Laserowe usuwanie zmian skórnych

To bezpieczny, skuteczny i małoinwazyjny zabieg polegający na usunięciu m.in. brodawek (powszechnie nazywanych kurzajkami), włókniaków, prosaków, kępek żółtych, kłykcin kończystych za pomocą lasera chirurgicznego. Po zabiegu najczęściej nie pozostaje blizna a do osiągnięcia zamierzonego efektu przeważnie wystarczy jeden zabieg.

Zmiany skórne usuwane laserem chirurgicznym:

 • brodawki,
 • brodawki łojotokowe,
 • włókniaki,
 • prosaki,
 • kępki żółte,
 • kłykciny kończyste,
 • ziarniaki naczyniowe,
 • mięczaki zakaźne,
 • drobne kaszaki, tłuszczaki.
Zadzwoń po poradę
lub umów się na konsultację
tel. +48 502 983 933

O zabiegu

Laserowe usuwanie zmian skórnych to bezpieczny, skuteczny i małoinwazyjny zabieg polegający na usunięciu m.in. brodawek (powszechnie nazywanych kurzajkami), włókniaków, prosaków, kępek żółtych, kłykcin kończystych za pomocą lasera chirurgicznego.

Laser chirurgiczny jest urządzeniem powszechnie wykorzystywanym w dermatologii estetycznej w szczególności w terapii zmian skórnych. Emituje wiązkę niewidzialnego dla oka światła która pochłaniana jest przez wodę wewnątrz i na zewnątrz komórki. Kiedy energia lasera CO2 zostaje zaabsorbowana przez uwodnioną komórkę, następuje jej odparowanie i wytworzenie w tym miejscu strefy koagulacji. Podczas zabiegu nie dochodzi do termicznego uszkodzenia otaczających tkanek, dzięki temu obszar poddany zabiegowi najczęściej goi się w ciągu kilku dni. Dużą zaletą zabiegu laserowego jest brak blizny oraz fakt, że do osiągnięcia zamierzonego efektu najczęściej wystarczy jeden zabieg.

Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją, podczas której lekarz diagnozuje zmiany i kwalifikuje do usunięcia laserem lub wycięcia chirurgicznego. Zmiany zakwalifikowane do zabiegu laserowego mogą być usunięte już podczas konsultacji. W przypadku kwalifikacji zmian do wycięcia, należy ustalić termin wizyty z chirurgiem. Więcej o chirurgicznym wycinaniu zmian skórnych tutaj.

 

Jak wygląda zabieg?

Laserowe usuwanie zmian skórnych to zabieg, który jest zawsze poprzedzony konsultacją z lekarzem dermatologiem. Lekarz bada zmiany pod dermatoskopem i ocenia, czy kwalifikują się do usunięcia laserem czy do wycięcia chirurgicznego.

Po zakwalifikowaniu zmian do usunięcia laserowego obszar zabiegowy jest znieczulany (kremem lub znieczulenie wprowadzane jest cieniutką igłą). Następnie odbywa się zabieg, wiązka lasera kierowana jest tylko w miejsca, w których występują zmiany skórne, okoliczne tkanki pozostają nienaruszone.

 

Odczucia bólowe

Przed przystąpieniem do zabiegu obszar, na którym występują zmiany skórne jest znieczulany, dzięki któremu możliwe jest bezbolesne wykonanie procedury zabiegowej.

 

Rekomendowana ilość zabiegów

W większości przypadków do osiągnięcia zamierzonego efektu wystarczy jeden zabieg.

 

Czas zabiegu

Przewidywany czas trwania zabiegu uzależniony jest od ilości, wielkości i lokalizacji zmian skórnych, najczęściej jest to 15 - 30 min.

 

Okres rekonwalescencji

Po zabiegu w miejscu usuniętych zmian skórnych tworzą się strupki. Proces gojenia trwa od kilku dni do kilku tygodni. W związku z tym, że w miejscu działania lasera tworzy się nowy naskórek, obszar ten należy chronić przed działaniem promieni słonecznych stosując kremy z filtrem SPF 50, zalecamy również stosowanie kremów przyśpieszających gojenie (np. Cicaplast, Cicabio).

Aby przyśpieszyć proces gojenia, polecamy naświetlanie lampami LED dostępnymi w naszej klinice. Światłoterapia pobudza procesy regeneracji co przyśpiesza gojenie. Więcej o naświetlaniu LED tutaj.

 

Zalecenia po zabiegu

opalanie
Nie opalaj skóry
unikanie sauny
Zrezygnuj z sauny
krem przyśpieszający gojenie
Stosuj kremy przyśpieszające gojenie
krem z filtrem
Używaj kremu z filtrem
fitnes
Zrezygnuj z siłowni
basen
Zrezygnuj z basenu

Przeciwwskazania

 • ciąża i karmienie piersią,
 • aktywna choroba nowotworowa,
 • zaburzenia odporności, immunosupresja,
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
 • aktywne zakażenia skóry w miejscu zmiany,
 • aktywne zmiany łuszczycowe,
 • skłonność do powstawania bliznowców.

Formularz kontaktowy

Cennik

Laserowe usunięcie zmian skórnych: 
brodawek, włókniaków, prosaków, drobnych: kaszaków, mięczaków
od 300 zł
Laserowe usuwanie kłykcin kończystych od 500 zł
Laserowe usuwanie zmian skórnych z powiek (kępek żółtych) od 500 zł
Badanie histopatologiczne 80 zł/1 zmiana
Cena zawiera:
 • znieczulenie miejscowe podczas zabiegu,
 • środki medyczne i opatrunkowe.

Cena jest uzależniona od wielkości, ilości, umiejscowienia zmiany/zmian skórnych oraz stopnia skomplikowania zabiegu.

Podobne zabiegi

Chirurgiczne wycinanie zmian skórnych

To bezpieczny i skuteczny zabieg, polegający na wycięciu zmienionych chorobowo zmian skórnych m.in. znamion barwnikowych (powszechnie nazywanych pieprzykami), kaszaków, tłuszczaków. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym z dużą precyzją, aby po usuwanej zmianie pozostał jak najmniejszy ślad. wycięcie guza zapalnego: kaszak, tłuszczak, czyrak, włókniak twardy wycięcie znamienia barwnikowego  wycięcie brodawki skórnej wycięcie kłykcin kończystych wycięcie ziarniaka naczyniowego wycięcie zmian...

Lampa LED Smartlux - przyjemny sposób na regenerację skóry

Lampa LED Smartlux - lecznicze światło ujędrniające - odmładzanie skóry Wyraźnie mniejsze zmarszczki – dzięki regeneracji i poprawie ukrwienia skóry; Rewitalizacja skóry – komórki aktywizowane do pracy za pomocą światła zaczynają intensywniej pracować; Wzmocnienie...

Laser frakcyjny ablacyjny eCO2 – intensywne odmłodzenie, usuwanie blizn, rozstępów i wiotkości skóry

Laser frakcyjny ablacyjny eCO2 to zaawansowany system laserowy o unikalnych właściwościach i precyzyjnym działaniu. Pozwala pozbyć się takich problemów jak blizny (różnego pochodzenia), rozstępy, głębokie zmarszczki, utrata jędrności i wiotkość skóry oraz inne oznaki fotostarzenia. Laser stanowi bezpieczne i skuteczne narzędzie do walki z najtrudniejszymi problemami skóry, w przypadku których inne metody nie przyniosły oczekiwanego efektu. redukcja blizn, redukcja rozstępów, poprawa napięcia i jędrności skóry, wygładzenie zmarszczek, spłycenie bruzd nosowo-wargowych, wygładzenie kurzych łapek, rozjaśnienie zmian pigmentacyjnych, zwężenie...