Laser PicoPLUS - skuteczne usuwanie tatuaży i makijażu permanentnego

Tatuaż lub makijaż permanentny, którego żałujesz, albo który chcesz zmienić, można łatwo usunąć za pomocą najnowszej generacji lasera pikosekundowego PicoPLUS, który usuwa każdy rodzaj tatuażu w ciągu kilku sesji bez względu na rodzaj barwnika.

Jest to najszybsza, najmniej bolesna i najskuteczniejsza metoda laserowego usuwania tatuaży na rynku. Skorzystaj z naszego doświadczenia i raz na zawsze pozbądź się niechcianego tatuażu przy pomocy małoinwazyjnego lasera PicoPLUS. Od kilku lat laser uważany jest za najbardziej skuteczną i bezpieczną metodę usuwania tatuaży i makijażu permanentnego. Zabiegi laserowe nie niosą ryzyka pozostawienia blizn czy przebarwień, które mogą pojawić się po zastosowaniu starszych metod takich jak kwasy, dermabrazja czy kremy wybielające. Opracowanie laserów pikosekundowych otworzyło przed gabinetami medycyny estetycznej nowe możliwości. Obecnie zabieg z wykorzystaniem lasera PicoPLUS jest skuteczną i jednocześnie bezpieczną techniką trwałego usuwania tatuażu i makijażu permanentnego.

Efekty po laserowym usuwaniu tatuażu i makijażu permanentnego PicoPLUS

Rezultaty terapii stają się widoczne już po odbyciu pierwszej sesji i poprawiają się w trakcie leczenia. Tatuaż blednie nierównomiernie, ponieważ tusz został nierównomiernie rozłożony na skórze. Z biegiem czasu tatuaż staje się matowy, a skóra stopniowo powraca do swojego naturalnego koloru. Ostatecznie efektem terapii laserem PicoPLUS jest:

 • usunięcie tatuażu czarnego,
 • usunięcie tatuażu kolorowego (kolory czarny, brązowy, czerwony, niebieski, zielony, żółty, pomarańczowy),
 • usunięcie tatuażu powypadkowego,
 • rozjaśnienie tatuażu w celu wykonania covera,
 • usunięcie makijażu permanentnego brwi,
 • usunięcie makijażu permanentnego ust,
 • usunięcie makijażu permanentnego powiek.

Zabieg laserem PicoPLUS skutecznie usuwa tatuaże oraz makijaż permanentny, nie pozostawiając blizn.

Efekty zabiegów

O zabiegu

O laserowym usuwaniu tatuaży i makijażu permanentnego laserem PicoPLUS

Tatuaże składają się z kolejnych warstw barwnika, które podczas tworzenia wzoru wprowadzane są w skórę. Laser PicoPLUS emituje impulsy pikosekundowe które powodują rozproszenie atramentu działając na tkanki fotomechanicznie, bez ryzyka poparzenia skóry. W przeciwieństwie do tradycyjnych laserów tatuaż jest usuwany szybciej i skuteczniej. Osoby, które eksperymentowały z innymi laserami, wiedzą, że po sesji pojawiają się strupy wskazujące na efekt termiczny tych laserów. PicoPLUS minimalizuje tego typu skutki uboczne, w szczególności oddziaływanie lasera na skórę. Rekonwalescencja przebiega zatem dużo łagodniej, a wznowienie cyklu leczenia jest możliwe już po 30 dniach.

Zabieg laserowego usuwania tatuaży PicoPLUS w klinice Skin Laser Lubelscy wykonywany jest przy pomocy zaawansowanego i nowoczesnego urządzenia, emitującego fale o czterech różnych długościach: 1064 nm, 532 nm, 685 nm, 660 nm. Skupienie w jednym urządzeniu czterech wiązek umożliwia skuteczne usunięcie tatuażu bez względu na to, czy jest on jednobarwny, czy kolorowy.

Sekretem skuteczności lasera pikosekundowego jest czas trwania impulsu i jego energia. Laser PicoPLUS wytwarza potężne impulsy laserowe, które trwają zaledwie 450 miliardowych części sekundy. Tak krótkie impulsy działają niezwykle precyzyjnie i skutecznie, zapobiegając rozpływowi ciepła po ciele. Dzięki temu tkanki otaczające miejsce zabiegowe pozostają nieuszkodzone, a gojenie przebiega szybko i bez powikłań. Drobiny barwników zostają rozbite na mikroskopijne, niewidoczne gołym okiem fragmenty.

Innowacyjny laser pikosekundowy PicoPLUS, działa nawet 100 razy szybciej niż technologia nanosekundowa (Q-Switch) i zapewnia doskonałe rezultaty już po kilku sesjach.

Opinie naszych pacjentów

Przeznaczenie i przeciwwskazania

Laserowe usuwanie tatuaży i makijażu permanentnego – dla kogo przeznaczony jest ten zabieg?

Zabieg laserem PicoPLUS dedykowany jest każdej osobie, która chciałaby pozbyć się niechcianego tatuażu, makijażu permanentnego lub tatuażu powypadkowego. Ponadto terapia laserem pikosekundowym będzie doskonałym rozwiązaniem dla osób, które są zainteresowane rozjaśnieniem tatuażu w celu wykonania jego covera.

Jakie są przeciwwskazania?

Laserowe usuwanie tatuaży to zabieg, który powinien wykonywać wyłącznie lekarz. Przed rozpoczęciem procedury niezbędna jest konsultacja, podczas której zostaną wykluczone przeciwwskazania, do najistotniejszych zaliczamy:

 • przyjmowanie leków rozszerzających naczynia krwionośne,
 • przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi,
 • przyjmowanie retinoidów doustnych w ciągu ostatnich 6 miesięcy,
 • przyjmowanie leków i suplementów światłouczulających (należy odstawić 2 tyg. przed zabiegiem),
 • przyjmowanie/stosowanie sterydów (w formie kremu lub tabletek),
 • spożywanie ziół tj.: dziurawiec, nagietek, rumianek (należy odstawić na 2 tyg. przed zabiegiem),
 • czynne choroby autoimmunologiczne (np. toczeń układowy, twardzina),
 • skłonność do powstawania bliznowców (keloidów), blizn hipertroficznych,
 • aktywne zakażenia wirusowe: HIV, WZW, opryszczka,
 • aktywną chorobę nowotworową,
 • ciążę oraz okres karmienie piersią,
 • wbudowany rozrusznik serca,
 • zdiagnozowaną padaczkę,
 • stosowanie na obszar zabiegowy preparatów, w których składzie są pochodne witaminy A (retinoidy) lub inne substancje światłouczulające (należy odstawić 2 tyg. przed zabiegiem)
 • stosowanie balsamów brązujących lub samoopalaczy (należy odstawić 2 tyg. przed zabiegiem)
 • peeling lub inny zabieg wykonany na obszarze zabiegowym (w ciągu ostatnich 2 tyg. przed zabiegiem)
 • opaloną skórę.

Przygotowanie i rekonwalescencja

Jak należy się przygotować do zabiegu?

Zabieg laserem pikosekundowym nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania. Istotne jest jednak, aby bezpośrednio przed zabiegiem:

 • nie zażywać leków, suplementów i ziół światłouczulających,
 • na obszarze zabiegowym nie stosować kosmetyków z kwasami, retinolem i innymi substancjami światłouczulającymi wymienionymi w przeciwwskazaniach do zabiegu,
 • nie należy wykonywać peelingów skóry w miejscu zabiegowym,
 • należy unikać opalania na słońcu, w solarium oraz nie należy stosować samoopalacza.

Podczas pierwszej konsultacji przed zabiegiem lekarz, po zebraniu dokładnego wywiadu medycznego i obejrzeniu tatuażu lub makijażu permanentnego, omówi z pacjentem protokół leczenia i wszelkie zalecenia dotyczące pielęgnacji po zabiegu. Do dyspozycji naszych pacjentów w klinikach w Bielsku-Białej i Katowicach pozostaje również kompetentny personel, który w razie wątpliwości odpowie na wszelkie pytania.

Okres rekonwalescencji

Po laserowym usuwaniu tatuażu lub makijażu permanentnego na miejsce zabiegowe nakładany jest opatrunek, ponadto pacjent otrzymuje szczegółowe zalecenia medyczne dotyczące pielęgnacji pozabiegowej. Czas gojenia po zabiegu laserem PicoPLUS jest zdecydowanie krótszy niż w przypadku zastosowania tradycyjnych laserów Q-SWITCH, ponieważ powoduje zdecydowanie mniejsze uszkodzenia skóry. Całkowity okres rekonwalescencji zazwyczaj trwa około 3-5 dni.

 

DOMOWA PIELĘGNACJA PO ZABIEGU

Po zabiegu należy stosować kremy przyspieszające gojenie wskazane przez lekarza. Szczegółowe informacje dotyczące pielęgnacji po zabiegu pacjent otrzymuje podczas wizyty w klinice.

 

Umów się na laserowe usuwanie tatuażu PicoPLUS w Katowicach

Procedura usuwania tatuażu lub makijażu permanentnego musi być wykonana bardzo precyzyjnie z zastosowaniem odpowiednich parametrów, tylko wtedy zabieg będzie skuteczny.  Dlatego sesja powinna zostać przeprowadzona przez doświadczonego lekarza. W celu uzyskania uzyskać dodatkowych informacji lub umówienia się na konsultację medyczną - zapraszamy do kontaktu. Specjaliści ze Skin Laser Lubelscy są do Państwa dyspozycji.

Zalecenia po zabiegu

Nie opalaj skóry
Zrezygnuj z sauny
Stosuj kremy przyśpieszające gojenie
Używaj kremu z filtrem
Zrezygnuj z siłowni
Zrezygnuj z basenu

Przebieg zabiegu

Przebieg lasowego usuwania tatuaży i makijażu permanentnego laserem PicoPLUS

Pół godziny przed rozpoczęciem sesji na obszar zabiegowy aplikowany jest krem znieczulający. W przypadku laserowego usuwania kresek permanentnych, oczy dodatkowo zabezpieczane są specjalnymi nakładkami na gałkę oczną. Po upływie 30 minut od zastosowania znieczulenia, lekarz rozpoczyna zabieg. Po zakończeniu sesji na miejsce działania lasera zakładany jest opatrunek, z którym Pacjent wychodzi do domu.

 

CZY KONIECZNE JEST POTWÓRZENIE ZABIEGU?

Liczba sesji zabiegowych przy usuwaniu tatuażu i makijażu permanentnego jest zmienna i uzależniona od rodzaju i głębokości, na której znajdują się cząsteczki pigmentów. Należy jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ zazwyczaj dla optymalnego efektu niezbędne jest wykonanie od 2 do nawet 8 zabiegów. Ostateczna cena oraz ilość sesji wskazana jest po konsultacji lekarskiej. Szacunkowo można jednak wskazać, że:

 • w celu usunięcia tatuażu należy wykonać serię około 5 zabiegów, co 6 – 8 tygodni,
 • w celu usunięcia tatuażu powypadkowego zaleca się wykonanie 2 – 4 zabiegów,
 • w celu rozjaśnienia tatuażu zazwyczaj wystarczające są 2 - 3 zabiegi,
 • w celu usunięcia makijażu permanentnego należy wykonać serię około 3 zabiegów, co 6 – 8 tygodni.
ODCZUCIA BÓLOWE

Podczas sesji możliwe jest odczuwanie delikatnego mrowienia w obszarze zabiegowym, jednak dzięki zastosowaniu odpowiedniego kremu, skóra jest znieczulona, a usuwanie tatuażu lub makijażu permanentnego staje się niemal bezbolesne. Pacjenci Skin Laser Lubelscy określają zabieg jako komfortowy.

CZAS TRWANIA ZABIEGU

Czas trwania zabiegu uzależniony jest od rozmiaru tatuażu. Średni czas trwania sesji wynosi od 10 do 30 minut. Do tego należy doliczyć czas niezbędny na znieczulenie miejsca zabiegowego - około 30 minut. W przypadku laserowego usuwania makijażu permanentnego sam zabieg laserem trwa zaledwie 15 minut.

Cennik

LASEROWE USUWANIE MAKIJAŻU PERMANENTNEGO (LASER PICOPLUS)

  1 ZABIEG PAKIET 4 ZABIEGÓW
(20% rabatu)
PAKIET 6 ZABIEGÓW
(30% rabatu)
Brwi 600 zł 1 920 zł 2 520 zł
Kreski dolne lub górne 900 zł 2 880 zł 3 780 zł
Kreski dolne i górne 1 250 zł 4 000 zł 5 250 zł
Usta 900 zł 2 880 zł 3 780 zł
Kontur ust 700 zł 2 240 zł 2 940 zł

 

LASEROWE USUWANIE CZARNEGO TATUAŻU (LASER PICOPLUS)

  1 ZABIEG PAKIET 4 ZABIEGÓW
(20% rabatu)
PAKIET 6 ZABIEGÓW
(30% rabatu)
do 5 cm2 (np. 2 cm x 2,5 cm) 500 zł 1 600 zł 2 100 zł
do 25 cm2 (np. 5 cm x 5 cm) 800 zł 2 560 zł 3 360 zł
do 100 cm2 (np. 10 cm x 10 cm) 1 100 zł 3 520 zł 4 620 zł
do 150 cm2 (np. 10 cm x 15 cm) 1 300 zł 4 160 zł 5 460 zł
do 300 cm2 (np. 10 cm x 30 cm) 2 000 zł 6 400 zł 8 400 zł
do 450 cm 2 (np. 20 cm x 22,5 cm) 2 400 zł 7 680 zł 10 080 zł
do 600 cm 2 (np. 20 x 30 cm) 2 750 zł 8 800 zł 11 550 zł
do 1000 cm 2 (np. 30 x 33 cm) 3 500 zł 11 200 zł 14 700 zł
większy obszar wycena indywidualna    

 

LASEROWE USUWANIE KOLOROWEGO TATUAŻU (LASER PICOPLUS)

  1 ZABIEG PAKIET 4 ZABIEGÓW
(20% rabatu)
PAKIET 6 ZABIEGÓW
(30% rabatu)
do 5 cm2 (np. 2 cm x 2,5 cm) 550 zł 1 760 zł 2 310 zł
do 25 cm2 (np. 5 cm x 5 cm) 900 zł 2 880 zł 3 780 zł
do 100 cm2 (np. 10 cm x 10 cm) 1 200 zł 3 840 zł 5 040 zł
do 150 cm2 (np. 10 cm x 15 cm) 1 450 zł 4 640 zł 6 090 zł
do 300 cm2 (np. 10 cm x 30 cm) 2 200 zł 7 040 zł 9 240 zł
do 450 cm 2 (np. 20 cm x 22,5 cm) 2 600 zł 8 320 zł 10 920 zł
do 600 cm 2 (np. 20 x 30 cm) 3 000 zł 9 600 zł 12 600 zł
do 1000 cm 2 (np. 30 x 33 cm) 3 800 zł 12 160 zł 15 960 zł
większy obszar wycena indywidualna    

Podobne zabiegi

Blog

Laser PicoPLUS - skuteczne usuwanie tatuaży i makijażu permanentnego


Umów się na zabieg

zadzwoń do nas tel. +48 502 983 933

Tatuaż lub makijaż permanentny, którego żałujesz, albo który chcesz zmienić, można łatwo usunąć za pomocą najnowszej generacji lasera pikosekundowego PicoPLUS, który usuwa każdy rodzaj tatuażu w ciągu kilku sesji bez względu na rodzaj barwnika.

Jest to najszybsza, najmniej bolesna i najskuteczniejsza metoda laserowego usuwania tatuaży na rynku. Skorzystaj z naszego doświadczenia i raz na zawsze pozbądź się niechcianego tatuażu przy pomocy małoinwazyjnego lasera PicoPLUS. Od kilku lat laser uważany jest za najbardziej skuteczną i bezpieczną metodę usuwania tatuaży i makijażu permanentnego. Zabiegi laserowe nie niosą ryzyka pozostawienia blizn czy przebarwień, które mogą pojawić się po zastosowaniu starszych metod takich jak kwasy, dermabrazja czy kremy wybielające. Opracowanie laserów pikosekundowych otworzyło przed gabinetami medycyny estetycznej nowe możliwości. Obecnie zabieg z wykorzystaniem lasera PicoPLUS jest skuteczną i jednocześnie bezpieczną techniką trwałego usuwania tatuażu i makijażu permanentnego.

Efekty po laserowym usuwaniu tatuażu i makijażu permanentnego PicoPLUS

Rezultaty terapii stają się widoczne już po odbyciu pierwszej sesji i poprawiają się w trakcie leczenia. Tatuaż blednie nierównomiernie, ponieważ tusz został nierównomiernie rozłożony na skórze. Z biegiem czasu tatuaż staje się matowy, a skóra stopniowo powraca do swojego naturalnego koloru. Ostatecznie efektem terapii laserem PicoPLUS jest:

 • usunięcie tatuażu czarnego,
 • usunięcie tatuażu kolorowego (kolory czarny, brązowy, czerwony, niebieski, zielony, żółty, pomarańczowy),
 • usunięcie tatuażu powypadkowego,
 • rozjaśnienie tatuażu w celu wykonania covera,
 • usunięcie makijażu permanentnego brwi,
 • usunięcie makijażu permanentnego ust,
 • usunięcie makijażu permanentnego powiek.

Zabieg laserem PicoPLUS skutecznie usuwa tatuaże oraz makijaż permanentny, nie pozostawiając blizn.

Efekty zabiegów

Opinie naszych pacjentów

O zabiegu

O laserowym usuwaniu tatuaży i makijażu permanentnego laserem PicoPLUS

Tatuaże składają się z kolejnych warstw barwnika, które podczas tworzenia wzoru wprowadzane są w skórę. Laser PicoPLUS emituje impulsy pikosekundowe które powodują rozproszenie atramentu działając na tkanki fotomechanicznie, bez ryzyka poparzenia skóry. W przeciwieństwie do tradycyjnych laserów tatuaż jest usuwany szybciej i skuteczniej. Osoby, które eksperymentowały z innymi laserami, wiedzą, że po sesji pojawiają się strupy wskazujące na efekt termiczny tych laserów. PicoPLUS minimalizuje tego typu skutki uboczne, w szczególności oddziaływanie lasera na skórę. Rekonwalescencja przebiega zatem dużo łagodniej, a wznowienie cyklu leczenia jest możliwe już po 30 dniach.

Zabieg laserowego usuwania tatuaży PicoPLUS w klinice Skin Laser Lubelscy wykonywany jest przy pomocy zaawansowanego i nowoczesnego urządzenia, emitującego fale o czterech różnych długościach: 1064 nm, 532 nm, 685 nm, 660 nm. Skupienie w jednym urządzeniu czterech wiązek umożliwia skuteczne usunięcie tatuażu bez względu na to, czy jest on jednobarwny, czy kolorowy.

Sekretem skuteczności lasera pikosekundowego jest czas trwania impulsu i jego energia. Laser PicoPLUS wytwarza potężne impulsy laserowe, które trwają zaledwie 450 miliardowych części sekundy. Tak krótkie impulsy działają niezwykle precyzyjnie i skutecznie, zapobiegając rozpływowi ciepła po ciele. Dzięki temu tkanki otaczające miejsce zabiegowe pozostają nieuszkodzone, a gojenie przebiega szybko i bez powikłań. Drobiny barwników zostają rozbite na mikroskopijne, niewidoczne gołym okiem fragmenty.

Innowacyjny laser pikosekundowy PicoPLUS, działa nawet 100 razy szybciej niż technologia nanosekundowa (Q-Switch) i zapewnia doskonałe rezultaty już po kilku sesjach.

Przeznaczenie i przeciwwskazania

Laserowe usuwanie tatuaży i makijażu permanentnego – dla kogo przeznaczony jest ten zabieg?

Zabieg laserem PicoPLUS dedykowany jest każdej osobie, która chciałaby pozbyć się niechcianego tatuażu, makijażu permanentnego lub tatuażu powypadkowego. Ponadto terapia laserem pikosekundowym będzie doskonałym rozwiązaniem dla osób, które są zainteresowane rozjaśnieniem tatuażu w celu wykonania jego covera.

Jakie są przeciwwskazania?

Laserowe usuwanie tatuaży to zabieg, który powinien wykonywać wyłącznie lekarz. Przed rozpoczęciem procedury niezbędna jest konsultacja, podczas której zostaną wykluczone przeciwwskazania, do najistotniejszych zaliczamy:

 • przyjmowanie leków rozszerzających naczynia krwionośne,
 • przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi,
 • przyjmowanie retinoidów doustnych w ciągu ostatnich 6 miesięcy,
 • przyjmowanie leków i suplementów światłouczulających (należy odstawić 2 tyg. przed zabiegiem),
 • przyjmowanie/stosowanie sterydów (w formie kremu lub tabletek),
 • spożywanie ziół tj.: dziurawiec, nagietek, rumianek (należy odstawić na 2 tyg. przed zabiegiem),
 • czynne choroby autoimmunologiczne (np. toczeń układowy, twardzina),
 • skłonność do powstawania bliznowców (keloidów), blizn hipertroficznych,
 • aktywne zakażenia wirusowe: HIV, WZW, opryszczka,
 • aktywną chorobę nowotworową,
 • ciążę oraz okres karmienie piersią,
 • wbudowany rozrusznik serca,
 • zdiagnozowaną padaczkę,
 • stosowanie na obszar zabiegowy preparatów, w których składzie są pochodne witaminy A (retinoidy) lub inne substancje światłouczulające (należy odstawić 2 tyg. przed zabiegiem)
 • stosowanie balsamów brązujących lub samoopalaczy (należy odstawić 2 tyg. przed zabiegiem)
 • peeling lub inny zabieg wykonany na obszarze zabiegowym (w ciągu ostatnich 2 tyg. przed zabiegiem)
 • opaloną skórę.

Przygotowanie i rekonwalescencja

Jak należy się przygotować do zabiegu?

Zabieg laserem pikosekundowym nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania. Istotne jest jednak, aby bezpośrednio przed zabiegiem:

 • nie zażywać leków, suplementów i ziół światłouczulających,
 • na obszarze zabiegowym nie stosować kosmetyków z kwasami, retinolem i innymi substancjami światłouczulającymi wymienionymi w przeciwwskazaniach do zabiegu,
 • nie należy wykonywać peelingów skóry w miejscu zabiegowym,
 • należy unikać opalania na słońcu, w solarium oraz nie należy stosować samoopalacza.

Podczas pierwszej konsultacji przed zabiegiem lekarz, po zebraniu dokładnego wywiadu medycznego i obejrzeniu tatuażu lub makijażu permanentnego, omówi z pacjentem protokół leczenia i wszelkie zalecenia dotyczące pielęgnacji po zabiegu. Do dyspozycji naszych pacjentów w klinikach w Bielsku-Białej i Katowicach pozostaje również kompetentny personel, który w razie wątpliwości odpowie na wszelkie pytania.

Okres rekonwalescencji

Po laserowym usuwaniu tatuażu lub makijażu permanentnego na miejsce zabiegowe nakładany jest opatrunek, ponadto pacjent otrzymuje szczegółowe zalecenia medyczne dotyczące pielęgnacji pozabiegowej. Czas gojenia po zabiegu laserem PicoPLUS jest zdecydowanie krótszy niż w przypadku zastosowania tradycyjnych laserów Q-SWITCH, ponieważ powoduje zdecydowanie mniejsze uszkodzenia skóry. Całkowity okres rekonwalescencji zazwyczaj trwa około 3-5 dni.

 

DOMOWA PIELĘGNACJA PO ZABIEGU

Po zabiegu należy stosować kremy przyspieszające gojenie wskazane przez lekarza. Szczegółowe informacje dotyczące pielęgnacji po zabiegu pacjent otrzymuje podczas wizyty w klinice.

 

Umów się na laserowe usuwanie tatuażu PicoPLUS w Katowicach

Procedura usuwania tatuażu lub makijażu permanentnego musi być wykonana bardzo precyzyjnie z zastosowaniem odpowiednich parametrów, tylko wtedy zabieg będzie skuteczny.  Dlatego sesja powinna zostać przeprowadzona przez doświadczonego lekarza. W celu uzyskania uzyskać dodatkowych informacji lub umówienia się na konsultację medyczną - zapraszamy do kontaktu. Specjaliści ze Skin Laser Lubelscy są do Państwa dyspozycji.

Zalecenia po zabiegu

Nie opalaj skóry
Zrezygnuj z sauny
Stosuj kremy przyśpieszające gojenie
Używaj kremu z filtrem
Zrezygnuj z siłowni
Zrezygnuj z basenu

Przebieg zabiegu

Przebieg lasowego usuwania tatuaży i makijażu permanentnego laserem PicoPLUS

Pół godziny przed rozpoczęciem sesji na obszar zabiegowy aplikowany jest krem znieczulający. W przypadku laserowego usuwania kresek permanentnych, oczy dodatkowo zabezpieczane są specjalnymi nakładkami na gałkę oczną. Po upływie 30 minut od zastosowania znieczulenia, lekarz rozpoczyna zabieg. Po zakończeniu sesji na miejsce działania lasera zakładany jest opatrunek, z którym Pacjent wychodzi do domu.

 

CZY KONIECZNE JEST POTWÓRZENIE ZABIEGU?

Liczba sesji zabiegowych przy usuwaniu tatuażu i makijażu permanentnego jest zmienna i uzależniona od rodzaju i głębokości, na której znajdują się cząsteczki pigmentów. Należy jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ zazwyczaj dla optymalnego efektu niezbędne jest wykonanie od 2 do nawet 8 zabiegów. Ostateczna cena oraz ilość sesji wskazana jest po konsultacji lekarskiej. Szacunkowo można jednak wskazać, że:

 • w celu usunięcia tatuażu należy wykonać serię około 5 zabiegów, co 6 – 8 tygodni,
 • w celu usunięcia tatuażu powypadkowego zaleca się wykonanie 2 – 4 zabiegów,
 • w celu rozjaśnienia tatuażu zazwyczaj wystarczające są 2 - 3 zabiegi,
 • w celu usunięcia makijażu permanentnego należy wykonać serię około 3 zabiegów, co 6 – 8 tygodni.
ODCZUCIA BÓLOWE

Podczas sesji możliwe jest odczuwanie delikatnego mrowienia w obszarze zabiegowym, jednak dzięki zastosowaniu odpowiedniego kremu, skóra jest znieczulona, a usuwanie tatuażu lub makijażu permanentnego staje się niemal bezbolesne. Pacjenci Skin Laser Lubelscy określają zabieg jako komfortowy.

CZAS TRWANIA ZABIEGU

Czas trwania zabiegu uzależniony jest od rozmiaru tatuażu. Średni czas trwania sesji wynosi od 10 do 30 minut. Do tego należy doliczyć czas niezbędny na znieczulenie miejsca zabiegowego - około 30 minut. W przypadku laserowego usuwania makijażu permanentnego sam zabieg laserem trwa zaledwie 15 minut.

Cennik

LASEROWE USUWANIE MAKIJAŻU PERMANENTNEGO (LASER PICOPLUS)

  1 ZABIEG PAKIET 4 ZABIEGÓW
(20% rabatu)
PAKIET 6 ZABIEGÓW
(30% rabatu)
Brwi 600 zł 1 920 zł 2 520 zł
Kreski dolne lub górne 900 zł 2 880 zł 3 780 zł
Kreski dolne i górne 1 250 zł 4 000 zł 5 250 zł
Usta 900 zł 2 880 zł 3 780 zł
Kontur ust 700 zł 2 240 zł 2 940 zł

 

LASEROWE USUWANIE CZARNEGO TATUAŻU (LASER PICOPLUS)

  1 ZABIEG PAKIET 4 ZABIEGÓW
(20% rabatu)
PAKIET 6 ZABIEGÓW
(30% rabatu)
do 5 cm2 (np. 2 cm x 2,5 cm) 500 zł 1 600 zł 2 100 zł
do 25 cm2 (np. 5 cm x 5 cm) 800 zł 2 560 zł 3 360 zł
do 100 cm2 (np. 10 cm x 10 cm) 1 100 zł 3 520 zł 4 620 zł
do 150 cm2 (np. 10 cm x 15 cm) 1 300 zł 4 160 zł 5 460 zł
do 300 cm2 (np. 10 cm x 30 cm) 2 000 zł 6 400 zł 8 400 zł
do 450 cm 2 (np. 20 cm x 22,5 cm) 2 400 zł 7 680 zł 10 080 zł
do 600 cm 2 (np. 20 x 30 cm) 2 750 zł 8 800 zł 11 550 zł
do 1000 cm 2 (np. 30 x 33 cm) 3 500 zł 11 200 zł 14 700 zł
większy obszar wycena indywidualna    

 

LASEROWE USUWANIE KOLOROWEGO TATUAŻU (LASER PICOPLUS)

  1 ZABIEG PAKIET 4 ZABIEGÓW
(20% rabatu)
PAKIET 6 ZABIEGÓW
(30% rabatu)
do 5 cm2 (np. 2 cm x 2,5 cm) 550 zł 1 760 zł 2 310 zł
do 25 cm2 (np. 5 cm x 5 cm) 900 zł 2 880 zł 3 780 zł
do 100 cm2 (np. 10 cm x 10 cm) 1 200 zł 3 840 zł 5 040 zł
do 150 cm2 (np. 10 cm x 15 cm) 1 450 zł 4 640 zł 6 090 zł
do 300 cm2 (np. 10 cm x 30 cm) 2 200 zł 7 040 zł 9 240 zł
do 450 cm 2 (np. 20 cm x 22,5 cm) 2 600 zł 8 320 zł 10 920 zł
do 600 cm 2 (np. 20 x 30 cm) 3 000 zł 9 600 zł 12 600 zł
do 1000 cm 2 (np. 30 x 33 cm) 3 800 zł 12 160 zł 15 960 zł
większy obszar wycena indywidualna    

Podobne zabiegi

Blog

Październik 12, 2020

Depilacja laserowa: fakty i mity

W przeciwieństwie do woskowania, czy tradycyjnego golenia, depilacja laserowa to skuteczna metoda na pozbycie się...
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Wrzesień 24, 2020

Botoks: fakty i mity

Botoks to małoinwazyjny zabieg przeciwstarzeniowy, który skutecznie niweluje zmarszczki górnej części...
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Listopad 15, 2019

Jak skuteczne usunąć blizny i rozstępy?

Zmagasz się z problemem blizn lub rozstępów? Poznaj skuteczne sposoby na eliminację nieestetycznych zmian...
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ