rozszerzenie_uslug_-_fizjoterapia_w_klinice_w_bielsku-bialej
Kwiecień 14, 2023

Rozszerzenie usług - fizjoterapia w klinice w Bielsku-Białej

Informowanie o nowościach to coś, co wręcz uwielbiamy! Naszym stałym pacjentom nie umknęła informacja, że klinika w Bielsku-Białej poszerzyła ofertę o zabiegi fizjoterapeutyczne. Cieszymy się, że ta zmiana spotkała się z dużym zainteresowaniem.

Jeżeli odczuwają Państwo dyskomfort w codziennym poruszaniu się, bóle w mięśniach, zesztywnienie i inne dolegliwości ruchowe, zalecamy umówić kompleksową konsultację fizjoterapeutyczną u magistra fizjoterapii Kingi Szwarc.

Już teraz można dokonywać rezerwacji między innymi na konsultację fizjoterapeutyczną, będącą wstępem do zabiegów, masaż Kobido, który przy regularnym stosowaniu widocznie odmładza skórę, masaż limfatyczny który poprawiający cyrkulację płynów w organizmie, terapię manualną, do wykrywania i leczenia zaburzeń w obrębie stawów, więzadeł, mięśni oraz wzorców postawy, podstawową kinezyterapię oraz metody specjalne (PNF, Pdtr, Mulligan Concept, Trigger Points).

 

Konsultacja obejmuje szczegółowy wywiad dotyczący dysfunkcji, specjalistyczne testy, które prowadzą do diagnostyki dolegliwości bólowych, terapię manualną z elementami terapii neurologicznej oraz zaproponowaniu ćwiczeń do domu. Jak wygląda konsultacja fizjoterapeutyczna? Pierwszym etapem konsultacji fizjoterapeutycznej jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu dotyczącego wszystkich urazów narządu ruchu, wpływających na odczuwane dolegliwości. Zalecamy, aby przed pierwszą wizytą wypisać listę urazów, przeprowadzonych operacji, poczynając od tych najstarszych. Następnie wykonywane są specjalistyczne testy funkcjonalne, które pozwolą sprawdzić sprawność narządu ruchu. Drugim etapem jest przeprowadzenie terapii manualnej w celu zmniejszenia dolegliwości bólowych, a tym samym poprawy samopoczucia pacjenta. W trzecim etapie pokazane są ćwiczenia do wykonywania samodzielnego w domu, aby przedłużyć efekt terapeutyczny osiągnięty w trakcie wizyty.

 

Wskazania do konsultacji fizjoterapeutycznej:

 • przewlekłe dolegliwości bólowe narządu ruchu
 • stan po zabiegach ortopedycznych
 • złe nawyki ruchowe
 • przewlekłe zmęczenie, stres
 • profilaktyka bólu kręgosłupa
 • skolioza
 • nadmierne napięcie w obrębie ciała
 • stan po cięciu cesarskim
 • stan po mastektomii
 • problemy z czuciem smaku/zapachu po COVID
 • bruksizm
 • endoprotezoplastyka

 

Jak przygotować się do konsultacji? Jeśli posiadają Państwo aktualne badania wraz z opisami, warto mieć je przy sobie. Na wizytę najwygodniej sięgnąć po strój sportowy, który nie będzie krępował ruchów w trakcie badania i ćwiczeń. Ile trwa konsultacja fizjoterapeutyczna? Wszystkie działania fizjoterapeutyczne trwają średnio godzinę zegarową.

 

Na nasz wygląd zewnętrzny ma wpływ wiele czynników, są to mi.in. przebyte urazy z przeszłości, traumy emocjonalne, nietolerancje pokarmowe czy niedobory witamin i minerałów. Profilaktyka jest najlepszym lekarstwem na utrzymanie swojego ciała w dobrej kondycji. Konsultacja z fizjoterapeutą jest wtedy dobrym rozwiązaniem. W swojej pracy staram się pomóc Pacjentom, borykającym się z różnymi problemami. W tym celu wykorzystuję m.in innowacyjną metodę P-DTR, polegającą na wykonaniu prostych testów, za pomocą których można ocenić reaktywność układu nerwowo-mięśniowego, wykryć dysfunkcje oraz w prosty, szybki i bezbolesny sposób je usunąć. Dzięki temu, poprawiam komfort życia moich Pacjentów. Zapraszam, Kinga Szwarc, fizjoterapeutka.

 

Zapraszamy do umówienia wizyty konsultacyjnej podczas której fizjoterapeutka odpowie na wszystkie Państwa pytania, a następnie na podstawie dokładnej diagnozy zaproponuje odpowiednią procedurę leczenia, dopasowaną do indywidualnych potrzeb.

powrót