Trądzik Różowaty - rumień - laserowe leczenie trądziku różowatego

Skuteczne, nowoczesne leczenie: Laser Gentle-Max, Terapia LED, Farmakoterapia

Efekty:

Jednolity kolor – zabiegi zamykają popękane naczynka i wzmacniają skórę;

Mocniejsze naczynia krwionośne – terapie wzmacniają ścianki naczynek, przeciwdziałając powstawaniu pajączków.

Wskazania:

 • trądzik różowaty,
 • rumień,
 • pajączki.
zabieg
Zadzwoń po poradę
lub umów sie na konsultację
tel. +48 502 983 933

Szczegóły zabiegu

O zabiegu

Trądzik różowaty i rumień

Trądzik różowaty, czyli zaawansowany rumień, zaczyna się od mocnego i częstego zaczerwienienia twarzy. Z czasem rumień na policzkach, nosie i podbródku pozostaje na twarzy na stałe. Pojawiają się również popękane naczynka, czyli tzw. „pajączki”. Skóra niejednokrotnie swędzi i piecze. Mogą też pojawić się grudki, krostki oraz obrzęk. Trądzik różowaty (rumień) występuje u kobiet i mężczyzn, najczęściej po 30. roku życia.

Celem zabiegów na trądzik różowaty i rumień, proponowanych w naszej Klinice, jest zmniejszenie rumienia, wzmocnienie naczyń krwionośnych, wyeliminowanie stanu zapalnego oraz pozbycie się bakterii, które mogą wywoływać trądzik różowaty. Proponujemy zabiegi laserowe na trądzik różowaty (rumień) zgodne z najnowszymi standardami światowymi: laser Gentle Max (jest tylko kilka takich w Europie), jak również terapię IPL i farmakoterapię.

Laser Gentlemax – skuteczny na trądzik różowaty

W światowych rankingach skuteczności laser GentleMax zajmuje pierwsze miejsce. Niezwykle precyzyjnie niszczy uszkodzone naczynka, pozostawiając skórę wokół w doskonałym stanie. Zabieg laserem GentleMax jest dużo bardziej komfortowy niż w przypadku laserów starszej generacji. Przed i po każdym impulsie system schładza skórę specjalnym gazem.

W zależności od stanu skóry i nasilenia objawów trądziku różowatego, lekarz dobiera odpowiednią długość fali światła laserowego. Promienie lasera przenikają w głąb skóry na głębokość kilku milimetrów, powodując naturalną stymulację tkanek. Gentle Max przywraca skórze zdrowy koloryt i sprawia, że trądzik różowaty oraz popękane naczynka stają się mniej widoczne.

Więcej o działaniu lasera Gentle Max tutaj.

Terapia fotodynamiczna IPL – na trądzik różowaty (rumień)

Terapia fotodynamiczna IPL to skuteczna metoda na trądzik różowaty (rumień), wykorzystująca światło w celu zniszczenia uszkodzonych naczynek. Terapia IPL jest nieinwazyjną metodą leczenia, kompleksowo likwidującą trądzik różowaty,„pajączki”, rumień, jak również przeciwdziałającą skłonności do rumienia.

W wyniku oddziaływania światła dochodzi do destrukcji i eliminacji zmienionych chorobowo tkanek. Terapia IPL na trądzik różowaty (rumień) to zabieg, który nie tylko ujednolica kolor skóry, ale także poprawia napięcie i elastyczność skóry.

Więcej o fotoodmładzaniu IPL tutaj.

Farmakoterapia na trądzik różowaty (rumień)

Farmakoterapia na trądzik różowaty ma na celu wyeliminowanie stanu zapalnego, likwidację bakterii odpowiedzialnych za trądzik różowaty i przyspieszenie gojenia. Trądzik różowaty to problem, który wymaga od pacjenta cierpliwości i konsekwencji. Leczenie trądziku farmakoterapią, połączoną z takimi zabiegami jak laserowe leczenie trądziku i terapia IPL, przynosi oczekiwane efekty.

W ramach farmakoterapii na trądzik różowaty stosuje się m.in. antybiotyki. Antybiotyki na trądzik różowaty mają za zadanie działać przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Używane są głównie przy trądziku grudkowo-krostkowym, w celu złagodzenia podrażnień skóry i ograniczenia wydzielania łoju. Antybiotyki można zastosować również miejscowo w postaci żelu lub kremu.

Przeciwwskazania

 • ciąża,
 • okres karmienia piersią,
 • bielactwo,
 • łuszczyca,
 • świeża opalenizna,
 • rozrusznik serca,
 • padaczka,
 • cukrzyca,
 • leki światłouczulające,
 • skłonność do bliznowców.

Podobne zabiegi

Lampa LED Smartlux - przyjemny sposób na regenerację skóry

Lampa LED Smartlux - lecznicze światło ujędrniające - odmładzanie skóry Wyraźnie mniejsze zmarszczki – dzięki regeneracji i poprawie ukrwienia skóry; Rewitalizacja skóry – komórki aktywizowane do pracy za pomocą światła zaczynają intensywniej pracować; Wzmocnienie...

Laserowe zamykanie naczynek/usuwanie naczyniaków Nd:Yag 1064 nm (GentleMax)

Laser GentleMax jest jednym z najnowocześniejszych laserów, stosowanych obecnie w dermatologii estetycznej. Niezwykle skutecznie usuwa popękane naczynka na twarzy i nogach oraz naczyniaki. Wiązka lasera jest skierowana dokładnie w miejsce, gdzie znajdują się naczynka co pozwala na precyzyjne przeprowadzenie zabiegu. zamknięcie rozszerzonych naczynek na twarzy, zamknięcie rozszerzonych naczynek na nogach, usunięcie naczyniaków.