Laser PicoPLUS - innowacyjne usuwanie przebarwień

PicoPLUS to laser pikosekundowy wykorzystywany m.in. do usuwania i redukowania przebarwień, efekty pojawiają się dużo szybciej niż po zabiegach laserami starszej generacji. Jednocześnie stymuluje produkcję elastyny i kolagenu bez uszkadzania skóry.

Jest doceniany przez lekarzy na całym świecie za zaawansowanie technologiczne, niezrównaną wszechstronność kliniczną i sprawdzoną wydajność. Już dziś możesz skorzystać z tego skutecznego zabiegu i wyeliminować przebarwienia skórne w klinice Skin Laser Lubelscy w Katowicach. PicoPLUS to prawdziwa rewolucja w usuwaniu przebarwień. Niezawodna i innowacyjna technologia pozwala skutecznie pozbyć się wszelkich plam, jednocześnie ograniczając potencjalne ryzyko wystąpienia powikłań praktycznie do minimum.

Efekty po laserowym usuwaniu przebarwień PicoPLUS

W klinikach Skin Laser Lubelscy naszym celem jest nie tylko skuteczne usunięcie przebarwień. Bardzo ważna jest dla nas również minimalizacja dyskomfortu pacjenta podczas okresu gojenia.  Zawsze podążamy za najnowszymi badaniami i wdrażamy rozwiązania, które pozwalają na jeszcze szybsze, bezpieczniejsze i bardziej komfortowe usuwanie przebarwień. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszego lasera PicoPLUS oferujemy naszym pacjentom maksymalnie bezpieczne i skuteczne:

 • usunięcie przebarwień różnego pochodzenia (przebarwienia pozapalne, melazma, palmy soczewicowate, rogowacenie posłoneczne),
 • usunięcie piegów,
 • ujednolicenie kolorytu skóry.

Terapia z wykorzystaniem lasera PicoPLUS skutecznie usuwa przebarwienia, nie powodując powstawania blizn.

O zabiegu

O laserowym usuwaniu przebarwień laserem PicoPLUS

Laser pikosekundowy PicoPLUS to najmocniejsze urządzenie w swojej kategorii. Wyróżnia go przede wszystkim czas trwania impulsu, który działa nawet 100 razy szybciej, niż dotychczas popularne lasery nanosekundowe (Q-Switch) i tym samym jest dużo bezpieczniejszy dla skóry pacjenta. Czas trwania impulsu lasera PicoPLUS został potwierdzony certyfikatem niezależnego laboratorium.

PicoPLUS to coś więcej niż laser, to wszechstronna platforma łącząca kilka laserów. Innowacyjne urządzenie emituje fale o długości 1064, 532, 685 oraz 660 nm. Dzięki tej właściwości PicoPLUS optymalizuje moc, czas trwania impulsu, długość fali i jej płynność. Skupienie w jednym urządzeniu czterech wiązek umożliwia skuteczne usunięcie przebarwień bez względu na to czy mamy do czynienia z melazmą, przebarwieniem pozapalnym czy plamami soczewicowatymi. Dzięki czterem długościom fal laser PicoPLUS gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo niezależnie od rodzaju skóry i przebarwień.

Aż 5 końcówek zabiegowych, pozwala na dostosowanie terapii do indywidualnych potrzeb pacjenta oraz umożliwia niezwykle precyzyjną pracę. Impuls pikosekundowy nie tylko chroni otaczające tkanki, ale jeszcze dokładniej “celuje” w pigment, aby go rozdrobnić i stworzyć w tym miejscu mikrouszkodzenia, stymulujące skórę do odbudowy.

Opinie naszych pacjentów

Przeznaczenie i przeciwwskazania

Laserowe usuwanie przebarwień – dla kogo przeznaczony jest ten zabieg?

Zabieg laserem PicoPLUS zalecany jest osobom, którym zależy na wyeliminowaniu przebarwień oraz ujednoliceniu kolorytu skóry. W szczególności terapia laserem przeprowadzana jest w celu:

 • usunięcia przebarwień pozapalnych, melazmy, plam soczewicowatych oraz rogowacenia posłonecznego,
 • usunięcia piegów,
 • ujednolicenia kolorytu i rozświetlenia skóry.

Jakie są przeciwwskazania?

Usuwanie przebarwień przy zastosowaniu lasera PicoPLUS jest małoinwazyjne i niezwykle bezpieczne. Ze względu na minimalne ryzyko powikłań, nie wskazuje się wielu przeciwwskazań do przeprowadzenia terapii. Przed zabiegiem pacjenci odbywają konsultację z lekarzem, podczas której otrzymują informację o protokole leczenia, wszelkich przeciwwskazaniach i rezultatach możliwych do osiągnięcia.

Podczas wizyty kwalifikującej lekarz przeprowadzi również szczegółowy wywiad medyczny, na podstawie którego wyda zgodę na przeprowadzenie zabiegu. Pozytywna decyzja nie zostanie wydana, w przypadku wystąpienia któregokolwiek z ogólnych przeciwwskazań, do których zaliczamy:

 • przyjmowanie leków rozszerzających naczynia krwionośne,
 • przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi,
 • przyjmowanie retinoidów doustnych w ciągu ostatnich 6 miesięcy,
 • przyjmowanie leków i suplementów światłouczulających (należy odstawić 2 tyg. przed zabiegiem),
 • przyjmowanie/stosowanie sterydów (w formie kremu lub tabletek),
 • spożywanie ziół tj.: dziurawiec, nagietek, rumianek (należy odstawić na 2 tyg. przed zabiegiem),
 • czynne choroby autoimmunologiczne (np. toczeń układowy, twardzina),
 • skłonność do powstawania bliznowców (keloidów), blizn hipertroficznych,
 • aktywne zakażenia wirusowe: HIV, WZW, opryszczka,
 • aktywną chorobę nowotworową,
 • ciążę oraz okres karmienie piersią,
 • wbudowany rozrusznik serca,
 • zdiagnozowaną padaczkę,
 • stosowanie na obszar zabiegowy preparatów, w których składzie są pochodne witaminy A (retinoidy) lub inne substancje światłouczulające (należy odstawić 2 tyg. przed zabiegiem),
 • stosowanie balsamów brązujących lub samoopalaczy (należy odstawić 2 tyg. przed zabiegiem),
 • peeling lub inny zabieg wykonany na obszarze zabiegowym (w ciągu ostatnich 2 tyg. przed zabiegiem),
 • opaloną skórę.

Przygotowanie i rekonwalescencja

Jak należy się przygotować do zabiegu?

Pierwsza konsultacja pozwala lekarzowi ocenić przebarwienie oraz zaproponować protokół leczenia ze wskazaniem orientacyjnej ilości sesji zabiegowych i pielęgnacji domowej. Podczas wizyty pacjent zostanie również poinstruowany o zaleceniach pozabiegowych. Przed zabiegiem należy pamiętać aby:

 • nie zażywać leków, suplementów i ziół światłouczulających,
 • na obszarze zabiegowym nie stosować kosmetyków z kwasami, retinolem i innymi substancjami światłouczulającymi wymienionymi w przeciwwskazaniach do zabiegu,
 • nie należy wykonywać peelingów skóry w miejscu zabiegowym,
 • należy unikać opalania na słońcu, w solarium oraz nie należy stosować samoopalacza.

Okres rekonwalescencji

Po sesji na skórze może pojawić się delikatne zaczerwienienie, które najczęściej znika po kilku godzinach. Na obszarze zabiegowym może również wystąpić niewielki obrzęk i wybroczyny utrzymujące się do kilku dni, które są całkowicie normalnym zjawiskiem. Po zabiegu przebarwienia zaczynają ciemnieć, a skóra w miejscach poddanych działaniu lasera przybiera brunatny kolor. W ciągu kilku dni, następuje złuszczenie tej warstwy i odsłonięcie świeżej skóry.

Niezwykle krótki czas gojenia, trwający zazwyczaj od 3 do 5 dni to jedna z najistotniejszych cech, odróżniających laser PicoPLUS od standardowych urządzeń nanosekundowych, podczas których dochodzi do większego uszkodzenia skóry wymagającego dłuższego okresu rekonwalescencji.

 

DOMOWA PIELĘGNACJA PO ZABIEGU

Po zabiegu zaleca się stosowanie kremu przyspieszającego gojenie, który zostanie wskazany przeze lekarza po zabiegu. Należy również stosować ochronę przeciwsłoneczną w postaci kremów z filtrem SPF 50+. Wszelkie szczegółowe i indywidualne zalecenia odnośnie pielęgnacji po zabiegu pacjent otrzymuje podczas wizyty w klinice.

 

Bezbolesne usuwanie przebarwień Katowice

Dzięki nowemu laserowi PicoPLUS usuwanie przebarwień jest praktycznie bezbolesne i zdecydowanie dużo szybsze niż w przypadku laserów nanosekundowych Q-Switch. Urządzenie PicoPLUS jest szczególnie skuteczne w walce z przebarwieniami, których nie udało się usunąć za pomocą starszych technologicznie laserów.

W Skin Laser Lubelscy na bieżąco analizujemy najnowsze wyniki badań i śledzimy najnowocześniejsze rozwiązania medyczno-techniczne, aby oferować naszym pacjentom szeroki wybór profesjonalnych zabiegów dermatologicznych i estetycznych. Decydując się na usunięcie przebarwień w naszej klinice, możesz mieć pewność, że Twoja skóra będzie pod opieką najlepszych specjalistów.

Zalecenia po zabiegu

Nie opalaj skóry
Zrezygnuj z sauny
Stosuj kremy przyśpieszające gojenie
Używaj kremu z filtrem
Zrezygnuj z siłowni
Zrezygnuj z basenu

Przebieg zabiegu

Przebieg lasowego usuwania przebarwień laserem PicoPLUS

Zabieg z wykorzystaniem lasera PicoPLUS jest niezwykle bezpieczny i małoinwazycjny, dlatego nie wymaga zastosowania znieczulenia. Przed sesją obszar poddany zabiegowi jest jedynie dokładnie oczyszczany. Po zakończeniu zabiegu na skórę aplikowany jest krem regeneracyjny i krem z filtrem.

 

CZY KONIECZNE JEST POTWÓRZENIE ZABIEGU?

Zazwyczaj, aby usunąć przebarwienie, niezbędne jest wykonanie od 3 do 5 sesji zabiegowych co 4 tygodnie, w zależności od charakteru i wielkości niepożądanego przebarwienia skóry.

ODCZUCIA BÓLOWE

Terapia laserem pikosekundowym należy do zabiegów komfortowych i bezbolesnych, dlatego jest wykonywana bez kremu znieczulającego.

CZAS TRWANIA ZABIEGU

Średni czas trwania sesji to od 30 do 45 minut, w zależności od rozmiaru przebarwienia.

Cennik

  1 ZABIEG PAKIET 4 ZABIEGÓW
(20% rabatu)
Pojedyncza zmiana 500 zł 1 600 zł
Czoło 1 000 zł 3 200 zł
Twarz  1 700 zł 5 440 zł
Policzki 1 000 zł 3 200 zł
Przedramiona 500 zł 1 600 zł
Plecy 1 500 zł 4 800 zł
Górna warga 500 zł 1 600 zł
Dekolt 1 000 zł 3 200 zł
Dłonie 700 zł 2 240 zł
Szyja 1 000 zł 3 200 zł
Piegi na twarzy 1 000 zł 3 200 zł

Podobne zabiegi

Blog

Laser PicoPLUS - innowacyjne usuwanie przebarwień

PicoPLUS to laser pikosekundowy wykorzystywany m.in. do usuwania i redukowania przebarwień, efekty pojawiają się dużo szybciej niż po zabiegach laserami starszej generacji. Jednocześnie stymuluje produkcję elastyny i kolagenu bez uszkadzania skóry.

Jest doceniany przez lekarzy na całym świecie za zaawansowanie technologiczne, niezrównaną wszechstronność kliniczną i sprawdzoną wydajność. Już dziś możesz skorzystać z tego skutecznego zabiegu i wyeliminować przebarwienia skórne w klinice Skin Laser Lubelscy w Katowicach. PicoPLUS to prawdziwa rewolucja w usuwaniu przebarwień. Niezawodna i innowacyjna technologia pozwala skutecznie pozbyć się wszelkich plam, jednocześnie ograniczając potencjalne ryzyko wystąpienia powikłań praktycznie do minimum.

Efekty po laserowym usuwaniu przebarwień PicoPLUS

W klinikach Skin Laser Lubelscy naszym celem jest nie tylko skuteczne usunięcie przebarwień. Bardzo ważna jest dla nas również minimalizacja dyskomfortu pacjenta podczas okresu gojenia.  Zawsze podążamy za najnowszymi badaniami i wdrażamy rozwiązania, które pozwalają na jeszcze szybsze, bezpieczniejsze i bardziej komfortowe usuwanie przebarwień. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszego lasera PicoPLUS oferujemy naszym pacjentom maksymalnie bezpieczne i skuteczne:

 • usunięcie przebarwień różnego pochodzenia (przebarwienia pozapalne, melazma, palmy soczewicowate, rogowacenie posłoneczne),
 • usunięcie piegów,
 • ujednolicenie kolorytu skóry.

Terapia z wykorzystaniem lasera PicoPLUS skutecznie usuwa przebarwienia, nie powodując powstawania blizn.

Opinie naszych pacjentów

O zabiegu

O laserowym usuwaniu przebarwień laserem PicoPLUS

Laser pikosekundowy PicoPLUS to najmocniejsze urządzenie w swojej kategorii. Wyróżnia go przede wszystkim czas trwania impulsu, który działa nawet 100 razy szybciej, niż dotychczas popularne lasery nanosekundowe (Q-Switch) i tym samym jest dużo bezpieczniejszy dla skóry pacjenta. Czas trwania impulsu lasera PicoPLUS został potwierdzony certyfikatem niezależnego laboratorium.

PicoPLUS to coś więcej niż laser, to wszechstronna platforma łącząca kilka laserów. Innowacyjne urządzenie emituje fale o długości 1064, 532, 685 oraz 660 nm. Dzięki tej właściwości PicoPLUS optymalizuje moc, czas trwania impulsu, długość fali i jej płynność. Skupienie w jednym urządzeniu czterech wiązek umożliwia skuteczne usunięcie przebarwień bez względu na to czy mamy do czynienia z melazmą, przebarwieniem pozapalnym czy plamami soczewicowatymi. Dzięki czterem długościom fal laser PicoPLUS gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo niezależnie od rodzaju skóry i przebarwień.

Aż 5 końcówek zabiegowych, pozwala na dostosowanie terapii do indywidualnych potrzeb pacjenta oraz umożliwia niezwykle precyzyjną pracę. Impuls pikosekundowy nie tylko chroni otaczające tkanki, ale jeszcze dokładniej “celuje” w pigment, aby go rozdrobnić i stworzyć w tym miejscu mikrouszkodzenia, stymulujące skórę do odbudowy.

Przeznaczenie i przeciwwskazania

Laserowe usuwanie przebarwień – dla kogo przeznaczony jest ten zabieg?

Zabieg laserem PicoPLUS zalecany jest osobom, którym zależy na wyeliminowaniu przebarwień oraz ujednoliceniu kolorytu skóry. W szczególności terapia laserem przeprowadzana jest w celu:

 • usunięcia przebarwień pozapalnych, melazmy, plam soczewicowatych oraz rogowacenia posłonecznego,
 • usunięcia piegów,
 • ujednolicenia kolorytu i rozświetlenia skóry.

Jakie są przeciwwskazania?

Usuwanie przebarwień przy zastosowaniu lasera PicoPLUS jest małoinwazyjne i niezwykle bezpieczne. Ze względu na minimalne ryzyko powikłań, nie wskazuje się wielu przeciwwskazań do przeprowadzenia terapii. Przed zabiegiem pacjenci odbywają konsultację z lekarzem, podczas której otrzymują informację o protokole leczenia, wszelkich przeciwwskazaniach i rezultatach możliwych do osiągnięcia.

Podczas wizyty kwalifikującej lekarz przeprowadzi również szczegółowy wywiad medyczny, na podstawie którego wyda zgodę na przeprowadzenie zabiegu. Pozytywna decyzja nie zostanie wydana, w przypadku wystąpienia któregokolwiek z ogólnych przeciwwskazań, do których zaliczamy:

 • przyjmowanie leków rozszerzających naczynia krwionośne,
 • przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi,
 • przyjmowanie retinoidów doustnych w ciągu ostatnich 6 miesięcy,
 • przyjmowanie leków i suplementów światłouczulających (należy odstawić 2 tyg. przed zabiegiem),
 • przyjmowanie/stosowanie sterydów (w formie kremu lub tabletek),
 • spożywanie ziół tj.: dziurawiec, nagietek, rumianek (należy odstawić na 2 tyg. przed zabiegiem),
 • czynne choroby autoimmunologiczne (np. toczeń układowy, twardzina),
 • skłonność do powstawania bliznowców (keloidów), blizn hipertroficznych,
 • aktywne zakażenia wirusowe: HIV, WZW, opryszczka,
 • aktywną chorobę nowotworową,
 • ciążę oraz okres karmienie piersią,
 • wbudowany rozrusznik serca,
 • zdiagnozowaną padaczkę,
 • stosowanie na obszar zabiegowy preparatów, w których składzie są pochodne witaminy A (retinoidy) lub inne substancje światłouczulające (należy odstawić 2 tyg. przed zabiegiem),
 • stosowanie balsamów brązujących lub samoopalaczy (należy odstawić 2 tyg. przed zabiegiem),
 • peeling lub inny zabieg wykonany na obszarze zabiegowym (w ciągu ostatnich 2 tyg. przed zabiegiem),
 • opaloną skórę.

Przygotowanie i rekonwalescencja

Jak należy się przygotować do zabiegu?

Pierwsza konsultacja pozwala lekarzowi ocenić przebarwienie oraz zaproponować protokół leczenia ze wskazaniem orientacyjnej ilości sesji zabiegowych i pielęgnacji domowej. Podczas wizyty pacjent zostanie również poinstruowany o zaleceniach pozabiegowych. Przed zabiegiem należy pamiętać aby:

 • nie zażywać leków, suplementów i ziół światłouczulających,
 • na obszarze zabiegowym nie stosować kosmetyków z kwasami, retinolem i innymi substancjami światłouczulającymi wymienionymi w przeciwwskazaniach do zabiegu,
 • nie należy wykonywać peelingów skóry w miejscu zabiegowym,
 • należy unikać opalania na słońcu, w solarium oraz nie należy stosować samoopalacza.

Okres rekonwalescencji

Po sesji na skórze może pojawić się delikatne zaczerwienienie, które najczęściej znika po kilku godzinach. Na obszarze zabiegowym może również wystąpić niewielki obrzęk i wybroczyny utrzymujące się do kilku dni, które są całkowicie normalnym zjawiskiem. Po zabiegu przebarwienia zaczynają ciemnieć, a skóra w miejscach poddanych działaniu lasera przybiera brunatny kolor. W ciągu kilku dni, następuje złuszczenie tej warstwy i odsłonięcie świeżej skóry.

Niezwykle krótki czas gojenia, trwający zazwyczaj od 3 do 5 dni to jedna z najistotniejszych cech, odróżniających laser PicoPLUS od standardowych urządzeń nanosekundowych, podczas których dochodzi do większego uszkodzenia skóry wymagającego dłuższego okresu rekonwalescencji.

 

DOMOWA PIELĘGNACJA PO ZABIEGU

Po zabiegu zaleca się stosowanie kremu przyspieszającego gojenie, który zostanie wskazany przeze lekarza po zabiegu. Należy również stosować ochronę przeciwsłoneczną w postaci kremów z filtrem SPF 50+. Wszelkie szczegółowe i indywidualne zalecenia odnośnie pielęgnacji po zabiegu pacjent otrzymuje podczas wizyty w klinice.

 

Bezbolesne usuwanie przebarwień Katowice

Dzięki nowemu laserowi PicoPLUS usuwanie przebarwień jest praktycznie bezbolesne i zdecydowanie dużo szybsze niż w przypadku laserów nanosekundowych Q-Switch. Urządzenie PicoPLUS jest szczególnie skuteczne w walce z przebarwieniami, których nie udało się usunąć za pomocą starszych technologicznie laserów.

W Skin Laser Lubelscy na bieżąco analizujemy najnowsze wyniki badań i śledzimy najnowocześniejsze rozwiązania medyczno-techniczne, aby oferować naszym pacjentom szeroki wybór profesjonalnych zabiegów dermatologicznych i estetycznych. Decydując się na usunięcie przebarwień w naszej klinice, możesz mieć pewność, że Twoja skóra będzie pod opieką najlepszych specjalistów.

Zalecenia po zabiegu

Nie opalaj skóry
Zrezygnuj z sauny
Stosuj kremy przyśpieszające gojenie
Używaj kremu z filtrem
Zrezygnuj z siłowni
Zrezygnuj z basenu

Przebieg zabiegu

Przebieg lasowego usuwania przebarwień laserem PicoPLUS

Zabieg z wykorzystaniem lasera PicoPLUS jest niezwykle bezpieczny i małoinwazycjny, dlatego nie wymaga zastosowania znieczulenia. Przed sesją obszar poddany zabiegowi jest jedynie dokładnie oczyszczany. Po zakończeniu zabiegu na skórę aplikowany jest krem regeneracyjny i krem z filtrem.

 

CZY KONIECZNE JEST POTWÓRZENIE ZABIEGU?

Zazwyczaj, aby usunąć przebarwienie, niezbędne jest wykonanie od 3 do 5 sesji zabiegowych co 4 tygodnie, w zależności od charakteru i wielkości niepożądanego przebarwienia skóry.

ODCZUCIA BÓLOWE

Terapia laserem pikosekundowym należy do zabiegów komfortowych i bezbolesnych, dlatego jest wykonywana bez kremu znieczulającego.

CZAS TRWANIA ZABIEGU

Średni czas trwania sesji to od 30 do 45 minut, w zależności od rozmiaru przebarwienia.

Cennik

  1 ZABIEG PAKIET 4 ZABIEGÓW
(20% rabatu)
Pojedyncza zmiana 500 zł 1 600 zł
Czoło 1 000 zł 3 200 zł
Twarz  1 700 zł 5 440 zł
Policzki 1 000 zł 3 200 zł
Przedramiona 500 zł 1 600 zł
Plecy 1 500 zł 4 800 zł
Górna warga 500 zł 1 600 zł
Dekolt 1 000 zł 3 200 zł
Dłonie 700 zł 2 240 zł
Szyja 1 000 zł 3 200 zł
Piegi na twarzy 1 000 zł 3 200 zł

Podobne zabiegi

Blog

Styczeń 06, 2021

LASER frakcyjny – odpowiadamy na wasze pytania|Q&A

Laser frakcyjny to jeden z najpopularniejszych laserów stosowanych w dermatologii. Jest to również jeden z...
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Październik 12, 2020

Depilacja laserowa: fakty i mity

W przeciwieństwie do woskowania, czy tradycyjnego golenia, depilacja laserowa to skuteczna metoda na pozbycie się...
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Sierpień 26, 2019

Skuteczne usuwanie zmarszczek

Co najlepiej na nie zadziała - ultradźwięki, laser czy wypełniacze? Poznaj najnowsze i najskuteczniejsze...
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ