fotona_dynamis_sp_wielofunkcyjna_platforma_laserowa
Listopad 09, 2018

Fotona Dynamis SP wielofunkcyjna platforma laserowa

Pond 50 lat doświadczenia firmy FOTONA umożliwiło stworzenie najbardziej zaawansowanych i wszechstronnych technologii laserowych na świecie. Dzięki niezwykle szerokim możliwościom lasera Fotona Dynamis SP, możliwe jest wykonywanie szerokiego zakresu procedur estetycznych oraz leczniczych. Głowice Fotona, innowacyjne tryby pracy i zaawansowane technologie, zapewniają maksymalną wydajność, skuteczność i bezpieczeństwo przeprowadzanych zabiegów.

Cechą, która najbardziej wyróżnia laser Fotona Dynamis SP jest zastosowanie dwóch technologii w jednym urządzeniu. Oznacza to, że w samym sercu systemu laserowego znajdują się dwa lasery z uzupełniającymi się długościami fal: 

 • Nd:YAG o jednorodnej penetracji dla skutecznych i głębokich zabiegów termicznych oraz
 • Er:YAG charakteryzujący się wysoką absorspcją w ablacyjnym i nieablacyjnym leczeniu powierzchniowym.

Dzięki szerokim możliwościom długości fali Nd:YAG i Er:YAG, laser Fotona umożliwia wykonywanie wielowymiarowych zabiegów, w tym nowatorskiego zabiegu FOTONA 4D.

W urządzeniu zastosowano również innowacyjną technologię VSP dzięki której możliwe jest zastosowanie różnych czasów trwania impulsu, aby osiągnąć jeszcze lepsze efekty przeprowadzanych zabiegów laserowych. 

Właściwości lasera Fotona Dynamis SP pozwalają na przeprowadzenie precyzyjnych zabiegów i osiągnięcie maksymalnych efektów z minimalnym uszkodzeniem tkanek. Dzięki temu po zabiegu skóra szybko się regeneruje i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji.

Dzięki właściwościom głowicy Er:YAG ograniczane są do minimum niepożądane efekty takie jak utrzymujący się rumień, zmiana koloru skóry oraz długi okres rekonwalescencji. Za pomocą tej głowicy można wykonać zabieg ablacyjny i nieablacyjny w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. Laser Nd:YAG uzupełnia ablacyjne działanie lasera Er:YAG – daje możliwości głębokiej penetracji do struktur skóry bez uszkodzenia powierzchni skóry. 

Możliwości jakie daje nam laser Fotona Dynamis SP są ogromne. Możemy wykonać dziesiątki zabiegów, procedury uzależnione są od problemu jakiego chcemy się pozbyć. Coraz większą popularność zyskują procedury łączone, czyli zastosowanie podczas jednej sesji zabiegowej różnych głowic np. nieablacyjnej i ablacyjnej, aby zadziałać na różne warstwy skóry i uzyskać jak najlepsze efekty.

Tworząc procedury zabiegowe możliwe jest stworzenie niezliczonej ilości kombinacji. To duży krok do przodu w laserowym odmładzaniu skóry dzięki Fotona Dynamis SP.

Na szczególną uwagę zasługuje pierwsza na świecie opatentowana procedura EndoLiftingu twarzy laserem Nd: Yag i Er: Yag opatentowana przez firmę FOTONA. Stała się ona hitem z na skalę światową, mowa tutaj o zabiegu Fotona 4D. Podczas zabiegu stosuje się uzupełniające się długości fali Fotona, Er:YAG i Nd:YAG jednocześnie w czterech różnych trybach: EndoLifting®, FRAC3®, PIANO® oraz SupErfacialTM, przeznaczonych do pracy w głębszych, pośrednich i powierzchniowych strukturach skóry, jednocześnie oddziałując na różne problemy i niedoskonałości skóry.

Zabieg laserowy Fotona 4D wykonywany jest zarówno wewnątrz jamy ustnej, jak i na zewnętrznej powierzchni twarzy, umożliwia pełną odbudowę kolagenu i wypełnienie bruzd nosowych-wargowych już po pierwszym zabiegu. Połączenie tych czterech wyjątkowych trybów i dwóch uzupełniających długości fali pozwala na przeprowadzenie skutecznego zabiegu liftingu twarzy już w ramach jednej sesji. Spektakularne efekty pozabiegowe sprawiają, że Fotona4D stanowi alternatywę dla zabiegów z użyciem wypełniaczy. Szczegółowy opis zabiegu Fotona 4D znajduje się tutaj.

Laser wyróżnia aż 55 wskazań zarejestrowanych przed restrykcyjną instytucję FDA. Jest to m.in.:

 • lifting laserowy Fotona 4D,
 • peeling laserowy,
 • fotoodmładzanie,
 • usuwanie zmarszczek,
 • usuwanie blizn (blizny potrądzikowe, blizny pooperacyjne, blizny powypadkowe),
 • usuwanie zmian skórnych,
 • depilacja laserowa,
 • usuwanie przebarwień,
 • usuwanie rumienia,
 • usuwanie naczyniaków,
 • zamykanie naczynek, usuwanie pajączków,
 • leczenia trądziku,
 • leczenie chrapania,
 • leczenie grzybicy paznokci,
 • nieinwazyjne modelowanie sylwetki.
powrót