przeszczep_wlosow_metoda_safer
Październik 09, 2019

Przeszczep włosów metodą SAFER

Widoczne przerzedzenia, zakola czy prześwity na głowie nie muszą już spędzać Ci snu z powiek. Dzięki nowoczesnym metodom przeszczepu można przywrócić włosom utraconą gęstość w kilka godzin.

Wypadanie włosów dotyczy kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Widoczne zakola czy brak włosów na czubku głowy są jednak częściej problemem mężczyzn. Aż co trzeci mężczyzna między 25 a 45 rokiem życia ma problem z wypadaniem włosów. To głównie wina androgenów, męskich hormonów, które sprzyjają tzw. łysieniu androgenowemu. Boryka się z nim aż 70 procent mężczyzn dotkniętych łysieniem. Inne przyczyny, które mogą je powodować zarówno u mężczyzn jak i kobiet, to choroby skóry, zła dieta, stres. Winne są również geny. Jak sobie z tym problemem poradzić?

 

Czy leczenie pomaga?

Istnieje wiele metod, którymi możesz ratować się w walce z łysieniem. Szampony, wcierki, leki doustne, suplementy, zabiegi laserowe czy mezoterapia skóry głowy. Są one w stanie przynajmniej częściowo zahamować łysienie, zwłaszcza jeśli jest ono spowodowane złą dietą lub jest efektem tzw. wypadania okresowego. W przypadku łysienia androgenowego, które dotyka wielu mężczyzn, te metody mogą okazać się jednak nieskuteczne. Potrafią ograniczyć łysienie, ale już nie zawsze przywrócić utraconą gęstość włosom. Nie musisz jednak wstydzić się pogłębiających się zakoli czy prześwitów na czubku głowy. Widoczne i trwałe zagęszczenie uzyskasz dzięki przeszczepowi. To idealny zabieg zwłaszcza przy intensywnym łysieniu, z którym mają problem mężczyźni. Nowoczesne metody pozwalają wykonać przeszczep skutecznie i bez długiej rekonwalescencji.

 

Przeszczep włosów metodą SAFER

 

Przeszczep - sposób na gęste włosy

Na czym polega ten zabieg? Czy jest bezpieczny i skuteczny? Zdecydowanie tak, choć istnieje kilka metod przeszczepu włosów i nie wszystkie gwarantują tak samo dobre efekty. Sam zabieg polega na pobraniu włosów z okolicy potylicy i przeszczepieniu ich w okolice skroni czy czubka głowy. Boisz się bólu? Zabieg przeszczepu włosów jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, dlatego nie odczujesz podczas niego dużego dyskomfortu. Nie wymaga też zazwyczaj długiej rekonwalescencji. W zależności od techniki przeszczepu już po kilku dniach albo nawet następnego dnia można wrócić do codziennej aktywności. Skóra w okolicy, w której był wykonywany zabieg, całkowicie goi się do około dwóch tygodni. Dowiedz się, czym różnią się poszczególne metody przeszczepu włosów:

 - Metoda STRIP, tak zwana paskowa:

Stosowana jeszcze do niedawna dość powszechnie, obecnie przez wielu lekarzy nie jest już polecana. Polega ona na pobraniu całego paska włosów z tyłu głowy i przeszczepieniu go w inne miejsce. Metoda ta ma kilka sporych minusów. Wymaga ona posiadania naturalnie gęstych włosów, aby możliwe było pobranie materiału do przeszczepu. Często może zostawiać widoczne blizny w miejscu zabiegu. Jest też dość inwazyjna, przez co czas rekonwalescencji jest wydłużony.

- Metoda FUE:

To dość popularna technika przeszczepu, podczas której pobiera się pojedyncze zespoły mieszkowe. Nie prowadzi to do dużego przerwania ciągłości skóry jak przy metodzie paskowej, co zmniejsza ryzyko blizn. Jednak najbardziej nowoczesną metodą, którą stosują najlepsze gabinety dermatologiczne jest przeszczep urządzeniem SAFER.

 

Przeszczep włosów metodą SAFER

 

SAFER - nieinwazyjny przeszczep włosów

To nowa metoda, która pozwala zmniejszyć ryzyko blizn do minimum. Jest też bardzo skuteczna, a rekonwalescencja po niej jest ograniczona prawie do zera.

W trakcie zabiegu urządzeniem SAFER w skórze są wykonywane mikronacięcia, następnie włoski są pobierane dzięki podciśnieniu i „wszczepiane” w miejsca, w których naturalnie ich brakuje.

Zalet takiej formy przeszczepu jest dużo. Przede wszystkim pozwala ona uniknąć blizn, jakie często powstają przy metodzie paskowej. Dużo większą zaletą tej metody jest jednak jej wysoka skuteczność. Dzięki temu, że mieszki są pobierane pod ciśnieniem, zmniejsza się ryzyko ich uszkodzenia, przez co lepiej „przyjmują” się w miejscu przeszczepu. Ta metoda jest też idealna dla mężczyzn, którzy cierpią na duże łysienie i przez to nie można u nich pobrać materiału do przeszczepu z innej części głowy. Urządzeniem SAFER można bezpiecznie pobierać mieszki z innych części ciała, np. klatki piersiowej, brody, itd.

To stosunkowo nowa metoda, ale mają ją już w ofercie najlepsze kliniki, np. Skin Laser Lubelscy. Czy zabieg jest bolesny? Nie jest, ponieważ wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. W zależności od tego, jak duży przeszczep jest wykonywany, może trwać od czterech do ośmiu godzin. Ponieważ zabieg jest mało inwazyjny, już praktycznie następnego dnia można wrócić do codziennych zajęć. Tuż po nim skóra może być przez kilka dni tylko lekko obrzęknięta, swędzieć i z czasem mogą pojawiać się na niej drobne strupki, które całkowicie goją się do dwóch tygodni. Należy pamiętać, że całkowity wzrost włosków zajmuje od 3 miesięcy do roku i dopiero wtedy jest tak naprawdę widoczny ostateczny efekt zabiegu. Dobra wiadomość jest taka, że jest on już praktycznie stały, co oznacza, że nie są konieczne kolejne zabiegi.

Przeszczep włosów metodą SAFER skutecznie pozwala uzupełnić i zagęścić włoski w przypadku łysienia androgenowego, ale także w miejscach, gdzie brakuje ich w wyniku urazów czy na przykład na bliznach. Może być on też wykonywany u mężczyzn i kobiet, którzy mieli już wcześniej wykonywany przeszczep metodą STRIP lub FUE i nie są zadowoleni z efektu.

 

Więcej informacji o zabiegu kliknij tutaj.

 

Przeszczep włosów metodą SAFER

See also

Listopad 06, 2019

Fotona 6D - lifting laserowy dla zwolenników naturalnego efektu!

Wielu z nas marzy o odmłodzeniu skóry, bez wykorzystania inwazyjnych metod, po których wymagany jest długo...
FIND OUT MORE
Wrzesień 02, 2020

Relacja z konsultacji dietetycznej!

Dzisiaj chcielibyśmy podzielić się z Wami relacją z konsultacji dietetycznej z której skorzystała Edyta z bloga...
FIND OUT MORE
Sierpień 10, 2020

Oczyszczona i rozświetlona skóra – hydropeeling Aquapure!

Oczyszczanie skóry jest podstawą pielęgnacji i wpływa na skuteczność zabiegów oraz stosowanych...
FIND OUT MORE

See also

back