skuteczny_sposob_na_pozbycie_sie_przebarwien
Październik 17, 2017

Skuteczny sposób na pozbycie się przebarwień!

Okres wakacyjny zazwyczaj przywołuje na myśl pozytywne wspomnienia. Niestety, zdarzają się wakacyjne pamiątki, których pragniemy się jak najszybciej pozbyć – mowa tutaj o nieestetycznych przebarwieniach. Wzmożona ekspozycja na promieniowanie słoneczne sprzyja ich powstawaniu.

Walka z przebarwieniami jest bardzo trudna. Jest ona uzależniona w głównej mierze od etiologii ich powstawania.

Najprościej jest sięgnąć po krem rozjaśniający, ale czy faktycznie uzyskamy oczekiwany efekt? Niestety, większość kremów działa powierzchownie, a zmiany pigmentacyjne są zlokalizowane na różnych głębokościach skóry i wymagają większej ingerencji, aby uzyskać zadowalający efekt.

Niewątpliwie jedną z najbardziej skutecznych metod walki z przebarwieniami są zabiegi laserowe. Tylko jak wybrać ten najlepszy? Czym należy się kierować?

Pacjenci z przebarwieniami stanowią bardzo dużą grupę Pacjentów naszej Kliniki. Jest wiele przyczyn występowania przebarwień m.in. mogą powstawać na skutek ekspozycji na działanie promieniowania słonecznego, mieć podłoże hormonalne, wystąpić również u Pacjentów zażywających leki światłouczulające. Zazwyczaj jest to połączenie kilku czynników jednocześnie.

Z uwagi na złożoność problemu w naszej klinice mamy kilka metod walki z przebarwieniami. Wybór odpowiedniego planu leczenia wybieramy na podstawie konsultacji lekarskiej, podczas której oceniamy etiologię ich powstania oraz głębokość.

Znacznej większości Pacjentów zalecamy zabiegi laserowe, ponieważ jest to metoda, która sprawdza się w naszej klinice od lat. Ważne jest to, aby:

  • zabieg był wykonany na urządzeniach posiadających odpowiednie certyfikaty przyznawane urządzeniom medycznym,
  • skuteczność zabiegów była potwierdzona badaniami klinicznymi,
  • zabiegi były wykonywane przez wyszkolony personel- kluczowe jest ustawienie odpowiednich parametrów zabiegu,
  • zabiegi powinny być wykonywane pod kontrolą lekarza,
  • pacjent miał możliwość konsultacji pozabiegowej z lekarzem.

Jednym z urządzeń do walki z przebarwieniami w naszej Klinice jest platforma Harmony XL PRO. To innowacyjna technologia, która pozwala na leczenie zmian pigmentacyjnych zlokalizowanych na różnych głębokościach skóry, od tych powierzchniowych, do zlokalizowanych głęboko w skórze.

Laser tworzy w skórze właściwej kontrolowane mikrouszkodzenia, na skutek których dochodzi do rozbijania melaniny w zmianach pigmentacyjnych bez naruszenia naskórka! Następnie obszar poddany zabiegowy delikatnie ciemniej i przez kilka kolejnych dni ulega złuszczaniu. Już po kilku dniach można się cieszyć świeżą, rozjaśnioną skórą.

Ilość zalecanych zabiegów określana jest indywidualnie w zależności od stopnia zaawansowania problemu, zazwyczaj jest to seria 4-6 zabiegów w odstępach co 3 tygodnie.

Zadowolenie naszych pacjentów jest dla mnie najważniejsze, dlatego wybieramy urządzenia najlepsze na rynku, aby zagwarantować pacjentom skuteczność przeprowadzanych zabiegów - zapewnia lek. Jakub Sazanów-Lubelski.

 

powrót