TightSculpting – redukcja tkanki tłuszczowej z jednoczesnym ujędrnieniem skóry

TightSculpting to innowacyjny zabieg, polegający na zastosowaniu dwóch różnych laserów (Nd:YAG i Er:YAG) podczas jednej sesji zabiegowej. Dzięki takiemu połączeniu, uzyskujemy efekt redukcji tkanki tłuszczowej i jednoczesnego ujędrnienia skóry. Zastosowanie dwóch, uzupełniających się długości fali pozwala na uzyskanie rewelacyjnych efektów.

Efekty:

 • redukcja tkanki tłuszczowej,
 • poprawa jędrności skóry,
 • redukcja cellulitu.

Wskazania:

 • miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej,
 • wiotkość skóry na ciele,
 • cellulit.
ZABIEG FOTONA TIGHTSCULPTING
Zadzwoń po poradę
lub umów się na konsultację
tel. +48 502 983 933

O zabiegu

Nieinwazyjne modelowanie sylwetki TightSculpting to bezpieczna alternatywa dla lipolizy laserowej. Zabieg polega na jednoczesnym zastosowaniu energii dwóch laserów. Pierwszym z nich jest laser Nd:YAG którego zadaniem jest redukcja tkanki tłuszczowej i poprawa jędrności głębszych struktur skóry. Następnie za pomocą lasera Er:YAG poprawia się kondycja powierzchniowych warstw skóry.

Poprzez zwiększenie metabolizm tłuszczu, ujędrnienie tkanki łącznej zlokalizowanej w głębszych warstwach skóry jak również powierzchniowo, TightSculpting znacząco poprawia kondycję i wygląd skóry.

Z badań opublikowanach na łamach Journal of the Laser and Health Academy wynika, że w połączeniu ze zdrowym trybem życia metoda ta stanowi bardzo obiecującą i nieinwazyjną alternatywę dla lipolizy laserowej.

Laser FOTONA Dynamis SP to najnowszy produkt znanej na całym świecie firmy FOTONA. Oprócz nieinwazyjnej laserowej metody redukcji tkanki tłuszczowej z jednoczesnym ujędrnieniem skóry posiada szereg możliwości zabiegowych z zakresu medycyny estetycznej (m.in. innowacyjny zabieg FOTONA 4D więcej informacji tutaj) -> przekierowanie do podstrony Fotona 4D

Jak wygląda zabieg?

Zabieg TightSculpting podzielony jest na dwa etapy:

Pierwszy, polega za zastosowaniu długich impulsów lasera Nd:YAG w celu redukcji tkanki tłuszczowej oraz ujędrnienia głębszych struktur skóry. Wytworzone ciepło przekazywane jest przez całą grubość warstwy tłuszczu, poprawiając mikrokrążenie i przyspieszając skurcz termiczny, czego skutkiem jest lipoliza.

Podczas drugiego etapu, wykorzystuje się impulsy lasera Er:YAG które wpływają na poprawę kondycji powierzchniowych warstw skóry. Dochodzi do kontrolowanego nagrzewania powierzchniowej tkanki czego efektem jest remodeling kolagenu oraz ogólna poprawa skanu skóry (napięcia, elastyczności i jędrności).

Zabieg wykonywany jest przy użyciu specjalnego skanera, który pozwala na szybką i precyzyjną aplikację energii, ale również informuje osobę wykonującą zabieg o temperaturze jaka jest na powierzchni skóry tak aby chronić pacjenta przed przegrzaniem czy oparzeniem.

Aby wzmocnić skuteczność zabiegu zalecamy wykonanie 20 min. treningu kardio po każdej sesji zabiegowej a następnie drenaż limfatyczny.

Odczucia bólowe

Zabieg jest oceniany przez naszych Pacjentów jako komfortowy i wymaga znieczulenia. Na obszarze zabiegowym odczuwalne jest delikatne ciepło.

Rekomendowana ilość zabiegów

Ilość rekomendowanych zabiegów jest kwestią indywidualną, uzależnioną od ilości tkanki tłuszczowej i efektu jaki chcemy uzyskać, zaleca się wykonanie 1 – 7 zabiegów w odstępach co 4 - 6 tygodni.

Czas zabiegu

Czas zabiegu uzależniony jest od obszaru na jakim jest wykonywany, może trwać od 15 min. (na małym obszarze) do 45 - 60 min. (na większym obszarze np. na brzuchu).

Okres rekonwalescencji

Przez kilka godzin po zabiegu na skórze może utrzymywać się delikatny rumień i obrzęk. Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji i bezpośrednio po można wrócić do swoich codziennych aktywności.

Zalecenia po zabiegu

opalanie
Nie opalaj skóry
unikanie sauny
Zrezygnuj z sauny
krem z filtrem
Używaj kremu z filtrem

Przeciwwskazania

 • karmienie piersią,
 • atopowe zapalenie skóry,
 • stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi,
 • przebyte i obecne choroby nowotworowe,
 • stosowanie sterydów,
 • bardzo wrażliwa skóra,
 • antybiotykoterapia (1 miesiąc przed zabiegiem),
 • stan zapalny, infekcja wirusowa, bakteryjna w obrębie skóry przeznaczonej do zabiegu.

Formularz kontaktowy

Cennik

  1 ZABIEG PAKIET 5 ZABIEGÓW
(20% rabatu)
Brzuch 800 zł 3 200 zł
Boczki 800 zł 3 200 zł
Ramiona 800 zł 3 200 zł
Uda (jedna partia wew./zewn./przód/tył) 800 zł 3 200 zł