Top 3 zabiegi które sprawią, że będziesz wyglądać olśniewająco podczas Świąt i Sylwestra!

Grudzień 12, 2019
top_3_zabiegi_ktore_sprawia_ze_bedziesz_wygladac_olsniewajaco_podczas_swiat_i_sylwestra

Na efekty zabiegów medycyny estetycznej nie musisz czekać wielu miesięcy. Są takie, po których będziesz wyglądać fantastycznie praktycznie od razu. Oto one!

 

1. HIFU - czyli ekspresowy lifting twarzy i ciała

To idealny zabieg dla Ciebie, jeśli zależy Ci na szybkim i bezinwazyjnym uniesieniu owalu, wygładzeniu zmarszczek czy ujędrnieniu skóry. Niechirurgiczny lifting twarzy i ciała HIFU zazwyczaj jest wykonywany dwoma urządzeniami: Sonoqueen lub Ulthera.

Jak działa:

W trakcie zabiegu, zarówno urządzeniem Sonoqueen jak i Ulthera, emitowane przez nie fale ultradźwiękowe docierają aż do trzech warstw skóry, a także tkanki tłuszczowej oraz mięśni. Podgrzewają one włókna kolagenowe, co stymuluje powstawanie nowych. Dzięki temu skóra się zagęszcza i ujędrnia. Na jaki efekt dokładnie możesz liczyć? Uniesienie opadających policzków, spektakularny lifting twarzy, ujędrnienie podwójnego podbródka, poprawę napięcia powiek, uniesienie brwi, usuwanie zmarszczek na twarzy, szyi i dekolcie oraz rozświetlenie skóry. Lista jest naprawdę dość długa i imponująca.

Jak wygląda lifting HIFU:

Najpierw na skórę nakładany jest żel, który przewodzi fale ultradźwiękowe, a potem lekarz zaczyna przesuwać po niej głowicą urządzenia. Jest to całkowicie bezbolesne i nie musisz bać się żadnych nieprzyjemnych odczuć. W zależności od tego, na jakiej powierzchni jest wykonywany zabieg, może on trwać od kilkunastu minut nawet do dwóch godzin, gdy wykonywany jest lifting twarzy. Najlepsze jest w nim jednak to, że efekt uniesienia, wygładzenia, zagęszczenia skóry czy usuwanie zmarszczek, są widoczne od razu po zabiegu. Dlatego HIFU to idealny zabieg bankietowy, które możesz wykonać na tydzień lub dwa przed ważną imprezą. Z czasem jego efekty stają się jeszcze lepsze. Zabieg można potem powtórzyć, ale nie jest to konieczne. Mimo że cena zabiegu jest wysoka, bo wynosi około 7 tysięcy, pozwala on pokonać wiele problemów na raz, jak usuwanie zmarszczek czy pozbycie się nadmiaru skóry z twarzy. Jego efekty są nawet porównywalne do liftingu chirurgicznego.

 

2. Botoks na szybkie wygładzenie zmarszczek

Jeśli Twoim największym problemem są kurze łapki, zmarszczka gniewu, zwana inaczej lwią zmarszczką, poprzeczne bruzdy czoła, które dodają lat lub te wokół ust, czyli zmarszczki palacza, to idealny zabieg dla Ciebie. Wbrew krążącym cały czas mitom, botoks to w stu procentach bezpieczny zabieg i sprawdzony, bo w medycynie, nie tylko estetycznej, jest stosowany od kilkudziesięciu lat. Tak naprawdę to jeden z najlepiej przebadanych zabiegów medycyny estetycznej na świecie!

Jak działa:

Botox, dobrze wykonany, nie paraliżuje mięśni i nie przemienia twarzy w maskę. Jego zadaniem jest rozluźnienie i zrelaksowane mięśni, które pracują zbyt intensywnie. Ciągłe, nieświadome marszczenie czoła może powodować utrwalenie zmarszczek, które dodają lat. W rezultacie mając dwadzieścia pięć lub trzydzieści lat, możesz wyglądać przez nie na dziesięć lat więcej. Lwia zmarszczka, czyli ta podłużna u nasady czoła, może nadawać za to groźny wygląd, co może wpływać zarówno na kontakty osobiste, jak i biznesowe. W tym wypadku usuwanie zmarszczek ma więc duże znaczenie.

Jak wygląda zabieg:

Botox wstrzykuje się w wybrane mięśnie. Zabieg jest szybki, bo czasem polega na wykonaniu dosłownie trzech, czterech płytkich wkłuć i przez to zupełnie bezbolesny. W trakcie jednego zabiegu możliwe jest usuwanie zmarszczek z kilku okolic na raz. Trwa to zazwyczaj nie dłużej niż 15 minut. Po dobrze wykonanym zabiegu nie ma obrzęku ani siniaków. Jego pierwsze efekty są widoczne już po dwóch dniach, dlatego jeśli planujesz olśniewać gładką skóra na Sylwestra, usuwanie zmarszczek zaplanuj właśnie z takim wyprzedzeniem. Całkowity efekt pojawia się po około dwóch tygodniach. Botox utrzymuje się zazwyczaj od 4 do 6 miesięcy i potem możesz go powtórzyć. Każdy kolejny zabieg może wydłużać czas utrzymywania się efektów, dlatego warto regularnie wykonywać botoks.

 

3. Kwas hialuronowy – na usuwanie zmarszczek i korektę rysów twarzy

Dzięki temu zabiegowi w kilkanaście minut możesz pozbyć się zmarszczek, z którymi nie radzi sobie botoks, usunąć cienie pod oczami i poprawić owal. Zabieg jest naprawdę skuteczny i jego ostateczny efekt pojawia się od razu.

Jak działa:

W zależności od tego, jak gęsty kwas hialuronowy zostanie podany, można z jego pomocą osiągnąć różne rezultaty. Wypełnić zmarszczki, nawet te bardzo płytkie w okolicy ust, jak i głębsze, na przykład bruzdy nosowo - wargowe, usunąć cienie pod oczami, unieść opadające kąciki ust, powiększyć usta, a w przypadku gęstszego kwasu hialuronowego - wypełnić brodę, uwydatnić policzki czy zapadnięte skronie.

Jak wygląda zabieg:

Kwas hialuronowy w celu pozbycia się zmarszczek czy korektory rysów podaje się w głębsze warstwy skóry lub tkanki podskórnej. Zabieg nie jest bolesny, bo na pół godziny przed nim jest nakładana na skórę maść znieczulająca. Trwa też krótko, bo maksymalnie godzinę, zazwyczaj jednak tylko pół i jest bezpieczny, bo kwas hialuronowy to naturalny składnik skóry. Usuwanie zmarszczek, a także inne jego efekty, są widoczne od razu po zabiegu. Skóra może być przez kilka dni zaczerwieniona, mogą pojawić się też drobne siniaki, dlatego usuwanie zmarszczek zaplanuj na około tydzień przed imprezą. Aby zmniejszyć ryzyko podrażnień, warto wykonać zabieg kaniulą. To mała rurka, w którą wkładana jest igła i która pozwala ominąć naczynia krwionośne w trakcie zabiegu i ograniczyć ryzyko siniaków. Efekty zabiegów utrzymują się od pół roku do półtora i po tym czasie możesz zabieg spokojnie powtórzyć.

powrót