Trądzik - trądzik młodzieńczy - blizny po trądziku

Sprawdzone metody na trądzik: laser frakcyjny Mosaic, terapia LED, peelingi, farmakoterapia

Efekty:

Gładsza skóra – dzięki przyspieszeniu złuszczania powierzchniowych warstw skóry oraz ograniczeniu powstawania zaskórników;

Mniejszy łojotok – dzięki ograniczeniu produkcji sebum;

Wyleczone zapalenie – walka z bakteriami skutkuje likwidacją grudek i krostek.

Wskazania:

 • trądzik,
 • trądzik młodzieńczy,
 • trądzik na plecach,
 • blizny po trądziku.
zabieg
Zadzwoń po poradę
lub umów sie na konsultację
tel. +48 502 983 933

Szczegóły zabiegu

O zabiegu

Trądzik, czyli niechciane pryszcze

Trądzik pospolity występuje u ponad 80% osób w wieku 12 - 25 lat i coraz częściej u osób w wieku 30 - 40 lat. Trądzik powstaje tam, gdzie dochodzi do zatkania przewodów łojowych. Do zamkniętego przez łój i złuszczone komórki gruczołu nie dochodzi wtedy tlen.

Stwarza to doskonałe warunki do rozwoju bakterii beztlenowych, które namnażając się wywołują stan zapalny. Efektem tego jest właśnie trądzik (trądzik młodzieńczy).

Trądzik do pokonania, czyli jak pozbyć się trądziku

Nowoczesna dermatologia ma dużo do zaoferowania pacjentom, u których występuje trądzik. W naszej Klinice dermatolog w trakcie konsultacji zaproponuje leczenie trądziku wg najnowszych standardów światowych, optymalnie dobrane do problemu pacjenta.

W zależności od rodzaju trądziku, lekarz dobiera jeden bądź kilka różnych zabiegów: laser frakcyjny Mosaic, Lampy LED Smartlux, Peelingi Medyczne oraz Farmakoterapię miejscową i ogólną. Efektem jest natychmiastowa poprawa kondycji skóry i trwałe zmniejszenie dolegliwości skórnych.

Laser frakcyjny Mosaic na trądzik

Laser frakcyjny Mosaic doskonale sprawdza się w leczeniu trądziku. Mikrowiązki laserowe głęboko penetrują skórę i regenerują zaczopowane gruczoły łojowe. W skórze powstaje kolagen i tworzą się nowe komórki. Nowe komórki skóry zaczynają pozbywać się uszkodzonych i osłabionych fragmentów na zewnątrz skóry.

Laser frakcyjny Mosaic stymuluje regenerację i odbudowę zmienionej przez trądzik skóry. Dzięki temu laser frakcyjny Mosaic pozwala pozbyć się trądziku, a skóra w miejscu, gdzie był trądzik czy blizny po trądziku, w naturalny sposób zaczyna zdrowieć. Laser frakcyjny Mosaic może być z powodzeniem stosowany na trądzik na twarz, trądzik na plecach, czyli wszędzie tam, gdzie pojawił się trądzik czy blizny po trądziku.

Więcej o działaniu lasera frakcyjnego Mosaic tutaj.

LED - zamykanie naczynek, usuwanie przebarwień

Terapia LED lampą LED Smartlux skutecznie leczy trądzik. Lampa LED za pomocą światła stymuluje komórki skóry do regeneracji. Światło LED uaktywnia w komórkach światłoczułe receptory, które zaczynają generować energię i większe ilości enzymów.

Terapia LED odżywia komórki skóry, w których występuje trądzik i związany z nim stan zapalny. Terapia LED na trądzik prowadzi również do stopniowego wzmocnienia tkanki skórnej. W wyniku terapii LED, trądzik zmniejsza się lub zostaje całkowicie usunięty.

Więcej o zabiegu oraz działaniu lamp LED Smartlux tutaj.

Peeling chemiczny na trądzik

Peeling chemiczny (peeling medyczny) to zabieg polegający na celowym chemicznym uszkadzaniu komórek naskórka. Podstawą skuteczności w leczeniu trądziku jest peeling odpowiednio zaaplikowany przez lekarza dermatologa. Peeling chemiczny jest indywidualnie dobierany do potrzeb skóry i intensywności problemu, jakim jest trądzik. Od zaawansowania trądziku zależy dobór stężenia czynnej substancji i głębokości działania peelingu.

W Skin Laser Lubelscy proponujemy sprawdzone, najskuteczniejsze peelingi medyczne na trądzik:

- kwas glikolowy - najgłębiej penetruje skórę dzięki najmniejszemu rozmiarowi cząsteczek,

- kwas trójchlorooctowy (TCA) – najmocniejszy kwas, dający silny efekt odmładzający,

- kwas migdałowy – silniejszy do kwasu glikolowego,

Więcej o działaniu peelingów medycznych tutaj.

Farmakoterapia miejscowa i ogólna

W zależności od nasilenia objawów dermatolog przepisuje na trądzik odpowiedni lek w monoterapii lub terapii łączonej. Na trądzik dermatolog może zlecić leki doustne bądź w miejscu nasilenia objawów miejscową farmakoterapię. Farmakoterapia jest zgodna z rygorystycznym międzynarodowym standardem leczenia, zapewniającym wysoką jakość postępowania dermatologów i innych lekarzy.

Farmakoterapia na trądzik przynosi efekty na ogół w okresie 4-8 tygodni. Ma na celu wyeliminowanie stanu zapalnego, likwidację bakterii odpowiedzialnych za trądzik i przyspieszenie gojenia. Trądzik to problem, który wymaga od pacjenta cierpliwości i konsekwencji. Leczenie trądziku farmakoterapią, połączoną z takimi zabiegami, jak peeling na trądzik czy laserowe leczenie trądziku, przynosi oczekiwane efekty.

Przeciwwskazania


Laser frakcyjny Mosaic, Fototerapia LED Smartlux 

 • opryszczka,
 • bliznowce,
 • atopowe zapalenie skóry,
 • ciąża,
 • padaczka,
 • rozrusznik serca,
 • stosowanie leków uwrażliwiających skórę na światło,
 • choroby autoimmunologiczne skóry.


Peelingi chemiczne i fotodynamiczne – przeciwwskazania

 • aktywna opryszczka,
 • podrażnienia, uszkodzenia oraz przerwana ciągłość skóry,
 • alergie skórne,
 • trądzik różowaty,
 • atopowe i łojotokowe zapalenie skóry,
 • nowotwory,
 • liczne znamiona,
 • ciąża i karmienie piersią,
 • stan po krioterapii do 6 miesięcy przed zabiegiem,
 • choroby autoimmunologiczne (np. kolagenozy czy pęcherzyce).

Cennik

Podobne zabiegi

Lampa LED Smartlux - przyjemny sposób na regenerację skóry

Lampa LED Smartlux - lecznicze światło ujędrniające - odmładzanie skóry Wyraźnie mniejsze zmarszczki – dzięki regeneracji i poprawie ukrwienia skóry; Rewitalizacja skóry – komórki aktywizowane do pracy za pomocą światła zaczynają intensywniej pracować; Wzmocnienie...

Laser frakcyjny ablacyjny eCO2 – intensywne odmłodzenie, usuwanie blizn, rozstępów i wiotkości skóry

Laser frakcyjny ablacyjny eCO2 to zaawansowany system laserowy o unikalnych właściwościach i precyzyjnym działaniu. Pozwala pozbyć się takich problemów jak blizny (różnego pochodzenia), rozstępy, głębokie zmarszczki, utrata jędrności i wiotkość skóry oraz inne oznaki fotostarzenia. Laser stanowi bezpieczne i skuteczne narzędzie do walki z najtrudniejszymi problemami skóry, w przypadku których inne metody nie przyniosły oczekiwanego efektu. redukcja blizn, redukcja rozstępów, poprawa napięcia i jędrności skóry, wygładzenie zmarszczek, spłycenie bruzd nosowo-wargowych, wygładzenie kurzych łapek, rozjaśnienie zmian pigmentacyjnych, zwężenie...

Laserowe usuwanie blizn i rozstępów

Blizny potrądzikowe, blizny pourazowe i pooperacyjne - lasery frakcyjne eCO2, Mosaic, RF Infini, Mezoterapia, Terapia LED i Peelingi, Komórki Macierzyste i Nici na rozstępy Laser frakcyjny eCO2 na blizny i rozstępy Działanie doskonale skoncentrowane na bliznach i rozstępach – niezwykle wąska wiązka lasera działa dokładnie tam, gdzie jest potrzebna; Szybkie gojenie – kontrolowane...