SEBACIA - przełomowa terapia w leczeniu trądziku!

Marzec 22, 2018
sebacia_-_przelomowa_terapia_w_leczeniu_tradziku

Widoczne na skórze zmiany trądzikowe są niejednokrotnie powodem kompleksów i obniżonej samooceny Pacjentów zgłaszających się do naszej Kliniki. Problem trądziku dotyczy młodzieży oraz aż 50% kobiet i 42% mężczyzn w wieku 20-29 lat! Ważne jest, aby zgłosić się do dermatologa i odpowiednio wcześnie zdiagnozować zmiany, aby uniknąć powstania nieestetycznych blizn i przebarwień potrądzikowych.

Obecnie, dostępnych jest wiele metod leczenia trądziku. Rozwiązania, dotychczas polecane przez dermatologów to stosowanie doustnych leków oraz preparatów do stosowania miejscowego. Niejednokrotnie zalecane jest stosowanie kilku metod jednocześnie, wymaga to systematyczności i dostosowania się do codziennych rytuałów które muszą być bezwzględnie stosowane, aby uzyskać efekty.

Od marca, dostępna jest w wybranych gabinetach dermatologii estetycznej innowacyjna terapia leczenia trądziku SEBACIA.

Z przyjemnością informujemy, że jesteśmy jednym z 12 gabinetów wybranych do wprowadzenia tej innowacyjnej terapii do swojej oferty.

Terapia SEBACIA – na czym polega? co ją wyróżnia? jakie daje efekty?

SABACIA to innowacyjna terapia, która została wynaleziona przez naukowców z Uniwersytetu Rice pod kierunkiem dr Naomi Halas. Firma SEBACIA współpracowała z wybitnymi naukowcami i dermatologami z całego świata m.in. dr R. Rox Andersonem – światowym pionierem w dziedzinie dermatologii laserowej, aby opracować procedury które pozwolą na połączenie mikrocząsteczek złota  SEBACIA z zabiegami laserowymi w celu uzyskania jak najlepszych efektów w leczeniu trądziku.

SEBACIA jest najnowszą terapią, która nie wymaga stosowania doustnych leków a preparaty zewnętrzne stosowane są tylko w pierwszej fazie, aby przygotować skórę do zabiegów laserowych.

Unikalna terapia SEBACIA polega na aplikacji na skórę preparatu zawierającego mikrocząsteczki złota które pod wpływem specjalnego masażu przenikają przez pory bezpośrednio do mieszków włosowych i gruczołów łojowych.

Następnym etapem zabiegu jest zastosowanie lasera na obszarze zabiegowym. Ciepło dostarczane za pomocą energii lasera dociera do gruczołów łojowych i mieszków włosowych oddziałowując termicznie na gruczoły i pory. Podczas zabiegu energia lasera dostarczana jest bezpośrednio do struktur skóry odpowiedzialnych za powstawanie trądziku. Ciepło oddziałowuje tylko na gruczoły łojowe oraz mieszki włosowe, nie uszkadzając przy tym otaczających tkanek.

Na skutek tego procesu dochodzi do remodelingu gruczołów łojowych a mikrocząsteczki złota niszczą bakterie odpowiedzialne za powstawanie zmian trądzikowych. W rezultacie po serii zabiegów, Pacjent może cieszyć się zdrową skórą pozbawioną zmian trądzikowych lub znaczną ich redukcją.

Skuteczność terapii SEBACIA potwierdzają liczne badania kliniczne przeprowadzane m.in. w Stanach Zjednoczonych i w Polsce.

Podsumowując terapia SEBACIA obejmuje następujące etapy:

  1. Konsultację lekarską kwalifikującą Pacjenta do zabiegu.
  2. Przygotowanie skóry przez okres 3 tygodni przed rozpoczęciem serii zabiegów. Skórę należy przygotować preparatem do stosowania zewnętrznego wskazanym przez lekarza.
  3. Rozpoczęcie serii zabiegów laserowych. Seria obejmuje 3 zabiegi w odstępach co 7 dni.

Seria obejmuje wykonanie 3 zabiegów w odstępach co 7 dni.

Cena serii 3 zabiegów to 2 200 zł.

Zapraszamy na konsultacje do naszych specjalistów!

powrót