RENUVION – poprawa jędrności i napięcia skóry

Renuvion to nowoczesna metoda zabiegowa, której celem jest ujędrnienie skóry oraz zwiększenie jej napięcia.

Ta rewolucyjna procedura, zwana również jako J-Plasma napina luźną skórę bez konieczności przeprowadzania inwazyjnych operacji. Dzięki połączeniu działania zimnej plazmy helowej i fal radiowych umożliwia osiągnięcie długotrwałych i satysfakcjonujących efektów, przy zachowaniu wysokiego stopnia bezpieczeństwa.

Efekty po zabiegu Renuvion na ciało

Pierwsze efekty w postaci poprawy napięcia skóry pojawiają się bezpośrednio po zabiegu, ale wraz z upływem czasu rezultaty są coraz bardziej widoczne, ponieważ proces odbudowy włókien kolagenu wymaga czasu. Po zabiegu Renuvion pacjenci dostrzegają rezultaty w postaci:  

 • poprawy jędrności i napięcia skóry,
 • redukcji wiotkości skóry,
 • zagęszczenia skóry.

Efekty zabiegów

O zabiegu

O zabiegu z wykorzystaniem urządzenia Renuvion

Wraz z upływem lat i postępującymi procesami starzenia nasza skóra stopniowo traci swoją jędrność oraz elastyczność. Może to skutkować jej zwiotczeniem w różnych miejscach na ciele, w szczególności w okolicach podbródka, ramion, szyi, brzucha czy ud. Metoda Renuvion poprawia wygląd skóry i napina ją od wewnątrz bez inwazyjnej interwencji chirurgicznej. Efektem zabiegu jest gładka, jędrna i napięta skóra.

Renuvion to nowoczesna metoda zabiegowa opracowana w USA, która jako jedyna na rynku wykorzystuje działanie zimnej plazmy helowej i fal radiowych. Działanie fal radiowych powoduje zwiększenie temperatury helu, który następnie zamienia się w plazmę, nazywaną czwartym stanem skupienia. Generuje to bodziec termiczny, który tworzy kontrolowane mikrouszkodzenia skóry, stymulujące procesy regeneracyjne.

Po ogrzaniu tkanek następuje ich schłodzenie. Jest to możliwe dzięki tak zwanemu podwójnemu efektowi termicznemu. Umożliwia to większą kontrolę nad temperaturą, precyzję oraz wpływa na bezpieczeństwo zabiegu. W czasie zabiegu dochodzi na przemian do maksymalnego nagrzewania i schładzania tkanek. Tkanki ogrzewane są do temperatury aż 83 stopni Celsjusza na 44 milisekundy. Do wytworzenia energii cieplnej wykorzystywany jest tylko 1% helu. Pozostała jego objętość jest użyta do szybkiego schłodzenia tkanek. W efekcie skóra staje się napięta i jędrna.

Inne technologie wykorzystujące fale radiowe zazwyczaj podnoszą temperaturę do 65 stopni Celsjusza, co nie jest wystarczające dla uzyskania skutecznego i trwałego obkurczenia skóry.

Opinie naszych pacjentów

Przeznaczenie i przeciwwskazania

Renuvion – dla kogo przeznaczony jest ten zabieg?

Renuvion to zabieg polecany osobom, które pragną pozbyć się wiotkiej skóry powstałej między innymi na skutek postępujących procesów starzenia, szybkiej utraty wagi lub ciąży. W Skin Laser Lubelscy Renuvion stosujemy również w połączeniu z liposukcją VASER LIPO.

Renuvion daje niezwykłe poprawy jędrności napięcia skóry w następujących obszarach ciała:

 • podbródek,
 • ramiona,
 • brzuch,
 • talia (boczki),
 • wewnętrzna strona ud,
 • zewnętrzna strona ud (bryczesy)
 • kolana.

Jakie są przeciwwskazania?

Zabieg Renuvion charakteryzuje wysoki stopień bezpieczeństwa, jednak wskazuje się grupę pacjentów, która nie powinna zostać poddana tej procedurze. Należą do niej kobiety w ciąży i w okresie laktacji, jak również osoby zmagające się z:

 • chorobami wątroby,
 • chorobami nerek,
 • niewyrównaną chorobą tarczycy,
 • zaburzeniami krzepnięcia krwi,
 • cukrzycą,
 • chorobami serca,
 • chorobami skóry.

VIDEO

Przygotowanie i rekonwalescencja

Jak należy się przygotować do zabiegu?

Przed zabiegiem zalecane jest wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych. Na życzenie pacjenta możemy zamówić ze Śląskich Laboratoriów Analitycznych usługę poboru krwi w naszym gabinecie w Katowicach lub Bielsku-Białej lub pod wskazanym przez pacjenta adresem. Badania, które należy wykonać przed zabiegiem to:

 • morfologia,
 • CRP,
 • APTT i INR,
 • glukoza,
 • AST, ALT,
 • analiza ogólna moczu,
 • HIV Combo (Ag/Ab),
 • anty-Hbs,
 • HCV (WZW C),
 • sód, potas, kreatynina,
 • beta-HCG (w przypadku kobiet).

Wyniki badań należy dostarczyć najpóźniej 7 dni przed planowanym terminem zabiegu osobiście do jednej z naszych klinik w Katowicach lub Bielsku-Białej, albo drogą elektroniczną na adres mailowy: klinika@skin-laser.pl. Badania można wykonać w dowolnym laboratorium, jednak pacjenci Skin Laser Lubelscy mają możliwość skorzystania z 20% rabatu w Śląskich Laboratoriach Analitycznych. Osoby zainteresowanie pakietem promocyjnym, zapraszamy do kontaktu z rejestracją naszej kliniki.

Okres rekonwalescencji

Rekonwalescencja po zabiegu z wykorzystaniem procedur Renuvion trwa krócej niż w przypadku bardziej inwazyjnych metod. Już w trakcie drugiej doby po zabiegu pacjenci mogą wrócić do pracy i codziennych aktywności. Przez kilka dni należy jednak powstrzymać się od intensywnej aktywności fizycznej. Zalecamy również noszenie bielizny uciskowej przez okres minimum 2-3 tygodnie od przeprowadzenia zabiegu.

Zalecenia po zabiegu

Zrezygnuj z sauny
Zrezygnuj z basenu

Przebieg zabiegu

Przebieg zabiegu z wykorzystaniem urządzenia Renuvion

Przed rozpoczęciem terapii, w trakcie konsultacji lekarz prowadzący określi plan zabiegu oraz odpowie na wszelkie pytania. W klinikach Skin Laser Lubelscy Renuvion wykonywany jest w dwóch różnych procedurach.

Celem pierwszej procedury jest poprawa jędrności i napięcia skóry. Lekarz wykonuje niewielkie nacięcie w skórze (ok. 3 mm), w które następnie aplikowana jest kaniula ze środkiem znieczulającym. Po upływie około 20 minut, w to samo nacięcie wprowadzana jest kaniula emitującą energię ultradźwiękową i plazmę helową. Energia kierowana jest bezpośrednio na wybrane tkanki, powodując ich silne obkurczenie i stymulując produkcję nowych włókien kolagenu. Lekarz precyzyjnie dopasowuje przebieg zabiegu do konturu określonych obszarów w celu osiągnięcia optymalnych rezultatów.

Ten typ procedury dedykowany jest pacjentom, którzy dążą do wyeliminowania wiotkości skóry w rejonie podbródka, ramion, brzucha, talii, ud czy kolan powstałej między innymi na skutek postępujących procesów starzenia, utraty wagi lub przebytej ciąży. Ta metoda zalecana jest również pacjentom, po uprzednio wykonanej liposukcji VASER LIPO, aby ujędrnić skórę po odsysaniu tłuszczu.

Druga procedura to resurfacing, którego szczegółowy przebieg został opisany tutaj. Metoda wykorzystuje działanie Renuvionu na powierzchni skóry w celu eliminacji zmarszczek, przebarwień czy rozszerzonych porów. Jest to efektywna alternatywa dla silnych peelingów chemicznych lub resurfacingu laserowego, która może przynieść bardziej widoczne rezultaty.

W celu zminimalizowania ryzyka i zapewnieniu pacjentom najwyższego poziomu bezpieczeństwa, do przeprowadzenia zabiegu Renuvion w Skin Laser Lubelscy wykorzystywane jest urządzenie posiadające wszelkie niezbędne certyfikaty, w tym certyfikat FDA.

Bezpieczeństwo zabiegu Renuvion

Szybkie nagrzewanie i niemal natychmiastowe chłodzenie powoduje mniejszą dyfuzję ciepła do skóry. W badaniach wykazano, że temperatura na powierzchni skóry nie wzrasta o więcej niż 4°C, przez co nie zachodzi konieczność stałego jej monitorowania. Ponadto działanie energii zabiegowej skupione jest na włóknach kolagenowych zawartych w skórze, dzięki czemu eliminowane jest prawdopodobieństwo potencjalnego uszkodzenia okolicznych tkanek, naczyń krwionośnych czy nerwów.

Rewolucyjna technika zabiegowa sprawia, że Renuvion jest skutecznym i bezpiecznym sposobem na eliminację wiotkości skóry. Stanowi alternatywę dla inwazyjnych operacji plastycznych. Dzięki J-Plasmie pacjenci mogą cieszyć się satysfakcjonującymi efektami przy zdecydowanie krótszym okresie rekonwalescencji.

Do tej pory, żadna małoinwazyjna technologia nie przynosiła takich efektów.

 

CZY KONIECZNE JEST POTWÓRZENIE ZABIEGU?

W większości przypadków, zabieg Renuvion daje satysfakcjonujące efekty po jednym zabiegu.

ODCZUCIA BÓLOWE

Zabieg Renuvion wykonywany jest z wykorzystaniem znieczulenia miejscowego, które w odróżnieniu znieczulenia ogólnego stosowanego przy chirurgicznych metodach, nie obciąża organizmu, a jednocześnie gwarantuje pacjentom komfort w trakcie przeprowadzenia zabiegu.

CZAS TRWANIA ZABIEGU

Cała procedura Renuvion trwa około 45 – 60 minut, w zależności od powierzchni obszaru zabiegowego. Do zabiegu połączonego z liposukcją, należy doliczyć czas trwania zabiegu VASER LIPO.

Renuvion i inne zabiegi

Renuvion a liposukcja VaserLipo

Głównym wskazaniem do zabiegu jest poprawa napięcia i jędrności skóry. Renuvion nie wpływa na tkankę tłuszczową, dlatego pacjenci, których celem jest redukcja tkanki tłuszczowej, w pierwszej kolejności powinni wykonać liposukcję VASER LIPO, a następnie skorzystać z zabiegu Renuvion. Obie procedury mogą być wykonane tego samego dnia. To idealne połączenie, dla osób które chcą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej i cieszyć się napiętą i jędrna skórą.

Jeśli zastanawiasz się nad zabiegiem Renuvion lub jesteś ciekaw efektów, jakie można uzyskać dzięki zastosowaniu tej procedury, lekarze ze Skin Laser Lubelscy są do Twojej dyspozycji. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy Renuvion jest dla Ciebie odpowiedni, umów się na konsultację w jednej z naszych klinik w Bielsku-Białej lub Katowicach i dowiedz się więcej na temat niechirurgicznego napinania skóry.

Cennik

Po liposukcji VASER LIPO:  
jedna okolica 5 000 zł
druga i każda kolejna 3 000 zł
   
Bez liposukcji:  
jedna okolica 6 000 zł
druga i każda kolejna 3 500 zł

Zabieg wymaga zaliczki w wysokości 1000 zł wpłaconej w ciągu 7 dni od rezerwacji terminu.

Podobne zabiegi

Blog

RENUVION – poprawa jędrności i napięcia skóry

Renuvion to nowoczesna metoda zabiegowa, której celem jest ujędrnienie skóry oraz zwiększenie jej napięcia.

Ta rewolucyjna procedura, zwana również jako J-Plasma napina luźną skórę bez konieczności przeprowadzania inwazyjnych operacji. Dzięki połączeniu działania zimnej plazmy helowej i fal radiowych umożliwia osiągnięcie długotrwałych i satysfakcjonujących efektów, przy zachowaniu wysokiego stopnia bezpieczeństwa.

Efekty po zabiegu Renuvion na ciało

Pierwsze efekty w postaci poprawy napięcia skóry pojawiają się bezpośrednio po zabiegu, ale wraz z upływem czasu rezultaty są coraz bardziej widoczne, ponieważ proces odbudowy włókien kolagenu wymaga czasu. Po zabiegu Renuvion pacjenci dostrzegają rezultaty w postaci:  

 • poprawy jędrności i napięcia skóry,
 • redukcji wiotkości skóry,
 • zagęszczenia skóry.

Efekty zabiegów

Opinie naszych pacjentów

O zabiegu

O zabiegu z wykorzystaniem urządzenia Renuvion

Wraz z upływem lat i postępującymi procesami starzenia nasza skóra stopniowo traci swoją jędrność oraz elastyczność. Może to skutkować jej zwiotczeniem w różnych miejscach na ciele, w szczególności w okolicach podbródka, ramion, szyi, brzucha czy ud. Metoda Renuvion poprawia wygląd skóry i napina ją od wewnątrz bez inwazyjnej interwencji chirurgicznej. Efektem zabiegu jest gładka, jędrna i napięta skóra.

Renuvion to nowoczesna metoda zabiegowa opracowana w USA, która jako jedyna na rynku wykorzystuje działanie zimnej plazmy helowej i fal radiowych. Działanie fal radiowych powoduje zwiększenie temperatury helu, który następnie zamienia się w plazmę, nazywaną czwartym stanem skupienia. Generuje to bodziec termiczny, który tworzy kontrolowane mikrouszkodzenia skóry, stymulujące procesy regeneracyjne.

Po ogrzaniu tkanek następuje ich schłodzenie. Jest to możliwe dzięki tak zwanemu podwójnemu efektowi termicznemu. Umożliwia to większą kontrolę nad temperaturą, precyzję oraz wpływa na bezpieczeństwo zabiegu. W czasie zabiegu dochodzi na przemian do maksymalnego nagrzewania i schładzania tkanek. Tkanki ogrzewane są do temperatury aż 83 stopni Celsjusza na 44 milisekundy. Do wytworzenia energii cieplnej wykorzystywany jest tylko 1% helu. Pozostała jego objętość jest użyta do szybkiego schłodzenia tkanek. W efekcie skóra staje się napięta i jędrna.

Inne technologie wykorzystujące fale radiowe zazwyczaj podnoszą temperaturę do 65 stopni Celsjusza, co nie jest wystarczające dla uzyskania skutecznego i trwałego obkurczenia skóry.

Przeznaczenie i przeciwwskazania

Renuvion – dla kogo przeznaczony jest ten zabieg?

Renuvion to zabieg polecany osobom, które pragną pozbyć się wiotkiej skóry powstałej między innymi na skutek postępujących procesów starzenia, szybkiej utraty wagi lub ciąży. W Skin Laser Lubelscy Renuvion stosujemy również w połączeniu z liposukcją VASER LIPO.

Renuvion daje niezwykłe poprawy jędrności napięcia skóry w następujących obszarach ciała:

 • podbródek,
 • ramiona,
 • brzuch,
 • talia (boczki),
 • wewnętrzna strona ud,
 • zewnętrzna strona ud (bryczesy)
 • kolana.

Jakie są przeciwwskazania?

Zabieg Renuvion charakteryzuje wysoki stopień bezpieczeństwa, jednak wskazuje się grupę pacjentów, która nie powinna zostać poddana tej procedurze. Należą do niej kobiety w ciąży i w okresie laktacji, jak również osoby zmagające się z:

 • chorobami wątroby,
 • chorobami nerek,
 • niewyrównaną chorobą tarczycy,
 • zaburzeniami krzepnięcia krwi,
 • cukrzycą,
 • chorobami serca,
 • chorobami skóry.

VIDEO

Przygotowanie i rekonwalescencja

Jak należy się przygotować do zabiegu?

Przed zabiegiem zalecane jest wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych. Na życzenie pacjenta możemy zamówić ze Śląskich Laboratoriów Analitycznych usługę poboru krwi w naszym gabinecie w Katowicach lub Bielsku-Białej lub pod wskazanym przez pacjenta adresem. Badania, które należy wykonać przed zabiegiem to:

 • morfologia,
 • CRP,
 • APTT i INR,
 • glukoza,
 • AST, ALT,
 • analiza ogólna moczu,
 • HIV Combo (Ag/Ab),
 • anty-Hbs,
 • HCV (WZW C),
 • sód, potas, kreatynina,
 • beta-HCG (w przypadku kobiet).

Wyniki badań należy dostarczyć najpóźniej 7 dni przed planowanym terminem zabiegu osobiście do jednej z naszych klinik w Katowicach lub Bielsku-Białej, albo drogą elektroniczną na adres mailowy: klinika@skin-laser.pl. Badania można wykonać w dowolnym laboratorium, jednak pacjenci Skin Laser Lubelscy mają możliwość skorzystania z 20% rabatu w Śląskich Laboratoriach Analitycznych. Osoby zainteresowanie pakietem promocyjnym, zapraszamy do kontaktu z rejestracją naszej kliniki.

Okres rekonwalescencji

Rekonwalescencja po zabiegu z wykorzystaniem procedur Renuvion trwa krócej niż w przypadku bardziej inwazyjnych metod. Już w trakcie drugiej doby po zabiegu pacjenci mogą wrócić do pracy i codziennych aktywności. Przez kilka dni należy jednak powstrzymać się od intensywnej aktywności fizycznej. Zalecamy również noszenie bielizny uciskowej przez okres minimum 2-3 tygodnie od przeprowadzenia zabiegu.

Zalecenia po zabiegu

Zrezygnuj z sauny
Zrezygnuj z basenu

Przebieg zabiegu

Przebieg zabiegu z wykorzystaniem urządzenia Renuvion

Przed rozpoczęciem terapii, w trakcie konsultacji lekarz prowadzący określi plan zabiegu oraz odpowie na wszelkie pytania. W klinikach Skin Laser Lubelscy Renuvion wykonywany jest w dwóch różnych procedurach.

Celem pierwszej procedury jest poprawa jędrności i napięcia skóry. Lekarz wykonuje niewielkie nacięcie w skórze (ok. 3 mm), w które następnie aplikowana jest kaniula ze środkiem znieczulającym. Po upływie około 20 minut, w to samo nacięcie wprowadzana jest kaniula emitującą energię ultradźwiękową i plazmę helową. Energia kierowana jest bezpośrednio na wybrane tkanki, powodując ich silne obkurczenie i stymulując produkcję nowych włókien kolagenu. Lekarz precyzyjnie dopasowuje przebieg zabiegu do konturu określonych obszarów w celu osiągnięcia optymalnych rezultatów.

Ten typ procedury dedykowany jest pacjentom, którzy dążą do wyeliminowania wiotkości skóry w rejonie podbródka, ramion, brzucha, talii, ud czy kolan powstałej między innymi na skutek postępujących procesów starzenia, utraty wagi lub przebytej ciąży. Ta metoda zalecana jest również pacjentom, po uprzednio wykonanej liposukcji VASER LIPO, aby ujędrnić skórę po odsysaniu tłuszczu.

Druga procedura to resurfacing, którego szczegółowy przebieg został opisany tutaj. Metoda wykorzystuje działanie Renuvionu na powierzchni skóry w celu eliminacji zmarszczek, przebarwień czy rozszerzonych porów. Jest to efektywna alternatywa dla silnych peelingów chemicznych lub resurfacingu laserowego, która może przynieść bardziej widoczne rezultaty.

W celu zminimalizowania ryzyka i zapewnieniu pacjentom najwyższego poziomu bezpieczeństwa, do przeprowadzenia zabiegu Renuvion w Skin Laser Lubelscy wykorzystywane jest urządzenie posiadające wszelkie niezbędne certyfikaty, w tym certyfikat FDA.

Bezpieczeństwo zabiegu Renuvion

Szybkie nagrzewanie i niemal natychmiastowe chłodzenie powoduje mniejszą dyfuzję ciepła do skóry. W badaniach wykazano, że temperatura na powierzchni skóry nie wzrasta o więcej niż 4°C, przez co nie zachodzi konieczność stałego jej monitorowania. Ponadto działanie energii zabiegowej skupione jest na włóknach kolagenowych zawartych w skórze, dzięki czemu eliminowane jest prawdopodobieństwo potencjalnego uszkodzenia okolicznych tkanek, naczyń krwionośnych czy nerwów.

Rewolucyjna technika zabiegowa sprawia, że Renuvion jest skutecznym i bezpiecznym sposobem na eliminację wiotkości skóry. Stanowi alternatywę dla inwazyjnych operacji plastycznych. Dzięki J-Plasmie pacjenci mogą cieszyć się satysfakcjonującymi efektami przy zdecydowanie krótszym okresie rekonwalescencji.

Do tej pory, żadna małoinwazyjna technologia nie przynosiła takich efektów.

 

CZY KONIECZNE JEST POTWÓRZENIE ZABIEGU?

W większości przypadków, zabieg Renuvion daje satysfakcjonujące efekty po jednym zabiegu.

ODCZUCIA BÓLOWE

Zabieg Renuvion wykonywany jest z wykorzystaniem znieczulenia miejscowego, które w odróżnieniu znieczulenia ogólnego stosowanego przy chirurgicznych metodach, nie obciąża organizmu, a jednocześnie gwarantuje pacjentom komfort w trakcie przeprowadzenia zabiegu.

CZAS TRWANIA ZABIEGU

Cała procedura Renuvion trwa około 45 – 60 minut, w zależności od powierzchni obszaru zabiegowego. Do zabiegu połączonego z liposukcją, należy doliczyć czas trwania zabiegu VASER LIPO.

Renuvion i inne zabiegi

Renuvion a liposukcja VaserLipo

Głównym wskazaniem do zabiegu jest poprawa napięcia i jędrności skóry. Renuvion nie wpływa na tkankę tłuszczową, dlatego pacjenci, których celem jest redukcja tkanki tłuszczowej, w pierwszej kolejności powinni wykonać liposukcję VASER LIPO, a następnie skorzystać z zabiegu Renuvion. Obie procedury mogą być wykonane tego samego dnia. To idealne połączenie, dla osób które chcą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej i cieszyć się napiętą i jędrna skórą.

Jeśli zastanawiasz się nad zabiegiem Renuvion lub jesteś ciekaw efektów, jakie można uzyskać dzięki zastosowaniu tej procedury, lekarze ze Skin Laser Lubelscy są do Twojej dyspozycji. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy Renuvion jest dla Ciebie odpowiedni, umów się na konsultację w jednej z naszych klinik w Bielsku-Białej lub Katowicach i dowiedz się więcej na temat niechirurgicznego napinania skóry.

Cennik

Po liposukcji VASER LIPO:  
jedna okolica 5 000 zł
druga i każda kolejna 3 000 zł
   
Bez liposukcji:  
jedna okolica 6 000 zł
druga i każda kolejna 3 500 zł

Zabieg wymaga zaliczki w wysokości 1000 zł wpłaconej w ciągu 7 dni od rezerwacji terminu.

Podobne zabiegi

Blog

Luty 08, 2022

Modelowanie sylwetki – który zabieg wybrać?

Wystarczy zaledwie kilka tygodni, aby uzyskać wymarzoną figurę. Poznaj najlepsze zabiegi odchudzające, ujędrniające i...
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Styczeń 23, 2020

Liposukcja Vaser Lipo – dlaczego warto?

Pięknie wyrzeźbione ciało, bez zalegających fałd tłuszczu - do tego dążymy, zwłaszcza teraz, gdy rozkwitła moda na...
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Marzec 23, 2017

Liposukcja ultradźwiękowa - odpowiedzi na 5 najczęściej zadawanych pytań

Zebraliśmy odpowiedzi na 5 najczęściej pojawiających się pytań, dotyczących liposukcji ultradźwiękowej Vaser...
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ