jak_skuteczne_usunac_blizny_i_rozstepy
Listopad 15, 2019

Jak skuteczne usunąć blizny i rozstępy?

Zmagasz się z problemem blizn lub rozstępów? Poznaj skuteczne sposoby na eliminację nieestetycznych zmian skórnych.

Blizny i rozstępy to problemy skórne, z którymi zmaga się spora część osób. Sądzisz, że wspomniane dolegliwości dotyczą wyłącznie pań? W żadnym wypadku! W praktyce bowiem zmagają się z nimi zarówno kobiety, jak i mężczyźni po 20 roku życia. I choć walka z bliznami i rozstępami nie należy do najłatwiejszych, to jednak istnieją sposoby na skuteczną eliminację opisywanych problemów skórnych. Zanim jednak przejdziemy do omówienia wspomnianych metod, w pierwszej kolejności wyjaśnimy sobie czym tak naprawdę są blizny oraz rozstępy.

 

Blizny i rozstępy czyli… co?

Blizny to zmiany, które tworzą się na skutek zaburzeń skóry właściwej. Powstały w ten sposób ubytek skóry  zastępowany jest tkanką łączną włóknistą. Blizny różnią się od otaczającej je skóry zarówno kolorem, strukturą, elastycznością, jak i wytrzymałością. To widoczny defekt estetyczny, z którym nie tylko można, ale wręcz należy walczyć.

Rozstępy – podobnie jak blizny – także powstają w wyniku zaburzeń skóry właściwej, jednak w ich przypadku ma miejsce rozdzielenie warstw skóry, które jest następstwem nadmiernego rozciągnięcia. Proces tworzenia się rozstępów można podzielić na dwie fazy: fazę zapalną oraz fazę zanikową.

Faza zapalna zapoczątkowuje rozwój zmian. Wówczas są one czerwone lub ciemnoczerwone, często również pieką i swędzą. Z czasem rozstępy tracą swój pierwotny kolor, by finalnie przybrać barwę białą lub perłową. Wtedy też ma miejsce faza zanikowa.

 

Kosmetyki na blizny i rozstępy

Półki sklepów kosmetycznych wręcz uginają się pod ciężarem różnego rodzaju kosmetyków na blizny i rozstępy. Ich ceny wahają się w przedziale od kilkunastu do nawet kilkuset złotych. I choć producenci wspomnianych kosmetyków zapewniają o skuteczności swoich wyrobów, to jednak ich stosowanie rzadko przynosi oczekiwane rezultaty. Dlaczego? Ponieważ do osiągnięcia widocznych efektów konieczna jest głęboka przebudowa struktur skóry, a takową gwarantują wyłącznie zabiegi z użyciem nowoczesnych technologii.

 

Skuteczna eliminacja zmian skórnych

Jak wspominaliśmy, usuwanie blizn i rozstępów nie należy do szybkich czy też łatwych, niemniej jednak jest to możliwe. Warunkiem osiągnięcia oczekiwanego efektu jest oczywiście dobór odpowiedniej metody. Co mamy do wyboru?

Laser frakcyjny ablacyjny – to laser medyczny umożliwiający osiągniecie wręcz spektakularnych efektów. Z powodzeniem wyeliminuje one zarówno blizny i rozstępy, jak i głębokie zmarszczki czy też różnego rodzaju oznaki fotostarzenia. Co jednak najistotniejsze to fakt, iż laser frakcyjny dociera do najgłębszych warstw skóry oraz miejsc trudno dostępnych. W praktyce oznacza to, że poradzi on sobie nawet z tymi problemami skórnymi, z którymi nie poradziły sobie inne metody.

Zabieg przy użyciu lasera frakcyjnego polecany jest osobom, które pragną pozbyć się blizn potrądzikowych, pooperacyjnych czy też rozstępów. Poza tym przyniesie on oczekiwane rezultaty w przypadku ludzi, których celem jest poprawa napięcia skóry, spłycenie zmarszczek, odświeżenie skóry, zwężenie porów bądź działanie o charakterze prewencyjnym – w zależności od problemu dobierane są indywidualne parametry zabiegowe.

Radiofrekwencja mikroigłowa RF INFINII – to lifting złotymi igłami z emisją fal radiowych - termolifting i remodeling kolagenu. Zabieg cechuje wysoka precyzja i bezpieczeństwo, idące w parze z natychmiastowym efektem odmłodzonej i jędrnej skóry. Radiofrekwencja mikroigłowa RF INFINII – w odróżnieniu od analogicznych urządzeń tego typu - uszkadza naskórek w minimalnym stopniu.

Dlaczego radiofrekwencja mikroigłowa RF INFINII jest tak skuteczna? Ponieważ emitowana przez urządzenie energia dociera do głębokich warstw skóry powodując zarazem jej pogrubienie i regenerację. Metoda sprawdzi się w przypadku osób, które pragną podnieść owal twarzy, ujędrnić i zagęścić skórę twarzy, ramion, szyi, dekoltu, dłoni, okolic nad kolanami, zredukować zmarszczki, głębokie bruzdy, usunąć rozstępy, tzw. „worki” pod oczami, czy też blizny po trądziku.

Należy dodać, iż laserowe usuwanie rozstępów i blizn to proces długofalowy, wymagający cierpliwości. Uzyskanie oczekiwanych efektów możliwe jest po wykonaniu serii zabiegów. Ilu konkretnie? Wszystko zależy od wybranej metody oraz indywidualnych preferencji skóry. W przypadku lasera frakcyjnego pełna przebudowa skóry ma miejsce po wykonaniu serii 3 – 6 zabiegów w odstępach co 4 – 6 tygodni, podobnie jest w przypadku radiofrekwencji mikroigłowej RF INFINII.

 

Metody wspomagające laserowe usuwanie blizn i rozstępów

Mezoterapia igłowa – to metoda polegająca na ostrzykiwaniu skóry specjalnym pistoletem, strzykawką lub urządzeniem Vital Injector. W ten sposób aplikowany jest leczniczy „koktajl”, którego skład dobrany jest do indywidualnych potrzeb skóry. Mezoterapia igłowa odżywia miejsca zmienione chorobowo, poprawia metabolizm komórek oraz mikrokrążenie, rewitalizuje skórę. Zabieg polecany jest w przypadku chęci eliminacji cellulitu, zmarszczek, wiotczenia skóry twarzy, szyi, dekoltu, ramion, ud i brzucha oraz – wspomagająco – likwidacji rozstępów i blizn.

Lampy LED – usuwanie rozstępów i blizn przy użyciu lampy LED polega na stymulacji komórek skóry za pomocą światła. To właśnie ono uaktywnia światłoczułe receptory znajdujące się w komórkach, które zaczynają wytwarzać energię oraz enzymy. Dzięki odpowiedniemu odżywieniu skóra dotknięta problemem blizn i rozstępów zaczyna się wygładzać, a wspomniane zmiany ulegają stopniowemu rozjaśnieniu. Terapia przy użyciu lampy LED – podobnie jak mezoterapia igłowa – również powinna być traktowana jako zabieg wspomagający eliminację blizn i rozstępów za pomocą laseroterapii lub radiofrekwencji mikroigłowej.

 

Klinika klinice nierówna

Laserowe usuwanie rozstępów i blizn to zabieg, który posiada w swojej ofercie spora ilość klinik medycyny estetycznej. Zanim jednak zdecydujesz się na skorzystanie z najtańszej oferty, w pierwszej kolejności zwróć uwagę na doświadczenie specjalisty, który będzie odpowiedzialny za przebieg zabiegu. Równie ważny jest sprzęt, używany do likwidacji niepożądanych zmian skórnych. Jeśli szukasz godnej polecenie kliniki, to zdecyduj się na Klinikę Medycyny Estetycznej Skin Laser Lubelscy, posiadającą największe doświadczenie na Śląsku. Lekarze zatrudnieni w Skin Laser Lubelscy to specjaliści dermatolodzy należący do Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych. A sprzęt? Bez obaw! Urządzenia wykorzystywane do przeprowadzania zabiegów to nowoczesne, certyfikowane i w pełni bezpieczne maszyny. Warto skorzystać z opisanych usług zwłaszcza, że wykupując pakiet 3 zabiegów otrzymasz aż 20% rabatu.

Zobacz także

Listopad 06, 2019

Fotona 6D - lifting laserowy dla zwolenników naturalnego efektu!

Wielu z nas marzy o odmłodzeniu skóry, bez wykorzystania inwazyjnych metod, po których wymagany jest długo...
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Maj 12, 2020

Konsultacja on-line do przeszczepu włosów!

Przeszczep włosów metodą SAFER to bezpieczny i skuteczny sposób na zagęszczenie i uzupełnienie braku...
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Październik 09, 2019

Przeszczep włosów metodą SAFER

Widoczne przerzedzenia, zakola czy prześwity na głowie nie muszą już spędzać Ci snu z powiek. Dzięki nowoczesnym...
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Zobacz także

powrót