EMFACE - naturalne podniesienie owalu twarzy

To pierwszy, nieinwazyjny zabieg, który jako jedyny działa na poprawę struktury skóry oraz mięśni twarzy wykorzystując zsynchronizowane fale radiowe (RF) i technologię HIFES®.

Dzięki temu uzyskujemy kompleksowy efekt odmłodzenia i liftingu. Działanie na różne warstwy skóry prowadzi do stymulacji produkcji kolagenu i elastyny oraz wzmocnienie mięśni twarzy. EMFACE wygładza zmarszczki, poprawia owal twarzy, napięcie skóry oraz kontur linii żuchwy w naturalny, nieinwazyjny sposób. Skóra jest wyraźnie młodsza bez bólu i okresu rekonwalescencji. Zabieg ten jest zarówno alternatywą jak i uzupełnieniem dla wypełniaczy i toksyny botulinowej, a jego efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu.

Efekty po zabiegu EMFACE

Dzięki unikalnemu połączeniu dwóch technologii, EMFACE za pomocą specjalnych aplikatorów dostarcza odpowiednie dawki energii stymulując komórki skóry i wybrane mięśnie twarzy, efektem serii zabiegów jest:

 • lifting twarzy
 • uniesienie brwi
 • uniesienie policzków
 • poprawa konturu linii żuchwy
 • redukcja tzw. “chomików”
 • poprawa jędrności i napięcia skóry
 • redukcja bruzd nosowo-wargowych
 • spłycenie zmarszczek na czole

Jednoczesne zastosowanie technologii HIFES® z zsynchronizowaną RF, daje ogólną poprawę tekstury skóry, przyczyniając się do odmłodzenia i odświeżenia wyglądu twarzy. Zabieg ten oferuje kompleksowe działanie, docierając do różnych warstw skóry i mięśni, co przekłada się na spektakularne rezultaty i zadowolenie pacjentów. Efekty zabiegu zostały potwierdzone w 9 badaniach klinicznych.

Efekty zabiegów

O zabiegu

Starzenie się twarzy jest złożonym procesem wynikającym nie tylko ze zmian w strukturze skóry, ale także ze zmian objętości i gęstości struktur leżących pod nią, w tym systemu powięziowego, więzadeł twarzy i mięśni twarzy. EMFACE jest pierwszym urządzeniem w obszarze nieinwazyjnych zabiegów anti-aging, które wykorzystuje jednoczesne zastosowanie technologii zsynchronizowanej radiofrekwencji (RF) i HIFES® do jednoczesnej pracy na wielu warstwach skóry, aby osiągnąć kompleksowy efekt remodelingu.

Fale radiowe emitowane przez urządzenie EMFACE podgrzewają skórę właściwą, co powoduje stymulację produkcji kolagenu i elastyny. Zwiększenie ilości tych białek prowadzi do wygładzenia zmarszczek i poprawy jakości skóry. Technologia HIFES® powoduje selektywne kurczenie mięśni co prowadzi do zwiększenie ich objętości i napięcia, a w konsekwencji do ujędrnienia i uniesienia owalu twarzy. Zabieg ten wpływa pozytywnie na skórę, tkankę łączną i mięśnie, co przekłada się na poprawę tekstury skóry, redukcję zmarszczek i ogólny efekt liftingu.

Utrata ilości elastyny i kolagenu ma bezpośredni wpływ na pogorszenie jakości skóry oraz starzenie. EMFACE wykorzystuje unikalną technologię zsynchronizowanej RF która prowadzi do odbudowy i wytworzenia nowych włókien kolagenu i elastyny. W badaniach klinicznych wykazano wzrost ilości kolagenu o 27% oraz wzrost ilości elastyny nawet o 129% dwa do trzech miesięcy po serii 4 zabiegów. Dodatkowo, badania wykazały zmniejszenie zmarszczek o 36,8% i wygładzenie skóry o 25,3% trzy miesiące po serii zabiegów.

Technologia RF w widoczny sposób poprawia teksturę skóry jednak wraz z wiekiem tkanka twarzy staje się obwisła z powodu zmian w muskulaturze twarzy i rozluźnienia tkanki łącznej. Mięśnie twarzy ulegają atrofii i tracą napięcie w wyniku postępujących procesów starzenia. Dlatego, aby uzyskać efekt odmłodzenia, należy zadziałać także na struktury leżące pod skórą. Właśnie w tym celu w urządzeniu EMFACE zastosowano technologię HIFES®.

Technologia HIFES® została zaprojektowana tak, aby dotrzeć do małych, delikatnych mięśni twarzy i zapoczątkować procesy, których efektem jest ich przebudowa. W badaniach wykazano zwiększone spoczynkowe napięcie mięśniowe które jest niezbędne do utrzymaniu uniesionego owalu i wyglądu całej twarzy. Gdy mięśnie są zbyt słabe, nie są w stanie utrzymać tkanki, co prowadzi np. do opadania brwi lub zwiotczenia policzków. Kiedy spoczynkowe napięcie mięśniowe jest zwiększone, mięśnie mają wystarczająco dużą siłę, aby utrzymać leżącą pod nimi tkankę na odpowiednim miejscu. W badaniach stwierdzono że EMFACE zwiększa napięcie mięśni o 30% co prowadzi do ogólnego efektu liftingu o 23,1%.

Oprócz skóry i mięśni EMFACE wpływa także na podskórną tkankę łączną. Struktura powięzi składa się z elastyny, kolagenu i tkanki łącznej a ich degradacja jest częścią procesu starzenia. Zastosowanie technologii RF pozytywnie wpływa na strukturę powięzi poprzez przebudowę kolagenu i elastyny. Zaobserwowano również pozytywną reakcję na bodźce mechaniczne wytwarzane przez technologię HIFES®. Połączenia ogrzewania (RF) jak i mechanicznego nacisku (HIFES®) na powięziowe struktury podtrzymujące prowadzi do remodelingu powięzi prowadząc do zwiększenia jej napięcia i elastyczności.

Przeznaczenie i przeciwwskazania

Dla kogo przeznaczony jest zabieg

Zabieg jest dedykowany osobom, które pragną poprawić jakość swojej skóry, zredukować zmarszczki i bruzdy, odzyskać kontur linii żuchwy a także poprawić jędrność i napięcie skóry. EMFACE polecany jest dla osób poszukujących bezbolesnego zabiegu o wysokiej skuteczności, bez okresu rekonwalescencji.

Jakie są przeciwwskazania?

Pomimo faktu, że EMFACE to bezpieczny zabieg i może być wykonywany przez osoby w każdym wieku, istnieją pewne przeciwwskazania, których należy przestrzegać. Zabieg nie jest zalecany dla osób:

 • będących podczas radioterapii lub chemioterapii,
 • posiadających implanty metalowe w pobliżu miejsca zabiegowego lub elektrody neutralnej,
 • mających wszczepiony rozrusznik serca lub automatyczny defibrylator/kardiowerter lub inny stały implant elektryczny,
 • cierpiących na aktywną chorobę tkanki łącznej,
 • w ciąży, podczas karmienia piersią lub podczas procedury zapłodnienia in vitro (IVF),
 • cierpiących na ostry nerwoból i neuropatię,
 • cierpiących aktualnie na choroby przebiegające z gorączką,
 • z aktywnymi stanami zapalnymi w miejscu objętym zabiegiem takimi jak: owrzodzenia, łuszczyca, egzema, wysypka i trądzik różowaty,
 • z zabiegami chirurgicznymi w miejscu zabiegu w ciągu ostatnich 3 miesięcy lub przed całkowitym wygojeniem,
 • z zaburzeniami czucia w obszarze zabiegowym,
 • które wykonywały dermabrazję, resurfacing, głęboki peeling chemiczny w miejscu zabiegu w ciągu ostatnich 3 miesięcy przed zabiegiem,
 • z bliznami w miejscu zastosowania.

Przygotowanie i rekonwalescencja

Jak należy się przygotować do zabiegu?

EMFACE nie wymaga specjalnego przygotowania, jednak przed przystąpieniem do zabiegu odbywa się konsultacja kwalifikująca z lekarzem w trakcie której oceni on stan skóry, przedstawi możliwe do osiągnięcia efekty, odpowie na pytania i zaleci ewentualne indywidualne zalecenia pozabiegowe.

Okres rekonwalescencji

Jednym z głównych zalet zabiegu EMFACE jest brak okresu rekonwalescencji. Bezpośrednio po zakończonej procedurze można wrócić do swoich codziennych aktywności. Na skórze może pojawić się delikatny rumień i obrzęk, ale zazwyczaj ustępują one w ciągu kilku dni.

 

DOMOWA PIELĘGNACJA PO ZABIEGU

Niezwykle istotne jest, aby kosmetyki stosowane po zabiegu były dostosowane do indywidualnych potrzeb skóry. Właściwa pielęgnacja jest kluczowa w osiągnięciu pożądanych efektów. Szczegółowe informacje odnośnie spersonalizowanych zaleceń pozabiegowych udzielane są podczas wizyty w klinice.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegu lub zastanawiasz się, czy EMFACE jest dla Ciebie – umów się na konsultację w trakcie której lekarz pozna Twoje potrzeby, szczegółowo wyjaśni działanie zabiegu i możliwe do osiągnięcia efekty, a także wykluczy potencjalne przeciwwskazania. 

Zalecenia po zabiegu

Nie opalaj skóry
Używaj kremu z filtrem

Przebieg zabiegu

Zabieg trwa łącznie 20 minut. Procedura jest skrupulatnie zaplanowana, zaczynając od pierwszego etapu, gdzie stymulowane są mięśnie czoła, następnie zabieg obejmuje policzki. Każdy etap jest oddzielony pauzą, a cały proces powtarza się, zapewniając skuteczną i kompleksową stymulację mięśni twarzy. Podczas zabiegu dochodzi do 125 cykli stymulacji mięśni. Zabieg EMFACE jest przeprowadzany przez wykwalifikowanego kosmetologa który ściśle współpracuje z lekarzem.

 

CZY KONIECZNE JEST POTWÓRZENIE ZABIEGU?

Pełna seria składa się z 4 zabiegów wykonywanych co 5-16 dni. Częstotliwość powtarzania serii zabiegów EMFACE zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta oraz stanu jego skóry. Zazwyczaj zaleca się 1 serię w ciągu roku, ale w przypadku skór dojrzałych i bardziej wymagających może się okazać się, że należy wykonać więcej zabiegów. Następnie aby utrzymać efekty zalecamy wykonanie 1 serii w ciągu roku.

ODCZUCIA BÓLOWE

Zabieg EMFACE jest w pełni bezbolesny i nie powoduje dyskomfortu. Nie ma nawet konieczności stosowania kremu znieczulającego. Po zabiegu pacjenci mogą zaobserwować delikatny rumień na twarzy, który zazwyczaj ustępuje w ciągu kilku godzin.

CZAS TRWANIA ZABIEGU

Czas trwania zabiegu EMFACE to zaledwie 20 min. intensywnej stymulacji i podgrzewania skóry.

 

 

Cennik

  1 ZABIEG PAKIET 4 ZABIEGÓW
1 obszar (podbródek) 1 500 zł 4 000 zł
2 obszary (do wyboru: czoło, policzki, podbródek) 2 000 zł 6 000 zł
3 obszary (czoło, policzki i podbródek) 2 500 zł 8 000 zł

Podobne zabiegi

Blog

EMFACE - naturalne podniesienie owalu twarzy


Umów się na zabieg

zadzwoń do nas tel. +48 502 983 933

To pierwszy, nieinwazyjny zabieg, który jako jedyny działa na poprawę struktury skóry oraz mięśni twarzy wykorzystując zsynchronizowane fale radiowe (RF) i technologię HIFES®.

Dzięki temu uzyskujemy kompleksowy efekt odmłodzenia i liftingu. Działanie na różne warstwy skóry prowadzi do stymulacji produkcji kolagenu i elastyny oraz wzmocnienie mięśni twarzy. EMFACE wygładza zmarszczki, poprawia owal twarzy, napięcie skóry oraz kontur linii żuchwy w naturalny, nieinwazyjny sposób. Skóra jest wyraźnie młodsza bez bólu i okresu rekonwalescencji. Zabieg ten jest zarówno alternatywą jak i uzupełnieniem dla wypełniaczy i toksyny botulinowej, a jego efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu.

Efekty po zabiegu EMFACE

Dzięki unikalnemu połączeniu dwóch technologii, EMFACE za pomocą specjalnych aplikatorów dostarcza odpowiednie dawki energii stymulując komórki skóry i wybrane mięśnie twarzy, efektem serii zabiegów jest:

 • lifting twarzy
 • uniesienie brwi
 • uniesienie policzków
 • poprawa konturu linii żuchwy
 • redukcja tzw. “chomików”
 • poprawa jędrności i napięcia skóry
 • redukcja bruzd nosowo-wargowych
 • spłycenie zmarszczek na czole

Jednoczesne zastosowanie technologii HIFES® z zsynchronizowaną RF, daje ogólną poprawę tekstury skóry, przyczyniając się do odmłodzenia i odświeżenia wyglądu twarzy. Zabieg ten oferuje kompleksowe działanie, docierając do różnych warstw skóry i mięśni, co przekłada się na spektakularne rezultaty i zadowolenie pacjentów. Efekty zabiegu zostały potwierdzone w 9 badaniach klinicznych.

Efekty zabiegów

O zabiegu

Starzenie się twarzy jest złożonym procesem wynikającym nie tylko ze zmian w strukturze skóry, ale także ze zmian objętości i gęstości struktur leżących pod nią, w tym systemu powięziowego, więzadeł twarzy i mięśni twarzy. EMFACE jest pierwszym urządzeniem w obszarze nieinwazyjnych zabiegów anti-aging, które wykorzystuje jednoczesne zastosowanie technologii zsynchronizowanej radiofrekwencji (RF) i HIFES® do jednoczesnej pracy na wielu warstwach skóry, aby osiągnąć kompleksowy efekt remodelingu.

Fale radiowe emitowane przez urządzenie EMFACE podgrzewają skórę właściwą, co powoduje stymulację produkcji kolagenu i elastyny. Zwiększenie ilości tych białek prowadzi do wygładzenia zmarszczek i poprawy jakości skóry. Technologia HIFES® powoduje selektywne kurczenie mięśni co prowadzi do zwiększenie ich objętości i napięcia, a w konsekwencji do ujędrnienia i uniesienia owalu twarzy. Zabieg ten wpływa pozytywnie na skórę, tkankę łączną i mięśnie, co przekłada się na poprawę tekstury skóry, redukcję zmarszczek i ogólny efekt liftingu.

Utrata ilości elastyny i kolagenu ma bezpośredni wpływ na pogorszenie jakości skóry oraz starzenie. EMFACE wykorzystuje unikalną technologię zsynchronizowanej RF która prowadzi do odbudowy i wytworzenia nowych włókien kolagenu i elastyny. W badaniach klinicznych wykazano wzrost ilości kolagenu o 27% oraz wzrost ilości elastyny nawet o 129% dwa do trzech miesięcy po serii 4 zabiegów. Dodatkowo, badania wykazały zmniejszenie zmarszczek o 36,8% i wygładzenie skóry o 25,3% trzy miesiące po serii zabiegów.

Technologia RF w widoczny sposób poprawia teksturę skóry jednak wraz z wiekiem tkanka twarzy staje się obwisła z powodu zmian w muskulaturze twarzy i rozluźnienia tkanki łącznej. Mięśnie twarzy ulegają atrofii i tracą napięcie w wyniku postępujących procesów starzenia. Dlatego, aby uzyskać efekt odmłodzenia, należy zadziałać także na struktury leżące pod skórą. Właśnie w tym celu w urządzeniu EMFACE zastosowano technologię HIFES®.

Technologia HIFES® została zaprojektowana tak, aby dotrzeć do małych, delikatnych mięśni twarzy i zapoczątkować procesy, których efektem jest ich przebudowa. W badaniach wykazano zwiększone spoczynkowe napięcie mięśniowe które jest niezbędne do utrzymaniu uniesionego owalu i wyglądu całej twarzy. Gdy mięśnie są zbyt słabe, nie są w stanie utrzymać tkanki, co prowadzi np. do opadania brwi lub zwiotczenia policzków. Kiedy spoczynkowe napięcie mięśniowe jest zwiększone, mięśnie mają wystarczająco dużą siłę, aby utrzymać leżącą pod nimi tkankę na odpowiednim miejscu. W badaniach stwierdzono że EMFACE zwiększa napięcie mięśni o 30% co prowadzi do ogólnego efektu liftingu o 23,1%.

Oprócz skóry i mięśni EMFACE wpływa także na podskórną tkankę łączną. Struktura powięzi składa się z elastyny, kolagenu i tkanki łącznej a ich degradacja jest częścią procesu starzenia. Zastosowanie technologii RF pozytywnie wpływa na strukturę powięzi poprzez przebudowę kolagenu i elastyny. Zaobserwowano również pozytywną reakcję na bodźce mechaniczne wytwarzane przez technologię HIFES®. Połączenia ogrzewania (RF) jak i mechanicznego nacisku (HIFES®) na powięziowe struktury podtrzymujące prowadzi do remodelingu powięzi prowadząc do zwiększenia jej napięcia i elastyczności.

Przeznaczenie i przeciwwskazania

Dla kogo przeznaczony jest zabieg

Zabieg jest dedykowany osobom, które pragną poprawić jakość swojej skóry, zredukować zmarszczki i bruzdy, odzyskać kontur linii żuchwy a także poprawić jędrność i napięcie skóry. EMFACE polecany jest dla osób poszukujących bezbolesnego zabiegu o wysokiej skuteczności, bez okresu rekonwalescencji.

Jakie są przeciwwskazania?

Pomimo faktu, że EMFACE to bezpieczny zabieg i może być wykonywany przez osoby w każdym wieku, istnieją pewne przeciwwskazania, których należy przestrzegać. Zabieg nie jest zalecany dla osób:

 • będących podczas radioterapii lub chemioterapii,
 • posiadających implanty metalowe w pobliżu miejsca zabiegowego lub elektrody neutralnej,
 • mających wszczepiony rozrusznik serca lub automatyczny defibrylator/kardiowerter lub inny stały implant elektryczny,
 • cierpiących na aktywną chorobę tkanki łącznej,
 • w ciąży, podczas karmienia piersią lub podczas procedury zapłodnienia in vitro (IVF),
 • cierpiących na ostry nerwoból i neuropatię,
 • cierpiących aktualnie na choroby przebiegające z gorączką,
 • z aktywnymi stanami zapalnymi w miejscu objętym zabiegiem takimi jak: owrzodzenia, łuszczyca, egzema, wysypka i trądzik różowaty,
 • z zabiegami chirurgicznymi w miejscu zabiegu w ciągu ostatnich 3 miesięcy lub przed całkowitym wygojeniem,
 • z zaburzeniami czucia w obszarze zabiegowym,
 • które wykonywały dermabrazję, resurfacing, głęboki peeling chemiczny w miejscu zabiegu w ciągu ostatnich 3 miesięcy przed zabiegiem,
 • z bliznami w miejscu zastosowania.

Przygotowanie i rekonwalescencja

Jak należy się przygotować do zabiegu?

EMFACE nie wymaga specjalnego przygotowania, jednak przed przystąpieniem do zabiegu odbywa się konsultacja kwalifikująca z lekarzem w trakcie której oceni on stan skóry, przedstawi możliwe do osiągnięcia efekty, odpowie na pytania i zaleci ewentualne indywidualne zalecenia pozabiegowe.

Okres rekonwalescencji

Jednym z głównych zalet zabiegu EMFACE jest brak okresu rekonwalescencji. Bezpośrednio po zakończonej procedurze można wrócić do swoich codziennych aktywności. Na skórze może pojawić się delikatny rumień i obrzęk, ale zazwyczaj ustępują one w ciągu kilku dni.

 

DOMOWA PIELĘGNACJA PO ZABIEGU

Niezwykle istotne jest, aby kosmetyki stosowane po zabiegu były dostosowane do indywidualnych potrzeb skóry. Właściwa pielęgnacja jest kluczowa w osiągnięciu pożądanych efektów. Szczegółowe informacje odnośnie spersonalizowanych zaleceń pozabiegowych udzielane są podczas wizyty w klinice.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegu lub zastanawiasz się, czy EMFACE jest dla Ciebie – umów się na konsultację w trakcie której lekarz pozna Twoje potrzeby, szczegółowo wyjaśni działanie zabiegu i możliwe do osiągnięcia efekty, a także wykluczy potencjalne przeciwwskazania. 

Zalecenia po zabiegu

Nie opalaj skóry
Używaj kremu z filtrem

Przebieg zabiegu

Zabieg trwa łącznie 20 minut. Procedura jest skrupulatnie zaplanowana, zaczynając od pierwszego etapu, gdzie stymulowane są mięśnie czoła, następnie zabieg obejmuje policzki. Każdy etap jest oddzielony pauzą, a cały proces powtarza się, zapewniając skuteczną i kompleksową stymulację mięśni twarzy. Podczas zabiegu dochodzi do 125 cykli stymulacji mięśni. Zabieg EMFACE jest przeprowadzany przez wykwalifikowanego kosmetologa który ściśle współpracuje z lekarzem.

 

CZY KONIECZNE JEST POTWÓRZENIE ZABIEGU?

Pełna seria składa się z 4 zabiegów wykonywanych co 5-16 dni. Częstotliwość powtarzania serii zabiegów EMFACE zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta oraz stanu jego skóry. Zazwyczaj zaleca się 1 serię w ciągu roku, ale w przypadku skór dojrzałych i bardziej wymagających może się okazać się, że należy wykonać więcej zabiegów. Następnie aby utrzymać efekty zalecamy wykonanie 1 serii w ciągu roku.

ODCZUCIA BÓLOWE

Zabieg EMFACE jest w pełni bezbolesny i nie powoduje dyskomfortu. Nie ma nawet konieczności stosowania kremu znieczulającego. Po zabiegu pacjenci mogą zaobserwować delikatny rumień na twarzy, który zazwyczaj ustępuje w ciągu kilku godzin.

CZAS TRWANIA ZABIEGU

Czas trwania zabiegu EMFACE to zaledwie 20 min. intensywnej stymulacji i podgrzewania skóry.

 

 

Cennik

  1 ZABIEG PAKIET 4 ZABIEGÓW
1 obszar (podbródek) 1 500 zł 4 000 zł
2 obszary (do wyboru: czoło, policzki, podbródek) 2 000 zł 6 000 zł
3 obszary (czoło, policzki i podbródek) 2 500 zł 8 000 zł

Podobne zabiegi

Blog

Luty 08, 2022

Modelowanie sylwetki – który zabieg wybrać?

Wystarczy zaledwie kilka tygodni, aby uzyskać wymarzoną figurę. Poznaj najlepsze zabiegi odchudzające, ujędrniające i...
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Wrzesień 24, 2020

Botoks: fakty i mity

Botoks to małoinwazyjny zabieg przeciwstarzeniowy, który skutecznie niweluje zmarszczki górnej części...
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Listopad 06, 2019

Fotona 6D - lifting laserowy dla zwolenników naturalnego efektu!

Wielu z nas marzy o odmłodzeniu skóry, bez wykorzystania inwazyjnych metod, po których wymagany jest długo...
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ