Mikronakłuwanie skóry Dermapen 4

To niezwykle skuteczny i bezbolesny zabieg. Nie wymaga rekonwalescencji, a skóra niemal natychmiast wygląda na młodszą i bardziej promienną. Dermapen 4 to nowoczesne urządzenie, które zdobyło już kilka nagród, w tym za Najlepszy Profesjonalny Instrument Odmładzania Skóry na prestiżowym "THE Aesthetic Awards" w Las Vegas. Aby przekonać się o znakomitych efektach zabiegu Dermapen zapraszamy do naszych klinik.

Dermapen 4 to najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenie do frakcyjnego mikronakłuwania skóry. Opatentowana technologia polega na nakłuwaniu skóry za pomocą maleńkich pulsujących igieł, które tworzą w skórze mikrokanaliki ułatwiając tym samym dostarczanie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej.

Efekty po zabiegu Dermapen

Efekt uzależniony jest od intensywności i ilości przeprowadzonych sesji zabiegowych. Po zakończonej serii Dermapen 4 można się spodziewać efektów:

 • widoczne spłycenie zmarszczek,
 • naturalna stymulacja produkcji kolagenu, która wpływa na poprawę grubości skóry,
 • zmniejszenie widoczności porów,
 • ujednolicenie kolorytu skóry,
 • poprawa elastyczności skóry,
 • odżywienie i nawilżenie okolic zabiegowych,
 • redukcja zmian trądzikowych,
 • redukcja blizn i rozstępów.

Stan skóry będzie się poprawiał przez kolejne 6-12 miesięcy po serii zabiegów, zwłaszcza w połączeniu z zalecaną pielęgnacją pozabiegową. Przede wszystkim jednak kurację warto regularnie powtarzać, aby podtrzymać efekty.

O zabiegu

O zabiegu z wykorzystaniem urządzenia Dermapen

Mikronakłuwanie skóry z wykorzystaniem urządzenia Dermapen 4 zrewolucjonizowało podejście do profilaktyki przeciwstarzeniowej. Innowacyjna technologia umożliwia precyzyjną regulację prędkości ruchu igieł oraz głębokości ich działania, w zależności od indywidualnych potrzeb obszaru poddawanego zabiegowi. Podczas zabiegu dochodzi do podwójnej stymulacji skóry, zarówno mechanicznej, jak i biochemicznej. Z jednej strony powstałe mikrourazy pobudzają komórki skóry, czyli fibroblasty do odbudowy jej struktur m. in. do naturalnej syntezy nowych włókien kolagenu i elastyny, z kolei utworzone mikrokanaliki umożliwiają wnikanie w głąb skóry składników aktywnych z koktajli: kwasu hialuronowego, witamin, bądź aminokwasów.

Dermapen jest małoinwazyjnym zabiegiem, którego głównym celem jest odmłodzenie i poprawa kondycji skóry a także poprawa jej nawilżenia i ujednolicenie kolorytu. Wykonywany jest za pomocą niewielkiego urządzenia zakończonego kartridżem z 16 molibdenowymi, cienkimi igłami (igły nie zawierają chromu i niklu). Urządzenie Dermapen wyposażone jest w niezwykle wydajny silnik, dzięki któremu możliwe jest uzyskanie aż 1920 nakłuć na sekundę. To wynik nieosiągalny dla żadnego innego urządzenia tego typu! Mikronakłuwanie w naturalny sposób inicjuje proces tworzenie nowych włókien kolagenu, elastyny a także kwasu hialuronowego w skórze.

Dzięki opatentowanej technologii pulsujących igieł, które ułatwiają dostarczenie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej, zabieg z wykorzystaniem urządzenia Dermapen jest bardziej efektywny i bezpieczny niż znane dotąd metody mikronakłuwania.

Ze względu na szerokie możliwości personalizacji zabiegów i dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb skóry, mikronakłuwanie sprawdza się zarówno jako profilaktyczna kuracja przeciwstarzeniowa, a także jako skuteczna metoda redukująca zmarszczki, suchość skóry, niejednolity koloryt, przebarwienia czy rozszerzone pory. Substancje aplikowane na skórę podczas zabiegu mają ukierunkowane działanie, dzięki czemu skóra jest bardziej nawilżona, elastyczna, gładsza i promienna.

Powstałe na skutek zabiegu mikrouszkodzenia uruchamiają kaskadę procesów naprawczych i regeneracyjnych w skórze

 1. Podczas pierwszego etapu dochodzi do wydzielania czynników wzrostu, tworzenia nowych komórek naskórka, włókien kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.
 2. Podczas drugiego etapu dochodzi do przebudowy skóry, powstaje kolagen typu III, IV i I, elastyna, proteoglikany jak również powstają nowe naczynia krwionośne.
 3. Podczas trzeciego etapu kontynuowane są procesy przebudowy skóry, poprawia się jej unaczynienie a struktura ulega wzmocnieniu dzięki obecności nowych włókien kolagenu.

Dermapen 4 to oryginalne urządzenie medyczne do frakcyjnego mikronakłuwania skóry, które posiada wszelkie niezbędne certyfikaty potwierdzające jego skuteczność i przede wszystkim bezpieczeństwo.

Dermapen posiada certyfikat ISO 13485 oraz znak CE, co oznacza, że spełnia zasadnicze wymagania wszystkich odpowiednich europejskich dyrektyw dotyczących wyrobów medycznych. Oznakowanie CE dotyczy również igieł Dermapen 4.

Opinie naszych pacjentów

Przeznaczenie i przeciwwskazania

Dermapen – dla kogo przeznaczony jest ten zabieg?

Zabiegi najnowszą wersją urządzenia Dermapen 4 w połączeniu z dedykowanymi ampułkami MG Collection są w szczególności polecane osobom, które dążą do:

 • eliminacji oznak fotostarzenia (przebarwień, suchości skóry),
 • poprawy wyglądu skóry zmagającej się z niedoskonałościami,
 • redukcji zmarszczek,
 • odmłodzenia i zagęszczania skóry,
 • redukcji rozszerzonych porów,
 • poprawy napięcia i jędrności skóry.

Jakie są przeciwwskazania?

Ze względu na wysokie bezpieczeństwo i małą inwazyjność zabiegu nie wskazuje się szczególnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu, jednak nie powinno się go wykonywać u osób:

 • w ciąży i okresie karmienie piersią,
 • z aktywną opryszczką,
 • z aktywną chorobą nowotworową skóry,
 • z aktywnym trądzik,
 • z keratozą słoneczna,
 • z bielactwem,
 • z hemofilią.

Przygotowanie i rekonwalescencja

Jak należy się przygotować do zabiegu?

Zabieg Dermapen 4 nie wymaga specjalnego przygotowania. W Klinikach Skin Laser Lubelscy w pierwszej kolejności odbywa się konsultacja a lekarzem, który kwalifikuje pacjenta do zabiegu i udziela indywidualnych zaleceń, jednak w szczególności istotne jest, aby:

 • dzień przed zabiegiem nie spożywać alkoholu ani innych substancji odwadniających,
 • na 3 dni przed zabiegiem nie zażywać NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych np. Ibupromu, Polopiryny, Pyralginy, Ketonalu, Nurofenu, Aspiryny).

Okres rekonwalescencji

Zasadniczo zabieg Dermapen 4 nie wymaga okresu rekonwalescencji. Skóra w okolicach zabiegowych może być jednak zaczerwieniona do 24 godzin po wizycie. Po 3-4 dniach może pojawić się na skórze efekt delikatnego złuszczenia. Jednak już od pierwszego dnia po zabiegu można nałożyć sypki puder lub podkład mineralny, który skutecznie ukryje widoczne ślady. Większość osób jest w stanie wrócić do normalnych codziennych czynności bezpośrednio po zabiegu. Zaleca się jednak, aby przez 7 dni po zabiegu unikać:

 • bezpośredniej ekspozycji na promieniowanie UV,
 • intensywnej aktywności fizycznej,
 • korzystania z sauny oraz basenu,
 • stosowania samoopalaczy.

 

DOMOWA PIELĘGNACJA PO ZABIEGU

Po zabiegu kosmetolog aplikuje na skórę krem łagodzący, który zmniejszy rumień i ewentualny obrzęk. Po 8 godzinach od wykonanego zabiegu, skórę można umyć delikatnym żelem lub pianką przeznaczoną do skóry wrażliwej (bez alkoholu). Przez 3 – 4 dni należy stosować delikatne preparaty nawilżające. W celu uzyskania jak najlepszych rezultatów kosmetolog po zakończonym zabiegu zaleci odpowiednią pielęgnację domową, dostosowaną do indywidualnych potrzeb skóry.

Mikronakłuwanie urządzeniem Dermapen 4 pozwala wzmocnić efekty pielęgnacji przeciwstarzeniowej, jednocześnie sprawiając, że skóra staje się jędrna, elastyczna i odżywiona. Zabieg jest bezpieczny i nie powinien powodować żadnych skutków ubocznych. Istotnym warunkiem jest jednak wybór odpowiedniej kliniki, w której zabiegi wykonywane są na oryginalnym, certyfikowanym urządzeniu.

Zalecenia po zabiegu

Nie opalaj skóry
Zrezygnuj z sauny
Stosuj kremy przyśpieszające gojenie
Używaj kremu z filtrem
Zrezygnuj z siłowni
Zrezygnuj z basenu

Przebieg zabiegu

Przebieg zabiegu z wykorzystaniem urządzenia Dermapen

Przed rozpoczęciem procedury lekarz wraz z kosmetologiem dobiera parametry, zgodne z potrzebami obszaru zabiegowego. Pozwala to na pełną kontrolę głębokości iniekcji podczas całej procedury w przeciwieństwie np. do derma-roller’ów. W zależności od problemu, który ma być leczony, specjalista decyduje o rodzaju zaaplikowanej ampułki z linii MG Collection, która będzie odpowiedzialna za nawilżenie, redukcję przebarwień, redukcję problemów skórnych lub zwalczanie zmarszczek. Dla wzmocnienia efektu lekarz może zalecić również zastosowanie peelingu Uber Peel Pro.

Cała procedura składa się z trzech etapów:

Etap 1 Przygotowanie skóry, poprzez demakijaż i staranne oczyszczenie.

Etap 2 Na obszar zabiegowy 30-60 minut przed sesją aplikowany jest krem znieczulający, dzięki czemu zabieg jest w pełni komfortowy i praktycznie bezbolesny.

Etap 3 Po dezynfekcji obszaru zabiegowego kosmetolog rozprowadza na powierzchni skóry wybraną substancję czynną, a następnie umożliwia jej penetrację poprzez wykonanie mikronakłuć z wykorzystaniem urządzenia Dermapen 4. Następnie na twarz aplikowana jest maska w płacie o działaniu kojącym i regenerującym. Jeżeli zabieg wzbogacony jest o Uber Peel Pro, peeling aplikowany jest na skórę przed nałożeniem maski w płacie. Pod koniec zabiegu twarz pokrywana jest dedykowanym do zastosowanej wcześniej ampułki kremem z linii DP Dermaceuticals, dopasowanym do potrzeb skóry.

Mikronakłuwanie Dermapen jest całkowicie bezpieczną procedurą. Podczas zabiegu nie dochodzi do przebicia naturalnej bariery skóry. Penetrowany jest jedynie naskórek, na skutek czego stymulowana zostaje produkcja kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Mnogość wskazań terapeutycznych i znakomite efekty czynią z Dermapen 4 narzędziem do zadań specjalnych. Dzięki niewielkim rozmiarom umożliwia przeprowadzenie zabiegu o każdej porze roku, nawet w najtrudniej dostępnych obszarach, takich jak okolice ust lub oczu.

Wykorzystywane preparaty

W klinikach Skin Laser Lubelscy w Bielsku-Białej i Katowicach w trakcie zabiegu na skórę aplikowane są jedynie oryginalne preparaty z linii MG Collection, które zostają wybrane przez lekarza i kosmetologa na podstawie oceny indywidualnych potrzeb obszaru zabiegowego. To preparaty które pomagają urządzeniu Dermapen 4 przesuwać się po skórze, jednocześnie aplikując w głębsze warstwy skóry ukierunkowane składniki aktywne w celu uzyskania najlepszych rezultatów.

Aby uzyskać jeszcze lepsze efekty, lekarz może zalecić połączenie zabiegu mikronakłuwania z peelingiem Uber Peel Pro, który został specjalnie opracowany do stosowania łącznie z zabiegami Dermapen. Uber Peel Pro zawiera specyficzną mieszankę substancji aktywnych (m.in.: kwas migdałowy, kwas mlekowy, kwas ferulowy, kwas hialuronowy) która przyczynia się do zwiększenia obrotu komórkowego, jednocześnie zwalczając oznaki starzenia i przebarwienia. Dedykowany jest w szczególności w przypadku kuracji przeciwstarzeniowej i problematycznej skóry z przebarwieniami czy fotouszkodzeniami (uszkodzenia powstałe na skutek ekspozycji na słońce).

 

CZY KONIECZNE JEST POTWÓRZENIE ZABIEGU?

Najczęściej pierwsze rezultaty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Nawilżona i bardziej napięta, skóra odzyskuje koloryt i staje się bardziej jędrna. Jednak, aby efekty były trwałe, zaleca się przeprowadzenie serii 4-6 zabiegów, w odstępie 3-6 tygodni.

ODCZUCIA BÓLOWE

W przeciwieństwie do tradycyjnych technik mikronakłuwania Dermapen 4 dzięki zaawansowanej technologii, precyzji i konstrukcji jest w naszej ocenie najlepszym urządzeniem w swojej kategorii. Aplikacja znieczulenia w formie kremu skutecznie eliminuje potencjalny dyskomfort. Pacjenci, którzy już doświadczyli zabiegów Dermapen, określają go jako bezbolesny i co najwyżej porównują do szorstkiego masażu.

CZAS TRWANIA ZABIEGU

Czas trwania zabiegu wynosi od 30 do 60 minut i uzależniony jest od powierzchni okolicy zabiegowej.

Cennik

Podobne zabiegi

Blog

Mikronakłuwanie skóry Dermapen 4

To niezwykle skuteczny i bezbolesny zabieg. Nie wymaga rekonwalescencji, a skóra niemal natychmiast wygląda na młodszą i bardziej promienną. Dermapen 4 to nowoczesne urządzenie, które zdobyło już kilka nagród, w tym za Najlepszy Profesjonalny Instrument Odmładzania Skóry na prestiżowym "THE Aesthetic Awards" w Las Vegas. Aby przekonać się o znakomitych efektach zabiegu Dermapen zapraszamy do naszych klinik.

Dermapen 4 to najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenie do frakcyjnego mikronakłuwania skóry. Opatentowana technologia polega na nakłuwaniu skóry za pomocą maleńkich pulsujących igieł, które tworzą w skórze mikrokanaliki ułatwiając tym samym dostarczanie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej.

Efekty po zabiegu Dermapen

Efekt uzależniony jest od intensywności i ilości przeprowadzonych sesji zabiegowych. Po zakończonej serii Dermapen 4 można się spodziewać efektów:

 • widoczne spłycenie zmarszczek,
 • naturalna stymulacja produkcji kolagenu, która wpływa na poprawę grubości skóry,
 • zmniejszenie widoczności porów,
 • ujednolicenie kolorytu skóry,
 • poprawa elastyczności skóry,
 • odżywienie i nawilżenie okolic zabiegowych,
 • redukcja zmian trądzikowych,
 • redukcja blizn i rozstępów.

Stan skóry będzie się poprawiał przez kolejne 6-12 miesięcy po serii zabiegów, zwłaszcza w połączeniu z zalecaną pielęgnacją pozabiegową. Przede wszystkim jednak kurację warto regularnie powtarzać, aby podtrzymać efekty.

Opinie naszych pacjentów

O zabiegu

O zabiegu z wykorzystaniem urządzenia Dermapen

Mikronakłuwanie skóry z wykorzystaniem urządzenia Dermapen 4 zrewolucjonizowało podejście do profilaktyki przeciwstarzeniowej. Innowacyjna technologia umożliwia precyzyjną regulację prędkości ruchu igieł oraz głębokości ich działania, w zależności od indywidualnych potrzeb obszaru poddawanego zabiegowi. Podczas zabiegu dochodzi do podwójnej stymulacji skóry, zarówno mechanicznej, jak i biochemicznej. Z jednej strony powstałe mikrourazy pobudzają komórki skóry, czyli fibroblasty do odbudowy jej struktur m. in. do naturalnej syntezy nowych włókien kolagenu i elastyny, z kolei utworzone mikrokanaliki umożliwiają wnikanie w głąb skóry składników aktywnych z koktajli: kwasu hialuronowego, witamin, bądź aminokwasów.

Dermapen jest małoinwazyjnym zabiegiem, którego głównym celem jest odmłodzenie i poprawa kondycji skóry a także poprawa jej nawilżenia i ujednolicenie kolorytu. Wykonywany jest za pomocą niewielkiego urządzenia zakończonego kartridżem z 16 molibdenowymi, cienkimi igłami (igły nie zawierają chromu i niklu). Urządzenie Dermapen wyposażone jest w niezwykle wydajny silnik, dzięki któremu możliwe jest uzyskanie aż 1920 nakłuć na sekundę. To wynik nieosiągalny dla żadnego innego urządzenia tego typu! Mikronakłuwanie w naturalny sposób inicjuje proces tworzenie nowych włókien kolagenu, elastyny a także kwasu hialuronowego w skórze.

Dzięki opatentowanej technologii pulsujących igieł, które ułatwiają dostarczenie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej, zabieg z wykorzystaniem urządzenia Dermapen jest bardziej efektywny i bezpieczny niż znane dotąd metody mikronakłuwania.

Ze względu na szerokie możliwości personalizacji zabiegów i dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb skóry, mikronakłuwanie sprawdza się zarówno jako profilaktyczna kuracja przeciwstarzeniowa, a także jako skuteczna metoda redukująca zmarszczki, suchość skóry, niejednolity koloryt, przebarwienia czy rozszerzone pory. Substancje aplikowane na skórę podczas zabiegu mają ukierunkowane działanie, dzięki czemu skóra jest bardziej nawilżona, elastyczna, gładsza i promienna.

Powstałe na skutek zabiegu mikrouszkodzenia uruchamiają kaskadę procesów naprawczych i regeneracyjnych w skórze

 1. Podczas pierwszego etapu dochodzi do wydzielania czynników wzrostu, tworzenia nowych komórek naskórka, włókien kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.
 2. Podczas drugiego etapu dochodzi do przebudowy skóry, powstaje kolagen typu III, IV i I, elastyna, proteoglikany jak również powstają nowe naczynia krwionośne.
 3. Podczas trzeciego etapu kontynuowane są procesy przebudowy skóry, poprawia się jej unaczynienie a struktura ulega wzmocnieniu dzięki obecności nowych włókien kolagenu.

Dermapen 4 to oryginalne urządzenie medyczne do frakcyjnego mikronakłuwania skóry, które posiada wszelkie niezbędne certyfikaty potwierdzające jego skuteczność i przede wszystkim bezpieczeństwo.

Dermapen posiada certyfikat ISO 13485 oraz znak CE, co oznacza, że spełnia zasadnicze wymagania wszystkich odpowiednich europejskich dyrektyw dotyczących wyrobów medycznych. Oznakowanie CE dotyczy również igieł Dermapen 4.

Przeznaczenie i przeciwwskazania

Dermapen – dla kogo przeznaczony jest ten zabieg?

Zabiegi najnowszą wersją urządzenia Dermapen 4 w połączeniu z dedykowanymi ampułkami MG Collection są w szczególności polecane osobom, które dążą do:

 • eliminacji oznak fotostarzenia (przebarwień, suchości skóry),
 • poprawy wyglądu skóry zmagającej się z niedoskonałościami,
 • redukcji zmarszczek,
 • odmłodzenia i zagęszczania skóry,
 • redukcji rozszerzonych porów,
 • poprawy napięcia i jędrności skóry.

Jakie są przeciwwskazania?

Ze względu na wysokie bezpieczeństwo i małą inwazyjność zabiegu nie wskazuje się szczególnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu, jednak nie powinno się go wykonywać u osób:

 • w ciąży i okresie karmienie piersią,
 • z aktywną opryszczką,
 • z aktywną chorobą nowotworową skóry,
 • z aktywnym trądzik,
 • z keratozą słoneczna,
 • z bielactwem,
 • z hemofilią.

Przygotowanie i rekonwalescencja

Jak należy się przygotować do zabiegu?

Zabieg Dermapen 4 nie wymaga specjalnego przygotowania. W Klinikach Skin Laser Lubelscy w pierwszej kolejności odbywa się konsultacja a lekarzem, który kwalifikuje pacjenta do zabiegu i udziela indywidualnych zaleceń, jednak w szczególności istotne jest, aby:

 • dzień przed zabiegiem nie spożywać alkoholu ani innych substancji odwadniających,
 • na 3 dni przed zabiegiem nie zażywać NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych np. Ibupromu, Polopiryny, Pyralginy, Ketonalu, Nurofenu, Aspiryny).

Okres rekonwalescencji

Zasadniczo zabieg Dermapen 4 nie wymaga okresu rekonwalescencji. Skóra w okolicach zabiegowych może być jednak zaczerwieniona do 24 godzin po wizycie. Po 3-4 dniach może pojawić się na skórze efekt delikatnego złuszczenia. Jednak już od pierwszego dnia po zabiegu można nałożyć sypki puder lub podkład mineralny, który skutecznie ukryje widoczne ślady. Większość osób jest w stanie wrócić do normalnych codziennych czynności bezpośrednio po zabiegu. Zaleca się jednak, aby przez 7 dni po zabiegu unikać:

 • bezpośredniej ekspozycji na promieniowanie UV,
 • intensywnej aktywności fizycznej,
 • korzystania z sauny oraz basenu,
 • stosowania samoopalaczy.

 

DOMOWA PIELĘGNACJA PO ZABIEGU

Po zabiegu kosmetolog aplikuje na skórę krem łagodzący, który zmniejszy rumień i ewentualny obrzęk. Po 8 godzinach od wykonanego zabiegu, skórę można umyć delikatnym żelem lub pianką przeznaczoną do skóry wrażliwej (bez alkoholu). Przez 3 – 4 dni należy stosować delikatne preparaty nawilżające. W celu uzyskania jak najlepszych rezultatów kosmetolog po zakończonym zabiegu zaleci odpowiednią pielęgnację domową, dostosowaną do indywidualnych potrzeb skóry.

Mikronakłuwanie urządzeniem Dermapen 4 pozwala wzmocnić efekty pielęgnacji przeciwstarzeniowej, jednocześnie sprawiając, że skóra staje się jędrna, elastyczna i odżywiona. Zabieg jest bezpieczny i nie powinien powodować żadnych skutków ubocznych. Istotnym warunkiem jest jednak wybór odpowiedniej kliniki, w której zabiegi wykonywane są na oryginalnym, certyfikowanym urządzeniu.

Zalecenia po zabiegu

Nie opalaj skóry
Zrezygnuj z sauny
Stosuj kremy przyśpieszające gojenie
Używaj kremu z filtrem
Zrezygnuj z siłowni
Zrezygnuj z basenu

Przebieg zabiegu

Przebieg zabiegu z wykorzystaniem urządzenia Dermapen

Przed rozpoczęciem procedury lekarz wraz z kosmetologiem dobiera parametry, zgodne z potrzebami obszaru zabiegowego. Pozwala to na pełną kontrolę głębokości iniekcji podczas całej procedury w przeciwieństwie np. do derma-roller’ów. W zależności od problemu, który ma być leczony, specjalista decyduje o rodzaju zaaplikowanej ampułki z linii MG Collection, która będzie odpowiedzialna za nawilżenie, redukcję przebarwień, redukcję problemów skórnych lub zwalczanie zmarszczek. Dla wzmocnienia efektu lekarz może zalecić również zastosowanie peelingu Uber Peel Pro.

Cała procedura składa się z trzech etapów:

Etap 1 Przygotowanie skóry, poprzez demakijaż i staranne oczyszczenie.

Etap 2 Na obszar zabiegowy 30-60 minut przed sesją aplikowany jest krem znieczulający, dzięki czemu zabieg jest w pełni komfortowy i praktycznie bezbolesny.

Etap 3 Po dezynfekcji obszaru zabiegowego kosmetolog rozprowadza na powierzchni skóry wybraną substancję czynną, a następnie umożliwia jej penetrację poprzez wykonanie mikronakłuć z wykorzystaniem urządzenia Dermapen 4. Następnie na twarz aplikowana jest maska w płacie o działaniu kojącym i regenerującym. Jeżeli zabieg wzbogacony jest o Uber Peel Pro, peeling aplikowany jest na skórę przed nałożeniem maski w płacie. Pod koniec zabiegu twarz pokrywana jest dedykowanym do zastosowanej wcześniej ampułki kremem z linii DP Dermaceuticals, dopasowanym do potrzeb skóry.

Mikronakłuwanie Dermapen jest całkowicie bezpieczną procedurą. Podczas zabiegu nie dochodzi do przebicia naturalnej bariery skóry. Penetrowany jest jedynie naskórek, na skutek czego stymulowana zostaje produkcja kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Mnogość wskazań terapeutycznych i znakomite efekty czynią z Dermapen 4 narzędziem do zadań specjalnych. Dzięki niewielkim rozmiarom umożliwia przeprowadzenie zabiegu o każdej porze roku, nawet w najtrudniej dostępnych obszarach, takich jak okolice ust lub oczu.

Wykorzystywane preparaty

W klinikach Skin Laser Lubelscy w Bielsku-Białej i Katowicach w trakcie zabiegu na skórę aplikowane są jedynie oryginalne preparaty z linii MG Collection, które zostają wybrane przez lekarza i kosmetologa na podstawie oceny indywidualnych potrzeb obszaru zabiegowego. To preparaty które pomagają urządzeniu Dermapen 4 przesuwać się po skórze, jednocześnie aplikując w głębsze warstwy skóry ukierunkowane składniki aktywne w celu uzyskania najlepszych rezultatów.

Aby uzyskać jeszcze lepsze efekty, lekarz może zalecić połączenie zabiegu mikronakłuwania z peelingiem Uber Peel Pro, który został specjalnie opracowany do stosowania łącznie z zabiegami Dermapen. Uber Peel Pro zawiera specyficzną mieszankę substancji aktywnych (m.in.: kwas migdałowy, kwas mlekowy, kwas ferulowy, kwas hialuronowy) która przyczynia się do zwiększenia obrotu komórkowego, jednocześnie zwalczając oznaki starzenia i przebarwienia. Dedykowany jest w szczególności w przypadku kuracji przeciwstarzeniowej i problematycznej skóry z przebarwieniami czy fotouszkodzeniami (uszkodzenia powstałe na skutek ekspozycji na słońce).

 

CZY KONIECZNE JEST POTWÓRZENIE ZABIEGU?

Najczęściej pierwsze rezultaty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Nawilżona i bardziej napięta, skóra odzyskuje koloryt i staje się bardziej jędrna. Jednak, aby efekty były trwałe, zaleca się przeprowadzenie serii 4-6 zabiegów, w odstępie 3-6 tygodni.

ODCZUCIA BÓLOWE

W przeciwieństwie do tradycyjnych technik mikronakłuwania Dermapen 4 dzięki zaawansowanej technologii, precyzji i konstrukcji jest w naszej ocenie najlepszym urządzeniem w swojej kategorii. Aplikacja znieczulenia w formie kremu skutecznie eliminuje potencjalny dyskomfort. Pacjenci, którzy już doświadczyli zabiegów Dermapen, określają go jako bezbolesny i co najwyżej porównują do szorstkiego masażu.

CZAS TRWANIA ZABIEGU

Czas trwania zabiegu wynosi od 30 do 60 minut i uzależniony jest od powierzchni okolicy zabiegowej.

Cennik

Podobne zabiegi

Blog

Styczeń 06, 2021

LASER frakcyjny – odpowiadamy na wasze pytania|Q&A

Laser frakcyjny to jeden z najpopularniejszych laserów stosowanych w dermatologii. Jest to również jeden z...
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Listopad 20, 2020

Maskne - trądzik od maseczki ochronnej. Jak z nim walczyć?

Pandemia i związane z nią obostrzenia odcisnęły mocne piętno na prawie każdej sferze naszego życia. Nawet nasza...
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Październik 12, 2020

Depilacja laserowa: fakty i mity

W przeciwieństwie do woskowania, czy tradycyjnego golenia, depilacja laserowa to skuteczna metoda na pozbycie się...
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ