mezoterapia_iglowa_odpowiadamy_na_wasze_pytania
Styczeń 14, 2020

Mezoterapia igłowa: odpowiadamy na wasze pytania

Która mezoterapia jest najskuteczniejsza: z osoczem bogatopłytkowym, kwasem hialuronowym czy witaminami? Jak często należy ją powtarzać? Poniżej odpowiadamy na najczęściej pojawiające się pytania.

 

Mezoterapia - na czym polega?

To silnie regenerujący zabieg, w trakcie którego substancje, takie jak kwas hialuronowy, witaminy czy minerały, wprowadzane są w głąb skóry. Najskuteczniejsza jest mezoterapia igłowa, podczas której skóra jest ostrzykiwana pielęgnującymi koktajlami za pomocą strzykawki z cienką igłą, pistoletu lub innowacyjnego urządzenia Vital Injector. Co daje mezoterapia? Pozwala zregenerować skórę, wygładzić zmarszczki, rozświetlić skórę, poprawić jej napięcie, zredukować cellulit a nawet zatrzymać wypadanie włosów oraz spowodować ich zagęszczenie.

 

Jak wygląda zabieg?

W trakcie mezoterapii wykonywanych jest od kilkunastu (wtedy, gdy rewitalizowana jest np. okolica oczu) do kilkudziesięciu nakłuć.

Gdy mezoterapia igłowa jest wykonywana urządzeniem Vital Injector może być ich jednak nawet kilka tysięcy podczas jednego zabiegu! W ten sposób można silniej odżywić skórę, taki zabieg jest idealny np. dla osób którym zależy na szybkim i widocznym odmłodzeniu twarzy. Jest również polecany w przypadku cellulitu lub rozstępów, ponieważ ze względu na dużą powierzchnię, trudniej je ostrzykiwać klasyczną mezoterapią.

 

Kiedy widać pierwsze efekty? I jak długo się utrzymują?

Wszystko zależy od typu mezoterapii i użytych koktajli. Zazwyczaj jednak pierwsze efekty widać po kilku tygodniach, gdy w skórze zaczyna się wytwarzać nowy kolagen i zaczyna się ona odnawiać. Po koktajlach, które mają w składzie np. witaminy czy kwas hialuronowy, rezultaty wystarczają na kilka miesięcy a nawet pół roku. Ile zabiegów zazwyczaj potrzeba? Wszystko zależy od użytego koktajlu i efektu jaki chcemy uzyskać. Czasem wystarczą trzy, a czasem potrzeba nawet osiem zabiegów.

 

Czy zabieg boli?

Klasyczna mezoterapia igłowa na pewno nie jest relaksującym zabiegiem, ale jest do wytrzymania nawet dla osób z niskim progiem bólu. Zwłaszcza, że przed zabiegiem na skórę jest nakładana na minimum pół godziny znieczulająca maść. Mniej bolesna niż klasyczna mezoterapia igłowa jest ta wykonywana urządzeniem Vital Injector, podczas której skóra jest delikatnie zasysana dzięki systemowi vacuum, co łagodzi ból. Dlatego mogą na nią zdecydować się osoby bardzo wrażliwe a także te, które nie mogą sobie pozwolić na widoczne siniaki i dłuższą rekonwalescencję, bo przy tym zabiegu ryzyko ich powstawania jest minimalne.

 

Dla kogo to najlepszy zabieg?

Tak naprawdę dla każdego. Z pomocą mezoterapii możesz np. łatwo nawilżyć skórę po urlopie w mocnym słońcu czy po zimie. Wtedy najskuteczniej działają koktajle, które mają w składzie kwas hialuronowy. Mezoterapia pozwala też delikatnie poprawić napięcie skóry i wygładzić zmarszczki w taki sposób, który nie zmienia rysów twarzy i nie nadaje jej nienaturalnego wyglądu. Mezoterapia igłowa to też świetny zabieg na przywrócenie twarzy bardziej wypoczętego wyglądu, zmniejszenie cieni i obrzęków pod oczami, zredukowanie cellulitu, spłycenie rozstępów czy pobudzenie wzrostu włosów.

Mezoterapię z dodatkiem składników nawilżających, jak kwas hialuronowy, warto tak naprawdę robić profilaktycznie w dwóch seriach dwa razy do roku, aby wzmocnić skórę, poprawić jej nawilżenie i opóźnić jej starzenie.

 

Czy lepsza jest mezoterapia igłowa czy bezigłowa?

Zacznijmy do tego, czym się różnią. Mezoterapia bezigłowa polega na wprowadzaniu do skóry substancji nawilżających przy pomocy ultradźwięków. W trakcie zabiegu nie dochodzi więc do przerwania ciągłości naskórka i tak naprawdę nie wiemy, ile preparatu przechodzi w głąb skóry. Przynosi ona dużo słabsze efekty.

W odróżnieniu do bezigłowej, mezoterapia igłowa pozwala na podanie preparatu w miejsca, które odpowiadają za regenerację skóry. Wspomniana mezoterapia Vital Injector to jej najbardziej precyzyjna forma, ponieważ na urządzeniu ustawia się głębokość oraz dawki podania preparatu które są równe na całym obszarze zabiegowym.

 

Jak często można wykonywać takie zabiegi?

W zależności od rodzaju mezoterapii i użytego koktajlu, zabiegi należy wykonywać w tygodniowych, czasem nawet czterotygodniowych odstępach. Jeśli chodzi o przerwy między seriami, to zazwyczaj wynoszą one około 3-4 miesiące. W przypadku niektórych preparatów do mezoterapii np. Juvederm Volite wystarczy już jeden zabieg dla uzyskania oczekiwanych efektów.

 

Ile kosztuje mezoterapia? Ile zabiegów należy wykonać?

Mezoterapia igłowa może kosztować od 300 zł za jeden zabieg, gdy w składzie preparatu są witaminy czy kwas hialuronowy, nawet do 1 500 zł preparatem Juvederm Volite.

Cena zabiegu na twarz czy ciało uzależniona jest od rodzaju preparatu, np. mezoterapia igłowa Juvederm Volite, intensywnie stymuluje skórę i jej przypadku wystarczy tylko jeden zabieg, aby uzyskać trwałe efekty na minimum rok, w przypadku innych preparatów konieczna jest seria ok. 5 zabiegów.

 

Czy lepsze jest osocze bogatopłytkowe czy koktajl witamin?

To zależy od oczekiwanego efektu i funduszy. Mezoterapia igłowa, która ma w składzie kwas hialuronowy lub dodatek witamin, jest idealna, jeśli chcesz dać skórze zastrzyk energii, usunąć z niej zmęczony wygląd lub silniej nawilżyć niż podczas zwykłego zabiegu kosmetycznego. To dobry zabieg po zimie czy lecie lub wtedy, gdy brakuje jej blasku i energii.

Mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym jest droższa, ale daje też inne efekty. Jest zwana wampirzym liftingiem, bo przed zabiegiem pobierana jest Twoja krew i odwirowywane z niej osocze, które zostaje potem podane w skórę w formie mezoterapii. Silnie pobudza ją do odnowy, a także pozwala, odmłodzić wygląd twarzy, szyi i dekoltu. W przypadku tego typu mezoterapii wystarczą już trzy zabiegi, które są całkowicie bezpieczne, bo wstrzykiwane składniki, pochodzą z własnego organizmu, dlatego jest szczególnie polecana alergikom.

See also

Kwiecień 03, 2021

Ile kosztuje przeszczep włosów?

Łysienie jest problemem estetycznym, który dla wielu pacjentów jest powodem do kompleksów. Coraz...
FIND OUT MORE
Maj 05, 2020

Nowy wymiar liftingu i regeneracji skóry – relacja z zabiegu FOTONA 6D!

Opis zabiegu, choć wyczerpujący niejednokrotnie nie wystarcza, aby przekonać nas do jego wykonania.  Jednym z...
FIND OUT MORE
Kwiecień 06, 2017

Juvéderm VOLITE - inwestycja w jakość Twojej skóry!

Juvéderm VOLITE jest laureatem konkursu Perła Dermatologii Estetycznej 2017 w kategorii Zabieg...
FIND OUT MORE

See also

back