Plexr - niechirurgiczny lifting powiek

Nowe możliwości w odmładzaniu skóry wokół oczu.

Efekty:

Korygowanie opadających powiek – eliminacja nadmiaru skóry,  uniesienie powiek, efekt „otwartego oka”;

Korygowanie zmarszczek okolicy oka – wygładzenie zmarszczek mimicznych, poprawa napięcia skóry;

Pobudzenie procesów regeneracji – pobudzenie komórek skóry do produkcji nowych włókien kolagenu.

Wskazania:

 • lifting okolicy oka (nieinwazyjna bleferoplastyka);
 • płytkie i głębokie zmarszczki okolicy oka;
 • zmarszczki „palacza”;
 • zmarszczki przy uszach.
zabieg
Zadzwoń po poradę
lub umów się na konsultację
tel. +48 502 983 933

O zabiegu

Opis technologii i zasada działania 

Urządzenie Plexr działa na zasadzie wytwarzania mikrowiązki plazmy. Podczas zabiegu dochodzi do sublimacji naskórka (odparowania) i w konsekwencji obkurczenia skóry w miejscu wykonywania zabiegu, efektem jest uniesienie powiek i efekt „otwartego oka”. 

Plazma jest wytwarzana w przestrzeni pomiędzy igłą a skórą pacjenta. Do sublimacji dochodzi jedynie w naskórku bez uszkodzenia skóry właściwej, otaczających tkanek, bez krwawienia i bez stanu zapalnego.

Głównym wskazaniem do zabiegu Plexr jest niechirurgiczny lifting powiek, wygładzenie zmarszczek okolicy oczu, zmarszczek wokół ust (tzw. zmarszczki palacza) oraz zmarszczek przy uszach.

W zabiegach z użyciem energii istotne jest bezpieczeństwo pacjenta i lekarza wykonującego zabieg,  w urządzeniu Plexr opracowano źródło energii które prowokuje powstanie plazmy nie powodując przepływu prądu przez lekarza wykonującego zabieg oraz pacjenta. To nowatorska technologia wykorzystująca specyficzne częstotliwości pracy dla wywołania plazmy, technologia została opatentowana przez firmę GMV i jest chroniona patentem. Plexr to skuteczny i bezpieczny zabieg czego potwierdzeniem są 5 letnie badania kliniczne. To technologia zastosowana po raz pierwszy w 2010 roku we Włoszech. Od tego czasu była kilkakrotnie udoskonalana, tak aby finalnie zaproponować Pacjentom skuteczny i bezpieczny zabieg który w pełni dopracowany został wprowadzony do Polski w 2016 roku.

Przebieg zabiegu 

Zabieg obydwa się w znieczuleniu miejscowym, około 30 - 40 minut przed zabiegiem na skórę aplikowany jest krem znieczulający. Lekarz wykonujący zabieg ma pełną kontrolę nad Pacjentem i efektami zabiegu, w każdej chwili może poprosić Pacjenta o zamknięcie lub otworzenie powieki aby zaobserwować zachodzące zmiany.

Podczas zabiegu, plazma generowana przez urządzenie Plexr wykonuje niewielkie punkty na powierzchni skóry, każdy w odległości 0,5 mm jeden od drugiego, każdy z tych punktów  powoduje sublimacje (odparowanie) powierzchownych warstw naskórka bez uszkadzania skory właściwej.

Zalecana seria zabiegów to pomiędzy 1 – 3, schemat terapii ustalany jest podczas konsultacji Lekarskiej. Efekt terapeutyczny utrzymuje się 3 - 4 lata.

Pielęgnacja pozabiegowa

Bezpośrednio po zabiegu, zalecana jest aplikacja podkładu kryjącego który ma podwójną funkcję, po pierwsze zabezpiecza obszar poddany zabiegowi przed działaniem czynników zewnętrznych, po drugie przykrywa punkty sublimacji widoczne po zabiegu w postaci małych punkcików na skórze. Drugiego – trzeciego dnia po zabiegu pojawi się obrzęk wokół oczu który ustępuje w okolicach czwartego dnia od zabiegu. Punkty sublimacji widoczne są na skórze do 5 - 6 dni po zabiegu. Po odpadnięciu punktów sublimacji należy stosować kremy łagodzące i filtry UVA/UVB aby zabezpieczyć skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych i uniknąć wystąpienia przebarwień.

W trosce o dobro naszych pacjentów i kompleksową opiekę, w naszej Klinice można nabyć produkty zalecane do pielęgnacji pozabiegowej:

 • Żelowe płatki pod oczy firmy HYALUAL, o działaniu łagodzącym oraz zmniejszającym obrzęk, idealne dla Pacjentów którzy chcą jak najszybciej wrócić po zabiegu do normalnej aktywności życiowej. W opakowaniu jest jedna para płatków która wystarcza na 7 aplikacji.  Płatki najlepiej zastosować bezpośrednio po zabiegu. Zaleca się stosowanie płatków codziennie, przez 5-7 dni po zabiegu na około 20 minut, szczególnie podczas widocznego obrzęku. Cena opakowania to 100 zł.
 • Krem regenerujący Avene Cicalfate lub Bioderma Cicabio.
 • Krem z filtrem UVA/UVB Bioderma Photoderm.

Przeciwwskazania

 • stany zapalne obszaru poddawanego zabiegowi;
 • choroby bakteryjne, grzybicze i wirusowe skóry;
 • choroby autoimmunologiczne;
 • ciąża i okres karmienia piersią.

Formularz kontaktowy

Cennik

Powieki górne  1 200 zł
Powieki dolne 1 200 zł
Powieki górne + dolne 1 800 zł
Zmarszczki palacza 1 200 zł
Okolica przyuszna 1 000 zł

Podobne zabiegi

Innowacyjny Lipofilling - alternatywa dla sztucznych wypełniaczy 

Bezpieczny przeszczep komórek tłuszczowych z komórkami macierzystymi - naturalny lifting twarzy Natychmiastowe wypełnienie fałdów i zmarszczek – przeszczepiane są najbardziej wartościowe i najmłodsze własne komórki macierzyste z tłuszczu; Naturalny efekt liftingu ze zmianą objętości – eliksir młodości z...

Kwas hialuronowy - wypełnianie zmarszczek

Kwas hialuronowy - natychmiastowy lifting, od razu młodszy, naturalny wygląd Naturalna regeneracja i nawilżenie skóry – dzięki zastosowaniu kwasu, który jest naturalnym składnikiem naszego organizmu; Precyzyjny wypełniacz zmarszczek – aplikacja dokładnie w okolicę...

Ulthera - spektakularny, niechirurgiczny lifting twarzy

System Ulthera - rewolucja w odmładzaniu bez skalpela twarzy, szyi, dekoltu Napięta i podniesiona skóra – zabieg zwiększa napięcie skóry, poprawia owal twarzy, modeluje policzki, szyję, linię żuchwy i podbródek; Wyraźnie młodszy wygląd – regeneracja włókien kolagenowych...