koronawirus_covid-19__–_dodatkowe_procedury_i_srodki_ostroznosci
Marzec 13, 2020

Koronawirus COVID-19 – dodatkowe procedury i środki ostrożności

Drodzy Pacjenci, w związku z panującą epidemią COVID-19 w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pacjentów oraz naszego zespołu wdrożyliśmy dodatkowe procedury dotyczące profilaktyki zakażeń, aseptyki i dezynfekcji zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

  1. Każda wizyta oprócz przypomnienia SMS jest telefonicznie potwierdzana przez rejestrację naszej Kliniki.
  2. Podczas potwierdzania wizyt odbywa się wywiad, podczas którego Pacjent jest pytany o stan zdrowia, ewentualny kontakt z osobą zakażoną lub podejrzaną o zakażenie wirusem COVID-19.
  3. Po przyjściu do kliniki, Pacjent jest kierowany do mycia i dezynfekcji rąk, następnie otrzymuje jednorazowe rękawiczki i maseczkę ochronną.
  4. Przed wizytą, każdy Pacjent wypełnia oświadczenie, w którym wyraża zgodę na wykonanie zabiegu/konsultacji medycznej podczas epidemii. Następnie wypełnia informacje dotyczące stanu zdrowia i ewentualnego kontaktu z osobą zakażoną lub podejrzaną o zakażenie wirusem COVID-19. 
  5. Przed wizytą, każdy Pacjent ma wykonany pomiar temperatury ciała bezdotykowym termometrem.
  6. Nasz personel pracuje w jednorazowych fartuchach, maseczkach i przyłbicach.
  7. Regularnie dezynfekujemy klamki, terminale płatnicze, blaty, fotele, podłogi i urządzenia. Nasze gabinety wyposażone są w certyfikowane lampy do dezynfekcji powietrza, które niszczą wirusy i bakterie. 

Prosimy o punktualne zgłaszanie się na umówione zabiegi/konsultacje bez osób towarzyszących (osobom poniżej 18 roku życia może towarzyszyć rodzic lub opiekun prawny).

Korzystając z okazji, pragniemy poinformować, że od początku istnienia naszego gabinetu, nadrzędne jest dla nas zdrowie i bezpieczeństwo zarówno Pacjentów jaki i personelu w związku z czym wszelkie procedury dotyczące profilaktyki zakażeń, aseptyki i dezynfekcji są przestrzegane przez nas ze szczególną starannością.

 

Jednocześnie informujemy, że konsultacje on-line są w dalszym ciągu możliwe!

Jesteśmy do dyspozycji:

Zapraszamy!

back