nowosc_-_laser_pikosekundowy_picoplus
Wrzesień 03, 2021

Nowość - Laser Pikosekundowy PicoPlus!

Technologia picosekundowa zrewolucjonizowała podejście do laseroterapii. Jeszcze kilka lat temu, uważana była za najlepszą metodę usuwania kolorowych tatuaży, dzisiaj jest także jednym z najbardziej skutecznych zabiegów odmładzających, redukujących przebarwienia czy blizny. Na czym polega i jakie ma zalety?

 

Czym różnią się lasery picosekundowe od innych technologii?

Zacznijmy od samego początku - czym jest pikosekunda? To jednostka czasu równa jednej bilionowej sekundy, a więc lasery pikosekundowe wytwarzają ultrakrótkie impulsy nieosiągalne do tej pory przez inne lasery. Tak krótkie impulsy działają niezwykle precyzyjnie i skutecznie, dzięki temu podczas zabiegu nie dochodzi uszkodzenia otaczających tkanek. Proces gojenia przebiega szybko i bez powikłań a po zabiegu nie ma okresu rekonwalescencji. 

 

Laser laserowi nierówny …

Jak się okazuje nie każdy laser pikosekundowy będzie działał tak samo skutecznie. Jak to możliwe? Na rynku pojawiają się urządzenia których producenci niższym kosztem starają się wyprodukować maszyny o działaniu zbliżonym do laserów pikosekundowych. 

W laserach pikosekundowych najistotniejszym parametrem jest czas trwania generowanych impulsów, który musi być jak najkrótszy. Niestety, spora część laserów określanych jako pikosekundowe generuje impulsy dużo dłuższe od deklarowanych - czasami nawet x20!

Firma Lutronic, producent lasera PICO PLUS, kładzie nacisk na doskonałość techniczną swoich urządzeń, w związku z tym zadbała o certyfikację czasu trwania 450 pikosekundowego impulsu swojego lasera przez niezależne laboratorium. 

 

Co wyróżnia laser pikosekundowy PICO PLUS?

Laser PICO PLUS generuje zarówno ultrakrótkie impulsy picosekundowe, jak i impulsy nanosekundowe o ogromnej mocy do 1,88 GW! Takich parametrów nie oferuje żaden inny medyczny laser picosekundowy. Tak krótkie impulsy działają niezwykle precyzyjnie i skutecznie, tylko w miejscu padania wiązki laserowej, otaczające tkanki pozostają nieuszkodzone, a gojenie przebiega bardzo szybko i bez powikłań. 

Drobinki barwników (przebarwień, tatuażu, makijażu permanentnego) zostają rozbite na mikroskopijne, niewidoczne fragmenty. Inne, zdecydowanie tańsze lasery określane jako picosekundowe nie mają dostatecznej energii impulsu lub w rzeczywistości mają czasy znacznie dłuższe od deklarowanych, przez co ich efektywność jest nieporównywalnie mniejsza. 

PICOPLUS jest w istocie platforma laserową. Lekarz ma do dyspozycji impulsy picosekundowe o czterech długościach fal (1064nm, 532nm, 685nm i 660nm) oraz pełen zestaw końcówek zabiegowych.

 

Na szczególną uwagę zasługuje innowacyjna końcówka zabiegowa Dual Focus Dots która jest niedostępna innych laserach picosekundowych. Wykorzystywana jest do najnowszego zabiegu „Cold Rejuvenation”. Podczas zabiegu impulsy lasera Pico Plus likwidują drobiny barwnika i jednocześnie wymuszają przebudowę kolagenu. Efekty odmłodzenia skóry, ujędrnienia, niwelacji drobnych zmarszczek i przebarwień są doskonałe. 

 

Co wyróżnia zabiegi wykonywane laserem PICPO PLUS?

 • dają lepsze i szybsze efekty,
 • powodują mniejsze uszkodzenie skóry i tym samym potrzebny jest krótszy proces gojenia,
 • są mniej bolesne,
 • są bardziej skuteczne przy usuwaniu „opornych” tatuaży, wcześniej usuwanych wielokrotnie laserami nanosekundowymi lub innymi laserami picosekundowymi o dłuższym impulsie,
 • do uzyskania satysfakcjonującego efektu potrzeba o połowę mniej zabiegów.

 

Jakie są wskazania do zabiegu laserem picosekundowym PICO PLUS?

 • tatuaże kolorowe i jednobarwne
 • tatuaże powypadkowe
 • melazma
 • przebarwienia pozapalne
 • znamiona (znamię Ota, znamię Hori)
 • plamy „cafe au lait”
 • piegi
 • nowe, różowe rozstępy
 • plamy starcze, plamy wątrobowe
 • fotuszkodzenia skóry
 • rogowacenie posłoneczne
 • usuwanie drobnych zmarszczek wokół ust i oczu
 • rozjaśnianie i wygładzanie skóry – „cold rejuvenation”
 • powiększone pory skóry
 • peeling węglowy – Hollywood Peel

 

Efektem zabiegu laserem Pico Plus jest skuteczne usunięcie tatuażu, makijażu permanentnego i przebarwień z bardzo krótkim czasem gojenia, bez powikłań i z doskonałym efektem.  Po zabiegach „cold rejuvenation” skóra jest gładka i pięknie rozświetlona.

 

 

Czym jest zabieg cold rejuveneration tzw. "zimne odmładzanie"?

To zabieg, który jest całkowitą nowością i przełomem w małoinwazyjnym odmładzaniu skóry. 

Cold Rejuvenation wykonuje się wykorzystując dużą gęstość mocy wiązki laserowej aż w kilkudziesięciu punkach pod powierzchnią skóry. W rezultacie dochodzi do wzmożenia produkcji kolagenu i elastyny, bez żadnych uszkodzeń termicznych i bez potrzeby rekonwalescencji. Jednocześnie rozbijane są drobiny pigmentów obecne w skórze, co rozjaśnia jej koloryt.

Zabieg jest bardzo dobrze tolerowany przez Pacjentów, nie stosuje się znieczulenia ani chłodzenia, nie ma także okresu rekonwalescencji. Efekty odmłodzenia skóry i ujędrnienia, niwelacji drobnych zmarszczek i przebarwień są doskonałe. 

 

Cold rejuveneration - skuteczność zabiegu potwierdzona badaniami

Skuteczność zabiegu Cold Rejuvenation została potwierdzona w badaniach klinicznych. Wykazano, że efekty zabiegu zwiększały się stopniowo, przez cztery miesiące. Po 6 miesiącach od zabiegu, zaobserwowano zwiększoną gęstość kolagenu w skórze, zwiększoną grubość i gęstość włókien elastynowych oraz widoczną redukcję fotouszkodzeń ze spłyceniem zmarszczek i poprawą kolorytu.

Z ogromną radością informujemy, że laser picosekundowy PICO PLUS jest już dostępny w naszej ofercie. Dzięki temu, mamy jeszcze szerszy wachlarz możliwości terapeutycznych dla naszych Pacjentów.

Cieszymy się, że kolejna technologia z najwyższej światowej półki laserów zagościła w naszej klinice!

back