Przeszczep włosów SAFER (S.A.F.E.R.)

Zabieg transplantacji włosów metodą SAFER to efekt wieloletnich badań nad udoskonaleniem dostępnych metod przeszczepiania włosów. Charakteryzuje go wysoka skuteczność, precyzja, brak blizny pozabiegowej oraz krótki okres rekonwalescencji. To najnowocześniejsza i najbardziej skuteczna metoda przeszczepiania włosów, spełniająca oczekiwania najbardziej wymagających Pacjentów.

Efekty:

 • zagęszczenie włosów,
 • uzupełnienie braków włosów na zakolach, czubku głowy,
 • obniżenie przedniej linii włosów,
 • zagęszczanie brody.

Wskazania:

 • łysienie u mężczyzn,
 • łysienie u kobiet,
 • łysienie androgenowe u mężczyzn,
 • łysienie androgenowe u kobiet,
 • łysienie pourazowe,
 • łysienie po oparzeniach i napromieniowaniu,
 • łysienie po przebytych stanach zapalnych skóry,
 • przerzedzenie włosów,
 • przerzedzenie włosów na brodzie,
 • zakola.
Zadzwoń po poradę
lub umów się na konsultację

Efekty zabiegów

Zdjęcia ukazują̨ efekt zabiegu u konkretnego pacjenta. Efekt zabiegu może się̨ różnić́ w zależności od indywidualnych cech pacjenta, liczby powtórzeń́ zabiegu, stosowania się̨ pacjenta do zaleceń́ pozabiegowych oraz umiejętności i doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg. Wszelkie prawa (w tym autorskie) do fotografii są zastrzeżone dla SKIN LASER LUEBLSCY SP. Z O.O.

O zabiegu

Zabieg transplantacji włosów metodą SAFER (Neograft) to przełomowa technologia, która jest efektem wieloletnich badań nad udoskonaleniem dostępnych metod przeszczepiania włosów.

Metodę SAFER charakteryzuje wysoka skuteczność, precyzja, brak blizny pozabiegowej oraz krótki okres rekonwalescencji. Dzięki nowoczesnej technologii pobierania mieszków włosowych, zminimalizowane jest ryzyko ich uszkodzenia co ma kluczowy wpływ na ostateczny efekt zabiegu. Prawidłowo przeszczepione mieszki włosowe produkują włosy do końca życia.

Dotychczas stosowane metody wiązały się z pozostawieniem blizny po zabiegu lub długim okresem rekonwalescencji. Popularna kiedyś metoda STRIP polega na wycięciu paska skóry z włosami i wszczepianiu pojedynczych cebulek w miejsca pozbawione włosów, niestety po zabiegu pozostaje nieestetyczna blizna a czas rekonwalescencji trwa nawet kilka tygodni i obciążony jest ryzykiem powikłań.

W Klinikach Skin Laser Lubelscy zabiegi przeszczepu włosów wykonujemy od 10 lat, nasi lekarze stale są szkoleni w Polsce i za granicą, aby świadczone przez nas usługi były na jak najwyższym poziomie.

DLA KOGO?

Zabieg przeszczepu włosów metodą SAFER (S.A.F.E.R.) wykonywany jest zarówno u mężczyzn i u kobiet. Polecany jest osobom, które zaobserwowały przerzedzenie włosów lub postępujące łysienie.

JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Zabieg składa się z dwóch etapów:

 1. Podczas pierwszego etapu pobierane są pojedyncze zespoły mieszków włosowych z obszaru potylicy (tzw. obszaru dawczego) za pomocą podciśnieniowej głowicy.
 2. Podczas drugiego etapu pobrane mieszki włosowe są precyzyjne wszczepiane w wykonane wcześniej niewielkie nacięcia.

Następnie obszar zabiegowy naświetlany jest lampą LED w celu przyśpieszenia procesu gojenia oraz wzrostu nowych cebulek włosowych, na zakończenie zabezpieczany jest opatrunkiem.

ODCZUCIA BÓLOWE

Zabieg przeszczepu włosów metodą SAFER odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest komfortowy dla Pacjenta.

CZAS ZABIEGU

Czas zabiegu uzależniony jest od ilości przeszczepianych graftów oraz kondycji włosów. Orientacyjne, przy przeszczepie 1000 graftów czas trwania zabiegu to ok. 8 godzin. Pomiędzy pierwszym a drugim etapem zabiegu jest ok. 30 minutowa przerwa, podczas której Pacjent otrzymuje ciepły posiłek.

OKRES REKONWALESCENCJI

Dużą zaletą przeszczepu włosów metodą SAFER jest krótki, bo kilkudniowy okres rekonwalescencji. Obszar dawczy goi się najczęściej do tygodnia od zabiegu.

W celu przyśpieszenia procesów gojenia i wzrostu włosów, po zabiegu zalecamy wykonanie serii fototerapii LED która ma korzystny wpływ na finalny efekt zabiegu. Dla naszych Pacjentów przygotowaliśmy bonus w postaci 10 zabiegów fototerapii LED gratis.

ZALECENIE DOTYCZĄCE POSTĘPOWANIA POZABIEGOWEGO

W pierwszych dniach po zabiegu należy zachować ostrożność, aby nie uszkodzić przeszczepionych włosów poprzez np. nadmierne potarcie czy ucisk. Na skutek podania znieczulenia na czole może pojawić się delikatny obrzęk, który powinien ustąpić do tygodnia bez pozostawienia śladów.

 • 1 - 5 dni po zabiegu zalecamy regularne przemywanie obszaru wszczepionych włosów solą fizjologiczną co 2 – 4 godziny. Należy unikać aktywności fizycznej i wysiłku, wskazane jest również unikanie miejsc, w których jest zwiększone ryzyko infekcji skóry głowy (np. basen).
 • 6 – 21 dni po zabiegu można myć głowę delikatnym szamponem o pH 5,5 – 5,8 (np. Ducray Extra-Doux). Należy uważać, aby strumień wody nie był zbyt mocny. Można również rozpocząć aktywność fizyczną o niskiej intensywności.
 • Po 21 dniach od zabiegu skórę głowy i włosy można myć i pielęgnować w ten sam sposób, jak przed zabiegiem. Dozwolona jest również aktywność fizyczna o wysokiej intensywności.

Niewielkie strupki pokrywające przeszczepione miejsca odpadną w przeciągu tygodnia. Całkowicie naturalnym procesem jest, że w ciągu dwóch tygodni od zabiegu przeszczepione włosy wypadają, a w ich miejsce wyrastają nowe. 

JAK NALEŻY SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO ZABIEGU?

W dniu zabiegu należy umyć włosy szamponem bez odżywki, nie należy stosować również produktów do stylizacji np. lakieru, żelu czy pianki do włosów.

Przed zabiegiem należy wykonać podstawowe badania laboratoryjne (morfologia krwi, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), poziom glukozy we krwi, poziom albumin, AspAT, AIAT, CRP, obecność́ wirusa/przeciwciał: HIV, HBS, HCV, badanie ogólne moczu, w przypadku kobiet test ciążowy). Wyniki badań należy dostarczyć osobiście lub mailowo najpóźniej 7 dni przed planowanym terminem zabiegu.

FAQ

Ile kosztuje przeszczep włosów?

Koszt wykonania transplantacji włosów uzależniony jest od obszaru zabiegowego. Ostateczna cena zależy od ilości przeszczepionych graftów. Koszt jednego graftu to 12 zł. Szacunkowe ceny wyglądają następująco:

 • zakola, obniżenie linii włosów (1000 - 1500 graftów), koszt 12 000 zł - 16 200 zł
 • tonsura (czubek głowy) (1000 - 1500 graftów), koszt 12 000 zł - 16 200 zł
 • szczyt głowy (1000 - 1500 graftów), koszt 12 000 zł - 16 200 zł
 • przeszczep włosów w miejsce blizny od 3000 zł
 • przeszczep włosów w miejsce po urazie od 3000 zł
 • przeszczep włosów w miejsce po oparzeniach od 3000 zł
 • przeszczep włosów w miejsce po napromieniowaniu od 3000 zł.

Cena przeszczepu włosów zawiera: środki medyczne i opatrunkowe, zestaw pielęgnacyjny po zabiegu, konsultację kontrolną, lunch oraz 10 zabiegów fototerapii LED zalecanej w celu przyspieszenia procesu gojenia i wzrostu włosów.

Przygotowaliśmy ofertę specjalną, dzięki której można uzyskać aż 20% rabatu na zabieg:

 • przy przeszczepie powyżej 1 000 do 1 500 graftów 10% rabatu
 • przy przeszczepie powyżej powyżej 1 500 do 2 000 graftów 15% rabatu + 1 zabieg osoczem i fibryną bogatopłytkową gratis

przy przeszczepie przeszczep powyżej 2 000 graftów 20% rabatu + 3 zabiegi osoczem i fibryną bogatopłytkową gratis

 

Co to jest graft?

Powszechnie stosowane określenie graft to inaczej mieszek włosowy z którego wyrastają włosy. Grafty możemy podzielić na pojedyncze oraz mnogie (mnogie zawierają 2 – 3 włosy).

 

Czy możliwa jest konsultacja on-line?

Zalecamy osobiste spotkanie z Lekarzem, podczas którego Pacjent otrzymuje wyczerpujące odpowiedzi na wszystkie pytania. Jeżeli Pacjent nie może stawić się na konsultacji osobiście, umożliwiamy konsultację on-line. Osoby zainteresowane taką formą konsultacji prosimy o kontakt mailowy.

Konsultacja on-line wygląda następująco:

1. Na adres mailowy klinika@skin-laser.pl należy przesłać zdjęcia głowy (z każdej strony) i określić obszar na jakim ma być wykonany zabieg.

2. Zapytanie Pacjenta konsultowane jest z lekarzem wykonującym przeszczep włosów.

3. Pacjent otrzymuje maila zwrotnego za rekomendowaną ilością graftów, ceną oraz możliwymi terminami zabiegu.

Informacje uzyskiwane drogą mailową są orientacyjne, finalna decyzja dotycząca ilości przeszczepianych graftów zapada podczas konsultacji, która odbywa się przed zabiegiem.

 

Kiedy będą pierwsze efekty?

Szybkość pojawienia się efektu uzależniona jest od cech osobniczy danego Pacjenta. U niektórych osób pojawia się już po 3 miesiącach i innych może trwać do roku. Po przeszczepie zalecamy fototerapię lampami LED która wspomaga wzrost przeszczepionych cebulek włosowych i przyśpiesza gojenie. Finalne efekty zabiegu możemy ocenić po upływie 12 miesięcy.

 

Czy przed zabiegiem włosy należy ostrzyć?

To kwestia indywidualna, ustalana z lekarzem, nie jest to zawsze konieczne, aczkolwiek pomocne.

 

Czy jest możliwość rozłożenia zabiegu na raty?

Tak, współpracujemy z firmą Mediraty, symulację kosztów można wykonać na naszej stronie pod linkiem kliknij tutaj.

Zalecenia po zabiegu

opalanie
Nie opalaj skóry
unikanie sauny
Zrezygnuj z sauny
fitnes
Zrezygnuj z siłowni
basen
Zrezygnuj z basenu

Przeciwwskazania

 • zaawansowana cukrzyca,
 • nieuregulowane nadciśnienie tętnicze
 • choroby zapalne skóry głowy,
 • łysienie plackowate,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • uczulenie na środki znieczulające,
 • choroba nowotworowa.

Formularz kontaktowy

Cennik

PRZESZCZEP WŁOSÓW SAFER (S.A.F.E.R.)

Cena za 1 graft (mieszek włosowy, najczęściej 2-3 włosy):
przeszczep do 1000 graftów
przeszczep powyżej 1000 do 1500 graftów 10% rabatu 
przeszczep powyżej 1500 do 2000 graftów 15% rabatu + 1 zabieg osoczem i fibryną bogatopłytkową gratis
przeszczep powyżej 2000 graftów 20% rabatu + 3 zabiegi osoczem i fibryną bogatopłytkową gratis

12 zł
Przybliżone ceny przeszczepu włosów:
zakola, obniżenie linii włosów (1000 - 1500 graftów) 12 000 zł - 16 200 zł
tonsura (czubek głowy) (1000 - 1500 graftów) 12 000 zł - 16 200 zł
szczyt głowy (1000 - 1500 graftów) 12 000 zł - 16 200 zł
Przeszczep włosów w miejsce blizny od 3 000 zł
Przeszczep włosów w miejsce po urazie od 3 000 zł
Przeszczep włosów w miejsce po oparzeniach od 3 000 zł
Przeszczep włosów w miejsce po napromieniowaniu od 3 000 zł
Cena zawiera:
 • znieczulenie miejscowe podczas zabiegu,
 • środki medyczne i opatrunkowe,
 • zestaw pielęgnacyjny po zabiegu,
 • lunch,
 • 10 zabiegów fototerapii LED zalecanej w celu przyśpieszenia gojenia i wzrostu włosów po przeszczepie,
 • wizyty kontrolne po zabiegu.

Zabieg wymaga zaliczki w wysokości 1000 zł wpłaconej w ciągu 7 dni od rezerwacji terminu.

PRZESZCZEP WŁOSÓW WAW-FUE

Cena za 1 graft (mieszek włosowy, najczęściej 2-3 włosy):
przeszczep do 1000 graftów
przeszczep powyżej 1000 do 1500 graftów 10% rabatu 
przeszczep powyżej 1500 do 2000 graftów 15% rabatu + 1 zabieg osoczem i fibryną bogatopłytkową gratis
przeszczep powyżej 2000 graftów 20% rabatu + 3 zabiegi osoczem i fibryną bogatopłytkową gratis

12 zł
Przybliżone ceny przeszczepu włosów:
zakola, obniżenie linii włosów (1000 - 1500 graftów) 12 000 zł - 16 200 zł
tonsura (czubek głowy) (1000 - 1500 graftów) 12 000 zł - 16 200 zł
szczyt głowy (1000 - 1500 graftów) 12 000 zł - 16 200 zł
Przeszczep włosów w miejsce blizny od 3 000 zł
Przeszczep włosów w miejsce po urazie od 3 000 zł
Przeszczep włosów w miejsce po oparzeniach od 3 000 zł
Przeszczep włosów w miejsce po napromieniowaniu od 3 000 zł
Cena zawiera:
 • znieczulenie miejscowe podczas zabiegu,
 • środki medyczne i opatrunkowe,
 • zestaw pielęgnacyjny po zabiegu,
 • lunch,
 • 10 zabiegów fototerapii LED zalecanej w celu przyśpieszenia gojenia i wzrostu włosów po przeszczepie,
 • wizyty kontrolne po zabiegu.

Zabieg wymaga zaliczki w wysokości 1000 zł wpłaconej w ciągu 7 dni od rezerwacji terminu.

ZAGĘSZCZANIE BRODY
Zagęszczanie brody od 5 000 zł
Cena zawiera:
 • znieczulenie miejscowe podczas zabiegu,
 • środki medyczne i opatrunkowe,
 • zestaw pielęgnacyjny po zabiegu,
 • lunch,
 • 10 zabiegów fototerapii LED zalecanej w celu przyśpieszenia gojenia i wzrostu włosów po przeszczepie,
 • wizyty kontrolne po zabiegu.

Zabieg wymaga zaliczki w wysokości 1000 zł wpłaconej w ciągu 7 dni od rezerwacji terminu.

ZAGĘSZCZANIE BRWI
Przeszczep i zagęszczanie brwi od 3 000 zł
Cena zawiera:
 • znieczulenie miejscowe podczas zabiegu,
 • środki medyczne i opatrunkowe,
 • zestaw pielęgnacyjny po zabiegu,
 • lunch,
 • 5 zabiegów fototerapii LED zalecanej w celu przyśpieszenia gojenia,
 • wizyty kontrolne po zabiegu.

Zabieg wymaga zaliczki w wysokości 1000 zł wpłaconej w ciągu 7 dni od rezerwacji terminu.

Podobne zabiegi

Regenera Activa - mezoterapia skóry głowy komórkami macierzystymi

Regenera Activa to innowacyjny zabieg polegający na ostrzykiwaniu skóry głowy zawiesiną zawierającą komórki macierzyste, czynniki wzrostu i komórki progenitorowe o niezwykle silnych właściwościach regeneracyjnych. Efektem zabiegu jest pobudzenie wzrostu włosów, zagęszczenie oraz zahamowanie ich wypadania. pobudzenie procesu wzrostu nowych włosów, zagęszczenie włosów, zahamowanie wypadania, pobudzenie procesów regeneracyjnych.

Mezoterapia skóry głowy - stymuluje porost włosów

Mezoterapia igłowa głowy - zatrzymuje wypadanie włosów Mocniejsze włosy – lepsze odżywienie skóry głowy i cebulek sprawia, że włosy stają się zdrowsze; Redukcja wypadania włosów – włosy odzyskują brakujące składniki i przestają przedwcześnie...

Osocze bogatopłytkowe Regeneris na łysienie

Osocze bogatopłytkowe Regeneris - hipoalergiczne zagęszczenie i porost włosów - naturalny sposób na wypadanie włosów Porost włosów lub ich zagęszczenie – komórki i czynniki wzrostu stymulują komórki skóry głowy do odnowy; Prawidłowo odżywiona skóra głowy – żywe komórki osocza zasilają skórę...