Laserowe zamykanie naczynek/usuwanie naczyniaków Nd:Yag 1064 nm (GentleMax)

Laser GentleMax jest jednym z najnowocześniejszych laserów, stosowanych obecnie w dermatologii estetycznej. Niezwykle skutecznie usuwa popękane naczynka na twarzy i nogach oraz naczyniaki. Wiązka lasera jest skierowana dokładnie w miejsce, gdzie znajdują się naczynka co pozwala na precyzyjne przeprowadzenie zabiegu.

Efekty:

 • zamknięcie rozszerzonych naczynek na twarzy,
 • zamknięcie rozszerzonych naczynek na nogach,
 • usunięcie naczyniaków.

Wskazania:

 • rozszerzone naczynka na twarzy,
 • rozszerzone naczynka na nogach (teleangiektazje),
 • naczyniaki rubinowe,
 • naczyniaki płaskie.
LASEROWE USUWANIE NACZYNEK GENTLEMAX
Zadzwoń po poradę
lub umów się na konsultację
tel. +48 502 983 933

O zabiegu

Laser GentleMax to nowoczesny laser amerykańskiej firmy Syneron – Candela, który umożliwia skuteczne i bezpieczne usunięcie rozszerzonych naczyń krwionośnych oraz naczyniaków. To najwyższej klasy urządzenie medyczne którego skuteczność potwierdzono w licznych badaniach klinicznych.

Wiązka światła emitowana przez laser dostarcza energię dokładnie do naczyń bez uszkodzenia okolicznych tkanek. Światło lasera jest wchłaniane przez hemoglobinę w naczyniach krwionośnych, dochodzi do podgrzana naczynka i celowego zniszczenia jego ścian. Po kilku dniach od zabiegu dochodzi do wchłonięcia uszkodzonego naczynka przez organizm i wydalenia procesami fizjologicznymi.

Dla kogo?

Zabieg polecany jest osobom, które pragną pozbyć się problemu jakim są nieestetyczne naczynka oraz naczyniaki. W zależności od rodzaju naczynka/naczyniaków oraz miejsca ich występowania dobiera się odpowiednie parametry zabiegowe.

Jak wygląda zabieg?

Przed pierwszym zabiegiem konieczna jest konsultacja z lekarzem w celu zakwalifikowania Pacjenta do zabiegu. Następnie osoba wykonująca zabieg ustawia odpowiedne parametry na urządzeniu, zabezpiecza oczy specjalnymi okularami i rozpoczyna zabieg. Głowica lasera emituje zieloną plamkę, która naprowadza osobę wykonującą zabieg na naczynka wymagające zamknięcia, aby zabieg był maksymalnie precyzyjny oraz skuteczny. Po zabiegu, Pacjent otrzymuje zalecenia dotyczące postępowania pozabiegowego.

Odczucia bólowe

Zabieg jest praktycznie bezbolesny. Laser jest wyposażony w system chłodzenia, dzięki temu cała procedura jest komfortowa dla Pacjenta. Impulsy lasera odczuwalne są jako delikatne „igiełki”, odczuwalne jest również delikatne ciepło. Zabieg jest oceniany przez Pacjentów jako komfortowy.

Przed zabiegiem nie powinno się stosować znieczulenia miejscowego, ponieważ obkurcza ono naczynka i tym samym obniża skuteczność zabiegu.

Rekomendowana ilość zabiegów

Ilość rekomendowanych zabiegów jest kwestią indywidualną, uzależnioną m.in. rodzaju naczynia, jego lokalizacji, głębokości występowania oraz średnicy.

Aby usunąć drobne naczynka najczęściej wystarczy jeden zabieg, ale zdarzają się przypadki, w których należy wykonać serię 3 - 4 zabiegów. Zabiegi powinny być wykonywane w odstępach co 4 – 6 tygodni. Zalecamy, aby po 3 tygodniach od wykonania pierwszego zabiegu pacjent umówił się na bezpłatną konsultację kontrolną z lekarzem.

Czas zabiegu

W zależności od obszaru na jakim zabieg jest wykonywany, trwa od 15 minut na małym obszarze (np. naczynka przy skrzydełkach nosa) do 45 min. na większym obszarze (np. naczynka na nogach).

Okres rekonwalescencji

Bezpośrednio po zabiegu na skórze może pojawić się delikatne zaczerwienienie lub obrzęk które najczęściej znikają po kilku godzinach. Po zabiegu można wrócić do swoich codziennych aktywności. Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Zalecenia po zabiegu

opalanie
Nie opalaj skóry
unikanie sauny
Zrezygnuj z sauny
krem z filtrem
Używaj kremu z filtrem
fitnes
Zrezygnuj z siłowni

Przeciwwskazania

 • przyjmowanie leków rozszerzających naczynia krwionośne,
 • przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi,
 • przyjmowanie retinoidów doustnych w ciągu ostatnich 6 miesięcy,
 • przyjmowanie leków i suplementów światłouczulających (należy odstawić 2 tyg. przed zabiegiem),
 • przyjmowanie/stosowanie sterydów (w formie kremu lub tabletek),
 • spożywanie ziół tj.: dziurawiec, nagietek, rumianek (należy odstawić na 2 tyg. przed zabiegiem),
 • czynne choroby autoimmunologiczne (np. toczeń układowy, twardzina),
 • skłonność do powstawania bliznowców (keloidów), blizn hipertroficznych,
 • aktywne zakażenia wirusowe: HIV, WZW,
 • aktywna choroba nowotworowa,
 • ciąża oraz okres karmienie piersią,
 • rozrusznik serca,
 • padaczka,
 • stosowanie na obszar zabiegowy preparatów, w których składzie są pochodne witaminy A (retinoidy) lub inne substancje światłouczulające (należy odstawić 2 tyg. przed zabiegiem),
 • stosowanie balsamów brązujących lub samoopalaczy (należy odstawić 2 tyg. przed zabiegiem),
 • peeling lub inny zabieg wykonany na obszarze zabiegowym (w ciągu ostatnich 2 tyg. przed zabiegiem),
 • opalona skóra.

Formularz kontaktowy

Cennik

LASEROWE ZAMYKANIE NACZYNEK
Twarz 800 zł
Policzki 500 zł
Nos 450 zł
Broda 450 zł
Naczynka przy skrzydełkach nosa 450 zł
Dekolt 800 zł
Uda 500 - 1500 zł
Łydki 500 - 1500 zł
Pojedyncze naczynko 300 zł
LASEROWE USUWANIE NACZYNIAKÓW
Naczyniak rubinowy 1 szt. 200 zł
Naczyniak 2 cm x 2 cm 350 zł
Naczyniak 4 cm x 4 cm 600 zł
Naczyniak 12 cm x 12 cm 800 zł
Naczyniak 16 cm x 16 cm 1 500 zł

Podobne zabiegi

Laserowe usuwanie rumienia, leczenie trądziku różowatego Dye-VL (Alma Harmony PRO)

Dye-VL to pierwsze urządzenie, emitujące wąstkopasmowe, pulsacyjne źródło światła uważane przez specjalistów z całego świata za najbardziej zaawansowaną technologię obecnych czasów. Idealnie sprawdza się w przypadku leczenia rumienia, trądziku różowatego oraz przy leczeniu powierzchownych zmian naczyniowych. usunięcie rumienia, usunięcie naczyniaków, leczenie trądziku różowatego, zamknięcie rozszerzonych naczyń krwionośnych.

Laserowe zamykanie naczynek/usuwanie naczyniaków Nd:Yag 1064 nm (Alma Harmony PRO)

Nowoczesna platforma Alma Harmony PRO umożliwia skuteczne usunięcie takich defektów jak rozszerzone naczynka na twarzy, nogach czy naczyniaki. Za pomocą głowicy Nd:Yag uzyskujemy spektakularne efekty przeprowadzanych terapii. zamknięcie rozszerzonych naczynek na twarzy, zamknięcie rozszerzonych naczynek na nogach, usunięcie naczyniaków.

Mezoterapia próżniowa Vital Injector - bezbolesna rewitalizacja skóry

Dzięki innowacyjnemu systemowi do mezoterapii igłowej Vital Injector zabieg jest bezbolesny, nie pozostawia siniaków oraz nie wymaga okresu rekonwalescencji, jest zdecydowanie bardziej komfortowy niż tradycyjna mezoterapia igłowa. wygładzenie zmarszczek, poprawa napięcia i jędrności, rozświetlenie skóry, poprawa jakości i kondycji skóry, poprawa nawilżenia skóry, spowolnienie procesów starzenia, zmniejszenie cellulitu.