Skuteczne usuwanie zmarszczek

Sierpień 26, 2019
skuteczne_usuwanie_zmarszczek

Co najlepiej na nie zadziała - ultradźwięki, laser czy wypełniacze? Poznaj najnowsze i najskuteczniejsze metody.

Nadmiar słońca, nieodpowiednia pielęgnacja lub dieta, zmiany hormonalne, geny, grawitacja - te wszystkie czynniki mają ogromny udział w powstawaniu zmarszczek. Pierwsze zmarszczki - mimiczne, zaczynają pojawiać się już po 25 roku życia, gdy spada ilość kolagenu w skórze. Zazwyczaj są nimi kurze łapki, bo skóra wokół oczu jest bardzo cienka i delikatna. Zmorą wielu kobiet są też bruzdy nosowo-wargowe, lwia zmarszczka i poprzeczne bruzdy na czole. Nawet jeśli są już wyraźnie zaznaczone, można je jednak skutecznie wygładzić. Istnieje wiele niezwykle skutecznych sposobów, najważniejsze jest, aby dobrze dobrać je do rodzaju skóry i jej potrzeb.

 

Najskuteczniejsze zabiegi na zmarszczki

Naturalne odmładzanie skóry z Fotona 4D

Jeśli nie jesteś zwolenniczką wypełniaczy i nie chcesz mocno ingerować w naturę, idealny będzie dla Ciebie zabieg Fotona 4D. To rodzaj laserowego liftingu, który w naturalny sposób pobudza regenerację skóry i ją odmładza. Składa się z czterech etapów, w trakcie których światło lasera o różnych długościach pobudza i zagęszcza skórę. Ostatni, czwarty etap to peeling laserowy, który dodatkowo zmniejsza niedoskonałości cery, rozświetla ją i obkurcza pory. Jest więc idealnym zabiegiem dla Ciebie, jeśli chcesz kompleksowo poprawić jakość skóry - pozbyć się rozszerzonych porów, niedoskonałości, zmarszczek i poprawić jędrność skóry.

skuteczne usuwanie zmarszczek

Z pomocą Fotony można to wszystko osiągnąć już w trakcie jednego zabiegu. Ma jeszcze jedną ogromną zaletę: zabieg nie wymaga rekonwalescencji i jest praktycznie bezbolesny. Pomoże Ci szybko i łatwo wygładzić bruzdy nosowo - wargowe czy zmarszczki na czole, a jednocześnie ujędrni owal, wyrówna kolor skóry oraz poprawi jej kondycję bez siniaków i długotrwałej opuchlizny. Zabieg trwa do dwóch godzin i efekty są już widoczne po jednej wizycie w gabinecie dermatologicznym. Odbudowanie włókien kolagenowych trochę jednak zajmuje, także z czasem twarz wygląda jeszcze lepiej. Po laserze należy przez dłuższy czas unikać słońca, dlatego zabiegu nie należy planować przed wakacjami w ciepłych i słonecznych miejscach.

Redukcja zmarszczek plus poprawa owalu - Sonoqueen

Ten zabieg wykorzystuje silnie odmładzające działanie fali ultradźwiękowej HIFU, która od wielu lat jest wykorzystywana do ekspresowego odmładzania skóry. Fale docierają do jej głębokich warstw, a także powięzi mięśniowej oraz tkanki tłuszczowej, dzięki czemu dogłębnie odmładzają twarz. Zabieg Sonoqueen pobudza powstawanie nowych włókien kolagenowych, co sprawia, że skutecznie wygładza zmarszczki i intensywnie ujędrnia skórę. Co dokładnie można osiągnąć z jego pomocą? Wygładzić skórę kompleksowo, łącznie z szyją i dekoltem, albo tylko miejscowo, jeśli chcesz na przykład pozbyć się kurzych łapek. W takim wypadku zabieg na okolicę oczu trwa tylko piętnaście minut i możesz zrobić go w przerwie na lunch. Sonoqueen jest bezbolesny i trwały efekt pojawia się zazwyczaj po jednym, maksymalnie trzech zabiegach. Nie jest on jednak widoczny w pełni od razu, ale dopiero z czasem, gdy włókna kolagenowe się odbudują. Skóra staje się wtedy gładsza i jędrniejsza. Dlatego uzbrój się w cierpliwość i poczekaj od trzech miesięcy do pół roku po zabiegu, aby realnie ocenić jego efekty.

skuteczne usuwanie zmarszczek

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Jeśli zależy Ci na natychmiastowym pozbyciu się zmarszczek, najlepiej zrobią to wypełniacze z kwasem hialuronowym, takie jak Juvederm. Wystarczy jeden zabieg, aby całkowicie wygładzić bruzdy, a efekt wypełniania utrzymuje się nawet do roku. Sam zabieg trwa około godziny i jest praktycznie bezbolesny. W trakcie zabiegu w bruzdy wstrzykiwany jest kwas hialuronowy. Tuż po nim skóra może być delikatnie obrzęknięta i zaczerwieniona. Czasem pojawiają się drobne siniaki, które jednak bardzo łatwo można zamaskować podkładem lub korektorem. Wypełnianie bruzd kwasem hialuronowym jest idealne dla Ciebie, jeśli masz skórę w dobrej kondycji i chcesz jedynie pozbyć się pojedynczych zmarszczek. Idealnie sprawdza się w przypadku zmarszczek pod oczami, bruzd nosowo-wargowych, tak zwanych zmarszczek palacza, czyli podłużnych bruzd wokół ust, a także lwiej zmarszczki, zwanej też inaczej zmarszczką gniewu. W innych wypadku warto połączyć wypełnianie z innymi zabiegami. Możesz najpierw poprawić jakość skóry i na przykład ujędrnić ją i wygładzić falami HIFU, a dopiero potem pozbyć się bruzd wypełniaczem.

 

A co z botoksem?

To idealny zabieg, jeśli chcesz powstrzymać pogłębianie się zmarszczek mimicznych, na przykład na czole czy wokół oczu. Botoks delikatnie spłyca też zmarszczki, więc przy tych bardzo drobnych może je nawet całkowicie wygładzić. Wtedy dodatkowe zabiegi przeciwzmarszczkowe mogą okazać się już niepotrzebne. Zastrzyki z toksyny botulinowej warto robić co około pół roku do roku, w zależności od tego, jak szybko jej efekt ustępuje. W przypadku głębszych zmarszczek botoks dobrze jest połączyć z wypełniaczami albo innymi zabiegami poprawiającymi jakość skóry. Wtedy należy jednak pamiętać, aby robić je w odpowiedniej kolejności, aby ich efekty wzajemnie się nie zniosły. Dlatego najlepiej zaplanować je wraz z lekarzem dermatologiem i wykonać w jednej klinice.

skuteczne usuwanie zmarszczek

powrót