laserowe_leczenie_tradziku_-_jak_skutecznie_leczyc_tradzik
Październik 01, 2019

Laserowe leczenie trądziku - jak skutecznie leczyć trądzik?

Nieskuteczna walka z trądzikiem jest utrapieniem miliardów kobiet i mężczyzn na całym świecie. Jak leczyć trądzik i raz na zawsze pokonać niedoskonałości skóry?

Trądzik jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych chorób skórnych. Problem w dużej mierze dotyka nastolatków (ponad 80% osób w młodzieńczym wieku zmaga się z nieestetycznymi zmianami skórnymi), ale coraz częściej dotyczy także dorosłych – zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Pierwsze objawy trądziku mogą pojawić się nawet po 30 roku życia! Średni wiek pacjentów, którzy zgłaszają się do lekarza znacznie wzrósł w ostatnich latach (z 20,5 do 26,5 lat). Winę za to tylko częściowo ponosi genetyka i nieprzestrzeganie podstawowych zasad higieny. Stan naszej skóry jest przede wszystkim odbiciem zmian cywilizacyjnych – stresu, szybkiego, nieregularnego trybu życia i niezdrowej diety.

 

Jak powstaje trądzik?

Trądzik jest wynikiem nadmiernej produkcji sebum w gruczołach łojowych. Łój, chcąc wydostać się na zewnątrz, blokuje przewody wyprowadzające i po zmieszaniu się z martwymi komórkami naskórka tworzy zaskórniki. Bakterie Propioniobacterium acnes, które bytują na skórze człowieka żywią się sebum, a produkty ich przemiany materii podrażniają wrażliwą tkankę. Powstała w konsekwencji infekcja bakteryjna daje początek krostom – bolesnym czerwonym grudkom z pęcherzykiem ropnym. Zmiany skórne pojawiają się wszędzie tam, gdzie znajduje się duże skupisko gruczołów łojowych – na twarzy, plecach, ramionach i dekolcie.

Ostatnie badania pokazały jednak, że nadmiar łoju jest istotną, ale niepodstawową przyczyną powstawania trądziku. Obecnie dużo większą wagę przykłada się do procesu hiperkeratynizacji, czyli nadmiernego rogowacenia skóry. Namnażające się komórki ujścia mieszków włosowych powodują zwężanie się kanałów wyprowadzających i zablokowanie łoju. Powstałe wówczas czopy są odpowiedzialne za zapoczątkowanie zmian trądzikowych – wągrów (zaskórników) i krost.

 

Jak leczyć trądzik?

Podjęcie odpowiedniego leczenia jest kluczowe w walce z niedoskonałościami skóry. Zaniedbany trądzik może roznieść się na inne partie ciała, a brak higieny i rozdrapywanie krostek jest prostą drogą do powstania szpecących blizn i przebarwień skóry. To, jaki sposób leczenia wybierzesz, powinno być ściśle związane z rodzajem trądziku, z którym się zmagasz. Inaczej bowiem leczy się trądzik łagodny, a inaczej ciężki, ropowiczy czy guzkowo-torbielowaty.

W cięższych przypadkach nie wystarczy regularna pielęgnacja i używanie kosmetyków złuszczających. Jeśli borykasz się z trądzikiem, musisz ostrożnie podchodzić do nowych specyfików. Źle dobrany peeling może mieć odwrotny efekt od zamierzonego – wysuszy skórę i spowoduje rozprzestrzenienie się choroby. Po wizycie u dermatologa wiele osób sięga po kurację farmakologiczną – to dobry krok na rozpoczęcie leczenia. Preparaty przeciwtrądzikowe można podzielić na miejscowe (specjalne kremy, maści i żele na trądzik), które zawierają roztwory spirytusowe oraz ogólne przyjmowane w formie tabletek bądź kapsułek. Stosowanie antybiotyków i hormonów może dać miarodajne efekty, ale z drugiej strony, jest sporym obciążeniem dla żołądka, wątroby i pociąga za sobą szereg skutków ubocznych.

 

Laserowe leczenie trądziku

Farmakoterapia nie zawsze jest właściwą odpowiedzią. Skutki uboczne i zbyt ogólny wpływ leków często odwodzi ludzi od konsekwentnego stosowania kuracji. Na szczęście, wraz z rozwojem technologii coraz mocniej dochodzą do głosu zabiegi medyczne i kosmetologiczne, które nie tylko są bezpieczne, ale także niezwykle skuteczne w leczeniu i łagodzeniu zmian trądzikowych.

Innowacyjne metody laserowe dają ogromne możliwości leczenia, które ciężko jest osiągnąć w tradycyjny sposób. Działają miejscowo, gwarantują brak efektów ubocznych typowych dla antybiotykoterapii i przynoszą spektakularne efekty. To wszystko wpływa na to, że z dnia na dzień zyskują popularność i w połączeniu z odpowiednią pielęgnacją cery są uważane za najlepszą metodę leczenia trądziku. Prawidłowo przeprowadzony cykl zabiegów laserowych skutecznie usuwa przyczyny trądziku, redukuje blizny, a dodatkowo oddziałując na głębsze warstwy skóry, poprawia jej wygląd i kondycję.

 

Innowacyjne podejście do problemu trądziku

Zabiegi laserowe, które oferujemy, mogą skutecznie rozwiązać problem zmian i blizn potrądzikowych na każdej partii ciała. Nasi Pacjenci są pod stałą opieką dermatologów i kosmetologów. Wieloletnie doświadczenie w leczeniu zmian trądzikowych pozwoliło nam przetestować setki różnych zabiegów i wybrać tylko te, najbardziej efektywne. Polecamy laser frakcyjny ablacyjny, zabieg sebacia, fotona i fraxel mosaic. Co je wyróżnia?

 

Zabieg LASEREM FRAKCYJNYM ABLACYJNYM

Laser frakcyjny wpływa na obkurczenie rozszerzonych porów, pomaga w normalizacji pracy gruczołów łojowych oraz niszczy bakterie, które są przyczyną występowania trądziku pospolitego. Dzięki temu hamuje on powstawanie zaskórników i zmian ropnych charakterystycznych dla tego problemu. Wpływ lasera frakcyjnego na stymulacje produkcji włókien kolagenowych dodatkowo pomaga w redukcji blizn potrądzikowych.

Na czym polega? Laser frakcyjny ma za zadanie w kontrolowany sposób wywołać czasowe uszkodzenie skóry prowadząc do powstania zjawiska fototermolizy. Promieniowanie lasera jest pochłaniane przez zawartą w skórze wodę, która ulega odparowaniu. Skutkuje to wytworzeniem ciepła i powstaniem mikroskopijnych kolumn w skórze z jednoczesnym nienaruszeniem zdrowych tkanek wokół. Pod wpływem oddziaływania promieniowania laserowego uruchomione zostają naturalne procesy naprawcze prowadzące do tworzenia nowych włókien kolagenowych.

Więcej informacji, kliknij tutaj.

 

Zabieg SEBACIA

SEBACIA jest innowacyjną metodą leczenia trądziku, która bazuje na połączonym działaniu mikrocząsteczek złota i wiązki lasera. Zabieg został stworzony i gruntownie przetestowany przez światowej klasy zespół naukowców i dermatologów. Jego wysoką skuteczność i brak skutków ubocznych potwierdziły badania przeprowadzone na ponad 500 pacjentach.

Na czym polega? Metoda SEBACIA wykorzystuje przeciwzapalne i antybakteryjne właściwości złota. Nanocząsteczki złota, zaaplikowane na powierzchnię skóry, pod wpływem masażu wnikają w głąb problematycznych struktur – mieszków włosowych i gruczołów łojowych – gdzie niszczą bakterie odpowiedzialne za rozwój trądziku. Miejsca te są następnie wystawione na działanie termiczne lasera, co w efekcie powoduje remodeling struktur i ich powrót do pierwotnej formy.

Więcej informacji, kliknij tutaj.

 

Zabieg FOTONA DYNAMIS SP

Laser FOTONA jest jednym z najlepszych urządzeń medycznych, szeroko wykorzystywany w zabiegach z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej. Działanie maszyny opiera się na połączeniu dwóch najbardziej skutecznych długości fal, co pozwala na osiągnięcie znakomitych efektów w redukcji trądziku i blizn potrądzikowych.

Na czym polega? Wiązki laserowe docierają do bakterii Propionibacterium acnes, wchłaniają wydzielane przez nie związki, a w konsekwencji niszczą drobnoustroje. Laser oddziałuje bezpośrednio na gruczoły łojowe, niszcząc ich fragmenty, co prowadzi do pożądanej przebudowy ich struktur.

Metoda FOTONA przynosi szybkie i satysfakcjonujące rezultaty - oczyszczoną skórę, redukcję wydzielania sebum i wyleczone zmiany trądzikowe. Działanie lasera może być dodatkowo wzmocnione przez zastosowanie kwasu chemicznego przed zabiegiem. Rodzaj peelingu powinien być indywidualnie dobrany do stopnia nasilenia zmian trądzikowych.

Więcej informacji, kliknij tutaj.

 

Zabieg FRAXEL MOSAIC

Problem z trądzikiem nie kończy się wraz z okresem dojrzewania. Nawet po wyleczeniu choroby, pacjenci skarżą się na nieestetyczne blizny i brązowe przebarwienia skóry (hiperpigmentację). Dlatego tak ważne jest kompleksowe leczenie, które nie tylko wyeliminuje problem, ale także zredukuje blizny i przywróci skórze jednolity kolor. Jedną z najlepszych metod dostępnych na rynku do niwelowania blizn potrądzikowych jest laser frakcyjny MOSAIC.

Na czym polega? Laser FRAXEL MOSAIC działa na zasadzie mikrowiązek, które wnikając w głąb skóry, powodują jej mikrouszkodzenia. Powstałe mikrodziurki w strukturze skóry stymulują produkcję włókien kolagenowych, a dalej przyczyniają się do błyskawicznej regeneracji i odbudowy tkanki. Ranki zajmują minimalną powierzchnię, dzięki czemu cały proces gojenia jest szybki, a metoda niezwykle skuteczna i bezpieczna.

Więcej informacji, kliknij tutaj.

 

Podsumowanie

Podejmując walkę z trądzikiem, musisz przygotować się, że problem nie zostanie rozwiązany w ciągu jednego dnia. Skuteczna kuracja jest czasochłonna – tak samo w przypadku farmakoterapii, jak i leczenia laserem, do którego powodzenia konieczna jest określona liczby zabiegów. Metody laserowe w klinice Skin Laser, w porównaniu do tradycyjnych podejść, pozwolą ci znacznie szybciej osiągnąć wymarzony efekt. Profesjonalna opieka i dobrze dobrane zabiegi są gwarantem sukcesu i receptą na piękną i zdrową skórą bez niedoskonałości.

See also

Maj 05, 2020

Nowy wymiar liftingu i regeneracji skóry – relacja z zabiegu FOTONA 6D!

Opis zabiegu, choć wyczerpujący niejednokrotnie nie wystarcza, aby przekonać nas do jego wykonania.  Jednym z...
FIND OUT MORE
Sierpień 10, 2020

Oczyszczona i rozświetlona skóra – hydropeeling Aquapure!

Oczyszczanie skóry jest podstawą pielęgnacji i wpływa na skuteczność zabiegów oraz stosowanych...
FIND OUT MORE
Marzec 18, 2020

Efekt naturalnych, zmysłowych ust na wyciągniecie ręki

Powiększanie ust nie musi kończyć się efektem kaczki. Może nadawać im apetyczny, ale jednocześnie bardzo naturalny...
FIND OUT MORE

See also

back