Chirurgiczne wycinanie zmian skórnych

To bezpieczny i skuteczny zabieg, polegający na wycięciu zmienionych chorobowo zmian skórnych m.in. znamion barwnikowych (powszechnie nazywanych pieprzykami), kaszaków, tłuszczaków. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym z dużą precyzją, aby po usuwanej zmianie pozostał jak najmniejszy ślad.

Zakres wykonywanych zabiegów:

 • wycięcie guza zapalnego: kaszak, tłuszczak, czyrak, włókniak twardy
 • wycięcie znamienia barwnikowego 
 • wycięcie brodawki skórnej
 • wycięcie kłykcin kończystych
 • wycięcie ziarniaka naczyniowego
 • wycięcie zmian przednowotworowych i nowotworowych skóry
 • plastyka wrastających paznokci
 • nacięcie, ewakuacja i drenaż ropnia
Zadzwoń po poradę
lub umów się na konsultację
tel. +48 502 983 933

O zabiegu

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych to bezpieczny i skuteczny zabieg polegający na wycięciu zmienionych chorobowo zmian skórnych m.in. znamion barwnikowych (powszechnie nazywanych pieprzykami), guzów zapalnych (kaszaków, tłuszczaków, czyraków, włókniaków twardych), zmian przednowotworowych i nowotworowych skóry.

Zabieg wykonywany jest z dużą precyzją, aby po usuwanej zmianie pozostał jak najmniejszy ślad. To jak miejsce poddane zabiegowi będzie wyglądało ostatecznie, zależy od indywidualnych zdolności regeneracyjnych Pacjenta. Aby przyśpieszyć proces regeneracji zalecamy skorzystanie z naświetlania lampami LED dostępnymi w naszej klinice (więcej o naświetlaniu lampami LED, tutaj) a w przypadku pozostawienia blizny z zabiegów laserem frakcyjnym ablacyjnym (więcej o laserowym usuwaniu blizn, tutaj).

Nie wszystkie zmiany kwalifikują się do wycięcia chirurgicznego, część z nich można usunąć laserem chirurgicznym. Podczas konsultacji, która ma miejsce przed zabiegiem lekarz decyduje o odpowiedniej metodzie leczenia. Więcej o laserowym usuwaniu zmian skórnych tutaj.

 

Jak wygląda zabieg?

Chirurgiczne wycinanie zmian skórnych odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Pierwszym etapem zabiegu jest znieczulenie obszaru zabiegowego. Za pomocą cienkiej igły, lekarz wprowadza pod skórę środek znieczulający dzięki któremu możliwe jest bezbolesne wykonanie zabiegu. Następnie zmian jest wycinana, zakładane są szwy i opatrunek a pobrany wycinek kierowany jest do badania histopatologicznego. 

 

Odczucia bólowe

Zabieg obywa się w znieczuleniu miejscowym dzięki któremu możliwe jest bezbolesne wykonanie procedury zabiegowej.

 

Czas zabiegu

Czas trwania zabiegu uzależniony jest od wielkości, ilości i lokalizacji zmian. Przewidywany czas zabiegu w przypadku jednej zmiany to ok. 30 min., kilku zmian około godziny.

 

Okres rekonwalescencji

Po 7 - 14 dni od zabiegu należy zgłosić się na ściągnięcie szwów. Na wynik badania histopatologicznego należy poczekać ok 3 – 4 tygodni.

Zalecenia po zabiegu

opalanie
Nie opalaj skóry
unikanie sauny
Zrezygnuj z sauny
krem przyśpieszający gojenie
Stosuj kremy przyśpieszające gojenie
krem z filtrem
Używaj kremu z filtrem
fitnes
Zrezygnuj z siłowni
basen
Zrezygnuj z basenu

Przeciwwskazania

 • ciąża i karmienie piersią,
 • aktywna choroba nowotworowa,
 • zaburzenia odporności, immunosupresja,
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
 • aktywne zakażenia skóry w miejscu zmiany,
 • aktywne zmiany łuszczycowe,
 • skłonność do powstawania bliznowców.

Formularz kontaktowy

Cennik

Chirurgiczne usunięcie zmiany na twarzy (chirurgia klasyczna) 800 zł
Chirurgiczne usunięcie zmiany na ciele (chirurgia klasyczna) 600 zł
Chirurgiczne wycięcie zmian tkanki podskórnej np. kaszaka lub tłuszczaka 600 zł
Usuwanie nagniotków, modzeli, odcisków 600 zł
Plastyka blizny 600 zł
Plastyka wrastającego paznokcie 600 zł
Biopsja ścinająca z badaniem histopatologicznym 600 zł
Cena zawiera:
 • znieczulenie miejscowe podczas zabiegu,
 • środki medyczne i opatrunkowe,
 • ściągnięcie szwów,
 • badanie histopatologiczne.

Cena jest uzależniona od wielkości, ilości, umiejscowienia zmiany/zmian skórnych oraz stopnia skomplikowania zabiegu.

Podobne zabiegi

Laserowe usuwanie zmian skórnych

To bezpieczny, skuteczny i małoinwazyjny zabieg polegający na usunięciu m.in. brodawek (powszechnie nazywanych kurzajkami), włókniaków, prosaków, kępek żółtych, kłykcin kończystych za pomocą lasera chirurgicznego. Po zabiegu najczęściej nie pozostaje blizna a do osiągnięcia zamierzonego efektu przeważnie wystarczy jeden zabieg. brodawki, brodawki łojotokowe, włókniaki, prosaki, kępki żółte, kłykciny kończyste, ziarniaki naczyniowe, mięczaki zakaźne, drobne kaszaki, tłuszczaki.

Lampa LED Smartlux - przyjemny sposób na regenerację skóry

Lampa LED Smartlux - lecznicze światło ujędrniające - odmładzanie skóry Wyraźnie mniejsze zmarszczki – dzięki regeneracji i poprawie ukrwienia skóry; Rewitalizacja skóry – komórki aktywizowane do pracy za pomocą światła zaczynają intensywniej pracować; Wzmocnienie...

Laser frakcyjny ablacyjny eCO2 – intensywne odmłodzenie, usuwanie blizn, rozstępów i wiotkości skóry

Laser frakcyjny ablacyjny eCO2 to zaawansowany system laserowy o unikalnych właściwościach i precyzyjnym działaniu. Pozwala pozbyć się takich problemów jak blizny (różnego pochodzenia), rozstępy, głębokie zmarszczki, utrata jędrności i wiotkość skóry oraz inne oznaki fotostarzenia. Laser stanowi bezpieczne i skuteczne narzędzie do walki z najtrudniejszymi problemami skóry, w przypadku których inne metody nie przyniosły oczekiwanego efektu. redukcja blizn, redukcja rozstępów, poprawa napięcia i jędrności skóry, wygładzenie zmarszczek, spłycenie bruzd nosowo-wargowych, wygładzenie kurzych łapek, rozjaśnienie zmian pigmentacyjnych, zwężenie...