liposukcja_ultradzwiekowa_-_odpowiedzi_na_5_najczesciej_zadawanych_pytan
Marzec 23, 2017

Liposukcja ultradźwiękowa - odpowiedzi na 5 najczęściej zadawanych pytań

Zebraliśmy odpowiedzi na 5 najczęściej pojawiających się pytań, dotyczących liposukcji ultradźwiękowej Vaser Lipo:

1. Dla kogo przeznaczony jest zabieg Vaser Lipo?

Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo przeznaczona jest dla osób które borykają się z miejscowym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej opornym na ćwiczenia i inne metody eliminacji.

2. Dlaczego liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo jest lepsza od liposukcji wodnej lub liposukcji laserowej?

Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo to najbardziej bezpieczna i przewidywalna metoda liposukcji. Podczas zabiegu nie dochodzi do uszkodzenia okolicznych naczyń krwionośnych, nerwów oraz tkanek. Dzieje się tak dlatego, że w sondzie emitującej ultradźwięki energia jest precyzyjnie dobrana, aby nie wywołać niepożądanych uszkodzeń w otaczających tkankach. Dzięki temu, odessana tkanka tłuszczowa jest tak dobrej jakości, że możliwy jest jej przeszczep w inną okolicę np. w twarz, aby wypełnić zmarszczki i wymodelować rysy twarzy. Inne metody liposukcji jak np. liposukcja tradycyjna czy laserowa polegają na mechanicznym zniszczeniu tkanki tłuszczowej uszkadzając przy tym otaczające tkanki. 

3. Często po zabiegach liposukcji powstają nierówności, czy tak jest również w przypadku liposukcji Vaser Lipo?

Podczas liposukcji Vaser Lipo nadmiar tkanki tłuszczowej jest odessany tylko z miejsc, z których jest taka potrzeba. Lekarz ma pełną kontrolę nad okolicą i ilością odessanej tkanki tłuszczowej. Jest to zabieg, dzięki któremu możemy precyzyjnie rzeźbić sylwetkę! Finalny efekt jest przewidywalny, dlatego liposukcja Vaser Lipo jest często rekomendowana Pacjentom, którzy mieli wykonywane inne rodzaje liposukcji w celu usunięcia powstałych nierówności.

4. Jak wygląda zabieg liposukcji ultradźwiękowej Vaser Lipo?

Zabieg składa się z 3 etapów:

  1. Pierwszy etap to podanie znieczulenia. Lekarz delikatnie wprowadza kaniulę z miejscowym środkiem znieczulającym. Cały zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym tzw. nasiękowym oraz z podaniem leków przeciwbólowych. Dzięki temu, Pacjent ma pełen komfort podczas zabiegu.
  2. Po wprowadzeniu środka znieczulającego, wprowadzane są sondy generujące energię ultradźwiękową która emulsyfikuje tkankę tłuszczową. Energia ultradźwiękowa jest odpowiednio dobrana, aby nie uszkodzić otaczających tkanek – to ogromna przewaga liposukcji Vaser Lipo nad liposukcją laserową czy tradycyjną!
  3. Ostatni etap to odessanie zemulsyfikowanej tkanki tłuszczowej, które również przebiega w delikatny i precyzyjny sposób, aby nie uszkodzić okolicznych tkanek, nerwów oraz naczyń krwionośnych. To już ostatni etap zabiegu, polegający na pozbyciu się zbędnej tkanki tłuszczowej i wymodelowaniu sylwetki.

5. Jak wygląda okres po zabiegowy?

Postępowanie podczas okresu po zabiegowego jest niezwykle istotne i wpływa na finalny efekt zabiegu. Składa się z dwóch istotnych elementów: ubranka uciskowego oraz masaży limfatycznych.

Pierwszy masaż limfatyczny powinien się odbyć już na drugą dobę po zabiegu. Kolejne powinne odbywać się co 2 - 3 dni. Zalecana jest seria minimum 10 masaży.

Ubranko uciskowe zakładane jest bezpośrednio po zabiegu i należy je nosić przez okres 4 - 6 tygodni po zabiegu. 

 

Więcej informacji o zabiegu kliknij tutaj.

 

See also

Marzec 02, 2021

Przeszczep i zagęszczanie brody - informacje o zabiegu

Gęsty zarost to w dzisiejszych czasach jeden z głównych atrybutów męskości. O popularności zapuszczania...
FIND OUT MORE
Listopad 14, 2016

Vaser Lipo - nasz sprawdzony sposób na wymodelowaną sylwetkę!

Niemal każdego dnia natrafiamy na perfekcyjne sylwetki modelek i modeli z pierwszych stron gazet. W Internecie...
FIND OUT MORE
Marzec 27, 2018

HIFU - odpowiedzi na 9 najczęściej zadawanych pytań!

HIFU czyli high intensity focused ultrasound to jeden z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej...
FIND OUT MORE

See also

back