liposukcja_vaser_lipo_–_czy_warto
Styczeń 23, 2020

Liposukcja Vaser Lipo – dlaczego warto?

Pięknie wyrzeźbione ciało, bez zalegających fałd tłuszczu - do tego dążymy, zwłaszcza teraz, gdy rozkwitła moda na zdrowy tryb życia i fitness. Nie zawsze jednak dieta i ciężkie treningi na siłowni są w stanie przynieść zadowalające efekty. Decydują o tym m.in. uwarunkowania genetyczne, schorzenia (np. niedoczynność tarczycy) lub zmiany, jakie zaszły w ciele, na przykład po ciąży. Współczesna medycyna estetyczna pozwala na poradzenie sobie z tymi problemami. Innowacyjna liposukcja Vaser Lipo to małoinwazyjny i  bezpieczny zabieg, który pozwoli pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej. Na czym polega i dlaczego warto?

 

Modelowanie sylwetki - bez narkozy, bez stresu, w pełni efektywnie

Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo to wyjątkowy zabieg, który zalecany jest osobom chcącym pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, na przykład z okolic brzucha, boczków, ramion, czy wewnętrznej strony ud. Efekty liposukcji wykonywanej tą metodą są spektakularne: sylwetka zostaje wyrzeźbiona, uwidaczniają się mięśnie, ciało wygląda na bardziej wysportowane. Działanie liposukcji Vaser Lipo jest bardzo precyzyjne, można zająć się nawet trudno dostępnymi miejscami, modelując dzięki temu całe ciało, a nie tylko najbardziej rzucające się w oczy obszary.

 

Dlaczego liposukcja Vaser Lipo, a nie tradycyjne odsysanie tłuszczu?

Liposukcja to zabieg znany od wielu lat, ale stosowane wcześniej metody, nadal bardzo popularne, nie przynoszą tak widocznych i unikalnych efektów, jak w przypadku Vaser Lipo. Nie są również tak bezpieczne. Dlaczego? Przykładowo, liposukcja laserowa polega na mechanicznym zniszczeniu i odessaniu tkanki tłuszczowej. W trakcie zabiegu uszkadza się nerwy, naczynia krwionośne oraz tkankę łączną, przez co skóra powraca do formy przez długi czas. Co ważne, odessana w ten sposób tkanka tłuszczowa nie nadaje się do ponownego wykorzystania. W przypadku tak zwanej liposukcji Body Jet, wspomaganej strumieniem wody - oczywiście zauważymy efekt, nie będzie on jednak tak przewidywalny i efektowny, jak po zabiegu Vaser Lipo.

 

 Liposukcja Vaser Lipo – czy warto?

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo jest bezpiecznym zabiegiem. Nie uszkadza okolicznych tkanek, naczyń i nerwów, bo ultradźwięki rozbijają wyłącznie tłuszcz, a wysokiej jakości tkanka tłuszczowa pobrana w trakcie zabiegu może zostać przeszczepiona w inną okolicę ciała, na przykład twarz, dłonie lub szyję.

Zabieg (przeprowadza go zawsze lekarz), jest również mało inwazyjny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym bez narkozy! W przeciwieństwie do tradycyjnych liposukcji, wykonuje się tu małe nacięcie, a niewielkie sińce, powstałe po zabiegu, sprawnie się goją. Dzięki temu szybko możemy wrócić do pracy i codziennych zajęć, ciesząc się wspaniałymi efektami.

 

Odchudzanie brzucha i innych okolic jeszcze nigdy nie było tak skuteczne

Nie bez powodu Vaser Lipo to metoda, która podbiła świat i zmienia podejście do liposukcji. Wykorzystywanie energii ultradźwiękowej pozwala na wyjątkowo precyzyjne odsysanie tłuszczu i bardzo szybką rekonwalescencję. Jak wygląda sam zabieg?

Lekarz wykonuje małe nacięcie, w które wkłada niewielką sondę. Jej zadaniem jest emitowanie fal ultradźwiękowych, które selektywnie rozbijają tłuszcz, bez uszkadzania okolicznych tkanek. Tłuszcz zamieniany jest w emulsję, która następnie zostaje próżniowo odessana na zewnątrz. Precyzja zabiegu polega na tym, że lekarz delikatnie rzeźbi sylwetkę, uzyskując efekt trójwymiarowości. Vaser Lipo daje tak duże pole manewru, że można w ten sposób ukształtować nawet wewnętrzną powierzchnię ud, co w przypadku innych zabiegów nie było osiągalne.

 

 Liposukcja Vaser Lipo – czy warto?

 

Czy Vaser Lipo to bolesny zabieg?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Lekarz ma cały czas kontakt z Pacjentem i jeżeli jest taka potrzeba może podać dodatkowe leki znieczulające, aby zabieg był komfortowy. Okres rekonwalescencji jest kwestią indywidualną, ale najczęściej już po kilku dniach Pacjent wraca do pełnej formy, podczas gdy w przypadku liposukcji laserowej okres rekonwalescencji trwa nawet kilka tygodni.

 

Gdzie można wykonać liposukcję Vaser Lipo?

Niewiele klinik w Polsce ma w swojej ofercie urządzenie Vaser Lipo, ale w tym gronie jest Klinika Skin Laser Lubelscy w Katowicach i Bielsku Białej. Przy wyborze miejsca ważne jest to, aby lekarz wykonujący zabieg był odpowiednio przeszkolony. Warto też zwrócić uwagę na efekty przeprowadzonych zabiegów.

Sam zabieg to nie wszystko, na finalny efekt wpływa również postępowanie pozabiegowe. Tuż po zabiegu pacjent otrzymuje specjalną odzież uciskową, którą należy nosić przez ok. sześć tygodni. Należy również wykonać serię minimum 10 drenaży limfatycznych. Dzięki temu skóra szybciej wraca do formy, a efekty utrzymują się o wiele dłużej.

Odsysanie tłuszczu to zabieg, który dzięki Vaser Lipo przestaje przerażać, a zaczyna kojarzyć się wyłącznie z efektami i niewielką inwazyjnością. Liposukcja pozwoli wrócić do pięknej sylwetki, by później, prowadząc zdrowy tryb życia, cieszyć się smukłą figurą. Zabieg dedykujemy zarówno paniom, jak i panom. Każdy zasługuje na to, by móc poprawić wygląd swojego ciała i wyglądać świetnie, o każdej porze roku.

 

Więcej informacji o zabiegu kliknij tutaj.

 

 

 Liposukcja Vaser Lipo – czy warto?

Zobacz także

Sierpień 01, 2019

Mezoterapia igłowa: fakty i mity

Działa niewiele lepiej od kremu, nadaje się tylko dla młodych kobiet i trzeba wykonać minimum dziesięć...
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Wrzesień 24, 2020

Botoks: fakty i mity

Botoks to małoinwazyjny zabieg przeciwstarzeniowy, który skutecznie niweluje zmarszczki górnej części...
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Październik 17, 2017

Skuteczny sposób na pozbycie się przebarwień!

Okres wakacyjny zazwyczaj przywołuje na myśl pozytywne wspomnienia. Niestety, zdarzają się wakacyjne pamiątki,...
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Zobacz także

powrót