Laserowe usuwanie przebarwień (GentleMax)

GentleMax to nowoczesne laser, który w skuteczny i bezpieczny sposób pozwala pozbyć się uciążliwych przebarwień. Dzięki szerokim możliwościom zabiegowym, skutecznie usuwa zmiany pigmentacyjne zlokalizowane w górny warstwach skóry jak również te zlokalizowane głębiej, które są trudniejsze do usunięcia.

Efekty:

 • usunięcie przebarwień,
 • rozjaśnienie zmian pigmentacyjnych.

Wskazania:

 • piegi,
 • melasma,
 • hiperpigmentacja,
 • plamy soczewicowate,
 • zaburzenia pigmentacyjne,
 • płytkie zmiany pigmentacyjne,
 • głębokie i natężone zmiany pigmentacyjne.
LASEROWE USUWANIE PRZEBARWIEŃ (GENTLEMAX)

LASEROWE USUWANIE PRZEBARWIEŃ (GENTLEMAX)

Zadzwoń po poradę
lub umów sie na konsultację
tel. +48 502 983 933

Szczegóły zabiegu

Czas: 15 - 60 min.
Znieczulenie: brak
Sugerowana liczba:

2 - 5 zabiegów

Specjalista:

Iga Litwińska, Karolina Bartosik

Miejsce:

Katowice

Zdolność do pracy:

bezpośrednio po zabiegu

Zalecenia po zabiegu

opalanie
Brak opalania
unikanie sauny
Unikanie sauny
krem przyśpieszający gojenie
Krem przyspieszający gojenie
krem z filtrem
Krem z filtrem
fitnes
Brak fitnesu
basen
Unikanie basenu

O zabiegu:

GentleMax to nowoczesny laser, dzięki któremu pozbywamy się przebarwień zlokalizowanych w naskórku oraz w głębszych warstwach skóry.

Energia lasera jest pochłaniana przez nadmiar barwnika (melaninę) zlokalizowaną w zmianach pigmentacyjnych. Następnie dochodzi do zniszczenia komórek zawierających nadmiar barwnika oraz do ich usunięcia przez układ immunologiczny. W efekcie, przebarwienia stają się ciemniejsze, po kilku dniach rozpoczyna się proces łuszczenia, po którego zakończeniu Pacjent cieszy się jasną, zdrową skórą.

Dla kogo?

Zabieg laserowego usuwania przebarwień, rekomendowany jest osobom, które walczą z głębokimi oraz powierzchownymi zmianami pigmentacyjnymi.

Jak wygląda zabieg?

Przed pierwszym zabiegiem konieczna jest konsultacja z lekarzem w celu zakwalifikowania Pacjenta do zabiegu. Procedura zabiegowa jest podzielona na kilka etapów. Pierwszy to przygotowanie Pacjenta do zabiegu, czyli dokładne oczyszczenie obszaru zabiegowego, zabezpieczenie oczu specjalnymi okularami oraz ustawienie odpowiednich parametrów. Następnie w miejscach występowania przebarwień przeprowadzany jest zabieg. Wiązka lasera jest precyzyjnie skierowana na przebarwienia, nie uszkadzając otaczającej zdrowej skóry. Po zabiegu na skórę aplikowany jest krem z filtrem.

Bezpośrednio po zabiegu można nałożyć makijaż. Na zakończenie Pacjent otrzymuje zalecenia dotyczące postępowania pozabiegowego.

Odczucia bólowe

Podczas zabiegu na skórze odczuwalne jest delikatne ciepło. Zabieg jest oceniany przez Pacjentów jako komfortowy i nie wymaga zastosowania znieczulenia miejscowego.

Rekomendowana ilość zabiegów

Ilość zalecanych zabiegów jest kwestią indywidualną, uzależnioną m.in. od charakteru przebarwień a w szczególności od tego na jakiej głębokości znajduje się nadmiar barwnika.  Najłatwiejsze do usunięcia są przebarwienie naskórkowe, czyli zlokalizowane w górnych warstwach skóry – w ich przypadku barwnik znajduje się płytko w naskórku. W przypadku tych przebarwień zdarzają się sytuacje, że zadowalający efekt jest już po jednym zabiegu.

Bardziej problematyczne są przebarwienia skórne, czyli takie w których barwnik znajduje się głębiej – w skórze właściwej. Ilość zabiegów ustalana jest indywidualnie, ale do ich usunięcia potrzebne jest zazwyczaj 3 – 5 zabiegów w odstępach 3 – 4 tygodniowych.

Największa ilość zabiegów konieczna jest w przypadku nawracających przebarwień, w ich przypadku konieczne jest wykonanie 10 sesji zabiegowych co 10 dni. W przypadku tego typu przebarwień bardzo ważne jest zachowanie odpowiednich odstępów pomiędzy zabiegami z uwagi na fizjologię komórek barwnikowych które są odpowiedzialne za nawroty przebarwień.

Czas zabiegu

W zależności od obszaru na jakim jest wykonywany, zabieg trwa od 15 minut na małym obszarze (np. na czole) do 30 min. na większym obszarze (np. na całej twarzy).

Okres rekonwalescencji

Po zabiegu przebarwienia ciemnieją, na skórze może pojawić się również delikatne zaczerwienienie, które znika po kilku godzinach. Na drugi dzień po zabiegu przebarwienia będą znacznie ciemniejsze. Następnie przez kilka kolejnych dni zmiany pigmentacyjne które ściemniały po zabiegu będą się delikatnie łuszczyły aż do całkowitego odsłonięcia nowej, zdrowej skóry. Bardzo istotne jest to, aby po zabiegu stosować krem z filtrem SPF 50.

Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do swoich codziennych aktywności. Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji pod warunkiem, że Pacjentowi nie będzie przeszkadzało ciemniejsze zabarwienie przebarwień.

Metamorfozy

Wszelkie prawa (w tym autorskie) do fotografii są zastrzeżone dla SKIN LASER LUBELSCY MEDYCYNA ESTETYCZNA I DERMATOLOGIA - K.J.M.J. LUBELSCY S.C.

Przeciwwskazania:

 • infekcja bakteryjna lub wirusowa,
 • stany zapalne skóry,
 • ciąża i karmienie piersią,
 • zaburzenia układu immunologicznego,
 • izotertinoina (w ciągu ostatnich 6 miesięcy),
 • opalona skóra,
 • zaburzenia gojenia,
 • bielactwo,
 • nowotwory,
 • epilepsja,
 • stosowanie substancji światłouczulających.

Cennik

Pojedyncza plamka   od 200 zł
Twarz   600 zł
Policzki 450 zł
Czoło 400 zł
Broda 400 zł
Dekolt 500 - 600 zł
Twarz + dekolt 1 000 zł
Grzbiety dłoni 450 zł
Ramiona 600 zł
Łydki 600 zł

Podobne zabiegi

Laserowe usuwanie przebarwień (Alma Harmony PRO)

Najnowsza platforma Alma Harmony PRO to zaawansowana technologia, która charakteryzuje się wysoką skutecznością leczenia zmian pigmentacyjnych o różnym nasileniu i głębokości występowania. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii Dye-SR oraz lasera Q-Switched Nd:YAG działa na wszystkie warstwy hiperpigmentacji. Skutecznie likwiduje plamy i przebarwienia, pozostawiając skórę rozjaśnioną i zapewniając doskonałe efekty kliniczne. usunięcie przebarwień, rozjaśnienie zmian pigmentacyjnych.

Peeling chemiczny

Dermamelan, Cosmelan i inne peelingi - skóra wyraźnie odmłodzona i zregenerowana - rozjaśnienie przebarwień Wygładza zmarszczki – złuszcza głęboko skórę i podbudza ją do produkcji nowych komórek; Odmładza i regeneruje skórę – dzięki stymulacji do produkcji kolagenu i elastyny; Rozjaśnia przebarwienia – kwasy chemiczne rozjaśniają pigment w...