Laserowe usuwanie przebarwień (Clarity II)

GentleMax to nowoczesne laser, który w skuteczny i bezpieczny sposób pozwala pozbyć się uciążliwych przebarwień. Dzięki szerokim możliwościom zabiegowym, skutecznie usuwa zmiany pigmentacyjne zlokalizowane w górny warstwach skóry jak również te zlokalizowane głębiej, które są trudniejsze do usunięcia.

Efekty:

 • usunięcie przebarwień,
 • rozjaśnienie zmian pigmentacyjnych.

Wskazania:

 • piegi,
 • melasma,
 • hiperpigmentacja,
 • plamy soczewicowate,
 • zaburzenia pigmentacyjne,
 • płytkie zmiany pigmentacyjne,
 • głębokie i natężone zmiany pigmentacyjne.
LASEROWE USUWANIE PRZEBARWIEŃ (GENTLEMAX)
Zadzwoń po poradę
lub umów się na konsultację
tel. +48 502 983 933

Efekty zabiegów

Zdjęcia ukazują̨ efekt zabiegu u konkretnego pacjenta. Efekt zabiegu może się̨ różnić́ w zależności od indywidualnych cech pacjenta, liczby powtórzeń́ zabiegu, stosowania się̨ pacjenta do zaleceń́ pozabiegowych oraz umiejętności i doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg. Wszelkie prawa (w tym autorskie) do fotografii są zastrzeżone dla SKIN LASER LUEBLSCY SP. Z O.O.

VIDEO

O zabiegu

GentleMax to nowoczesny laser, dzięki któremu pozbywamy się przebarwień zlokalizowanych w naskórku oraz w głębszych warstwach skóry.

Energia lasera jest pochłaniana przez nadmiar barwnika (melaninę) zlokalizowaną w zmianach pigmentacyjnych. Następnie dochodzi do zniszczenia komórek zawierających nadmiar barwnika oraz do ich usunięcia przez układ immunologiczny. W efekcie, przebarwienia stają się ciemniejsze, po kilku dniach rozpoczyna się proces łuszczenia, po którego zakończeniu Pacjent cieszy się jasną, zdrową skórą.

Dla kogo?

Zabieg laserowego usuwania przebarwień, rekomendowany jest osobom, które walczą z głębokimi oraz powierzchownymi zmianami pigmentacyjnymi.

Jak wygląda zabieg?

Przed pierwszym zabiegiem konieczna jest konsultacja z lekarzem w celu zakwalifikowania Pacjenta do zabiegu. Procedura zabiegowa jest podzielona na kilka etapów. Pierwszy to przygotowanie Pacjenta do zabiegu, czyli dokładne oczyszczenie obszaru zabiegowego, zabezpieczenie oczu specjalnymi okularami oraz ustawienie odpowiednich parametrów. Następnie w miejscach występowania przebarwień przeprowadzany jest zabieg. Wiązka lasera jest precyzyjnie skierowana na przebarwienia, nie uszkadzając otaczającej zdrowej skóry. Po zabiegu na skórę aplikowany jest krem z filtrem.

Bezpośrednio po zabiegu można nałożyć makijaż. Na zakończenie Pacjent otrzymuje zalecenia dotyczące postępowania pozabiegowego.

Odczucia bólowe

Podczas zabiegu na skórze odczuwalne jest delikatne ciepło. Zabieg jest oceniany przez Pacjentów jako komfortowy i nie wymaga zastosowania znieczulenia miejscowego.

Rekomendowana ilość zabiegów

Ilość zalecanych zabiegów jest kwestią indywidualną, uzależnioną m.in. od charakteru przebarwień a w szczególności od tego na jakiej głębokości znajduje się nadmiar barwnika.  Najłatwiejsze do usunięcia są przebarwienie naskórkowe, czyli zlokalizowane w górnych warstwach skóry – w ich przypadku barwnik znajduje się płytko w naskórku. W przypadku tych przebarwień zdarzają się sytuacje, że zadowalający efekt jest już po jednym zabiegu.

Bardziej problematyczne są przebarwienia skórne, czyli takie w których barwnik znajduje się głębiej – w skórze właściwej. Ilość zabiegów ustalana jest indywidualnie, ale do ich usunięcia potrzebne jest zazwyczaj 3 – 5 zabiegów w odstępach 3 – 4 tygodniowych.

Największa ilość zabiegów konieczna jest w przypadku nawracających przebarwień, w ich przypadku konieczne jest wykonanie 10 sesji zabiegowych co 10 dni. W przypadku tego typu przebarwień bardzo ważne jest zachowanie odpowiednich odstępów pomiędzy zabiegami z uwagi na fizjologię komórek barwnikowych które są odpowiedzialne za nawroty przebarwień.

Czas zabiegu

W zależności od obszaru na jakim jest wykonywany, zabieg trwa od 15 minut na małym obszarze (np. na czole) do 30 min. na większym obszarze (np. na całej twarzy).

Okres rekonwalescencji

Po zabiegu przebarwienia ciemnieją, na skórze może pojawić się również delikatne zaczerwienienie, które znika po kilku godzinach. Na drugi dzień po zabiegu przebarwienia będą znacznie ciemniejsze. Następnie przez kilka kolejnych dni zmiany pigmentacyjne które ściemniały po zabiegu będą się delikatnie łuszczyły aż do całkowitego odsłonięcia nowej, zdrowej skóry. Bardzo istotne jest to, aby po zabiegu stosować krem z filtrem SPF 50.

Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do swoich codziennych aktywności. Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji pod warunkiem, że Pacjentowi nie będzie przeszkadzało ciemniejsze zabarwienie przebarwień.

Zalecenia po zabiegu

opalanie
Nie opalaj skóry
unikanie sauny
Zrezygnuj z sauny
krem przyśpieszający gojenie
Stosuj kremy przyśpieszające gojenie
krem z filtrem
Używaj kremu z filtrem
fitnes
Zrezygnuj z siłowni
basen
Zrezygnuj z basenu

Przeciwwskazania

 • przyjmowanie leków rozszerzających naczynia krwionośne,
 • przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi,
 • przyjmowanie retinoidów doustnych w ciągu ostatnich 6 miesięcy,
 • przyjmowanie leków i suplementów światłouczulających (należy odstawić 2 tyg. przed zabiegiem),
 • przyjmowanie/stosowanie sterydów (w formie kremu lub tabletek),
 • spożywanie ziół tj.: dziurawiec, nagietek, rumianek (należy odstawić na 2 tyg. przed zabiegiem),
 • czynne choroby autoimmunologiczne (np. toczeń układowy, twardzina),
 • skłonność do powstawania bliznowców (keloidów), blizn hipertroficznych,
 • aktywne zakażenia wirusowe: HIV, WZW,
 • aktywna choroba nowotworowa,
 • ciąża oraz okres karmienie piersią,
 • rozrusznik serca,
 • padaczka,
 • stosowanie na obszar zabiegowy preparatów, w których składzie są pochodne witaminy A (retinoidy) lub inne substancje światłouczulające (należy odstawić 2 tyg. przed zabiegiem),
 • stosowanie balsamów brązujących lub samoopalaczy (należy odstawić 2 tyg. przed zabiegiem),
 • peeling lub inny zabieg wykonany na obszarze zabiegowym (w ciągu ostatnich 2 tyg. przed zabiegiem),
 • opalona skóra.

Formularz kontaktowy

Cennik

  1 ZABIEG PAKIET 3 ZABIEGÓW
(20% rabatu)
Pojedyncza plamka   300 zł 720 zł
Twarz   800 zł 1 920 zł
Policzki 500 zł 1 200 zł
Czoło 450 zł 1 080 zł
Dekolt 800 zł 1 920 zł
Grzbiety dłoni 800 zł 1 920 zł
Ramiona 600 zł 1 440 zł

Podobne zabiegi

Laserowe usuwanie przebarwień (Alma Harmony PRO)

Najnowsza platforma Alma Harmony PRO to zaawansowana technologia, która charakteryzuje się wysoką skutecznością leczenia zmian pigmentacyjnych o różnym nasileniu i głębokości występowania. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii Dye-SR oraz lasera Q-Switched Nd:YAG działa na wszystkie warstwy hiperpigmentacji. Skutecznie likwiduje plamy i przebarwienia, pozostawiając skórę rozjaśnioną i zapewniając doskonałe efekty kliniczne. usunięcie przebarwień, rozjaśnienie zmian pigmentacyjnych.

Peeling chemiczny

Dermamelan, Cosmelan i inne peelingi - skóra wyraźnie odmłodzona i zregenerowana - rozjaśnienie przebarwień Wygładza zmarszczki – złuszcza głęboko skórę i podbudza ją do produkcji nowych komórek; Odmładza i regeneruje skórę – dzięki stymulacji do produkcji kolagenu i elastyny; Rozjaśnia przebarwienia...