najlepsze_zabiegi_medycyny_estetycznej_dla_osob_30
Marzec 10, 2020

Najlepsze zabiegi medycyny estetycznej dla osób 30+

Na twojej twarzy pojawiły się pierwsze zmarszczki, a skóra nie jest już tak napięta jak dawniej? Zacznij działać zanim będzie za późno! Poznaj skuteczne zabiegi medycyny estetycznej stworzone z myślą o potrzebach osób 30+.

Przeglądając zdjęcia gwiazd zachodzisz w głowę jak to możliwe, że nawet sławy, które czasy młodości mają dawno za sobą, wciąż cieszą się jędrną, niemalże nieskazitelną skórą bez choćby cienia zmarszczek lub niedoskonałości? Czy to zasługa genów? Drogich kosmetyków? A może jakiegoś magicznego specyfiku, do którego dostęp mają wyłącznie wybrańcy? Nic z tych rzeczy! W rzeczywistości sekretem idealnie gładkiej skóry jest… odpowiednia profilaktyka. Mowa głównie o zabiegach medycyny estetycznej, które są w stanie pobudzić skórę do regeneracji i odbudowy, tym samym spowalniając upływ czasu. Warto działać szybko, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że pierwsze zmarszczki mimiczne zaczynają pojawiać się już około 25 – 30 roku życia! No dobrze, ale po jakie zabiegi sięgnąć, aby skutecznie spowolnić proces starzenia się skóry?

 

Lifting laserowy Fotona 4D

Fotona 4D to bezinwazyjny i całkowicie bezbolesny lifting laserowy, składający się z 4 etapów: EndoLiftingu®, FRAC3®, Piano® i SupErfacial™. Działają one jednocześnie na różnych warstwach skóry, oddziałując tym samym na wszelkiego rodzaju niedoskonałości tkanek. EndoLiftingu®, FRAC3® i Piano® stworzone zostały z myślą o odmłodzeniu głębszych warstw skóry, natomiast SupErfacial™ to peeling laserowy, który zapewnia efekt wygładzenia i poprawę wyglądu zewnętrznej warstwy skróry. Wszystko to możliwe jest dzięki zastosowaniu dwóch długości fal w jednym systemie: Er:YAG oraz Nd:YAG.

Dla kogo lifting laserowy Fotona 4D?

Zabieg polecany jest osobom pragnącym odmłodzić skórę zarazem niwelując powstałe na jej powierzchni niedoskonałości takie jak zmarszczki, przebarwienia, niejednolity koloryt. Jak wspominaliśmy, Fotona 4D jest zabiegiem bezinwazyjnym, w związku z powyższym świetnie sprawdzi się w przypadku osób, które nie chcą poddać się bardziej intensywnym terapiom.

Efekty

Lifting laserowy Fotona 4D umożliwia wypełnienie bruzd nosowo – wargowych, wygładzenie skóry, zwiększenie jej elastyczności, poprawę owalu twarzy, wyrównanie kolorytu oraz pozbycie się niedoskonałości. Warto dodać, że efekty zabiegu widoczne są po upływie ok. 3 miesięcy.

Więcej informacji o zabiegu kliknij tutaj.

 

HIFU (Sonoqueen lub Ulthera)

HIFU – określany także mianem Sonoqueen lub Ulthera - to zabiegi które cieszą się dużym zainteresowaniem pacjentów. Skąd tak duża popularność? Powodem są oczywiście spektakularne efekty, jakie możemy osiągnąć dzięki HIFU. Mowa o wielowymiarowym liftingu (porównywalnym z jego chirurgicznym odpowiednikiem!), który idzie w parze z odmłodzeniem skóry. Wśród innych, niekwestionowanych zalet opisywanego zabiegu warto wymienić bezinwazyjność, bezbolesność i całkowity brak okresu rekonwalescencji. Efekty działania HIFU widoczne są po ok. 3 miesiącach, a do ich uzyskania wystarczy zaledwie jeden zabieg.

Dla kogo HIFU?

Sonoqueen polecany jest wszystkim osobom pragnącym zniwelować powstałe zmarszczki, ujędrnić skórę i wysmuklić rysy twarzy. Zarówno HIFU, jak i opisana wcześniej Fotona 4D sprawdzą się w przypadku pacjentów wrażliwych na ból, których celem jest uzyskanie efektu naturalnego odmłodzenia.

Efekty

Zabieg zapewnia redukcję zmian skórnych, spowolnienie procesów starzenia i efekt rozświetlenia. Dzięki HIFU skóra wokół powiek staje się bardziej napięta, brwi i policzki zostają podniesione, a podwójny podbródek zredukowany.

Więcej informacji o zabiegu kliknij tutaj.

 

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym/koktajlem witamin/kwasem hialuronowym

Mezoterapia próżniowa Vital Injector może zostać wykonana jednym z trzech preparatów: osoczem bogatopłytkowym, koktajlem witamin i minerałów lub kwasem hialuronowym. Wybór preparatu uzależniony jest od indywidualnych potrzeb skóry. Zabieg może – lecz nie musi! – stanowić uzupełnienie dla Fotony 4D lub HIFU. Jest on bezbolesny, nie pozostawia nieestetycznych siniaków i nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Dla kogo mezoterapia próżniowa Vital Injector?

Przede wszystkim dla osób, które zauważyły, że ich skóra jest odwodniona, pozbawiona jędrności, a na jej powierzchni zaczynają tworzyć się pierwsze zmarszczki. Mezoterapia próżniowa Vital Injector polecana jest także w przypadku pacjentów, na których skórze obecne są oznaki fotouszkodzenia i cellulit. Poza tym wspomaga ona usuwanie blizn i rozstępów.  

Efekty

Efekty zabiegu w dużej mierze uzależnione są od wybranego preparatu, niemniej jednak pewne jest, że dzięki mezoterapii próżniowej Vital Injector skóra staje się odżywiona, dogłębnie nawilżona i napięta. Znikają nieestetyczne zmarszczki a proces starzenia zostaje spowolniony.

Więcej informacji o zabiegu kliknij tutaj.

 

Botoks

Botoks – znany również jako toksyna botulinowa – to białko, które blokuje impulsy nerwowe przepływające z mózgu do wybranych tkanek mięśniowych. Dzięki temu mięśnie mimiczne zostają rozluźnione, a zmarszczki zniwelowane. Preparat aplikowany jest przy użyciu jednorazowej strzykawki. Czy to boli? Bez obaw! Do wstrzyknięcia botoksu wykorzystywane są igły kilkukrotnie cieńsze od tych, które służą do pobierania krwi. Ból jest minimalny, w związku z czym zabieg nie wymaga ani znieczulenia miejscowego, ani okresu rekonwalescencji. Pełny efekt widoczny jest po upływie minimum 14 dni.

Dla kogo toksyna botulinowa?

Przede wszystkim dla osób, których mięśnie twarzy pracują zbyt intensywnie i tym samym przyczyniają się do pojawienia zmarszczek pomiędzy brwiami (tzw. lwia zmarszczka), na czole, wokół oczu (tzw. kurze łapki) czy też na górnej wardze (tzw. zmarszczki palacza). Co ciekawe, toksyna botulinowa pomoże także pacjentom zmagającym się z nadpotliwością czy też migrenowymi bólami głowy.

Efekty

Botoks pozwala na usunięcie różnego rodzaju zmarszczek i uzyskanie efektu odmłodzenia przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego wyrazu twarzy.

Więcej informacji o zabiegu kliknij tutaj.

powrót