vaser_lipo_-_nasz_sprawdzony_sposob_na_wymodelowana_sylwetke
Listopad 14, 2016

Vaser Lipo - nasz sprawdzony sposób na wymodelowaną sylwetkę!

Niemal każdego dnia natrafiamy na perfekcyjne sylwetki modelek i modeli z pierwszych stron gazet. W Internecie nieustannie pojawiają się reklamy trenerów personalnych, suplementów diety, które obiecują spektakularne efekty. Jednak pomimo ćwiczeń, odpowiedniej diety osiągane przez nas efekty znacząco odbiegają od ideału. 

Dynamiczny rozwój medycyny estetycznej spowodował, że wybór zabiegów modelującycyh sylwetkę jest ogromny, tylko jak spośród tysiąca możliwości wybrać ten jeden skuteczny i bezpieczny? Niejednokrotnie przeszukujemy Internet, wpisując w wyszukiwarce: „zabiegi wyszczuplające Katowice”, ”modelowanie sylwetki Katowice”, lub „liposukcja Katowice”. Na wyszukiwane słowa pojawiają się setki wyników ale który zabieg jest najlepszy?

Przybliżymy dzisiaj temat liposukcji a w szczególności liposukcji ultradźwiękowej Vaser Lipo, która jest naszym sprawdzonym sposobem na skuteczne wymodelowanie sylwetki zarówno kobiet jak i mężczyzn.

Liposukcja jest zabiegiem wykonywanym już od kilkudziesięciu lat, pierwszy zabieg wykonano 1960 roku. Dostępne dzisiaj rodzaje liposukcji, różnią się m.in. znieczuleniem, inwazyjnością zabiegu, efektami oraz okresem rekonwalescencji. Niestety większość z nich ze względu na swoją inwazyjność przyczyniła się do rozpowszechnienia negatywnego stereotypu liposukcji jako zabiegu inwazyjnego, po którym pozostają widoczne nierówności, wymagany jest długi okres rekonwalescencji oraz do jego przeprowadzenia konieczne jest znieczulenie ogólne. Przez lata, wraz z rozwojem medycyny pojawiły się nowe rozwiązania i nowe metody liposukcji, dzięki którym możemy zaproponować Pacjentom zabieg maksymalnie skuteczny i jak najmniej inwazyjny.

Jaka liposukcja jest najlepsza?

Wśród obecnie dostępnych metod liposukcji wyróżniamy m.in liposukcję laserową, liposukcję wibracyjną, liposukcję wodną i tylko w kilku klinikach w Polsce bezpieczną liposukcję ultradźwiękową Vaser Lipo. W odróżnieniu do liposukcji laserowej, wibracyjnej czy wodnej liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo to niezwykle precyzyjny zabieg, podczas którego możemy pozbyć się niewielkiego nadmiaru jak również większych ilości tkanki tłuszczowej. Liposukcja Vaser Lipo to przełomowa technologia umożliwiająca pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej oraz precyzyjne wymodelowanie sylwetki, co jest nieosiągalne w przypadku innych rodzajów liposukcji.

Jak wygląda zabieg Vaser Lipo?

Pierwszym etapem zabiegu jest znieczulenie miejscowe Pacjenta. Następnie Lekarz przystępuje do pierwszego etapu zabiegu czyli zamiany zbitej tkanki tłuszczowej na emulsję przy zastosowaniu ultradzwięków. Podczas tego etapu, rozpuszczane są ściany komórek tłuszczowych nie uszkadzając przy tym otaczających tkanek, naczyń krwionośnych czy nerwów. Dzięki temu pozyskujemy tkankę tłuszczową stanowiącą idealny materiału do przeszczepu.

Podczas drugiego etapu liposukcji ultradźwiękowej Vaser Lipo, rozpuszczona tkanka tłuszczowa zostaje usunięta z organizmu za pomocą cienkiej kaniuli. Zastosowanie technologii ultradźwiękowej umożliwia również obkurczenie skóry w miejscu wykonywania zabiegu.

Istotny jest również fakt, że zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki temu Pacjent  ma cały czas kontakt z Lekarzem wykonującym zabieg. 

Podczas liposukcji Vaser Lipo możemy usunąć tkankę tłuszczową z okolic brzucha, wewnętrznych partii ud, zewnętrznych partii ud, tali oraz okolicy kolan.

Liposukcja Vaser Lipo charakteryzuje się zdecydowanie krótszym okresem rekonwalescencji niż w przypadku tradycyjnej liposukcji. Po zabiegu przez okres ok. 4 - 6 tygodni należy nosić bieliznę uciskową oraz wykonać serię min. 10 masaży drenujących - to bardzo ważne elementy, mające wpływ na całościowy efekt zabiegu.

Zazwyczaj na drugi dzień po zabiegu Pacjent może powrócić do normalnej aktywności.

Dużym plusem liposukcji ultradźwiękowej Vaser Lipo jest jej mała inwazyjność, metoda ta charakteryzuje się wysoką przeżywalnością odessanych komórek tłuszczowych - która oscyluje na poziomie 80% dzięki temu możliwy jest przeszczep pobranej tkanki tłuszczowej w miejsca wymagające wypełnienia czyli np. twarz, aby wymodelować policzki i wypełnić zmarszczki lub dłonie na których oznaki starzenia widoczne są bardzo szybko. To wszystko możliwe jest podczas jednego zabiegu! Lipofilling bo tak fachowo nazywamy przeszczep tkanki tłuszczowej z komórkami macierzystymi, cieszy się coraz większym zainteresowaniem ponieważ daje niezwykle naturalny i trwały efekt - więcej informacji o lipofillingu tutaj.

See also

Maj 05, 2020

Nowy wymiar liftingu i regeneracji skóry – relacja z zabiegu FOTONA 6D!

Opis zabiegu, choć wyczerpujący niejednokrotnie nie wystarcza, aby przekonać nas do jego wykonania.  Jednym z...
FIND OUT MORE
Sierpień 01, 2019

Mezoterapia igłowa: fakty i mity

Działa niewiele lepiej od kremu, nadaje się tylko dla młodych kobiet i trzeba wykonać minimum dziesięć...
FIND OUT MORE
Kwiecień 24, 2017

Walka z grawitacją - relacja z zabiegu Ulthera!

Kilka tygodniu temu, Edyta z Olivka blog poddała się w naszej klinice zabiegowi Ulthera, na swoim blogu dzieli...
FIND OUT MORE

See also

back