najnowsza_odslona_liftingu_fotona
Kwiecień 22, 2024

Najnowsza odsłona liftingu Fotona!

Fotona Vector Plus to zaawansowana metoda liftingu laserowego, dedykowana rewitalizacji twarzy. Skutecznie przywraca młodszy wygląd w naturalny i bezinwazyjny sposób. Dzięki kompleksowemu działaniu, skóra po zabiegu staje bardziej jędrna, a cała twarz promienieje zdrowym blaskiem. Ten innowacyjny zabieg redukuje zmarszczki, przywraca skórze elastyczność, odświeża okolicę oczu, podnosi łuki brwiowe oraz właściwe kontury twarzy.
 

Efekty zabiegu Fotona Vector Plus

Zabieg Fotona Vector Plus łączy w sobie przeciwstarzeniowe działanie lasera Fotona w różnych obszarach twarzy z innowacyjną procedurą regeneracji okolicy oczu i uniesienia brwi. Połączenie tych dwóch nowatorskich procedur pozwala kompleksowo odżywić skórę twarzy i pomóc odzyskać jej młodszy wygląd. Wśród rezultatów dostrzegalnych na całej powierzchni skóry twarzy możemy wyróżnić:

 • wypełnienie bruzd nosowo-wargowych,

 • znaczącą poprawę napięcia skóry,

 • wypełnienie zmarszczek,

 • podniesienie owalu twarzy,

 • redukcję “chomików”,

 • wygładzenie skóry,

 • ujędrnienie i zagęszczenie skóry,

 • podkreślenie naturalnych rysów twarzy,

 • spowolnienie procesów starzenia,

 • ogólną poprawa wyglądu.

Z kolei efekty dostrzegalne w okolicy oczu i brwi to:

 • eliminacja wiotkości skóry wokół oczu,

 • uniesienie górnych powiek,

 • lifting okolicy oczu,

 • efekt tzw. otwartego oka,

 • wypełnienie „kurzych łapek”,

 • odmłodzenie okolicy oczu.

 

Na czym polega zabieg Fotona Vector Plus? 

Połączenie dwóch bezinwazyjnych metod - liftingu laserowego Fotona i nowej procedury regenerującej okolicę oczu daje wielokierunkowe działanie antiaging’owe. Energia lasera trafia do głębokich warstw skóry, pobudzając naturalne procesy odbudowy kolagenu i elastyny - białek odpowiedzialnych za utrzymanie sprężystości i elastyczności skóry. Nowoczesna technologia pozwala zregenerować skórę w różnych obszarach twarzy w tym intensywnie odmładza okolicę oczu: niweluje zmarszczki, ujędrnia, podnosi linię brwi i górne powieki. W efekcie kompleksowego działania kilku etapów twarz nabiera świeżego i zdrowego wyglądu, bez diametralnych zmian rysów twarzy czy przerysowanych efektów. 

 

Co wyróżnia zabieg Fotona Vector Plus spośród innych zabiegów?

Bezinwazyjny lifting twarzy Fotona Vector Plus łączy w sobie znane nam możliwości lasera Fotona z najnowszą metodą regeneracji i liftingu okolicy oczu. Dzięki temu nowo opracowany zabieg jest nie tylko bardziej precyzyjny, ale także bardziej kompleksowy niż Fotona 4D czy Fotona 6D. Rezultaty działania liftingującego zabiegu Fotona Vector Plus są ponadto bardziej widoczne. Dzieję się tak, ponieważ kondycja skóry wokół oczu czy kształt brwi wpływają znacząco na wygląd całej twarzy. Zdrowa i napięta skóra wokół oczu i podniesienie górnych powiek nie tylko podkreślają spojrzenie, ale także ożywiają całą twarz. Podkreślone oczy i linia brwi w połączeniu z gładką i napiętą skórą na całej twarzy dają spektakularne efekty estetyczne. 

 

Kiedy warto zastanowić się nad zabiegiem Fotona Vector Plus?

Pierwsze zmarszczki pod oczami, opadające policzki czy coraz bardziej widoczne widoczne bruzdy nosowo-wargowe są sygnałem, aby podjąć działania, które spowolnią zachodzące zmiany i zniwelują te, które już powstały. W większości przypadków, nie wystarczą jednak domowe metody pielęgnacji. Zabieg Fotona Vector Plus może okazać się idealnym kompromisem między kosmetykami a inwazyjnymi zabiegami odmładzającymi.

 

Do wykonania zabiegu Fotona Vector Plus zachęcamy również w sytuacjach: 

 • kiedy poszukujemy zabiegu, który da naturalny efekt odmłodzenia bez zmiany rysów twarzy,

 • kiedy skóra traci blask i pogarsza się jej kondycja w szybkim tempie,

 • po chorobie, która osłabiła odporność organizmu i wpłynęła negatywnie na stan skóry,

 • gdy skóra jest narażona na niekorzystne skutki działania promieni słonecznych,

 • po nieudanych zabiegów kosmetycznych lub chirurgicznych,

 • gdy obawiamy się inwazyjnych zabiegów z wykorzystaniem skalpela.


 

Opinia eksperta

Wielu pacjentów odwiedzających naszą klinikę pyta, jakie zabiegi są najskuteczniejsze na twarz. Nie ma jednak jednoznacznej odpowiedzi. Każdy zabieg jest inny, ponieważ skóra każdego pacjenta wymaga innego podejścia. Dlatego istotną częścią procedury medycznej, wręcz konieczną, jest ustalenie przed zabiegiem indywidualnego planu działania. Ustala go zawsze lekarz będący specjalistą dermatologii który współpracuje ściśle z kosmetologiem. Lekarz w oparciu o szczegółowy wywiad z pacjentem, tworzy schemat postępowania zabiegowego. Wszystkie te aspekty decydują o skuteczności bezpieczeństwie całej procedury, a przede wszystkim o bezpieczeństwie pacjenta - podkreśla dr Jakub Sazanów-Lubelski

 

Okres rekonwalescencji

Zabieg Fotona Vector jest zabiegiem bezpiecznym, niewymagającym rekonwalescencji. Po jego wykonaniu skóra może być delikatnie zaczerwieniona. Można jednak wrócić do swoich codziennych aktywności, dbając jednocześnie o to, aby dodatkowo nie podrażnić obszaru poddanego zabiegowi i stosować się do zaleceń pielęgnacyjnych. 

 

Przebieg zabiegu

Zabieg Fotona Vector Plus to zaawansowana procedura odnowy skóry wykorzystująca technologię laserową zastosowaną w laserze Fotona. Składa się aż z sześciu etapów, każdy z nich jest skierowany na specyficzne niedoskonałości skóry, powodując kompleksowe odmłodzenie i znaczącą poprawę jej kondycji. 

 

Przygotowanie 

Przed zabiegiem odbywa się konsultacja, podczas której lekarz Skin Laser Lubelscy kwalifikuje pacjenta do zabiegu. W trakcie wizyty omówione są szczegóły procedury, możliwe do osiągnięcia efekty, a także przeciwwskazania.

Etap 1
Pierwszy etap to tzw. endolifting, który odbywa się wewnątrz jamy ustnej. Laser podgrzewa tkanki, prowadząc do obkurczenia włókien kolagenu i elastyny. W efekcie bruzdy nosowo-wargowe zostają wypełnione, policzki podnoszą się a zmarszczki wokół ust są spłycone.

Etap 2

Kolejne 4 etapy wykonywane są na powierzchni skóry z wykorzystaniem lasera Nd:YAG i Er:YAG. Poprzez aktywizację produkcji kolagenu i elastyny, skóra jest silnie zregenerowana i lepiej odżywiona co powoduje jej rozświetlenie, wypełnienie zmarszczek i poprawę jędrności. 

Etap 3

Ostatni etap koncentruje się na regeneracji okolicy oczu i czoła. Uzyskujemy wygładzenie skóry, wypełnienie zmarszczek, uniesienie łuków brwiowych, efekt „otwartego oka” oraz nowe, świeże spojrzenie. Rezultaty tego etapu są imponujące. 
 

Jaki zabieg odmładzający wybrać


Niedoskonałości skóry i efekty starzenia nie zależą całkowicie od wieku. Wiele z nich powstaje w wyniku czynników niezależnych od nas. Na szybkie starzenie się skóry może wpływać między innymi długotrwały stres, charakter i warunki pracy jaką wykonujemy, choroby autoimmunologiczne czy warunki klimatyczne, w jakich żyjemy. Czynniki te mogą nie tylko przyspieszać procesy starzenia, ale powodować, że pojawiają się one wcześniej, niż się tego spodziewamy. Zachęcamy więc do zapoznania się z propozycjami zabiegów Fotona, które zostały dobrane do określonych problemów skórnych. Dzięki poniższemu zestawieniu wybór odpowiedniego zabiegu laserowego na twarz może okazać się łatwiejszy.

powrót