Koronawirus COVID-19 – dodatkowe procedury i środki ostrożności

Marzec 13, 2020
koronawirus_covid-19__–_dodatkowe_procedury_i_srodki_ostroznosci

W związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce związaną z występowaniem wirusa COVID-19 w trosce o bezpieczeństwo Pacjentów oraz naszego zespołu wdrożyliśmy dodatkowe procedury dotyczące profilaktyki zakażeń, aseptyki i dezynfekcji zgodnie z zaleceniami Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Korzystając z okazji, pragniemy poinformować, że od początku istnienia naszego gabinetu, nadrzędne jest dla nas zdrowie i bezpieczeństwo zarówno Pacjentów jaki i personelu w związku z czym wszelkie procedury dotyczące profilaktyki zakażeń, aseptyki i dezynfekcji są przestrzegane przez nas ze szczególną starannością. Standardowo, regularnie dezynfekujemy klamki, terminale płatnicze, blaty, fotele, podłogi i urządzenia. Nasze gabinety wyposażone są w certyfikowane lampy do dezynfekcji powietrza, które niszczą wirusy i bakterie.

W związku ze zwiększającą się liczbą zachorowań na koronawirusa wdrożyliśmy dodatkowe środki ostrożności. Prosimy o przełożenie zaplanowanych wizyt/zabiegów osoby, które:

  • zaobserwowały u siebie objawy grypopodobne (tj. gorsze samopoczucie, gorączka, kaszel, duszności, problemy z oddychaniem, bóle mięśni),
  • przebywały za granicą, szczególnie w krajach o wysokim ryzyku zarażenia koronawirusem w ciągu ostatnich 2 tygodni,
  • przebywały w towarzystwie osób, podejrzanych o zarażenie koronawirusem.

Jednocześnie prosimy o zgłaszanie się na wizytę/zabieg bez osób towarzyszących (za wyjątkiem osób niepełnoletnich) oraz o dezynfekcję rąk przed wejściem do gabinetu lekarskiego/zabiegowego (płyny do dezynfekcji dostępne są w poczekalni, recepcji oraz w toalecie).

Apelujemy o przestrzegania zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i stosowania się do wytycznych służb sanitarnych w zakresie kwarantanny i zasad higieny.

back