Migrena - ból głowy - terapia Botoks (Botox)

Nowoczesna terapia lecząca migrenę

Efekty:

Botoks znacznie zmniejsza nasilenie i częstotliwość napadów – w części przypadków intensywność i częstotliwość migreny zostaje po zabiegu zmniejszona o połowę;

Skuteczność potwierdzona badaniami – na podstawie szczegółowych badań na zachodnich rynkach.

Wskazania:

 • migrena przewlekła (przewlekłe migrenowe bóle głowy),
 • migrena z aurą,
 • migrena bez aury.
zabieg
Zadzwoń po poradę
lub umów się na konsultację
tel. +48 502 983 933

O zabiegu

Migrena – antidotum: botoks (botox)

Nieleczona migrena, czyli ból głowy charakteryzujący się zwykle jednostronnym początkiem, nudnościami i wymiotami oraz nadwrażliwością na bodźce (światło, hałas czy zapachy), potrafi skutecznie utrudnić funkcjonowanie. Nieleczona migrena może również przekształcić się z rzadkich napadów (rzadki ból głowy) do formy przewlekłej (częste bóle głowy).

W naszej Klinice oferujemy niezwykle skuteczny zabieg leczący bóle głowy (migreny). Ten zabieg to botoks na migrenę. Botoks (botox) popularny do tej pory w medycynie estetycznej z powodu działania przeciwzmarszczkowego, okazał się skuteczny w leczeniu migreny przewlekłej.

Migrena – ból głowy, który da się leczyć

Preparat: toksyna botulinowa typu A (znany pod nazwami Botoks, Botox) w znacznym stopniu ogranicza liczbę i nasilenie objawów u osób, które borykają się z częstym problemem jakim jest migrena przewlekła. W 2010 roku po szczegółowych badaniach botoks został dopuszczony do leczenia takich schorzeń jak migrena i przewlekłe bóle głowy na najbardziej rygorystycznych rynkach: amerykańskim i brytyjskim.

Migrena wymaga innej dawki botuliny niż terapie odmładzające. Dawka nie upośledza ruchomości głównych grup mięśniowych. Botoks podawany jest przez wyspecjalizowanego w zabiegach lekarza. U ok. połowy pacjentów dochodzi do co najmniej dwukrotnego zmniejszenia częstotliwości i siły migreny.

Botoks - o zabiegu na ból głowy

Preparat Botoks wstrzykiwany jest do wybranych partii mięśni, które zostają blokowane i rozluźniają się.

Kilkunastominutowy zabieg nie wymaga znieczulenia ani żadnej rekonwalescencji – pacjent od razu wraca do normalnej aktywności życiowej. Pierwsze efekty leczenia są zauważalne po kilku dniach od zabiegu. Zabieg powinien być powtarzany co 3 miesiące.

Migrena i odmłodzenie

Efektem ubocznym zabiegu botoks (botox) jest również wygładzenie ewentualnych zmarszczek na czole. W odróżnieniu od zabiegów odmładzających, botoks na ból głowy podawany jest w inne obszary i w większej ilości niż w przypadku wygładzania zmarszczek.

Większa dawka botoksu sprawia, że cena zabiegu na migrenę jest nieco wyższa niż w przypadku botoksu odmładzającego.

Więcej o zabiegu Botoks (Botox) tutaj.

Przeciwwskazania

 • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego,
 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • uczulenie na albuminy ludzkie, znaczna nadwrażliwość na kompleks neurotoksyny closvidium botulinum typu A lub na którykolwiek składnik produktu,
 • jednoczesna antybiotykoterapia,
 • epizody zachłyśnięcia w wywiadzie,
 • zaburzenia połykania,
 • stan zapalny w miejscu wstrzykiwania.

Formularz kontaktowy

Cennik

Zabieg 2000 zł

Podobne zabiegi

Botoks - nieinwazyjnie usuwanie zmarszczek

Skuteczne usuwanie zmarszczek górnej i dolnej części twarzy - szybki, bezpieczny zabieg na zmarszczki pionowe, poziome czoła, wokół oczu i ust Bezpieczna i skuteczna redukcja zmarszczek – prosty zabieg wykonywany w Skin Laser Lubelscy przez doświadczonego lekarza; Zachowanie tego samego wyrazu twarzy – zabieg jedynie delikatnie rozluźnia mięśnie; Usuwanie zmarszczek...