Botoks - nieinwazyjnie usuwanie zmarszczek

Skuteczne usuwanie zmarszczek górnej i dolnej części twarzy - szybki, bezpieczny zabieg na zmarszczki pionowe, poziome czoła, wokół oczu i ust

Efekty:

Bezpieczna i skuteczna redukcja zmarszczek – prosty zabieg wykonywany w Skin Laser Lubelscy przez doświadczonego lekarza;

Zachowanie tego samego wyrazu twarzy – zabieg jedynie delikatnie rozluźnia mięśnie;

Usuwanie zmarszczek poziomych – botoks likwiduje poziome zmarszczki  czołowe i tzw. „kurze łapki” wokół oczu; 

Usuwanie zmarszczek pionowych – botoks likwiduje zmarszczki powstające pomiędzy brwiami i zmarszczki śmiechu. 

Wskazania:

 • zmarszczki między brwiami,
 • poziome linie czołowe,
 • "kurze łapki", czyli zmarszczki koło oczu,
 • zmarszczki na wardze górnej (tzw. „zmarszczki palacza”),
 • również: nadpotliwość,
 • migrenowe bóle głowy.
zabieg
Zadzwoń po poradę
lub umów się na konsultację
tel. +48 502 983 933

O zabiegu

Botoks – toksyna na usuwanie zmarszczek

Botoks (botox, toksyna botulinowa, azzalure) to białko, które blokuje impulsy nerwowe przepływające z mózgu do wybranych tkanek mięśniowych. W efekcie mięśnie mimiczne rozluźniają się i następuje likwidacja zmarszczek. 

Botoks, czy też botox, wstrzykiwany jest przy użyciu strzykawki jednorazowego użytku, zaopatrzonej w bardzo cienką, małą igiełkę kilkukrotnie cieńszą niż igła do pobierania krwi. Ból związany z podaniem botoksu jest minimalny. Z tego względu zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego. Bezpośrednio po wstrzyknięciu toksyny botulinowej pacjent może podjąć zwykłą aktywność życiową.

Botoks (botox) – co to?

Botoks, znany również jako toksyna botulinowa to prosty, bezpieczny i niezwykle skuteczny zabieg redukujący zmarszczki. Podanie botoksu nie wymaga żadnych badań diagnostycznych. W podawaniu toksyny botulinowej ważna jest precyzja podania. Dlatego zabieg wykonują w naszej Klinice doświadczeni  lekarze.

Botoks nie powoduje zmiany wyrazu twarzy. Wstrzyknięty w małej dawce w odpowiednią tkankę mięśniową, skutkuje rozluźnieniem mięśni, odpowiedzialnych za powstanie zmarszczek. Natomiast pozostałe mięśnie funkcjonują normalnie. 

Botox – efekt na długo

Botoks to metoda szeroko stosowana na świecie i bardzo ceniona przez naszych pacjentów. Efekt po zabiegu z toksyną botulinową utrzymuje się 4 - 6 miesięcy (w zależności od pacjenta). 

Zabieg może być wielokrotnie powtarzany. Każde powtórne wstrzyknięcie botoksu wydłuża czas utrzymywania się efektów. Tym samym, kolejne zabiegi mogą być wykonywane w coraz dłuższych odstępach czasu. Skuteczność takiej terapii zwiększa się mimo zmniejszenia częstotliwości podawania botoksu.

Botoks – krótki zabieg

Zabieg Botox trwa około 15 minut. Jego czasochłonność zależy od liczby usuwanych zmarszczek. Doskonale radzi sobie z takimi zmarszczkami, jak kurze łapki wokół oczu, zmarszczki palacza na wardze górnej, zmarszczki poziome czoła i bruzdy między brwiami.

Botoks potrzebuje czasu na asymilację. Toksyna zaczyna działać po upływie 2 - 3 dni po zabiegu, a pełny efekt botoksu jest widoczny po upływie minimum 14 dni od dnia zabiegu.

Przeciwwskazania

 • nadwrażliwość na albuminę ludzką (składnik preparatu),
 • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona),
 • ciąża i karmienie piersią,
 • stosowanie następujących leków do tygodnia przed planowanym zabiegiem: 
  • aminoglikozydy i aminochinolony,
  • D-penicylamina,
  • cyklosporyna i tetracyklina,
  • tubokuraryna, pankuronium, galamina,
  • sukcynylocholina.

Formularz kontaktowy

Cennik

Lwia zmarszczka 600 zł
Czoło (zmarszczki poziome) 600 zł
Kurze łapki 600 zł
Lwia zmarszczka + czoło (zmarszczki poziome) 1 000 zł
Lwia zmarszczka + czoło (zmarszczki poziome), kurze łapki 1 500 zł
Baby botox (mezobotoks) 1 500 zł
Botoxlift 2 500 zł
Zmarszczki palacza (nad górną wargą) 250 zł
Zmarszczki okolicy nosa (tzw. zmarszczki królicze) 350 zł
Uśmiech dziąsłowy (gummy smile) 600 zł
Leczenie bruksizmu 1 500 zł
Leczenie przewlekłej migreny 2 500 zł
Leczenie nadpotliwości pach, dłoni, stóp, głowy 2 000 zł

Konsultacja kontrolna z ewentualnym dostrzyknięciem w ciągu 14 dni od zabiegu bezpłatna.

Podobne zabiegi

Innowacyjny Lipofilling - alternatywa dla sztucznych wypełniaczy 

Bezpieczny przeszczep komórek tłuszczowych z komórkami macierzystymi - naturalny lifting twarzy Natychmiastowe wypełnienie fałdów i zmarszczek – przeszczepiane są najbardziej wartościowe i najmłodsze własne komórki macierzyste z tłuszczu; Naturalny efekt liftingu ze zmianą objętości – eliksir młodości z...

Komórki macierzyste - regeneracja skóry

Własne komórki macierzyste - najskuteczniejsza, naturalna metoda na regenerację i odmłodzenie skóry Intensywna regeneracja i odmłodzenie – w miejscu aplikacji komórek macierzystych następuje silns regeneracja i wygładzenie zmarszczek; Jednorazowy zabieg – dzięki dużej skuteczności, komórki macierzyste...

Kwas hialuronowy - wypełnianie zmarszczek

Kwas hialuronowy - natychmiastowy lifting, od razu młodszy, naturalny wygląd Naturalna regeneracja i nawilżenie skóry – dzięki zastosowaniu kwasu, który jest naturalnym składnikiem naszego organizmu; Precyzyjny wypełniacz zmarszczek – aplikacja dokładnie w okolicę...