hifu_-_odpowiedzi_na_9_najczesciej_zadawanych_pytan
Marzec 27, 2018

HIFU - odpowiedzi na 9 najczęściej zadawanych pytań!

HIFU czyli high intensity focused ultrasound to jeden z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej ostatnich miesięcy. Czemu zawdzięcza swoją popularność? Ile kosztuje? Na co należy zwracać uwagę wybierając miejsce do wykonania zabiegu? O odpowiedź na najczęściej pojawiające się pytania, poprosiliśmy dr Krystynę Lubelską.

 

1.HIFU działanie

Podczas zabiegu emitowana jest skoncentrowana energia fal ultradźwiękowych która dociera na odpowiednią głębokość skóry, w zależności od wskazań i obszaru zabiegowego. Podczas zabiegu, dochodzi do pobudzenia w skórze procesów regeneracyjnych.

 

 - Komórki skóry zaczynają produkować nowe włókna kolagenu a stare ulegają regeneracji i uelastycznieniu, czego efektem jest wielowymiarowy lifting i spektakularna poprawa kondycji skóry na twarzy i ciele, podkreśla dr Krystyna Lubelska.

 

2.HIFU efekty

To chyba jeden z czynników, dzięki któremu zabiegi z zastosowaniem nowoczesnej technologii HIFU zjednały sobie rzesze fanów.

 

- W zależności od wieku, kondycji skóry oraz obszaru zabiegowego personalizuję parametry dla każdego Pacjenta. Od lat uzyskuję spektakularne efekty przeprowadzonych terapii – mówi doktor Krystyna Lubelska.

 

3.HIFU dla kogo?

Dzięki możliwości dostosowania parametrów zabiegowych do indywidualnych potrzeb Pacjenta, zabiegi z zastosowaniem technologii HIFU polecane są osobom, które zaobserwowały na swojej skórze postępujące procesy starzenia i pragną poprawić jej kondycję, jak również dla osób, które pierwsze zmarszczki mają jeszcze przed sobą, ale pragną zadziałać prewencyjnie.

To również idealny zabieg dla Pacjentów, którzy nie mogą sobie pozwolić na kilkudniowy okres rekonwalescencji pozabiegowej – bezpośrednio po zabiegu można wrócić do swoich codziennych aktywności.

 

4.HIFU czy warto?

Największym argumentem, przemawiającym za wykonaniem zabiegu są efekty jakich możemy się spodziewać a to chyba największa zaleta tej technologii.

 

- U Pacjentów, z widoczną utratą owalu twarzy i zwiotczeniem skóry, efekty porównywalne są z liftingiem chirurgicznym! Poza tym, pobudzone zostają procesy regeneracyjne oraz ogólna poprawa kondycji skóry. Zabiegi z zastosowaniem technologii HIFU odtwarzają naturalne rysy i proporcje twarzy, nie ma obawy pojawienia się nienaturalnego, przerysowanego efektu – podkreśla dr Krystyna Lubelska

 

 

5.HIFU czy boli

Jeszcze parę lat temu zabiegi z zastosowaniem technologii HIFU kojarzone były z niekomfortowym bólem podczas zabiegu.

 

- Rozwój technologii pozwolił na stworzenie bardziej precyzyjnych i bezbolesnych procedur, które są w pełni komfortowe dla Pacjentów – mam na myśli zabieg SONOQUEEN i ULTHERA wykonywane w Klinikach Skin Laser Lubelscy – podkreśla dr Krystyna Lubelska.

 

6.HIFU cena zabiegu

Na cenę zabiegu ma wpływ m.in. sprzęt na jakim jest wykonywany – to również jeden z głównych parametrów świadczący o jego skuteczności.

 

- Od lat proponuję moim Pacjentom tylko sprawdzone zabiegi, na urządzeniach posiadających niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa oraz potwierdzoną skuteczność w badaniach. Tak jest również w przypadku technologii HIFU, w Klinikach Skin Laser Lubelscy wykonujemy zabiegi na urządzeniu SONOQUEEN oraz ULTHERA. To w mojej opinii, dwa bezkonkurencyjne urządzenia, po których obserwuję spektakularne efekty u moich Pacjentów – podkreśla dr Krystyna Lubelska.

 

Ceny zabiegów uzależnione są od obszaru na jakim jest wykonywany, przykładowe ceny w Klinice Skin Laser Lubelscy to: kurze łapki 600 zł, czoło 1200 zł, cała twarz 6 000 zł, brzuch 6 000 – 8 000 zł.

 

7.HIFU vs Botox

Częstym pytaniem moich Pacjentów jest łączenie zabiegu z zastosowaniem technologii HIFU z Botoksem i kwasem hialuronowym.

 

- Prawidłowy schemat zabiegowy powinien wyglądać w następujący sposób: najpierw powinien być wykonany zabieg HIFU, następnie po 14 dnia może być podana toksyna botulinowa na ten sam obszar. To samo dotyczy kwasu hialuronowego o który często pytają moi Pacjenci – podkreśla dr Krystyna Lubelska.

 

8.HIFU vs laser

To kolejne, częste pytanie, czy zabiegi z zastosowaniem technologii HIFU mogą być łączone z zabiegami laserowymi.

 

- Nie ma ku temu przeciwskazań, obydwie technologie działają na inne warstwy skóry.

Ważne jest to, aby zachować miesięczne odstępy pomiędzy zabiegiem HIFU i laseroterapią – mówi dr Krystyna Lubelska.

 

 

9.HIFU ile zabiegów

- Ilość zabiegów uzależniona jest od wieku, kondycji skóry, obszaru zabiegowego oraz dotychczasowej historii zabiegowej Pacjenta, najczęściej, aby uzyskać zadowalający efekt wystarczy jeden zabieg – mówi dr Krystyna Lubelska.

Zobacz także

Listopad 09, 2018

Fotona Dynamis SP wielofunkcyjna platforma laserowa

Pond 50 lat doświadczenia firmy FOTONA umożliwiło stworzenie najbardziej zaawansowanych i wszechstronnych technologii...
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Lipiec 25, 2019

Botox: przebieg, bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu

Rozważasz botoks, ale boisz się nieruchomej twarzy i nie wiesz, czy jest całkowicie bezpieczny? Sprawdź nasze odpowiedzi...
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Maj 05, 2020

Nowy wymiar liftingu i regeneracji skóry – relacja z zabiegu FOTONA 6D!

Opis zabiegu, choć wyczerpujący niejednokrotnie nie wystarcza, aby przekonać nas do jego wykonania.  Jednym z...
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Zobacz także

powrót