Brodawki - włókniaki - kłykciny kończyste - prosaki

Skuteczna laseroterapia zmian skórnych - lasery eCO2 i CO2, terapia LED, leczenie farmakologiczne

Efekty:

Ultranowoczesne zabiegi – laser frakcyjny eCO2 i laser frakcyjny CO2 umożliwiają niespotykane dotąd rezultaty w leczeniu zmian skórnych;

Lasery o najwyższych parametrach skuteczności usuwają kurzajki, włókniaki, kłykciny kończyste;

Małoinwazyjne zabiegi bez powikłań – zabiegi laserowe i terapia LED nie powodują uszkodzeń skóry i umożliwiają szybkie gojenie.

Wskazania:

 • brodawki stóp, rąk, okołopaznokciowe (tzw. kurzajka),
 • brodawki łojotokowe,
 • modzele, nagniotki,
 • kłykciny kończyste,
 • ziarniaki naczyniowe,
 • przerosłe gruczoły łojowe, potowe,
 • włókniaki, prosaki,
 • kępki żółte,
 • mięczak zakaźny.
zabieg
Zadzwoń po poradę
lub umów sie na konsultację
tel. +48 502 983 933

Szczegóły zabiegu

O zabiegu

Laser frakcyjny eCO2 i laser CO2 na zmiany skórne

Kurzajka, włókniak, czy kłykciny kończyste mogą być skutecznie usunięte laserami CO2 i eCO2. Usuwanie kurzajek (brodawek), włókniaków i innych zmian na skórze polega na działaniu światłem lasera o wysokiej częstotliwości. Laser skierowany na białka budujące chore tkanki powoduje podwyższenie temperatury białka. Białko ścina się, dzięki czemu tkanka łatwo może zostać usunięta.

Podczas zabiegu lekarz nie narusza ciągłości skóry, przez co niezwykle rzadko dochodzi do powikłań takich jak trwałe przebarwienia i niewielkie blizny. Zabieg laserowy, w zależności od wielkości zmiany, trwa od kilku do kilkudziesięciu minut. Przed zabiegiem lekarz ma możliwość zbadania zmian dermatoskopem, co pomaga w dokładnej diagnozie zmian na skórze. W zależności od potrzeb, laseroterapia wspomagana jest leczeniem farmakologicznym.

Zmiany skórne: kurzajka, włókniak, kłykciny kończyste

Brodawka (kurzajka) to mały guzek skórny wywoływany przez wirusa brodawczaka ludzkiego - HPV. Kurzajka najczęściej występuje w okolicach dłoni i stóp, pojawia się także na śluzówkach i narządach płciowych. W początkowej fazie rozwoju brodawki stanowią małe grudki o gładkiej powierzchni. Wraz z rozwojem brodawki ciemnieją, a ich powierzchnia staje się szorstka. Wirus HPV odpowiada również za kłykciny kończyste. Kłykciny kończyste to brodawki narządów płciowych, najczęściej przenoszone drogą płciową.

Włókniak miękki wygląda jak drobna kaszka lub miękki kilkumilimetrowy guzek barwy skóry lub nieco ciemniejszy. Czasem włókniak jest długi i nitkowaty. Włókniak zwykle umiejscawia się na tułowiu, powiekach i szyi, a także na dekolcie, pod piersiami, pachami i w pachwinach. Włókniak występuje tam, gdzie skóra jest najbardziej narażona na otarcia. Włókniaki są związane z uwarunkowaniami genetycznymi.

Kurzajka i włókniak – laser frakcyjny eCO2

Laser frakcyjny eCO2 firmy Lutronic to bardzo skuteczny, ultranowoczesny laser, stosowany w terapii zmian skórnych takich, jak m.in. kurzajki (brodawki), włókniaki, czy kłykciny kończyste. O najwyższych parametrach skuteczności lasera frakcyjnego eCO2 decyduje niezwykła ostrość wiązki lasera oraz specjalistyczny skaner. Sterowany elektronicznie skaner, kieruje wiązkę laserową w okolicę, gdzie występuje kurzajka, włókniak czy kłykciny kończyste.

Laser frakcyjny eCO2 daje niespotykaną w innych laserach frakcyjnych dokładność i stabilność wiązki. Laser frakcyjny eCO2 nie tylko przywraca skórze młodość, ale umożliwia również nieosiągalne do tej pory rezultaty w zakresie usuwania kurzajek, włókniaków czy kłykcin kończystych.

Więcej o działaniu lasera frakcyjnego eCO2 tutaj.

Laser frakcyjny eCO2 na kłykciny kończyste, brodawki i włókniaki

Laser frakcyjny eCO2 dzięki idealnie wąskiej i ostrej wiązce lasera, powoduje bardzo cienkie i odpowiednio głębokie mikrouszkodzenia na skórze. W trakcie zabiegu impulsy lasera tworzą głębokie kanały mikrouszkodzeń na powierzchni 15 - 30% skóry.

Pozostała większa część 70 - 85% zdrowej skóry pozostaje nienaruszona i przyspiesza proces gojenia obszarów poddanych zabiegowi. Skóra wytwarza w ten sposób nowe warstwy kolagenu. Skóra generuje również ogromną ilość czynników wzrostu, które prowadzą do bardzo szybkiej regeneracji skóry i naturalnego usunięcia takich zmian, jak kurzajka, włókniak czy kłykciny kończyste.

Kurzajka i włókniak kontra laser CO2

Nowoczesny laser CO2 jest sprzętem szeroko wykorzystywanym w dermatologii estetycznej, ponieważ nie pozostawia żadnego śladu na skórze. Laser CO2 emituje wiązkę niewidzialnego dla oka światła, która pochłaniana jest przez wodę wewnątrz i na zewnątrz komórki.

Kiedy energia lasera CO2 zostaje zaabsorbowana przez uwodnioną komórkę, następuje jej odparowanie i wytworzenie w tym miejscu strefy koagulacji. W związku z tym usuwanie włókniaków nie powoduje krwawienia. Laser CO2 wysyła światło impulsami. Nie dochodzi więc do termicznego uszkodzenia otaczających chorobową zmianę tkanek. Dzięki temu laser frakcyjny umożliwia gojenie bez blizn.

Kurzajka, włókniak – laser CO2 w akcji

W przypadku niewielkich zmian skórnych takich, jak kurzajka (brodawki), włókniak czy kłykciny kończyste, znieczulenie miejscowe, zazwyczaj nie jest koniecznie. Podczas zabiegu, w miejscu gdzie jest usuwana kurzajka, włókniak czy kłykcina kończysta, pacjent odczuwa delikatne ciepło i niezbyt intensywne pieczenie. Lekarz może zaaplikować w iniekcji środek znieczulający w sytuacji, gdy usuwane są włókniaki większych rozmiarów.

Po zabiegu laserem CO2 tworzą się niewielkie strupki. Proces gojenia trwa od kilku dni do kilku tygodni. W związku z tym, że w miejscu działania lasera tworzy się nowy naskórek, obszar ten należy chronić przed działaniem promieni słonecznych.

Terapia LED na zmiany skórne

Terapia LED lampą LED Smartlux pobudza mechanizmy regeneracji komórek ciała i wzmaga metabolizm komórkowy. Stymuluje procesy odnowy i zdrowienia skóry. Terapia LED przyspiesza gojenie brodawek, kurzajek włókniaków i innych zmian skórnych. 
Efekty uzyskane w wyniku naświetlania lampą LED Smartlux są trwałe. W zależności od problemu skórnego, Lampa ustawiana jest na odpowiedni program leczniczy. Zabieg nie wymaga przygotowań i jest bardzo przyjemny dla pacjenta. 

Więcej o terapii LED tutaj.

Zalecenia po zabiegu

Przeciwwskazania

 • infekcja w miejscu zabiegu (opryszczka, infekcja bakteryjna),
 • skłonność do keloidów i przerosłych blizn,
 • padaczka,
 • rozrusznik serca.

Cennik

Laserowe usunięcie zmian skórnych: 
brodawek, włókniaków, prosaków, drobnych: kaszaków, mięczaków
od 200 zł
Laserowe usunięcie kłykcin kończystych u kobiet i mężczyzn od 400 zł
Laserowe usunięcie zmian skórnych z powiek (kępek żółtych) od 400 zł

Podobne zabiegi

Lampa LED Smartlux - przyjemny sposób na regenerację skóry

Lampa LED Smartlux - lecznicze światło ujędrniające - odmładzanie skóry Wyraźnie mniejsze zmarszczki – dzięki regeneracji i poprawie ukrwienia skóry; Rewitalizacja skóry – komórki aktywizowane do pracy za pomocą światła zaczynają intensywniej pracować; Wzmocnienie skóry – lepsze odżywienie i ukrwienie...

Laser frakcyjny ablacyjny eCO2 – intensywne odmłodzenie, usuwanie blizn, rozstępów i wiotkości skóry

Laser frakcyjny ablacyjny eCO2 to zaawansowany system laserowy o unikalnych właściwościach i precyzyjnym działaniu. Pozwala pozbyć się takich problemów jak blizny (różnego pochodzenia), rozstępy, głębokie zmarszczki, utrata jędrności i wiotkość skóry oraz inne oznaki fotostarzenia. Laser stanowi bezpieczne i skuteczne narzędzie do walki z najtrudniejszymi problemami skóry, w przypadku których inne metody nie przyniosły oczekiwanego efektu. redukcja blizn, redukcja rozstępów, poprawa napięcia i jędrności skóry, wygładzenie zmarszczek, spłycenie bruzd nosowo-wargowych, wygładzenie kurzych łapek, rozjaśnienie zmian pigmentacyjnych, zwężenie porów, wyrównanie...