Peeling chemiczny

Dermamelan, Cosmelan i inne peelingi - skóra wyraźnie odmłodzona i zregenerowana - rozjaśnienie przebarwień

Efekty:

Wygładza zmarszczki – złuszcza głęboko skórę i podbudza ją do produkcji nowych komórek;

Odmładza i regeneruje skórę – dzięki stymulacji do produkcji kolagenu i elastyny;

Rozjaśnia przebarwienia – kwasy chemiczne rozjaśniają pigment w skórze;

Zmniejsza blizny – blizny potrądzikowe oraz blizny pourazowe stają się mniej widoczne lub całkowicie zanikają;

Remodeling twarzy, szyi i dekoltu - dzięki zwiększeniu metabolizmu komórek skóry;

Innowacyjna bezpieczna formuła - w przypadku peelingów Renophase brak ryzyka podrażnień, oparzeń i nadmiernego łuszczenia, możliwość stosowania latem.

Wskazania:

 • płytkie blizny potrądzikowe,
 • stare blizny pourazowe,
 • rozstępy,
 • powierzchowne zmarszczki,
 • piegi, przebarwienia,
 • zmęczona, zwiotczała skóra.
zabieg
Zadzwoń po poradę
lub umów się na konsultację
tel. +48 502 983 933

O zabiegu

Peeling twarzy doskonały na defekty skóry

Peeling chemiczny to zabieg powodujący celowe chemiczne uszkadzanie naskórka, które w zależności od preparatu, prowadzi do złuszczania na różnych poziomych skóry. Podstawą skuteczności jest odpowiednio dobrany przez lekarza preparat z indywidualnie dopasowanym do skóry stężeniem czynnej substancji, od którego zależy głębokość działania peelingu.

Taki optymalnie zastosowany peeling chemiczny poprawia wygląd skóry, prowadzi do regeneracji skóry starzejącej się, zwiększa jędrność skóry i spłyca zmarszczki. Peeling doskonale stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, co zapobiega wiotczeniu i utracie elastyczności skóry.

Skuteczny peeling chemiczny

Peeling chemiczny to zabieg, w którym wykorzystywane są różne kwasy na twarz. Z bogatej oferty na rynku, w naszej Klinice wybraliśmy te najbardziej skuteczne:

 • kwas glikolowy - najgłębiej penetruje skórę dzięki najmniejszemu rozmiarowi cząsteczek,
 • kwas trójchlorooctowy (TCA) – najmocniejszy kwas, dający silny efekt odmładzający,
 • kwas migdałowy – silniejszy do kwasu glikolowego,
 • Dermamelan – udoskonalony następca peelingu Cosmelan.

Peeling chemiczny – kwas glikolowy

Zabieg kwasem glikolowym to peeling chemiczny w stężeniu 30 – 60%. Kwas glikolowy rozluźnia łączenia międzykomórkowe w martwym naskórku. Dzięki temu niepotrzebne, martwe komórki zostają złuszczone.

Dodatkowo kwas glikolowy głęboko oczyszcza pory. Zabieg kwasem glikolowym usuwa to, co niepotrzebne w skórze, a także mobilizuje komórki skóry do regeneracji. Kwas glikolowy poprawia również krążenie krwi w skórze. Dzięki temu zwiększa się produkcja elastyny i kolagenu w skórze oraz poprawia sprężystość i napięcie skóry.

Peeling TCA - peeling kwasem trójchlorooctowym

Peeling TCA jest najsilniejszym kwasem organicznym, stosowanym do zabiegów złuszczania naskórka. Głęboki peeling naskórka uzyskuje się po zastosowaniu kilku warstw preparatu TCA, co powoduje złuszczanie naskórka na całej grubości i penetrację do głębokich warstw skóry właściwej.

Kwas trójchlorooctowy jest pochodną kwasu octowego. Stosowany jest w stężeniach 20 - 50%. Stężenie dobiera lekarz. Od stężenia zależy, czy działanie jest powierzchniowe czy głębokie, co przekłada się na późniejszy efekt zabiegu. Najczęściej wykorzystujemy stężenia do 35%.

Peeling TCA – kwas octowy w akcji 

Po nałożeniu peelingu TCA na skórę dochodzi do koagulacji białek naskórka, co przejawia się powierzchownym zbieleniem skóry. Następnie powstaje rumień i obrzęk. W ciągu 3 - 5 dni, naskórek brązowieje i zaczyna się złuszczać.

Po około 2 tygodniach proces złuszczania jest zakończony. Skóra staje się gładsza, bardziej napięta i lepiej odżywiona. Po zabiegu skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji, a w ciągu następnego miesiąca konieczna jest intensywna ochrona przeciw promieniowaniu UV.

Kwas migdałowy - peeling kwasem migdałowym

Kwas migdałowy ma działanie antybakteryjne i odbarwiające. Od lat peeling kwasem migdałowym wykorzystywany jest w leczeniu trądziku, przebarwień, skóry łojotokowej oraz również piegów. Kwas migdałowy powoduje obkurczenie rozszerzonych porów i zmniejszenie łojotoku. Kwas migdałowy stosowany jest również w celu wyrównania kolorytu zmęczonej skóry i dla pobudzenia regeneracji.

Kwas migdałowy skutecznie, ale łagodnie złuszcza skórę i odmładza ją, nie powodując przy tym podrażnień. Efekt widoczny jest już po pierwszym złuszczaniu skóry. Po peelingu kwasem migdałowym widoczna jest poprawa płytkich zmarszczek, spłycenie blizn potrądzikowych, rozjaśnienie przebarwień.

Dermamelan, Cosmelan – na przebarwienia

Dermamelan / Cosmelan to peeling chemiczny, dosłownie wywabiający plamy barwnikowe na skórze. Wysokie stężenie składników aktywnych sprawia, że Dermamelan /Cosmelan jest skuteczny w usuwaniu przebarwień, odpornych na inne preparaty. Peeling Dermamelan / Cosmelan można stosować do każdego rodzaju skóry i przebarwień różnego typu.

Dermamelan / Cosmelan nadaje skórze gładkość i blask. Peeling ten jest również niezwykle skuteczny w przywracaniu równowagi skórze tłustej i mieszanej. Pełny efekt widoczny jest po 1 miesiącu od dnia zabiegu. Należy wykonać 1 - 2 zabiegi w zależności od nasilenia zmian.

Przeciwwskazania

 • aktywna opryszczka,
 • podrażnienia, uszkodzenia oraz przerwana ciągłość skóry,
 • alergie skórne,
 • trądzik różowaty,
 • atopowe i łojotokowe zapalenie skóry,
 • nowotwory,
 • liczne znamiona,
 • ciąża i karmienie piersią,
 • stan po krioterapii do 6 miesięcy przed zabiegiem,
 • choroby autoimmunologiczne (np. kolagenozy czy pęcherzyce).

Formularz kontaktowy

Cennik

Peeling TCA Easy Peel twarz 350 zł
PYRUVIC PEEL 200 zł
AZELAC 200 zł

Podobne zabiegi

Laser frakcyjny ablacyjny eCO2 – intensywne odmłodzenie, usuwanie blizn, rozstępów i wiotkości skóry

Laser frakcyjny ablacyjny eCO2 to zaawansowany system laserowy o unikalnych właściwościach i precyzyjnym działaniu. Pozwala pozbyć się takich problemów jak blizny (różnego pochodzenia), rozstępy, głębokie zmarszczki, utrata jędrności i wiotkość skóry oraz inne oznaki fotostarzenia. Laser stanowi bezpieczne i skuteczne narzędzie do walki z najtrudniejszymi problemami skóry, w przypadku których inne metody nie przyniosły oczekiwanego efektu. redukcja blizn, redukcja rozstępów, poprawa napięcia i jędrności skóry, wygładzenie zmarszczek, spłycenie bruzd nosowo-wargowych, wygładzenie kurzych łapek, rozjaśnienie zmian pigmentacyjnych, zwężenie...

Laserowe usuwanie blizn i rozstępów

Blizny potrądzikowe, blizny pourazowe i pooperacyjne - lasery frakcyjne eCO2, Mosaic, RF Infini, Mezoterapia, Terapia LED i Peelingi, Komórki Macierzyste i Nici na rozstępy Laser frakcyjny eCO2 na blizny i rozstępy Działanie doskonale skoncentrowane na bliznach i rozstępach – niezwykle wąska wiązka lasera działa dokładnie tam, gdzie jest potrzebna; Szybkie gojenie – kontrolowane...

Laserowe usuwanie przebarwień (Clarity II)

GentleMax to nowoczesne laser, który w skuteczny i bezpieczny sposób pozwala pozbyć się uciążliwych przebarwień. Dzięki szerokim możliwościom zabiegowym, skutecznie usuwa zmiany pigmentacyjne zlokalizowane w górny warstwach skóry jak również te zlokalizowane głębiej, które są trudniejsze do usunięcia. usunięcie przebarwień, rozjaśnienie zmian pigmentacyjnych.