Fibryna bogatopłytkowa – skuteczny stymulator tkankowy

Fibryna bogatopłytkowa (PRF) to doskonały koncentrat komórkowy, który w naturalny sposób rewitalizuje i odbudowuje skórę, a także wzmacnia włosy i zapobiega ich wypadaniu.

Materiał wykorzystywany w trakcie zabiegu pozyskiwany jest z krwi pacjenta, dzięki czemu gwarantuje pełne bezpieczeństwo oraz zapobiega wywołaniu reakcji alergicznej lub odrzuceniu substancji przez organizm. Zabieg z wykorzystaniem fibryny sprawia, że skóra jest odżywiona, a zmarszczki przestają być widoczne. Aplikacja na włosy wzmacnia je i skutecznie ogranicza ich wypadanie. Efektem terapii jest zdrowsza, jędrna skóra z wypełnionymi zmarszczkami oraz zdrowe i silne włosy.

Efekty po zabiegu fibryną bogatopłytkową

Skuteczność działania autologicznej fibryny bogatopłytkowej i jej możliwości terapeutycznych wynika z powolnego i stopniowego uwalniania czynników wzrostu przez płytki krwi zawieszone w jej włóknach. Fibryna stymuluje wytwarzanie naturalnej sieci w tkankach, na której będą zachodziły procesy naprawcze. Dodatkowo, dzięki komórkom macierzystym intensywnie rewitalizuje i regeneruje wybrane obszary. Dzięki temu efekty zabiegów z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej są bardzo korzystne:

 • redukcja zmarszczek,
 • spłycenie bruzd nosowo-wargowych,
 • redukcja cieni pod oczami,
 • poprawa kondycji skóry wokół oczu,
 • poprawa napięcia skóry,
 • odmłodzenie i rewitalizacja skóry,
 • poprawa kolorytu skóry,
 • zahamowanie wypadania włosów,
 • wzmocnienie i odżywienie włosów.

O zabiegu

O zabiegu z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej

Zabieg z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej jest zaliczany do grupy zabiegów autologicznych, podczas których wykorzystywany jest preparat pozyskany z organizmu pacjenta. W przypadku PRF jest to krew. Fibryna bogatopłytkowa po aplikacji do tkanek tworzy trójwymiarową sieć, w której zawieszone zostają wysokie stężenia płytek krwi, czynników wzrostu, komórek macierzystych (HSCs) oraz leukocytów. Wszystkie te składniki, odgrywają bardzo ważną rolę w procesie regeneracji tkanek.

Po iniekcji fibryna bogatopłytkowa intensyfikuje proces odnowy komórek skóry oraz stymuluje tkanki do wytwarzania nowych włókien kolagenu, elastyny i nowych naczyń krwionośnych. Dzięki temu skóra jest odżywiona, pełna blasku, a zmarszczki zostają wypełnione. Jednocześnie poprawia się także gęstość i jędrność skóry.

Fibryna bogatopłytkowa to materiał 100% naturalny, dlatego ryzyko wystąpienia powikłań w postaci reakcji alergicznych jest marginalne.

Opinie naszych pacjentów

Przeznaczenie i przeciwwskazania

PRF – dla kogo przeznaczony jest ten zabieg?

Zabieg przeznaczony jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn (w różnym wieku), których skóra narażona jest na działanie czynników środowiskowych, m.in. takich jak słońce czy zanieczyszczone powietrze. Fibryna bogatopłytkowa będzie również odpowiednim rozwiązaniem dla osób, które chcą w naturalny sposób przywrócić skórze jędrność i elastyczność lub zmagają się z wypadaniem włosów. Aplikacja autologicznego stymulatora tkankowego to skuteczna broń w walce ze:

 • zmarszczkami (również zmarszczkami mimicznymi),
 • bruzdami nosowo-wargowymi,
 • utratą jędrności skóry,
 • cieniami pod oczami,
 • suchością skóry,
 • potrzebą rewitalizacji skóry,
 • skórą pozbawioną blasku i witalności,
 • widocznymi ranami, bliznami i oparzeniami,
 • nadmiernym wypadaniem włosów,
 • łysieniem,
 • zniszczonymi włosami pozbawionymi blasku.

Zabieg z wykorzystaniem tego biopreparatu stanowi również doskonałą terapię uzupełniającą dla zabiegów laserowych, czy radiofrekwencji mikroigłowej. Efekty zabiegów łączonych są zdecydowanie szybciej zauważalne, a okres rekonwalescencji ulega znacznemu skróceniu. Terapia składająca się z zabiegów laserem frakcyjnym ablacyjnym lub frakcyjną radiofrekwencją mikroigłową w połączeniu z fibryną bogatopłytkową sprawdza się w szczególności w przypadku leczenia blizn i rozstępów. 

Jakie są przeciwwskazania?

Zabieg z wykorzystaniem PRF jest w pełni naturalny i bezpieczny. Ze względu na to, że aplikowany materiał pochodzi w 100% z organizmu pacjenta, zabieg PRF zalecany jest nawet alergikom. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu:

 • choroby krwi,
 • choroby nowotworowe,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • stany zapalne i ropne na skórze,
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
 • karmienie piersią,
 • leczenie antykoagulantami,
 • aktywna opryszczka,
 • cukrzyca,
 • ciąża.

Przygotowanie i rekonwalescencja

Jak należy się przygotować do zabiegu?

Każdorazowo przed przeprowadzeniem zabiegu, lekarz prowadzący udziela pacjentowi indywidualnych zaleceń w zakresie przygotowania do aplikacji fibryny bogatopłytkowej. W szczególności jednak należy:

 • na 2 dni przed zabiegiem należy pić dużo wody,
 • dzień przed zabiegiem nie spożywać alkoholu ani innych substancji odwadniających,
 • na 3 dni przed zabiegiem nie zażywać NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych np. Ibupromu, Polopiryny, Pyralginy, Ketonalu, Nurofenu, Aspiryny).
 • na 7 dni przed zabiegiem powstrzymać się od farbowania włosów (w przypadku zabiegów na skórę głowy).

Okres rekonwalescencji

W dniu zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona. Pomimo precyzyjnego wykonania zabiegu, mogą być widoczne pojedyncze siniaki, które już po około 12 godzinach można przykryć makijażem.  Możliwe jest także pojawienie się miejscowego obrzęku oraz tkliwości, które powinny ustąpić po około 24-48 godzinach. Po zabiegu można wrócić do swoich codziennych aktywności, ale należy pamiętać o tym, aby miejsca poddane zabiegowi utrzymywać w czystości.

 

DOMOWA PIELĘGNACJA PO ZABIEGU

Podczas konsultacji kwalifikującej do zabiegu, na podstawie diagnozy skóry, lekarz zarekomenduje odpowiednią pielęgnację domową. Informacji na temat odpowiedniej pielęgnacji mogą udzielić również kosmetolodzy oraz specjaliści do spraw obsługi pacjenta w naszych klinikach w Bielsku-Białej i Katowicach.

Decydując się na zabieg autologiczny z wykorzystaniem fibryny lub osocza bogatopłytkowego istotny jest wybór odpowiedniej kliniki do jego wykonania. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na sprzęt, który będzie wykorzystywany do jego przeprowadzenia zabiegu i pozyskania materiału. Ma to ogromne znaczenie, ze względu na fakt, że krew po odwirowaniu jest ponownie aplikowana do organizmu pacjenta. Do pobrania krwi należy stosować igły, strzykawki i probówki, które posiadają certyfikat wyrobu medycznego. Certyfikowane wyroby medyczne nie zawierają szkodliwych (toksycznych) czynników, które po wprowadzeniu do organizmu, mogą nie tylko negatywnie wpływać na efekty zabiegu, ale również zagrażać życiu i zdrowiu pacjentów.

Zalecenia po zabiegu

Nie opalaj skóry
Zrezygnuj z sauny
Stosuj kremy przyśpieszające gojenie
Używaj kremu z filtrem
Zrezygnuj z siłowni
Zrezygnuj z basenu

Przebieg zabiegu

Przebieg zabiegu z wykorzystaniem PRF

Wszystkie zabiegi wykonywane w klinikach Skin Laser Lubelscy w Katowicach i Bielsku-Białej poprzedzone są konsultacją z lekarzem, w której trakcie eliminowane są potencjalne przeciwwskazania i układny jest spersonalizowany plan terapii. Doświadczony lekarz prowadzący informuje również o możliwych, ewentualnych reakcjach skórnych i przy spełnieniu wszystkich warunków, kwalifikuje pacjenta na zabieg.

Materiał niezbędny do wykonania zabiegu powstaje z odwirowania własnej krwi pacjenta, która pobierana jest do specjalnej probówki a następnie poddana zostaje odwirowaniu w wirówce. W zależności od typu fibryny, jaki chcemy uzyskać, po odwirowaniu uzyskujemy około 1-4 ml preparatu o żółto-pomarańczowym zabarwieniu.

W klinikach Skin Laser Lubelscy fibryna bogatopłytkowa uzyskiwana jest przy użyciu certyfikowanego systemu Innmedis. Dzięki odpowiedniej procedurze, profesjonalnym probówkom medycznym i zaawansowanej technologicznie wirówce osiągamy wysoką koncentrację płytkową w całości odwirowanego preparatu – aż do 300% poziomu wyjściowego płytek. Po serii zabiegów wykonanych preparatem zawierającym tak wysokie stężenie płytek krwi pacjenci mogą spodziewać się spektakularnych efektów.

Ostatni etap polega na aplikacji uzyskanego preparatu na zasadach mezoterapii.

 

CZY KONIECZNE JEST POTWÓRZENIE ZABIEGU?

Każdy zabieg z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej to duża dawka regeneracji dla skóry pacjenta. Już po pierwszym zabiegu widoczny jest naturalny efekt wolumetrii oraz wypełnienia. Jednak dla uzyskania pełnego efektu zaleca się wykonanie serii 3 zabiegów w odstępach 4 tygodni.

ODCZUCIA BÓLOWE

W celu zapewnienia pacjentom maksymalnego komfortu aplikacja PRF przeprowadzana jest po wcześniejszym wykonaniu znieczulenia miejscowego (za wyjątkiem okolic skóry głowy).

CZAS TRWANIA ZABIEGU

Szacunkowy czas całej procedury zabiegowej to ok. 60 min.

Fibryna bogatopłytkowa i inne zabiegu

Fibryna bogatopłytkowa a osocze bogatopłytkowe

W odróżnieniu od osocza bogatopłytkowego, które stosujemy głównie do przebudowy skóry, fibryna bogatopłytkowa znajduje zastosowanie w przypadku konieczności rewitalizacji i uzupełnienia ubytków w skórze. W szczególności zabieg ten dedykowany jest osobom zmagającym się z głębokimi zmarszczkami, ubytkami w tkankach, czy widocznymi bliznami.

Terapie łączone

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego i fibryny bogatopłytkowej można stosować łącznie. Z naszego doświadczenia wynika, że terapie łączone, dostosowane do indywidualnych potrzeb skóry pacjenta charakteryzuje najwyższa skuteczność. Przy wyborze odpowiedniej terapii nie kierujemy się wiekiem, ponieważ skóra każdego z nas starzeje się w innym tempie, mają na to wpływ czynniki zewnętrzne, ale również uwarunkowania genetyczne, dlatego każdy potrzebuje indywidualnego podejścia. Stworzyliśmy 3 propozycje terapii autologicznych, które są odpowiedzią na różne potrzeby skóry:

TERAPIA OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM

To terapia składająca się z 3 zabiegów osocza bogatopłytkowego, wykonywanych co 4 tygodnie. Terapia dedykowana jest osobom, które nie zaobserwowały jeszcze widocznych oznak starzenia, ale chcą zapobiec powstawaniu zmarszczek, poprawić kondycję skóry i zredukować cienie pod oczami. Czynniki wzrostu oraz składniki odżywcze zawarte w osoczu działają anti-agingowo, poprawiają koloryt skóry, elastyczność i wzmacniają naczynia krwionośne. Efektem terapii jest „wypoczęta” skóra pełna blasku.

TERAPIA OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM I FIBRYNĄ BOGATOPŁYTKOWĄ

To terapia składająca się z 3 zabiegów osocza bogatopłytkowego i fibryny bogatopłytkowej, zabiegi wykonywane są co 4 tygodnie. Terapia dedykowana jest osobom, które zaobserwowały drobne zmarszczki w okolicy wokół oczu, ust czy bruzdy nosowo-wargowe. To także terapia, która pozwala zwalczyć problem osłabienia włosów - skutecznie hamuje wypadanie oraz sprawia, że włosy są odżywione i wzmocnione. Osocze regeneruje i rewitalizuje skórę oraz działa profilaktycznie z kolei fibryna bogatopłytkowa zawiera komórki macierzyste oraz czynniki wzrostu, dzięki czemu stymuluje do odbudowy miejsca najbardziej tego wymagające.

TERAPIA FIBRYNĄ BOGATOPŁYTKOWĄ

To terapia składająca się z 3 zabiegów fibryny bogatopłytkowej wykonywanych co 4 tygodnie. Terapia fibryną polecana jest osobom, które zaobserwowały utratę jędrności i elastyczności skóry, zmarszczki i cienie pod oczami oraz ogólne pogorszenie kondycji skóry. Fibryna bogatopłytkowa odbudowuje skórę, powoduje produkcję nowych włókien kolagenu oraz elastyny. Pod skórą tworzy trójwymiarową sieć, która daje efekt wypełnienia. Dodatkowo, dzięki komórkom macierzystym intensywnie rewitalizuje i regeneruje wybrane obszary. 

Cennik

FIBRYNA BOGATOPŁYTKOWA
  1 ZABIEG PAKIET 3 ZABIEGÓW
(20% rabatu)
1 okolica (np. twarz) 1 500 zł 3 600 zł
2 okolice (np. twarz i szyja) 2 250 zł 5 400 zł
3 okolice (np. twarz, szyja i dekolt) 3 000 zł 7 200 zł
Wspomagająco przy leczeniu blizn 1 200 - 1 500 zł rabat 20% od ustalonej ceny zabiegu
OSOCZE I FIBRYNA BOGATOPŁYTKOWA
  1 ZABIEG PAKIET 3 ZABIEGÓW
(20% rabatu)
1 okolica (np. twarz) 1 200 zł 2 880 zł
2 okolice (np. twarz i szyja) 1 800 zł 4 320 zł
3 okolice (np. twarz, szyja i dekolt) 2 400 zł 5 760 zł
Skóra głowy 1 200 zł 2 880 zł
Wspomagająco przy leczeniu blizn 900 - 1 200 zł rabat 20% od ustalonej ceny zabiegu

Podobne zabiegi

Blog

Fibryna bogatopłytkowa – skuteczny stymulator tkankowy

Fibryna bogatopłytkowa (PRF) to doskonały koncentrat komórkowy, który w naturalny sposób rewitalizuje i odbudowuje skórę, a także wzmacnia włosy i zapobiega ich wypadaniu.

Materiał wykorzystywany w trakcie zabiegu pozyskiwany jest z krwi pacjenta, dzięki czemu gwarantuje pełne bezpieczeństwo oraz zapobiega wywołaniu reakcji alergicznej lub odrzuceniu substancji przez organizm. Zabieg z wykorzystaniem fibryny sprawia, że skóra jest odżywiona, a zmarszczki przestają być widoczne. Aplikacja na włosy wzmacnia je i skutecznie ogranicza ich wypadanie. Efektem terapii jest zdrowsza, jędrna skóra z wypełnionymi zmarszczkami oraz zdrowe i silne włosy.

Efekty po zabiegu fibryną bogatopłytkową

Skuteczność działania autologicznej fibryny bogatopłytkowej i jej możliwości terapeutycznych wynika z powolnego i stopniowego uwalniania czynników wzrostu przez płytki krwi zawieszone w jej włóknach. Fibryna stymuluje wytwarzanie naturalnej sieci w tkankach, na której będą zachodziły procesy naprawcze. Dodatkowo, dzięki komórkom macierzystym intensywnie rewitalizuje i regeneruje wybrane obszary. Dzięki temu efekty zabiegów z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej są bardzo korzystne:

 • redukcja zmarszczek,
 • spłycenie bruzd nosowo-wargowych,
 • redukcja cieni pod oczami,
 • poprawa kondycji skóry wokół oczu,
 • poprawa napięcia skóry,
 • odmłodzenie i rewitalizacja skóry,
 • poprawa kolorytu skóry,
 • zahamowanie wypadania włosów,
 • wzmocnienie i odżywienie włosów.

Opinie naszych pacjentów

O zabiegu

O zabiegu z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej

Zabieg z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej jest zaliczany do grupy zabiegów autologicznych, podczas których wykorzystywany jest preparat pozyskany z organizmu pacjenta. W przypadku PRF jest to krew. Fibryna bogatopłytkowa po aplikacji do tkanek tworzy trójwymiarową sieć, w której zawieszone zostają wysokie stężenia płytek krwi, czynników wzrostu, komórek macierzystych (HSCs) oraz leukocytów. Wszystkie te składniki, odgrywają bardzo ważną rolę w procesie regeneracji tkanek.

Po iniekcji fibryna bogatopłytkowa intensyfikuje proces odnowy komórek skóry oraz stymuluje tkanki do wytwarzania nowych włókien kolagenu, elastyny i nowych naczyń krwionośnych. Dzięki temu skóra jest odżywiona, pełna blasku, a zmarszczki zostają wypełnione. Jednocześnie poprawia się także gęstość i jędrność skóry.

Fibryna bogatopłytkowa to materiał 100% naturalny, dlatego ryzyko wystąpienia powikłań w postaci reakcji alergicznych jest marginalne.

Przeznaczenie i przeciwwskazania

PRF – dla kogo przeznaczony jest ten zabieg?

Zabieg przeznaczony jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn (w różnym wieku), których skóra narażona jest na działanie czynników środowiskowych, m.in. takich jak słońce czy zanieczyszczone powietrze. Fibryna bogatopłytkowa będzie również odpowiednim rozwiązaniem dla osób, które chcą w naturalny sposób przywrócić skórze jędrność i elastyczność lub zmagają się z wypadaniem włosów. Aplikacja autologicznego stymulatora tkankowego to skuteczna broń w walce ze:

 • zmarszczkami (również zmarszczkami mimicznymi),
 • bruzdami nosowo-wargowymi,
 • utratą jędrności skóry,
 • cieniami pod oczami,
 • suchością skóry,
 • potrzebą rewitalizacji skóry,
 • skórą pozbawioną blasku i witalności,
 • widocznymi ranami, bliznami i oparzeniami,
 • nadmiernym wypadaniem włosów,
 • łysieniem,
 • zniszczonymi włosami pozbawionymi blasku.

Zabieg z wykorzystaniem tego biopreparatu stanowi również doskonałą terapię uzupełniającą dla zabiegów laserowych, czy radiofrekwencji mikroigłowej. Efekty zabiegów łączonych są zdecydowanie szybciej zauważalne, a okres rekonwalescencji ulega znacznemu skróceniu. Terapia składająca się z zabiegów laserem frakcyjnym ablacyjnym lub frakcyjną radiofrekwencją mikroigłową w połączeniu z fibryną bogatopłytkową sprawdza się w szczególności w przypadku leczenia blizn i rozstępów. 

Jakie są przeciwwskazania?

Zabieg z wykorzystaniem PRF jest w pełni naturalny i bezpieczny. Ze względu na to, że aplikowany materiał pochodzi w 100% z organizmu pacjenta, zabieg PRF zalecany jest nawet alergikom. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu:

 • choroby krwi,
 • choroby nowotworowe,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • stany zapalne i ropne na skórze,
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
 • karmienie piersią,
 • leczenie antykoagulantami,
 • aktywna opryszczka,
 • cukrzyca,
 • ciąża.

Przygotowanie i rekonwalescencja

Jak należy się przygotować do zabiegu?

Każdorazowo przed przeprowadzeniem zabiegu, lekarz prowadzący udziela pacjentowi indywidualnych zaleceń w zakresie przygotowania do aplikacji fibryny bogatopłytkowej. W szczególności jednak należy:

 • na 2 dni przed zabiegiem należy pić dużo wody,
 • dzień przed zabiegiem nie spożywać alkoholu ani innych substancji odwadniających,
 • na 3 dni przed zabiegiem nie zażywać NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych np. Ibupromu, Polopiryny, Pyralginy, Ketonalu, Nurofenu, Aspiryny).
 • na 7 dni przed zabiegiem powstrzymać się od farbowania włosów (w przypadku zabiegów na skórę głowy).

Okres rekonwalescencji

W dniu zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona. Pomimo precyzyjnego wykonania zabiegu, mogą być widoczne pojedyncze siniaki, które już po około 12 godzinach można przykryć makijażem.  Możliwe jest także pojawienie się miejscowego obrzęku oraz tkliwości, które powinny ustąpić po około 24-48 godzinach. Po zabiegu można wrócić do swoich codziennych aktywności, ale należy pamiętać o tym, aby miejsca poddane zabiegowi utrzymywać w czystości.

 

DOMOWA PIELĘGNACJA PO ZABIEGU

Podczas konsultacji kwalifikującej do zabiegu, na podstawie diagnozy skóry, lekarz zarekomenduje odpowiednią pielęgnację domową. Informacji na temat odpowiedniej pielęgnacji mogą udzielić również kosmetolodzy oraz specjaliści do spraw obsługi pacjenta w naszych klinikach w Bielsku-Białej i Katowicach.

Decydując się na zabieg autologiczny z wykorzystaniem fibryny lub osocza bogatopłytkowego istotny jest wybór odpowiedniej kliniki do jego wykonania. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na sprzęt, który będzie wykorzystywany do jego przeprowadzenia zabiegu i pozyskania materiału. Ma to ogromne znaczenie, ze względu na fakt, że krew po odwirowaniu jest ponownie aplikowana do organizmu pacjenta. Do pobrania krwi należy stosować igły, strzykawki i probówki, które posiadają certyfikat wyrobu medycznego. Certyfikowane wyroby medyczne nie zawierają szkodliwych (toksycznych) czynników, które po wprowadzeniu do organizmu, mogą nie tylko negatywnie wpływać na efekty zabiegu, ale również zagrażać życiu i zdrowiu pacjentów.

Zalecenia po zabiegu

Nie opalaj skóry
Zrezygnuj z sauny
Stosuj kremy przyśpieszające gojenie
Używaj kremu z filtrem
Zrezygnuj z siłowni
Zrezygnuj z basenu

Przebieg zabiegu

Przebieg zabiegu z wykorzystaniem PRF

Wszystkie zabiegi wykonywane w klinikach Skin Laser Lubelscy w Katowicach i Bielsku-Białej poprzedzone są konsultacją z lekarzem, w której trakcie eliminowane są potencjalne przeciwwskazania i układny jest spersonalizowany plan terapii. Doświadczony lekarz prowadzący informuje również o możliwych, ewentualnych reakcjach skórnych i przy spełnieniu wszystkich warunków, kwalifikuje pacjenta na zabieg.

Materiał niezbędny do wykonania zabiegu powstaje z odwirowania własnej krwi pacjenta, która pobierana jest do specjalnej probówki a następnie poddana zostaje odwirowaniu w wirówce. W zależności od typu fibryny, jaki chcemy uzyskać, po odwirowaniu uzyskujemy około 1-4 ml preparatu o żółto-pomarańczowym zabarwieniu.

W klinikach Skin Laser Lubelscy fibryna bogatopłytkowa uzyskiwana jest przy użyciu certyfikowanego systemu Innmedis. Dzięki odpowiedniej procedurze, profesjonalnym probówkom medycznym i zaawansowanej technologicznie wirówce osiągamy wysoką koncentrację płytkową w całości odwirowanego preparatu – aż do 300% poziomu wyjściowego płytek. Po serii zabiegów wykonanych preparatem zawierającym tak wysokie stężenie płytek krwi pacjenci mogą spodziewać się spektakularnych efektów.

Ostatni etap polega na aplikacji uzyskanego preparatu na zasadach mezoterapii.

 

CZY KONIECZNE JEST POTWÓRZENIE ZABIEGU?

Każdy zabieg z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej to duża dawka regeneracji dla skóry pacjenta. Już po pierwszym zabiegu widoczny jest naturalny efekt wolumetrii oraz wypełnienia. Jednak dla uzyskania pełnego efektu zaleca się wykonanie serii 3 zabiegów w odstępach 4 tygodni.

ODCZUCIA BÓLOWE

W celu zapewnienia pacjentom maksymalnego komfortu aplikacja PRF przeprowadzana jest po wcześniejszym wykonaniu znieczulenia miejscowego (za wyjątkiem okolic skóry głowy).

CZAS TRWANIA ZABIEGU

Szacunkowy czas całej procedury zabiegowej to ok. 60 min.

Fibryna bogatopłytkowa i inne zabiegu

Fibryna bogatopłytkowa a osocze bogatopłytkowe

W odróżnieniu od osocza bogatopłytkowego, które stosujemy głównie do przebudowy skóry, fibryna bogatopłytkowa znajduje zastosowanie w przypadku konieczności rewitalizacji i uzupełnienia ubytków w skórze. W szczególności zabieg ten dedykowany jest osobom zmagającym się z głębokimi zmarszczkami, ubytkami w tkankach, czy widocznymi bliznami.

Terapie łączone

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego i fibryny bogatopłytkowej można stosować łącznie. Z naszego doświadczenia wynika, że terapie łączone, dostosowane do indywidualnych potrzeb skóry pacjenta charakteryzuje najwyższa skuteczność. Przy wyborze odpowiedniej terapii nie kierujemy się wiekiem, ponieważ skóra każdego z nas starzeje się w innym tempie, mają na to wpływ czynniki zewnętrzne, ale również uwarunkowania genetyczne, dlatego każdy potrzebuje indywidualnego podejścia. Stworzyliśmy 3 propozycje terapii autologicznych, które są odpowiedzią na różne potrzeby skóry:

TERAPIA OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM

To terapia składająca się z 3 zabiegów osocza bogatopłytkowego, wykonywanych co 4 tygodnie. Terapia dedykowana jest osobom, które nie zaobserwowały jeszcze widocznych oznak starzenia, ale chcą zapobiec powstawaniu zmarszczek, poprawić kondycję skóry i zredukować cienie pod oczami. Czynniki wzrostu oraz składniki odżywcze zawarte w osoczu działają anti-agingowo, poprawiają koloryt skóry, elastyczność i wzmacniają naczynia krwionośne. Efektem terapii jest „wypoczęta” skóra pełna blasku.

TERAPIA OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM I FIBRYNĄ BOGATOPŁYTKOWĄ

To terapia składająca się z 3 zabiegów osocza bogatopłytkowego i fibryny bogatopłytkowej, zabiegi wykonywane są co 4 tygodnie. Terapia dedykowana jest osobom, które zaobserwowały drobne zmarszczki w okolicy wokół oczu, ust czy bruzdy nosowo-wargowe. To także terapia, która pozwala zwalczyć problem osłabienia włosów - skutecznie hamuje wypadanie oraz sprawia, że włosy są odżywione i wzmocnione. Osocze regeneruje i rewitalizuje skórę oraz działa profilaktycznie z kolei fibryna bogatopłytkowa zawiera komórki macierzyste oraz czynniki wzrostu, dzięki czemu stymuluje do odbudowy miejsca najbardziej tego wymagające.

TERAPIA FIBRYNĄ BOGATOPŁYTKOWĄ

To terapia składająca się z 3 zabiegów fibryny bogatopłytkowej wykonywanych co 4 tygodnie. Terapia fibryną polecana jest osobom, które zaobserwowały utratę jędrności i elastyczności skóry, zmarszczki i cienie pod oczami oraz ogólne pogorszenie kondycji skóry. Fibryna bogatopłytkowa odbudowuje skórę, powoduje produkcję nowych włókien kolagenu oraz elastyny. Pod skórą tworzy trójwymiarową sieć, która daje efekt wypełnienia. Dodatkowo, dzięki komórkom macierzystym intensywnie rewitalizuje i regeneruje wybrane obszary. 

Cennik

FIBRYNA BOGATOPŁYTKOWA
  1 ZABIEG PAKIET 3 ZABIEGÓW
(20% rabatu)
1 okolica (np. twarz) 1 500 zł 3 600 zł
2 okolice (np. twarz i szyja) 2 250 zł 5 400 zł
3 okolice (np. twarz, szyja i dekolt) 3 000 zł 7 200 zł
Wspomagająco przy leczeniu blizn 1 200 - 1 500 zł rabat 20% od ustalonej ceny zabiegu
OSOCZE I FIBRYNA BOGATOPŁYTKOWA
  1 ZABIEG PAKIET 3 ZABIEGÓW
(20% rabatu)
1 okolica (np. twarz) 1 200 zł 2 880 zł
2 okolice (np. twarz i szyja) 1 800 zł 4 320 zł
3 okolice (np. twarz, szyja i dekolt) 2 400 zł 5 760 zł
Skóra głowy 1 200 zł 2 880 zł
Wspomagająco przy leczeniu blizn 900 - 1 200 zł rabat 20% od ustalonej ceny zabiegu

Podobne zabiegi

Blog

Październik 12, 2020

Depilacja laserowa: fakty i mity

W przeciwieństwie do woskowania, czy tradycyjnego golenia, depilacja laserowa to skuteczna metoda na pozbycie się...
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Wrzesień 24, 2020

Botoks: fakty i mity

Botoks to małoinwazyjny zabieg przeciwstarzeniowy, który skutecznie niweluje zmarszczki górnej części...
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Sierpień 01, 2019

Mezoterapia igłowa: fakty i mity

Działa niewiele lepiej od kremu, nadaje się tylko dla młodych kobiet i trzeba wykonać minimum dziesięć...
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ