depilacja_laserowa_-_odpowiadamy_na_wasze_pytania_|_qa
Wrzesień 12, 2019

Depilacja laserowa - odpowiadamy na wasze pytania! | Q&A

Depilacja laserowa to temat, który wzbudza wielkie zainteresowanie i nic dziwnego – każdy chce się cieszyć idealnie gładką skórą, bez zbędnego owłosienia. Zabieg jest świetnym rozwiązaniem zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, ale wybierając odpowiednią opcję dla siebie, warto zwrócić uwagę na jakość sprzętu. Jako Klinika Medycyny Estetycznej Skin Laser Lubelscy inwestujemy w nowoczesne urządzenia, dzięki którym skuteczność zabiegów, a także komfort i bezpieczeństwo pacjentów, są pod kontrolą. Równocześnie, cały czas otrzymujemy zapytania odnośnie zabiegów, tego jak wyglądają i jak należy się przygotować. Wybraliśmy kilka z nich, aby zbudować mini-kompendium praktycznej wiedzy. Rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

 

#1 Jak się przygotować do zabiegu?

Najpierw należy sprawdzić, czy nie ma przeciwwskazań, a są nimi m.in ciąża, stany zapalne skóry, opryszczka, bielactwo lub cukrzyca, nowotwory lub epilepsja. W razie wątpliwości odnośnie kondycji naszej skóry, warto skonsultować się z lekarzem dermatologiem. Kolejnym krokiem będzie zadbanie o koloryt skóry - a więc nie należy się opalać przynajmniej cztery tygodnie przed zabiegiem.

Oprócz tego należy unikać depilacji woskiem lub pastą cukrową, peelingów skóry oraz stosowania ziół i leków światłoczułych, które mogą nawet prowadzić do poparzeń.

Co ważne w przypadku lasera GentleMax nie należy golić włosków, najlepiej jak mają przynajmniej 2 mm długości. W przypadku lasera Soprano Ice Platinum, włoski należy usunąć maszynką na dobę przed zabiegiem, ale zalecamy pozostawić kilka włosków na podstawie których zostaną dobrane parametry zabiegowe.

 

#2 Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

W naszej ofercie znajdują się rożne rodzaje zabiegów depilacji laserowej, ale sam przebieg wygląda podobnie. Najpierw skupiamy się na przygotowaniu obszaru, który będzie poddawany depilacji. Należy go dokładnie oczyścić, aby na skórze nie pozostały ślady kosmetyków lub perfum. Następnie białą kredką zabezpieczamy te obszary, na których są zmiany barwnikowe - będą pominięte w trakcie depilacji. Przedostatnim krokiem będzie ustawienie odpowiednich parametrów, a przed użyciem lasera, pacjentowi zabezpiecza się oczy za pomocą specjalnych okularów ochronnych.

 

#3 Jak często wykonuje się zabiegi?

Aby uzyskać jak pożądany efekt, należy powtórzyć zabieg depilacji laserowej kilkakrotnie, bo w trakcie jedynej sesji usuwa się około 30% włosków. Rekomendujemy 6 - 8 zabiegów w 4 – 6 tygodniowych odstępach.

Depilacja laserowa - odpowiadamy na wasze pytania! | Q&A

 

#4 Jak długo trwa zabieg?

To zależy od wybranej partii ciała. Wąsik będzie trwał około 15 minut, całe nogi - około 60 minut.

 

#5 Czy depilacja laserowa jest bezpieczna i równocześnie skuteczna?

Tak, zabieg depilacji laserowej jest w pełni bezpieczny pod warunkiem, że wykonuje się go urządzeniami wysokiej klasy, pod okiem specjalistów. W klinice Skin Laser Lubelscy inwestujemy w dobry sprzęt, który gwarantuje nam efektywność i komfort dla pacjentów. Lasery GentleMax oraz Soprano Ice Platinum to nowoczesne urządzenia, które pozwalają na szybkie i bezbolesne przeprowadzenie zabiegu.

 

#6 Kiedy pojawiają się efekty?

Już po około tygodniu od pierwszego zabiegu zobaczymy pierwsze efekty - włoski zaczną wypadać, ale dla satysfakcjonującego efektu należy wykonać serię 6 – 8 zabiegów co 4 – 6 tygodni.

Istotne jest to, aby uszkodzić jak największą liczbę struktur włosa, w fazie anagenu czyli w fazie jego wzrostu. Niestety, średnio podczas jednego zabiegu w fazie wzrostu jest około 30% włosów, dlatego aby skutecznie pozbyć się niechcianego owłosienia konieczna jest ich seria.

 

#7 Jak długo utrzymuje się efekt?

Po wykonaniu całej serii zabiegów, będziemy mogli cieszyć się gładką skórą już na stałe, choć warto pamiętać, że każdy z nas ma inne predyspozycje. Na odrastanie włosków mogą wpłynąć na przykład zmiany hormonalne.

Depilacja laserowa - odpowiadamy na wasze pytania! | Q&A

 

#8 Dlaczego depilacja laserowa jest taka droga?

Na to pytanie odpowiedź znajdziecie powyżej, bo kilkakrotnie powtarzaliśmy, że liczy się sprzęt wysokiej klasy, a ten kosztuje naprawdę dużo. Działa również inaczej i bez porównania lepiej od urządzeń, które możecie kupić do domowego użytku. Dodatkowo pamiętajcie o pracy specjalistów, którzy wykonają zabieg.

Na koniec policzcie, ile miesięcznie wydajecie na depilację i przemnóżcie to chociażby przez dziesięć lat. Okazuje się, że depilacja laserowa jest o wiele tańsza, prawda?

 

#9 Czy można wykonać zabieg latem?

Tak, pod warunkiem, że będziemy unikać opalania i stosować kremy z filtrem SPF 50.

 

#10 Kiedy należy wykonać peeling?

Najlepiej odczekać kilka dni, aby uniknąć dodatkowych podrażnień skóry. Po około tygodniu można wrócić do normalnej pielęgnacji skóry.

 

#11 Jak działa depilacja laserowa?

Wiązka lasera dociera do mieszka włosowego, uszkadza jego strukturę i w konsekwencji niszczy cebulki włosowe. Laser nie wnika w tkanki, a jedynie w mieszki włosowe, dzięki czemu jest dla nas w pełni bezpieczny. Sam zabieg jest bezbolesny, choć może powodować uczucie dyskomfortu.

 

Więcej o depilacji laserowej, tutaj

Zobacz także

Lipiec 20, 2021

Profesjonalna pielęgnacja ZO® SKIN HEALTH

Marka ZO® Skin Health już na stałe zagości w naszych klinikach. Najpierw skradła nasze serca, teraz zachwyca...
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Październik 24, 2016

Plexr - niechirurgiczny lifting powiek!

Niechirurgiczny lifting powiek - Dlaczego nie! Innowacyjny zabieg Plexr dostępny w naszych Klinikach! Problem...
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Kwiecień 19, 2017

Dr Krystyna Lubelska w prestiżowym gronie ekspertów zabiegu Ulthera!

Dr Krystyna Lubelska została wyróżniona w prestiżowym gronie ekspetrów zabiegu Ulthera - do...
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Zobacz także

powrót