Laserowe usuwanie blizn i rozstępów

Blizny potrądzikowe, blizny pourazowe i pooperacyjne - lasery frakcyjne eCO2, Mosaic, RF Infini, Mezoterapia, Terapia LED i Peelingi, Komórki Macierzyste i Nici na rozstępy

Efekty:

Laser frakcyjny eCO2 na blizny i rozstępy

Działanie doskonale skoncentrowane na bliznach i rozstępach – niezwykle wąska wiązka lasera działa dokładnie tam, gdzie jest potrzebna;

Szybkie gojenie – kontrolowane mikrouszkodzenia na niewielkiej powierzchni sprawiają, że skóra szybko się goi;

Bezpieczna regeneracja skóry – dzięki temu, że mikrouszkodzenia są drobne, szybko goją się, bez ryzyka powikłań.
 

Laser frakcyjny Mosaic na blizny i rozstępy

Szybkie usuwanie blizn i rozstępów – spowodowane lepszym odżywieniem i ukrwieniem leczonych miejsc;

Gładsza skóra w miejscu blizny i rozstępulaser Mosaic usuwa nierówności i wyrównuje kolor skóry; 

Błyskawiczne gojenie – dzięki punktowemu naświetlaniu, obszar skóry dookoła jest w doskonałym stanie.
 


Pozostałe zabiegi na usuwanie blizn i usuwanie rozstępów:

Radiofrekwencja mikroigłowa RF Infini

Natychmiastowy efekt zmniejszenia blizny - energia dociera do głębokich warstw skóry, powodując jej pogrubienie i regenerację;

Zagęszczenie i ujędrnienie skóry – aktywuje odnawianie się włókien kolagenowych, co likwiduje rozstępy i blizny oraz zapobiega powstawaniu kolejnych rozstępów.
 

Mezoterapia igłowa – usuwanie rozstępów i blizn

Rozjaśnione blizny i rozstępy dzięki intensywnemu odżywieniu blizny i rozstępy znikają lub stają się mniej widoczne;

Lepszy metabolizm komórek skóra jest grubsza dzięki odbudowie włókien kolagenowych i elastyny;

Stopniowa poprawa kondycji blizny i rozstępówproces regeneracji trwa przez kilka miesięcy po zabiegu.

Wskazania:

 • blizny pourazowe i pooperacyjne,
 • modelowanie blizn chirurgicznych,
 • atroficzne blizny potrądzikowe,
 • rozstępy.
Zadzwoń po poradę
lub umów się na konsultację
tel. +48 502 983 933

O zabiegu

Nie tylko laserowe usuwanie blizn i rozstępów

Po konsultacji specjalista dermatolog proponuje optymalny zabieg, dostosowany do potrzeby pacjenta i specyfiki problemu. W zależności od rodzaju blizny stosuje się leczenie, którego celem jest doprowadzenie do stanu, żeby blizna była mniej widoczna, elastyczniejsza czy też całkiem niewidoczna. Usunięcie blizny w 100 % często nie jest możliwe. Im młodsza blizna, tym lepsze efekty można uzyskać. Najlepsze efekty uzyskuje się, jeżeli pacjent podejmie leczenie już w okresie gojenia się rany.

Rozstępy pojawiają się najczęściej w ciąży, w okresie dojrzewania, u osób leczonych kortykosteroidami, a także u osób z zaburzeniami hormonalnymi. Lokalizują się głównie na piersiach, udach, brzuchu, pośladkach, ramionach. Proponowane w naszej Klinice zabiegi na usuwanie rozstępów, pozwalają uzyskać satysfakcjonujące efekty również w przypadku starszych i rozległych rozstępów.

Laser frakcyjny eCO2 i laser frakcyjny Mosaic – na blizny i rozstępy

Laser frakcyjny (eCO2 i Mosaic), jak nazwa wskazuje, działa na pewne frakcje skóry. Dzięki temu nie naświetla jednorodnie powierzchni skóry, ale dziurkuje skórę tysiącami mikroskopijnych kolumn, podgrzewających tkanki. Ponieważ skóra wokół tych kolumn jest zdrowa i nienaruszona, gojenie następuje niezwykle szybko. Powstanie mikroskopijnych uszkodzeń stymuluje naturalne procesy naprawcze tkanek znacznie efektywniej niż przy dotychczas stosowanych laserach.

W trakcie jednego zabiegu laser frakcyjny uszkadza 15 - 20 % powierzchni skóry. Aby doprowadzić do pełnej wymiany skóry na nową, istnieje konieczność wykonania 3 - 5 zabiegów. Przy kolejnych zabiegach poddawana jest laseroterapii kolejna partia skóry. Przerwy między zabiegami wynoszą zazwyczaj 2 - 5 tygodni i zależą od intensywności poprzedniego zabiegu. Zabieg może być stosowany na każdą część ciała, gdzie potrzebna jest regeneracja skóry w wyniku blizn, rozstępów, czy procesów starzenia.

Laser frakcyjny eCO2 - laserowe usuwanie blizn

Laser frakcyjny eCO2 jest unikalnym urządzeniem do likwidacji głębokich uszkodzeń skóry takich, jak zanikowe blizny potrądzikowe, blizny pourazowe, rozstępy oraz zmiany związane ze starzeniem się skóry. Laser frakcyjny eCO2 regeneruje głęboko skórę przy minimalnych objawach ubocznych, które ustępują po kilku dniach.

Żaden z dotychczasowych laserów stosowanych w dermatologii estetycznej nie dorównuje laserowi frakcyjnemu eCO2 pod względem skuteczności, komfortu i bezpieczeństwa. Laser frakcyjny eCO2 emituje światło o długości 1550 nm.

Więcej o działaniu lasera frakcyjnego eCO2 tutaj.

Laser frakcyjny Mosaic – usuwanie blizn i usuwanie rozstępów

Mikrowiązki laserowe lasera Mosaic głęboko penetrują skórę, tworząc kolumny celowych oparzeń, przez co wyzwala się kaskada enzymów gojących i regenerujących skórę. Następuje proces syntezy kolagenu i tworzenia nowych komórek. Nowe komórki skóry zaczynają pozbywać się uszkodzonych i osłabionych fragmentów na zewnątrz skóry. Dzięki temu laser frakcyjny Mosaic pozwala pozbyć się defektów, a skóra w miejscu, gdzie były blizny, czy rozstępy, w naturalny sposób zaczyna zdrowieć.

Laser frakcyjny Mosaic stymuluje regenerację i odbudowę zmienionej skóry. Na naświetlanym obszarze następuje zagęszczanie skóry. Laser frakcyjny Mosaic może być z powodzeniem stosowany na twarz i ciało, wszędzie tam, gdzie pojawiły się blizny czy rozstępy.

Więcej o działaniu lasera frakcyjnego Mosaic tutaj.

Radiofrekwencja mikroigłowa RF Infini na blizny i rozstępy

Radiofrekwencja mikroigłowa RF Infini umożliwia skuteczne usuwanie blizn i usuwanie rozstępów przez cały rok. Do zabiegu wykorzystuje się głowicę zawierającą złote igły, które nakłuwają skórę przy jednoczesnej emisji fal radiowych. Poszczególne igły wnikają w skórę kolejno, rząd za rzędem, dzięki czemu delikatny naskórek chroniony jest przed poparzeniem a odczuwanie bólu jest znacznie mniejsze.

W wyniku tych działań dochodzi do przestrzennego przegrzania skóry (3D), którego efektem jest remodeling kolagenu, leczenie blizn i usuwanie rozstępów.  Energia pola RF bez problemów dociera do głębokich warstw skóry właściwej, powodując jej ujędrnienie, zagęszczenie oraz pogrubienie.

Więcej o działaniu radiofrekwencji mikroigłowej RF Infini tutaj.

Mezoterapia igłowa na blizny i rozstępy

Mezoterapia igłowa polega na ostrzykiwaniu skóry za pomocą specjalnego pistoletu , strzykawki lub urządzenia Vital Injector, minimalizującego ból i siniaki. Odpowiednie substancje lecznicze wstrzykuje się w okolicę blizny lub rozstępów, aplikując je przez nieprzepuszczalną barierę naskórka. W ten sposób mezoterapia odżywia miejsca osłabione lub zmienione chorobowo. 

Mezoterapia sprawia, że substancje dobrze się wchłaniają i są w pełni spożytkowane przez organizm w miejscu blizny czy rozstępu. W „koktajlu” podawanym w mezoterapii, wykorzystywany jest kwas hialuronowy, aktywne witaminy (np. A, C, E), peptydy i naturalne ekstrakty.

Więcej o zabiegu Mezoterapii igłowej tutaj.

Światło i peelingi na usuwanie blizn i usuwanie rozstępów

Usuwanie blizn i usuwanie rozstępów za pomocą lampy LED Smartlux, polega na stymulacji komórek skóry za pomocą światła. Światło uaktywnia światłoczułe receptory w komórkach, które zaczynają wytwarzać energię i generują większe ilości enzymów. Odpowiednie odżywienie i regeneracja komórek zmienionych z powodu blizny / rozstępu, prowadzi do stopniowego wzmocnienia i następuje widoczny efekt wygładzenia i rozjaśnienia blizny / rozstępu.

Więcej o zabiegu lampami Led Smartlux tutaj.

Peelingi skutecznie usuwają wierzchnie warstwy naskórka oraz stymulują produkcję kolagenu i elastyny. Wpływają w ten sposób na redukcję blizn i regenerację skóry.

Więcej o peelingach tutaj.

Komórki macierzyste i nici na rozstępy

W przypadku rozstępów dobre efekty przynosi ostrzykiwanie komórkami macierzystymi. Zabieg silnie regeneruje zmienioną skórę. Komórki macierzyste posiadają niezwykłą zdolność podążania w kierunku słabszej tkanki. Doskonale rozpoznają problem, wypierają uszkodzone komórki i regenerują uszkodzenie.  

Więcej o zabiegu komórkami macierzystymi tutaj. 

Nici zaaplikowanie w miejscu, gdzie są rozstępy, mają działanie gojące i powodują natychmiastową poprawę wyglądu skóry. W tych miejscach wytwarzają się nowe włókna kolagenowe. Proces tworzenia nowego kolagenu trwa przez cały okres pozostawania nici w organizmie (do 240 dni), dając stopniowo coraz lepszy wygląd.

Więcej o zabiegu nićmi tutaj.

Przeciwwskazania


Laser frakcyjny eCO2 i Mosaic 

 • ciąża, laktacja,
 • skłonność do tworzenia keloidów (bliznowców),
 • leki immunosupresyjne,
 • stosowanie leków światłouczulających,
 • zioła: dziurawiec, nagietek,
 • kosmetyki i leki z retinolem (wit. A),
 • otwarta rana na skórze w obszarze zabiegu,
 • choroba nowotworowa skóry,
 • aktywna opryszczka,
 • padaczka,
 • rozrusznik serca,
 • atopowe zapalenie skóry.


Radiofrekwencja mikroigłowa RF Infini

 • ciąża,
 • choroba nowotworowa,
 • zmiany chorobowe skóry,
 • rozrusznik serca, implant słuchowy,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,


Mezoterapia igłowa 

 • alergie,
 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • choroby nowotworowe,
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
 • cukrzyca,
 • stany zapalne i ropne na skórze,
 • opryszczka.


Fototerapia LED Smartlux

 • rozrusznik serca,
 • ciąża,
 • choroby autoimmunologiczne skóry,
 • leki zwiększające wrażliwość na światło,
 • padaczka.

Formularz kontaktowy

Cennik

Podobne zabiegi

Laser frakcyjny Mosaic - regeneracja osłabionej skóry

Laser frakcyjny Mosaic - skuteczny, bezinwazyjny sposób na wyraźnie młodszą skórę bez defektów Regeneracja skóry – spowodowana większym odżywieniem i ukrwieniem; Wzmożona produkcja kolagenu – przeciwdziałająca procesom starzenia; Gładka, piękna skóra – laser Mosaic usuwa nierówności i...

RF Infini radiofrekwencja mikroigłowa

Lifting złotymi igłami z emisją fal radiowych, termolifting i remodeling kolagenu. Bezpieczny i precyzyjny lifting – w minimalnym stopniu uszkadza naskórek, mniej niż analogiczne urządzenia; Natychmiastowy efekt – energia dociera do głębokich warstw skóry, powodując jej pogrubienie i...