Laserowe zamykanie naczynek/usuwanie naczyniaków Nd:Yag 1064 nm (Alma Harmony PRO)

Nowoczesna platforma Alma Harmony PRO umożliwia skuteczne usunięcie takich defektów jak rozszerzone naczynka na twarzy, nogach czy naczyniaki. Za pomocą głowicy Nd:Yag uzyskujemy spektakularne efekty przeprowadzanych terapii.

Efekty:

 • zamknięcie rozszerzonych naczynek na twarzy,
 • zamknięcie rozszerzonych naczynek na nogach,
 • usunięcie naczyniaków.

Wskazania:

 • rozszerzone naczynka na twarzy,
 • rozszerzone naczynka na nogach (teleangiektazje),
 • naczyniaki rubinowe,
 • naczyniaki płaskie.
LASEROWE ZAMYKANIE NACZYNEK/USUWANIE NACZYNIAKÓW

LASEROWE ZAMYKANIE NACZYNEK/USUWANIE NACZYNIAKÓW

Zadzwoń po poradę
lub umów sie na konsultację
tel. +48 502 983 933

Szczegóły zabiegu

Czas: 15 - 45 min.
Znieczulenie: brak
Sugerowana liczba:

1 - 4 zabiegów

Specjalista:

Ewa Kotas, Żaneta Strońska

Miejsce:

Bielsko-Biała

Zdolność do pracy:

bezpośrednio po zabiegu

Zalecenia po zabiegu

opalanie
Brak opalania
unikanie sauny
Unikanie sauny
krem z filtrem
Krem z filtrem
fitnes
Brak fitnesu

O zabiegu:

Laser Nd:Yag 1064 nm jest częścią nowoczesnej platformy Alma Harmony PRO. Zabiegi wykonane na pomocą tej głowicy dają znakomite efekty w leczeniu rozszerzonych naczynek na twarzy i nogach, dotyczy to zarówno powierzchownych jak i głębokich naczyń. Laser sprawdza się również doskonale przy usuwaniu naczyniaków. Efekty kliniczne zabiegów są spektakularne.

Energia lasera jest dostarczana w równomierny sposób do naczynia, unikając przegrzania skóry czy dyskomfortu. Dzięki zaawansowanej technologii możliwe jest użycie wysokich energii, które przekładają się na skuteczność zabiegów bez ryzyka wystąpienia niepożądanych efektów ubocznych. Podczas zabiegu dochodzi do kontrolowanego podgrzania naczynia krwionośnego, koagulacji krwi i celowego uszkodzenia ścian naczyń.

W efekcie po kilku dniach dochodzi do resorpcji, czyli wchłonięcia uszkodzonego naczynka przez organizm i wydalenia procesami fizjologicznymi.

Dla kogo?

Laserowe zamykanie naczynek to zabieg, polecany osobom pragnącym pozbyć się nieestetycznych rozszerzonych naczyń krwionośnych zlokalizowanych na twarzy, pajączków (teleangiektazji) nogach oraz naczyniaków.

Głowica lasera posiada wymienne końcówki, które dostosowywane są w zależności od naczynia, inna końcówka jest zalecana do naczyń powierzchownych i cienkich a inna do głębokich, dużych naczyń. Zabiegi dedykowane są do usuwania zmian naczyniowych klasy I (zmiany o kolorze czerwonym) oraz klasy III (zmiany głębsze, o niebieskim odcieniu do 4 mm średnicy).

Jak wygląda zabieg?

Osoba wykonująca zabieg ustawia odpowiednie parametry, następnie zabezpiecza specjalnymi okularami oczy Pacjenta i rozpoczyna zabieg na wskazanym obszarze. Głowica emituje czerwoną plamkę światła, która naprowadza końcówkę głowicy na konkretne naczynka, wymagające zamknięcia, co w znaczącym stopniu podnosi precyzję wykonywanego zabiegu i przekłada się na ich skuteczność.

Odczucia bólowe

Końcówce aplikatora wyposażona jest w innowacyjny system chłodzenia kontaktowego który chroni naskórek podczas zabiegu i zwiększa jego komfort. Impulsy lasera odczuwalne są jako delikatne „igiełki”. Zabieg nie wymaga znieczulenia i jest oceniany przez Pacjentów jako komfortowy.

Rekomendowana ilość zabiegów

Ilość rekomendowanych zabiegów jest kwestią indywidualną, uzależnioną m.in. rodzaju naczynia, jego lokalizacji, głębokości na jakiej występuje oraz średnicy. Aby usunąć drobne naczynka zazwyczaj wystarczy jeden zabieg, są również przypadki, gdzie należy wykonać serię 3 - 4 zabiegów. Zabiegi należy wykonywać w odstępach co 4 – 6 tygodni.

Czas zabiegu

W zależności od obszaru na jakim jest wykonywany, zabieg trwa od 15 minut na małym obszarze (np. naczynka przy skrzydełkach nosa) do 45 min. na większym obszarze (np. naczynka na nogach).

Okres rekonwalescencji

Bezpośrednio po zabiegu na skórze może pojawić się delikatne zaczerwienienie lub obrzęk które najczęściej znikają po kilku godzinach. Po zabiegu można wrócić do swoich codziennych aktywności. Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Przeciwwskazania:

 • infekcja bakteryjna lub wirusowa,
 • stany zapalne skóry,
 • ciąża i karmienie piersią,
 • zaburzenia układu immunologicznego,
 • izotertinoina (w ciągu ostatnich 6 miesięcy),
 • opalona skóra,
 • zaburzenia gojenia,
 • bielactwo,
 • nowotwory,
 • epilepsja,
 • stosowanie substancji światłouczulających.

Cennik

Twarz 600 zł
Policzki 450 zł
Czoło 300 zł
Naczynka przy skrzydełkach nosa 350 zł
Dekolt 600 zł
Pojedyncze naczynko 300 zł
Nogi od 400 zł