 60 min.

Cennik

  1 ZABIEG PAKIET 3 ZABIEGÓW
(20% rabatu)
Twarz 3 000 zł 7 200 zł
Okolica wokół oczu 2 000 zł 4 800 zł

Podobne zabiegi

Blog

Październik 12, 2020

Depilacja laserowa: fakty i mity

W przeciwieństwie do woskowania, czy tradycyjnego golenia, depilacja laserowa to skuteczna metoda na pozbycie się...
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Wrzesień 24, 2020

Botoks: fakty i mity

Botoks to małoinwazyjny zabieg przeciwstarzeniowy, który skutecznie niweluje zmarszczki górnej części...
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Listopad 15, 2019

Jak skuteczne usunąć blizny i rozstępy?

Zmagasz się z problemem blizn lub rozstępów? Poznaj skuteczne sposoby na eliminację nieestetycznych zmian...
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ